Jump to content

Metal- Rap kavgası

satanic

Önerilen Mesajlar

Geçen bi olay yaşadım. Siyah siyah giyinmişim zincir mincir işte, 2-3 rapçi var baktılar öküz öküz "bu metalci hatunlarda güzel oluyomuş bee!" dedi biri. Abi bu ne ya!? Ona bozuldum ve onun için şimdi sizlere soruyorum, neden bu müzik türleri birbirine laf sokuyor? Neden rap- metal çatışması var? Hani müzik evrenseldi? Kendi içinde çözümlenemezse insanlara nasıl hitap edecek ki?Neden sokakta metalci/rapçi biri gördüklerinde kavga edecek gibi bakıyorlar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu kendini bilmez bir grup salaktır,yani bu laflar yüzünden genelleme yapmak kanımca yanlış olur ki metal müzik dinleyip aynı davranışı sergileyecek insanlarda olabilir ve senin sorduğun soruyu da rap müzik dinleyen kişi yöneltebilirdi.

Ayrıca benimde rap,pop,alaturka müzik dinleyen arkadaşlarım var ve kavga ettiğimiz hiç olmadı.

Yani bu konu gereksiz yere uzatılıyor,medeni şekilde davranıp arkadaşlık kuranlar gördüm ama saygı sınırlarını aşıp laf atanlar,kavga edenlere de tanık oldum.Bence bu gene bireysel bir mevzu olarak görülmeli sonuçta davranışlar kişiden kişiye farklılık gösterir ki bu zıtlaşma ortamınında büyüme evresini tamamlayamamış yada kısmen tamamlamış kişiler tarafından oluşturulduğu kanısındayım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sistemin dayatmaları bunlar. Futbolda fanatizm arttığı gibi, müzik türlerinde de bu tarz saçmalıklar olabiliyor. Ayrıca ben hiç görmedim ki bir rap dinleyicisi hiç rock müzik dinlememiş olmasın.. Türkiyede rapçilerin baş tacı ettiği sagopa kajmer bile radiohead,metallica vs. electronica,rock veya metal gruplarının parçalarıı dinliyor ve albümünde sample olarak kullanıyor.

Alternatif müziklerin benzer noktaları olduğu gibi ayrıldığı noktalarda vardır. Rock müzik, müzikal kaliteye daha çok önem verir. Jazz ve metalde öyle..

Rap ise sözlerden ve sample dan ibarettir.Beatler vardır.Kişi bundan hoşlanıyorsa o onun zevkidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk doğduğum andan beri metal dinleyicisiyim dayım sayesinde nasıl olur diye kafanızda soru işareti kalmasın diye anlatayım :)Ben doğduğumdan hemen biraz sonra dayım metallica dinletmiş bana :) Her konuda anlaştığım bir abim var sadece bu konuda anlaşamıyoruz o rapi benimsemiş hayat felsefesi edinmiş bende metali bu bence karşıdakinin dinlediği müziği basit kalitesiz görüp küçümsemek amacıyla oluyor bu tür tartışmalar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

metal rap tartışmaları 80lerde kaldı, sana denk gelen rap çi metalci farketmez uzun süredir bayan görmemiş bir insansı olmasındandır.

çok uzun süredir rock müzik dinlerim icra ederim çok bomba rapçi arkadaşlarım var, onların kayıtlarında çaldığım dahi oldu o hadiseler 90ların yarısına gelemeden bitti hatta metal diye bişey de kalmadı ama çok uzun muhabbet popüler müzik tarihi ile ilgili yayınlar bulun her ne kadar dalga geçselerde behing the music belgeselini indirin izleyin:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında şu an senin yaptığından dolayı ve kıraç gibi insanların medyada gündeme gelmek için bize laf atmalarından dolayı bende 10 yıldan fazladır RAP dinliyorum metalde dinlediğim oluyor ne yani bazı punkçılar olsun metalciler olsun onlarda aynı tavrı sergileseler ben genellemeye vurmam yani senin yaptığın gibi ama olacak artık çünkü insanları herzaman kimlik sorunu boğmuştur diye düşünüyorum sporda ewrenseldir ben bir çok maçta kavga etmişimdir ne yani bu ewrenselliği bozuyormu şimdi o anki duygular ve karşı tarafın tahrikinden dolaytı neyse ya fazla uzattım sanırım kafana takma ama harbidende metalci olsun punkçı olsun kızların hepsi güzel;-:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen bi olay yaşadım. Siyah siyah giyinmişim zincir mincir işte, 2-3 rapçi var baktılar öküz öküz "bu metalci hatunlarda güzel oluyomuş bee!" dedi biri. Abi bu ne ya!? Ona bozuldum ve onun için şimdi sizlere soruyorum, neden bu müzik türleri birbirine laf sokuyor? Neden rap- metal çatışması var? Hani müzik evrenseldi? Kendi içinde çözümlenemezse insanlara nasıl hitap edecek ki?Neden sokakta metalci/rapçi biri gördüklerinde kavga edecek gibi bakıyorlar?

