Jump to content

Şamanik Alt Dünya Yolculuğu


belfalas

Önerilen Mesajlar

tek tanrılı dinler ortaya çıktıktan sonra şaman ustalar genellikle "witchdoctor" gibi ünvanlarla çağırılmaya başladığından, bu uygulamayı witchcraft uygulamaları başlığı altında paylaşmaya kanaat getirdim. umarım konu ilginizi çeker ve beğenirsiniz.

 

uygulamaya başlamadan önce yeraltına iniş hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. yer altına iniş ritüelleri, dünyanın her yerindeki şamanlar tarafından yapılan, koruyucu hayvan edinme, guatemala'da "nagual", avustralya'da "yardımcı totem, avrupa cadılarının "familliar" dedikleri yardımcı ruhları edinme ve onlarla iletişime girme, bitki ruhları ile bütünleşerek şifa yeteneğini geliştirme, kehanet gibi birçok konularda deneyim kazanmaya yönelik bir uygulamadır.

 

genel olarak uygulama, şamanın davul sesi yardımı ile iki dünya arasında trans ile geçiş sağlayarak çeşitli bilgiler edinmesi ve deneyimlemesi olarak gerçekleşir. bu geçiş, iki bilinç seviyesi arasında bir geçiştir (ordinary state of consciousness (OSC) ve shamanic state of consciousness(SSC)-sıradan bilinç seviyesi ve sıradışı (şamanik) bilinç seviyesi). bu iki bilinç seviyesi de şaman tarafından gerçek kabul edilir. OSC genel olarak şu an içinde bulunduğumuz hayatın gerçeklerinin yaşandığı bir bilinç seviyesi iken, SSC'nin gerçekleri OSC'den çok büyük farklılıklar gösterir. konuyu daha da açmak gerekirse, SSC'nin gerçeklikleri OSC bakış açısıyla daha ziyade "fantazi ürünü" olarak görülür. Ancak bir şaman SSC'nin bakış açısına asla bu şekilde bakmaz. SSC durumunda yaşananlar, tamamen farklı bir bilinç seviyesinin gerçekleridir ancak yine de, kesinlikle gerçektir ve bu dünya ile arasında bir bağ vardır. şamana göre, sıradışı bilinç seviyesinde görülenler ve deneyimlenenler, bu dünyada her taşın, her bitkinin ve her hayvanın maskesinin kalktığı ve gerçek varoluşları ile karşımıza çıktıkları yerdir. sıradışı bilinç gerçekleri, genel trans halindeki imajinasyondan çok farklıdır. burdaki gerçeklikler "-mış gibi" düşünerek yolculuk edenin bilincine bağlı gerçeklikler değildir. SSC gerçekleri, kendi başına ve şamandan ayrı olarak var olur. şaman onları sadece keşfeder.

 

bu iki dünya arasındaki geçiş, jivaro, canopi hopi gibi kuzey amerika yerli guruplarından tutun da sibiryalı chuckee yerlilerinin, avustralyalı aborjinlerin kültürlerinde inanılmaz derecede aynı simge ile (yeraltına iniş) tasvir edilmektedir. yaklaşık 30.000 yıllık şaman tarihine bakacak olursak, birbirinden bu kadar uzak kültürlerin aynı şeyi anlatması oldukça ilgi çekicidir. kendi kanaatimce, bu benzerlik, şamanların doğa ve ruhlarla iletişimlerini asırlar süren deneme-yanılma yolları ile, iki dünya arasındaki iletişimi başarabilmenin ortak noktasında buluşmasından kaynaklanmaktadır.

 

yeraltına iniş, adından da anlaşılacağı gibi, şamanın kendi için en uygun yer altına açılan bir girişten (zihinsel bir giriş) yerin altındaki dünyaya seyahat etmesidir. bu giriş, gözlerinizi kapattığınızda ve bu uygulamanın ilk denemelerinde sizin zamanla en uygun olanını bulacağınız bir giriştir. o gün gördüğünüz bir çatlak, daha önce girdiğiniz bir mağara, bir ağacın köküne yakın bir oyuk, bir hayvanın kazdığı bir yuva ya da tamamen zihninizde kendi oluşturduğunuz bir delik olabilir. burada önemli olan şey, girişin sizin en rahat edeceğiniz şekilde olmasıdır. bazı durumlarda giriş oldukça kolay görünür ancak tünel boyunca yapılan yolculukta bazen önünüze engeller çıkabilir. eğer bir engel çıkarsa etrafından dolanmaya ve yola devam etmek için bir çatlak aramaya çalışın ancak olmuyorsa paniklemeden tekrar geri çıkın ve bir başka geçit deneyin. deneyimlerinizin sayısı arttıkça başarınız da artacaktır. bu vereceğim uygulama, sizin yeraltı dünyasını keşfetmeniz içindir. bu yüzden yeraltı dünyasında rastlayacağınız şeyler ne kadar güzel olursa olsun onları yanınıza almayın. yanlızca keşfedin. (daha sonraki uygulamalarımızda yanınıza almanız gerekenler açıklanacaktır ancak bunların bu aşamalarda başarı kaydettikçe olması gerekmektedir bu yüzden sabırlı olup sadece keşfetmeniz sizin yararınıza olacaktır).

