Jump to content

Sanki Yaşadığım şeyleri önceden yaşıyorum..


Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar konu yanlış yerdeyse üzgünüm..

Ama ben bu gün yaşadığım şeyleri sanki önceden yaşamış gibiyim ve hatırlıyorum kafam çok karışık sanki geleceği görebiliyorum ve yaşıyorum nasıl birşeydir bu anlayamıyorum anlatırmısınız çok değişik bir duygu ama gerçekten mesela bu gün dersanede çevremdeki kişilerin yaptıklarına baktım bir anda gözüm karardı ve bunları ben öncedende görmüştüm nasıl olur ? dedim lütfen yardım edin :S

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu çoğu kişide olan bir şey yanlış bilgi vermek istemem ama sadece duyduğum bir söylentiye dayanarak şunu söyleyebilirim ruhların daha önce dünyada yaşadıkları yani bedenlere girmeden önce de ruhlarımız bu sahneleri yaşadıklarından dolayı deja-vu olayına maruz kalıyormuşuz... bana saçma gelen bir söylenti ama aslı varsa da öğrenmiş oluruz hem...(:

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir olay anlatmak istedim bu konu ile ilgili hazır acılmısken anlatayım :p

İnsanların kaderi ile çok oynarım ama iyi yöde daha doğrusu iyi yönde geliştirmek için

 

Satranç oynuyordum arkadaşlarımla ben biraz dikkatsizimdir cobuk yoğunlaşamam bir an vezirime dokundum ama o an sanki burayı tekrar yaşadığım ve vezirimi arkadaşımın nasıl aldığını nasıl söyleyim sanki yaşamıştım o olayı ve koyduğum yerde vezirimi alma ihtimali vardı gerçekten koymak istediğim yere dikkatlice bakınca anladım Tabe merak ettim beni dürten bu garip duygu nedir diye ve vezirimi oraya değil yine saçma sapan bir yere koydum sonuç yine aynı Vezirimi arkadaşım aldı ve sonra ben şaşkınlık içinde anladım

 

Her ne olursa olsun kader değişmiyor Vezirimin kaderini bilinçlendiğim halde değiştiremedim.Demekki gelecekle oynayamam

 

Bu duygu Deja vu diyorlarmış çok sık yaşanıyormus sonradan anladım ama bende ilk yaşandığında çok işime yarayacak bir yetenek elde ettim Sandım Önceden yaşayabilip ertesi günü değiştirebilmek gibi ;)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet tam olarak iki gün önce bir tezgahtarın ne diyeceğini ve nasıl tepki vereceğini yanımdaki birine söylemiştim şaşkınlık verici bir duygu olsada dejavudan biraz farklı benim dediğim yada bilimsel olarak açıklanan dejavudan genelde kontrolsüz olur ve nadir olur... ayrıca kaderde ne varsa o olur diyorsanız kaderde geleceği değiştirmek varsa geleceği değiştirirsin demek isterim buna mümkün değildir diyemeyiz... tabi net bir şekilde mümkündürde diyemezsiniz...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dejavu.yaşadığın şey dejavu.insan yaşadığı şeyleri yada beynindeki imgeleri tekrar yaşar ve buna dejavu denir.yada ruhun senden önce kimse yaşamış ise senin yaptıklarını yapmış ve senin bedenine girince sen aynı şeyleri yaptığında ise beynin bunu algılıyo ve dejavu..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

deja vu gibi duruyor pek bi mantıklı açıklama bulamadım.bu endişe edilecek bişey değil ki herkes aynı şeyi söylemiş zaten.bazısı hiç yaşamayabilir de bazı insanlarda-mesela ben- günde 15 kereden bile fazla yaşayabilir bunu.o anı yaşarken bi sonraki saniyede ne olacağını bilmek kadar iğrenç bişey yok aslında.genelde yarım kalır zihninde gördüklerin ama o an eğer dikkatini dağıtmayıp odaklanırsan ve boş vakitlerinde egzersiz yaparak kendini geliştirirsen gördüğün yada yaşadığın olayları süre olarak uzatabilirsin..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sana biraz ayrıntılı bilgi verirsem kendini rahat edecekmsin bilmeme amam bi şunları oku istersen:

 

Dejavu (psikoloji)

 

Dejavu,yaşanılan bir olayı daha önceden yaşamışlık veya görülen bir yeri daha önceden görmüş olma duygusudur. Ânı daha önceden yaşamışlık halidir. Fransızca; déjà (daha önceden) ve voir (görmek) fiilinin geçmiş zamanda çekimi olan vu nun birleşiminden türemiştir.

 

Nedenleri

 

Beynin, yorgunluk veya başka sebeplerden dolayı bir görüntü, ses, vb. herhangi bir girdiyi, giriş anı sırasında algılayamamasından kaynaklanabilir. Beyin bu girdiyi algıladığında kişi bu olayı daha önce yaşadığı hissine kapılabilir.

 

Ayrıca, beynin sağ lobu ile sol lobunun milisaniyeden daha küçük bir zaman farkı ile çalışmasından da kaynaklanabilir. Bir taraf diğer taraftan önce algıladığı için, geç algılayan taraf bu olayın daha önce yaşanmış olduğu yanılsamasına kapılır. Bu durum sinir aksonlarındaki küçük bir sapmadan kaynaklanır. Yoğun miktarda alkol alımının ertesi sabahı (akşamdan kalma iken) gerçekleşme ihtimali yüksektir.