Sen onları takma o repçilerden bazıları maldır.Hepsi demiyorum.Yanlarında Arkadaşları varya Sözde Hava Atıolar onlara.Ben Tam bir Power Metalciyim Ama rapçi arkadaşlarım var. Tam Adam gibi adamlar yani. 2 tür kavgadan zevk alırım. 1 rapçilerle kavga yapma 2 Bir kıza sataşan birini dövmek.(rakçılara kızlara sataşmak yakışmaz) :thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen onları takma o repçilerden bazıları maldır.Hepsi demiyorum.Yanlarında Arkadaşları varya Sözde Hava Atıolar onlara.Ben Tam bir Power Metalciyim Ama rapçi arkadaşlarım var. Tam Adam gibi adamlar yani. 2 tür kavgadan zevk alırım. 1 rapçilerle kavga yapma 2 Bir kıza sataşan birini dövmek.(rakçılara kızlara sataşmak yakışmaz) :thumbsup:

Arkadaşlar biraz daha olgun düşünmek zorundasınız, dinlediğiniz müzikler çoluk çocuk müziği değil. Metal de, Rap'de son derece ciddi ve konusu ,tavırları olan müzik türleridir... Bunu fanatizme dönüştürmek çocukça ve komiktir. Rapçiler ve Rockçılar ? O zaman Metalciler ellerine elektro gitarları alıp hücum etsin, Rapçilerde kendilerini CD ,plak fırlatarak korusunlar !

Bunlar yanlış şeyler. Ayrıca bayan arkadaşımıza sarkıntılık olayı gerçekleşmiş ama siz bunu gözden kaçırıyorsunuz. Burada olay , kişilerin şucu yada bucu olması değil zihniyetidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

'' O zaman Metalciler ellerine elektro gitarları alıp hücum etsin, Rapçilerde kendilerini CD ,plak fırlatarak korusunlar '' Bu lafa koptum CREMATORY.Gitarıma Acırım Ama 4 kg :cool: vurdummu indirir. 2 Gün Önce salak gibi gitar kucağımdayken yere düşürdüğüm penayı almaya kalktım kucağımdan kayıverdi sapı suratıma yapıştı acayip acımıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ama bakın bunu müzikle bağdaştırmak bence yanlış,sayın ''satanic''arkadaşım sana bu terbiyesizliği yapanların kendileri tabiri caiz ise tam bi hayvan hatta karakterleri beş para etmez ucubelerdir sadece,bunun müzikle alakası yok aslında,biraz özentilikle,geri kafalılıkla buna zekada dahil olunca ortaya bu gibi olumsuz şeyler çıkıyo,aslında rap o ifade etmeye çalıştıkları s**krim s*karım gibi tabirlerden çok uzak,kafasına bandana takıp altına bol bi pantolon giyen o gerizekalılar kendini holywood filmlerindeki gangsterlerden biri sanıveriyo hemen,ülkemizdeki insanların ne gibi mantelitelerle donatıldığı çok açık,ön yargı seviyesi oldukça yüksek,metal dinleyen ve kendi dış görümünü buna göre uyarlıyan birine sen kedi kesiyomusun diye sorarlar burda adama ki en komiği bende bi rapçiyim ve bana sokaktaki adam gelip siz nasıl kedi kesiyosunuz diye soruyo,uzun lafın kısası bunun müzikle değil toplumun karakteriyle alakası var hatta çok alakası var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SAYIN Vitriol,