 

bu keşif sırasında geleneksel şamanlara davullar eşlik eder. davul sesi, kapsadığı çok sesli rezonansla şamanın trans haline geçmesini kolaylaştırır. şaman bu uygulamada önce davulu kendi çalar ancak bilinç seviyesi değiştikçe davulu yardımcıları çalmaya başlar. biliyorum ki bir davul ya da yardımcı bulmak Türkiye koşullarında sizin için zor olacaktır (benim için olduğu gibi:) ) bu yüzden sizler için olması gereken frekans ve bpm(dakika başına vuruş sayısı)'de bir kayıt hazırladım. uygulamalarınızda bu davul sesini mümkün olduğunca zihninize etki edebilecek bir ses düzeyinde kullanınız (ne çok kısık ne de çok yüksek).

 

-uygulama öncesi ve uygulama koşulları

 

1)son 24 saat içinde uyuşturucu etkisi olan hiçbirşey almamış olun. bu konsantrasyonunuz için önemlidir. görebileceğiniz kafa karıştırıcı betimlemelere karşı zihniniz berrak olursa daha iyi sonuç alır ve daha iyi değerlendirme yaparsınız.

 

2)son 4 saat içinde çok az yemek yemiş olun ya da hiçbirşey yememiş olun.

 

3)karanlık ve sessiz bir oda seçin

 

4)giysilerinizi gevşetin ve ayakkabısız olun, yere mindersiz olarak uzanın

 

5)birkaç dakika öylece yatın ve yapacağınız şeyi düşünün. odanız tam karanlık değilse bir kolunuzu gözlerinizin üzerine koyarak ışık girişini engelleyin.

 

6)yeraltına giriş yapacağınız deliği gözünüzün önüne getirin ve bir süre inceleyin (vereceğim kayıtta ilk 1 dakika bu iş için boş bırakılmıştır)

 

sessiz olan kayıt, davulun sert 4 vuruşuyla başlamaktadır. bu size yolculuğunuza başlamak için zamanın geldiğini belirtmektedir. kalan 10 dakika boyunca tekdüze bir ritm zihninizin bu seviyeye inmesi için size yardımcı olacaktır. kayıt sonunda ufak bir sessizlikten sonra 4 sert vuruş artık dönme zamanınızın geldiğini ifade eder. 4 vuruşu duyduğunuzda, geldiğiniz yolu takip ederek sakince geri dönün. eğer kaybolduysanız meraklanmayın ve sakince bedeninize dönmeyi arzulayın. unutmayın ki orada sizin için tehlikeli bir şey yoktur.

 

 

bu da perküsyon sesini indireceğiniz link: http://rapidshare.com/files/122563510/__351_aman_davulu-yer_alt__305_na_ini__351_.rar.html

 

umarım açıklayıcı bir dille anlatabilmişimdir. aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. daha sonra (bu uygulamaya gösterilen ilgiye bağlı olarak) yeraltı deneyimlerini paylaşıp tartışacağımız, benzerlik ve farklılıklardan yola çıkarak birlikte yorumlayacağımız bir başlık açacağım. ilk uygulamalarda birşey başaramamanız başarmanız kadar normaldir bu yüzden düzenli olarak çalışmanız çok önemlidir. yer altına iniş keşfi konusunda ilerleme kaydettikçe, koruyucu hayvan ruhu ile irtibat ve şifa ruhları elde etme konusunda daha ayrıntılı bilgi içeren konular açılacaktır.