 

Araştırmalara göre insanların %50 den fazlası hayatlarında en az bir kere dejavu durumunu yaşamıştır. İnsanların çoğu bir süre sonra, en son ne zaman dejavu yaşadığını unutur.

 

Jamais vu

 

Dejavunun zıttı jamais vu dur. Bu durumda insanlar tanıdığı bir çevrede yabancılık çekebilirler. Dejavu ya benzer sebeplerle ortaya çıkar.

 

Umarım açıklayıcı olmustur banada oluyor diyorum arakadasa bak su dükkandan kırmızı elbiseli sarısın küçük bi kız cıkacak birazda diyorum ve 6 sn. sonra kız cıkıyor.:DArkadasımın halini düşünün

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben bu olayı hep yaşıyorum bazen rüya kaynaklı bazende bilmediğim bi nednle ama hep yaşadığım bi kesin hatta rüyamda gördüğüm bir olayı 6 ay sonra bile hatırlıyorum ve yaşıyorum çok ilginç ayrıca rüyamda gördüğüm olaylarla ilgili şeyleri ertesi gün yaşıyorum misal birine ait bişeyi elimde tutuyorsam o gün o kişiyle ilgili bir olay oluyor yada duyum alıyorum .. bu nedir öngörü mü?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • İsteğim Dışı Yaşadığım Astral Seyahatimsi ''Olaylar''

   Merhaba güzel insanlar! Ben Meredith Vasilissa  Sizleri benim için büyük önem arz eden bir konuyu danışmak için davet ediyorum.. Konu şu ; Yaklaşık 6 yıl kadar önce başlayan korku dolu uykudan uyanışlarım.  Baştan belirtmek isterim ki gördüklerim kesinlikle kabus ,rüya vs. değil. Uzatmadan anlatmaya başlıyorum. Her gece yaptığım gibi uyumak için yatağıma yöneliyorum, uykuya dalmama ramak kala yavaş yavaş sesler yükselmeye başlıyor. ( Saat sesi, cızırtılar, sokaktan gelen sesler )

   , Yer: Deneyimler

  • 3 Sene Arayla Yaşadığım Olaylar

   Esenlikler dilerim, aklımı bir süredir kurcalayan yaşadığım 3 olaydan bahsetmek istiyorum. 2 tanesi aynı şeyler, farklı zaman ve yerlerde gerçekleşti. Kronolojik sıraya göre anlatıyorum. Evde tek başıma oturuyordum, televizyon açık telefona bakıyordum. Birden "sss" diye bir ses duymaya başladım, doğru duyduğumdan emin olmak için televizyonla telefonu kapattım. Ses 5 10 dakika boyunca devam etti, kaynağına yaklaşsam da gözle görülür bir şey bulamadım. Sadece kulak çınlaması da olabilir, emin deği

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

  • Son zamanda yaşadığım şeyler.

   Merhaba, Son bir kaç haftadan beri içimden geçirdiğim ve hissettiğim şeylerin gerçekleştiğini görür oldum. Örneğin: annemi aradığımda içime birden babamın telefonu açacağı doğuyor ve babam telefonu açıyor. Özellikle karşı karşıya konuştuğum insanın ne söyleyeceğini hafızamda canlandırıp, sonrasında benimle aynı şekilde ya da ona yakın konuşuyor. Bir kaç aydan beri yaşadığım şey ise saatlere çift şekilde denk gelmem. 17.17 - 13.13 - 22.22 gibi. Hislerime bu zamana kadar hep güvendim ve hiç

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

  • Vaktiyle yaşadığım ilginç olay

   Esenlikler, direk konuya gireceğim bundan yaklaşık 4-5 sene öncesinde en çok olaylar yaşadığım zamanlar uyumaya hazırlanıyordum lakin uyuyamadım bir süre gözümü zorla kapatıp kendimi uyutmaya çalışıyordum sonra gözümü açayım dedim ve anında gözüm çalıma masamın oradaki bana dönük sandalyeye takılmıştı üstünde havada duran bir el vardı ve bana besbelli el sallıyordu yaklaşık 1 dakika boyunca kilitlenmiştim sonrasını hatırlamıyorum dostlar nedenini bilen var mı 4-5 senedir aklımı kurcalıyor. Tek b

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

  • ne yaşıyorum

   yaklaşık 2yıldır sacma sapan rüyalar goruyorum. aslinda rüya mi değil mi emin de olamiyorum. ya da haftanın 2-3bunu karabasan veya iste uyku felci denilen durumu yasiyorum. ruylarimda daha doğru rüya sandığım görüntülerde siluet halinde siyah bir sey görüyorum ve onun varlığı beni titretmeye başlıyor. biraz zaman geçtikten sonra bana herhangi bir şekilde temas ediyor ve ben sıçrayarak korkmuş bir şekilde uyanıyorum . ve yine yaklaşık 2yıldır asla normal rüyalar göremiyorum ruyalarimin %90i beni

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...