Burada tartıştığımız konu rap-metal kavgası neden var, neden böyle bişey çıktı ortaya, neden kavga ediyor bu insanlar? Konu benim yaş grubum,nickim, mesajlarım, kime taktığım değil. Adamlar "metalci" sıfatını kullanarak sataştılar ondan bahsediyorum.Anladın mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben öyle bir sorun yaşamıyorum açıkcası. Okuldaki arkadaşlarımın hemen hemen hepsi rap dinliyorlar. Söyleyenler bile var. Okul dışındakilerde metal müzik hayranı. Beraber gezdiğimizde öyle bir sorun yaşamadık açıkcası.
Aynen katılıyorum benimde okulda bütün arkadaşlarım rap dinliyor bende bir aralar her gördüğüm rapçiye tekme tokat girmek istiyordum:D ama şimdi okulda sıra arkadaşım bir rapçi ve hiç bir sorun da yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısın , eskiden banada senin gibi bi olay olmuştu gerçi ben şuan bir rapçiym o yzden eski diyorum xD Sahilde dolaşıodm üle siyah siyah senin gibi :D 2-3 rapçi vardı oralarda beni görünce hemen başladılar garip bi melodiyle : '' biz biliriz sizi keedi kesersiniz , ne .... bulsanız yersiniz .. '' gibi bişiler bla bla devamını hatırlamıyorum şoke oldum görmemezlikten geldim kaştım gttim ordan xD

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Müzik evrenseldir ama sağolsun işte Ayılarda dinleyebiliyor müzik...

Yoksa metalcilerin rapçilerin yada popçuların öyle çatışma şeyi filan yok. Şahsen benim yok.. Kişi sevdiği müziği dinler ve başkalarına saygı duyar, başkalarıda ona saygı duyar...

Yani bu yaşananlar tamamen insanların ayılığından kaynaklanan bişey. ( ağır oldu belki ama uyuz oluyorum napim:rolleyes:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Müzik evrenseldir ama sağolsun işte Ayılarda dinleyebiliyor müzik...

Yoksa metalcilerin rapçilerin yada popçuların öyle çatışma şeyi filan yok. Şahsen benim yok.. Kişi sevdiği müziği dinler ve başkalarına saygı duyar, başkalarıda ona saygı duyar...

Yani bu yaşananlar tamamen insanların ayılığından kaynaklanan bişey. ( ağır oldu belki ama uyuz oluyorum napim:rolleyes:)

:Dhaklısın:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ne şimdi bu!..

popçu..

metalci..

rapçi..

arabeskçi...

.......çi

.......çi

.......çi

(boşlukları siz doldurun)

ve bunların giyim tarzları...konuşma şekilleri...

ne şimdi bu...

nasıl bir durum...

biri sana laf atmış, atarken de metalci demiş - ki zaten bu ülke de etiketlenmeyi ne kadar seviyoruz- hemen de olmuş metalci rapçi kavgası....

kusura bakın ya da bakmayın ama metalci nasıl birşey, rapçi nasıl birşey, arabeskçi nasıl bir şey...

şimdi ben, normal giyinen, bazen takım elbise giymek zorunda kalan ama günlük hayatta öyle, tek renk, yok bilmem ne aksesuar, sakal şekli, saç şekli (saç zaten yok:D) gibi durumlara takılmayan, yoldan geçen herhangi biriyim....

şimdi benim, metal müzik dinlememem mi gerekiyor..rap dinlememem mi gerekiyor...

...................

hava dışarı da çok güzel, gezin dolaşın, kendinize çay demleyin, okey oynayın, ne bileyim dizi sezonlarını izleyin...takılmayın böyle şeylere... kılıflara takılmayın... üstlerinde ne olduğu önemli değil... ben sıkı olmasam da iyi bir black metal, klasik, etnik müzik, jazz, blues dinleyicisiyim ama dış görünüşümle bunu belli etme gereği, ya da diğer bir deyimle bir gruba dahil olma durumunda değilim...

takılmayın kısacası...

müzik evrensel, herkes her istediğini dinlesin..laf atıldı diye hemen bir grupa dahil olupta başka bir grubu suçlamayın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...