hepinize şamanlığın bu ilk adımında başarılar dilerim:)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
çok güzel bi konu olmuş eline sağlık ama benim bildiğim bu gibi uygulamalarda uyuşturucu alınmaması aksine uyuşturucu etkisi olan bitkisel tütsüler yakılır ve karışımlar vücuda sürülür hatta içilir cadılıkta ve şamanizmde açıklarmısın biraz?

tabiki :)

şöyle bir durum var...bulunduğumuz kanunlar ve gençliğin uyuşturucu merakı ve malesef düşen yaş ortada...şamanların kullandığı birçok bitkinin (özellikle araştırmama konu olan kısmın) ülkeye girişi ve kullanımı yasak. bu yüzden ben bu konuda şamanlarla birebir olarak çalışmış ve pröfesör derecesi olan insanların kitapları ve tezlerinden yola çıkarak (özellikle mircea eliade ve michael harner) uyuşturucu kullanmadan şamanik bilinç seviyesine varmak için yapılan bir seviye bu.

bilindiği gibi ülkemizde lsd, esrar kokain ve eroin dışında uyuşturucu bulmak zor...ve bu bahsettiğim maddelerin şamanik seviyeye geçmede en ufak bir etkisi yok...çoğu malesef tamamen zihin bulandıran maddeler ancak şamanların kullandığı maddeler çok daha farklı...zaten bunlar bulunamaz türkiyede. bu yüzden yukarıdaki çalışma, birebir kızılderili şamanlarının önerisi ile ortaya çıkan 25 yıllık bir çalışmanın eseri :) eğer açıklık getremedğim bir nokta varsa daha net açıklamaya çalışırım

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çook saol Belfalas süper olmuş..

--------------------

yanlız aklımı kurcalayan şey şu ..

burda konuda bu ortamın bu yerin var olduğu yazıyor (yer altı üdnyasının..)

peki biz inerken bu yeri nasıl düşünücez.. imgeliyecekmiyiz burda çok takıldım..

sen nasıl iniyorsun mesela yada ilk nasıl indin..?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada sadece hayvan ruhları yada bitki ruhları mı var?

başka varlıklar yada başka oluşumlarda var mı? ve onlarıda yanımıza alabiliyormuyuz? birde ilk iletişim yada ilk çıkış esnasında onları görebiliyormuyuz?

--------------------

bu kadar kapsamlı bir konuyu neden bu şekilde ödüllendiriyorsunuz??

abuk sabuk konulara 100 'lerce mesaj atarsınız başka yerde bulamayacağınız kadar değerli bir konuya yaptığınıza bakın yazık..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şamanların kullandığı uyuşturuculardan biri thujon muydu sanki? ööle bişi anımsıyorum : \

 

içecek konusunda teinlii olanlar sorun oluyor mi peki ve su olayı da etkilio mu çünkü lucid için genelde su az içmek kolaylaştırıo bunda da ööle bişe söz konusu mu

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yanlız aklımı kurcalayan şey şu ..

burda konuda bu ortamın bu yerin var olduğu yazıyor (yer altı üdnyasının..)

peki biz inerken bu yeri nasıl düşünücez.. imgeliyecekmiyiz burda çok takıldım..

sen nasıl iniyorsun mesela yada ilk nasıl indin..?

 

şöyle oluyor; girme kısmı (yani geçidin imajinasyonu ) senin tarafından imajine ediliyor. delikten içeri girme kısmında da içine doğru yürüdüğünü imajine et (gözlerini kapattığında odandan salona yürüdüğünü hayal etmek gibi bişey) daha sonrası zaten müziğin transı ile gerçekleşiyor. yaşadıklarının parantez içinde verdiğim örnekten tek farkı gittiğin yeri daha önce görmemiş olman:) karanlık geçitin sonunda ne olduğunu bilmiyorsun o kadar ama yeterli konsantrasyona ve transa ulaştığında nasıl olduğunu anlıyorsun. kendini iniş konusunda kısıtlama...gördüğün şeyleri sorgulama...ilk geçisinde gerçekleşmese de sonradan sonuçlarını alacaksın.

ilk nasıl ve ne koşullarda gerçekleştirdiğimi yukarda anlattım aslında. tekniği harfiyen uyguladım. ilk denemem çok belirgin değildi ama daha sonra daha net sonuçlar aldım:)

--------------------

bu arada sadece hayvan ruhları yada bitki ruhları mı var?

başka varlıklar yada başka oluşumlarda var mı? ve onlarıda yanımıza alabiliyormuyuz? birde ilk iletişim yada ilk çıkış esnasında onları görebiliyormuyuz?

 

şamanlara göre ordaki varoluşlar burda gördüğünüz herşeyin gerçek varlıkları alt dünyadadır, burası o varlıkların yansımasından ibarettir. hayvan ve bitki ruhları dışında taşların da ruhu vardır. burada bir görüntüsü olan herşeyin ruhu orda yaşar.

bu arada hayvan ruhlarının işlevi hayvanların burdaki işlevi gibi değildir. bazen çok farklı şekillerde görünürler.

yanımıza alma konusuna şimdi girmek istemiyorum ama tek diyebileceğim bu uygulamayı çalışırken şimdilik yanınıza alma kısmını atlamanızdır. çünkü bu başlı başına bir konu olacak ve ona da değineceğim ama zamanı var...bir süre sadece buna çalışmanız daha iyi olacak.

yer altı dünyasında bu ruhları görmeniz normaldir. orada bu dünyaya ait olmayan çok uçuk fizik kurallarından tutun, çok garip şekillerde varlıklara rastlamanız mümkündür. o an siz de o dünyanın bir parçası olduğunuzdan bu varlıklardan korkmanıza da gerek yoktur.

--------------------

şamanların kullandığı uyuşturuculardan biri thujon muydu sanki? ööle bişi anımsıyorum : \

 

içecek konusunda teinlii olanlar sorun oluyor mi peki ve su olayı da etkilio mu çünkü lucid için genelde su az içmek kolaylaştırıo bunda da ööle bişe söz konusu mu

 

kullanılan o kadar çok madde var ki bu maddenin kullanılanlar arasında olup olmadığını söyleyemem henüz şaman kültüründe tüm maddeleri ezbere bilecek kadar bilgi sahibi olamadım ancak bitkiler konusunda söylemek istediğim birşey var. birçok kişi şamanların halüsülojen maddeler kullandığını bildiğinden piyasada bulunan uyuşturucuların şamanizmde hiç yeri yoktur o yüzden boşuna esrar alıp denemeyin.

 

tein de bir çeşit uyarıcıdır o yüzden uygulama ile arasında bi 7-8 saat fark koyarsanız daha iyi olur:)

--------------------

çok güzel bilgiler daha fazla ayrıntı ve bilgi verirseniz denemek istiyorum.

sitedeki şamanizm konularını incelemenizi öneririm. daha sonra anlamadığınız noktalardan sorular sorarsanız daha rahat yanıt verebilirim çünkü şamanizm çok geniş bir konu...ucu bucağı zor bulunuyor :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
SchizophreniCorpse

Bir kez deneme şansım oldu yeteri kadar knsantrasyon sağlayamadım. Ve başarılı olamadım. Ama denemelere devam ediyorum. AyrıcaMystic sana katılıyorum böyle değerli bi konuya ilginin az oması şaşırtıcı. Belfalas tekrardan teşekkürler. :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

thujon da bi bitkiden elde edilio zaten absinth adlı içkiye de maddelik eder hatta ordan duşmuş olabilirsiniz ama sek kullanımının söz konusu olduğunu anımsıyorum şamanlarca...

tein konusunda üzüldüm şimdi bu gece deneyemicem bu olayı peki su için yorumun?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
thujon da bi bitkiden elde edilio zaten absinth adlı içkiye de maddelik eder hatta ordan duşmuş olabilirsiniz ama sek kullanımının söz konusu olduğunu anımsıyorum şamanlarca...

tein konusunda üzüldüm şimdi bu gece deneyemicem bu olayı peki su için yorumun?

absinth için sanırım pelinotu kullanılıyodu...eğer absinth içindeki maddeyse evet şamanlar kullanıyor ama çok önermiyorum. kullanılan bitkiler oldukça zehirlidir ve bu konuda yeterli bilgi sahibi olmayan insanlar tarafından kullanılmamalıdır.

suyun bir zararı yoktur...tabi mideni şişirip rahatsız edicek kadar içmezsen :D

çay içmiş olsan da dene istersen...zarar açısından konsantre olmanı zorlayabilir bir çeşit uyarıcı olduğundan:) başarılı olmazsan da başka bir zaman denersin :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamam işte onun maddesi ahaha yaa doruu hatırlıomuşum ii ii hafızamı da deniorum bu arada...eski perfrmansına getirmeye kasıom da...tabii dozajıyla ilgili bi cümle yazıp silmiştim bak önceki msjda ahaha evet doğal algı açıcılar usta işi... ya aklıma into the wild adlı film geldi ... neyse...

saol...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Hazır buradayken sorayım. Yer altına gireceğimiz deliği tam bedenimizin altında mı imaje edicez ? O büyüklükte mi olucak ?

 

bedeninin altında olmasının bir önemi yok....boyutunun da...benim canlandırdığım giriş bir ağaç altında ufak bir hayvan yuvası...giriş için önemli olan tek şey yer altına doğru gidiyor olması...

mesela ben inerken hani filmlerde kamera bir çatlağa doğru yanaşır ve içine doğru girer ya, o şekilde bir giriş şekli imajine ediyorum. o yüzden boyut önemli değil :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
iyileştirme gücü demişsin ya başta seninki ne durumda koruyucu ruhunu buldun mu?

koruyucu ruhumu bulma konusunda ve şifa konusunda acele etmek istemediğimden henüz o konuların uygulamalarına geçmedim :) sindire sindire gitmek en iyisi...zaten o yüzden diğer uygulamaların konularını hemen vermedim...insanlar hevesle pat pat koşarcasına tırmanmaya çalışıyor basamakları sonra da bir çok eksiklik ve sorun ortaya çıkıyor...hepbirlikte, acele etmeden yükselelim istedim:)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Şaman Dünya Görüşü

   Şamanlığın en belirgin özelliklerinden birini ruh inancı oluşturmaktadır. Şaman dünya görüşüne göre görünen ve görünmeyen bütün canlı alemin ruhu vardır Bitkilerin, hayvanların, ağaçların, kayaların, dağların,  rüzgarın, yağmurun ve bunlar gibi adını sayabileceğimiz her şeyin ruhu olduğuna inanılır. Aynı şekilde insan da maddi bir beden ve bir (ya da birçok)  ruhtan oluşur Bu da insanın doğayla bir bütün içinde yaşamasını ve doğadaki her şeye karşı saygılı olmasını gerektiren bir felsefi tu

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Bir Empat’ın Varoluş Yan Etkisi Olarak: Dünya’yı Hafifletmek

   Daha önceki yazımın son sözü burada ilk sözüm olsun: “Empat olmak, aşırı hassas olup dünyanın ağırlığını üzerinde taşımak değildir.” Şimdi bana “Nasıl yani? Ama ben hep insanların ağırlığını üzerime alıyorum, bunu nasıl söylersin?” diyebilirsiniz.   Önceki yazım da böyle söylemememin sebebi başkaydı -okuyanlar zaten bu cümlenin ardındaki asıl manayı görecektir, okumadıysanız da önce onu okuyun çünkü bu bir devam yazısı- bugünkü yazımda ise bunu söylerken sebebim daha bir başkadır.     Empa

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

  • Dünya Çayları

   >>> https://techateashop.com/tr/ >>> https://kloof.com.tr/   Deneyimlediğiniz, önerebileceğiniz farklı kültürlere ait çayları yazabilirsiniz.

   , Yer: Yararlı ve Eğlenceli Linkler

  • Düz Dünya

   Bu aralar çok gündemde olan bir konu. Düz dünya. İlk işittiğimde banada komik gelmişti fakat videolara göz atmaya başladıktan sonra insanın kafasında soru işaretleri bırakmıyor da değil ?????   Aşağıdaki videoda genel anlamda düz dünya fikrini savunanların küre dünya modeline inananların cevaplaması istediği sorular ve çelişkiler yer alıyor. Seyrediyoruz.   Bu video LightAroundtheMoon/ Deniz Kaya youtube kanalında yayınlanmaktadır. Sadece konuyu açıklamak adına alıntılanmıştır.

   , Yer: Komplo Teorileri

  • Ezoterik Dünya Tarihi

   Gezegenimizin bilinen tarihi arkeolojik verilere dayanır. Hepimizin bilinen tarih ile ilgili genel bilgilerimiz vardır ama ya bilinmeyen/ezoterik tarihi? Binlerce yıldır kuşaktan kuşağa kadim öğretiler ve bilgelik okulları ve öğretiler aracılığıyla aktarılan ezoterik tarih şu an için bilinmeyen bir tarih ama ya gelecek bu tarihi doğrulayacak yeni olaylara ve oluşumlara hazırlanıyorsa?   Sümer’lerin Aztek/İnka/Maya ya da Afrika’daki Dogon yerlilerinin binlerce yıl önceden bugüne aktardıkları ve

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...