Jump to content

Lucid Rüya deneyimleriniz ve sorularınız.

skoparak

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar gece 5 gibi uyandım aklıma astral geldi kendimi havada hissetmeye başladım ama olmadı ve bıraktım 10 dk sonra uyudum ve rüyam şöyleydi

şimdi bi kapı açıyorum adam para istiyor arkadaşlar veriyor ben havuza ayağımı dokandırıyorum su çok soğuk başka yere gidiyorum bir den kendimi tekerlekli sandalyede buluyorum aklıma su bükme geliyor o anda etrafıma bir kalkan gibi bişey olusuyor sonra kendimi astral yaptığımı zannetim teyzem gile gidecektim her taraf karanlandı ortada bi tane kafaya benzeyen çok küçük bir ışıktı ,siyah ışık bitti kırmızı ışık oluşmaya başladı her yer kırmızı ,bundan korkup bedenime gitmeyi denedim bedenime geldim ama göremiyordum ,ellerimi hareket ettiremedim çok korktum , sonra sakin olup kendimi rahatladım ve 5 e kadar saydım bi baktım bedenimdeyim

bide şuda war arkadaşlar bende her gece 4,5 rüya görürüm çok böyle olur ama hepsini hatırlamam bu rüya o kadar gerçekti ki hepsine kadar hatırlıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

astral seyahatte kişi uyanıkken deneyim yaşar. lucidde iken rüya içinde rüya olmadığını bilerek dolaşır. rüya içinde bilinciniz yerindeyse lucid olma olasılığı yüksek. ama astral denemesi sırasında uyuduğunuz için bilinçaltınız en son deneyimi temel alarak bir rüya yaşatmış olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bide şuda war arkadaşlar bende her gece 4,5 rüya görürüm çok böyle olur ama hepsini hatırlamam bu rüya o kadar gerçekti ki hepsine kadar hatırlıyorum

Aynı şey bana da oluyor.Acaba neden çok fazla rüya görüyoruz

Arkadaşın birisi ''hayal gücün çok geniştir , ondandır'' dedi.Başka bi arkadaş da ''her şeyi içine atıyosan ondan olur'' dedi:ermm:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elbette lucid ile astral arasında farklılıklar vardır , ve bence en etkilisi ve güçlüsü astral seyehattir ,, çünkü lucid te tek boyutta olursunuz (başka boyutlara geçişin mümkün olmadığı biliniyor ama olası olduğuna dair teoriler de var)ama astral seyahatte ise farklı boyutlara kontrollü olarak geçebilir ve geçiş yaptığınız boyuttayken de farklı boyutlara geçebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dun gece astral seyahatla ilgili dokumanları okuduktan sonra denemeye karar werdim fakat beceremedim bu sabah tekrar denedim ve lucid rüya gordugum kanısındayım çünkü rüyadayken düşünmeliyim hissetmeliyim gibisinden telkinlerde bulunuyordum kendime şunu yapıyım bunu yapıyım diyerek hareket ediyordum zaman ve mekan sık olarak degişiodu hatırladıgım kadarıyla ve en son uyanırken, kendimin uyandıgını zannediodum ya da gerçkten uyanmıstım ama felctim hiç bir yerim hareket etmiyordu ilk önce korktum fakat böyle bi süre zaman geçti sonra tekrar uyudum uyandım yada gerçkten hiç uyanmamıstım rüyamın içinde ruya goruyordum ama yine felc oldugumu hissetme durumu söz konusuyken bu forumda okuduklarım aklıma geldi astral seyahat hakkında sadece bedeninize donmenize dilemeniz yeterlidir bunları dusunuodm en sonunda tamemen uyandım.

şimdi bu olayla ilgili 2 sorum olucak

1. si gordugum ruya gercekten lucidmiydi astral mı yoksa sıradan bi ruyaymıydı

2. si ise bu felc olma durumu hakkında yorum getirebilirmisiniz sizin basınıza da geldimi

bunu yanlıs yerde sormus olabilirim kusura bakmayın baslıklara bakarak dogru yeri secemedim tesekkurler yardımlarınız için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiziksel bedenden tam çıkış olduktan sonra farkındalığı sağlarsanız zaten astral boyuttasınızdır. Eğer vücudunuzdan bilinçli çıkış anını kaçırdıysanız teknik olarak bir lusid rüya görüyorsunuzdur,bu astral projeksiyon değildir çünkü farkındalık ayrıldıktan sonra sağlanmıştır.ayrica Astral bedende herhangi bir fiziksel organınız yoktur.astral projeksiyonda Zaman dönüşüme uğrar ve genişler. Örneğin astralde geçirilen bir saat, astralin hangi seviyesinde bulunduğunuza bağlı olarak fiziksel boyutta birkaç dakika gibi hissedilebilir. Gerçeklik akıcı ve değişkendir.

Yani yasadiginiz deneyim bir lusid ruyadir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bugün akşama doğru biraz kestireyim dedim.

Rüyamda kendimi garip bir kuaför dükkanında gördüm.Biri beni dışarı çağırdı.

Dükkanın önünde uzun süredir görmediğim arkadaşlarım vardı.

Kendi kendime bunun mümkün olamayacağını söyledim çünkü yurtdışında yaşıyorum hepsi Türkiyede ve birbirleriyle bütün ilişkilerini kopardılar diye biliyorum.

Bu bir rüya dedim ;) ilk yapmaya çalıştığım şey de uçmak oldu. Kararlı bir şekilde şimdi yerden havalanıyorum dedim ve öyle oldu anlatamam süperdi ama havada dengemi tam sağlayamadım çok heyecanlandım ve hemen uyandım.:( Umarım bir daha olur heyecan yapmamam lazım kendimi kontrol edebilmeliyim

Hemen sizinle paylaşmak istedim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar inanın bu kadar şey okudum Lucid hakkında ve hep dedim ki bir gün rüyada olduğumu fark edersem hemen başka mekan düşünücem o mekanın resmi de aşağıda.

Ama yaşayınca hemen uçmak istedim işte demek uçmaya çok meraklıyız :p

http://img265.imageshack.us/img265/4581/masastduvarkatlar.jpg

Buraya gidicem ben siz de gelin piknik yaparısss :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısın Xero nasılsa kimse cennetten dönmek istemez :)

Gördüğüm kuaför karanlık eski garip bir yerdi ve kadınların saçları da değişikti.Aslında hissettiğim rüya-gerçek şüphesi orda başlamıştı.Bu kadar hızlı farkına varmama bunun da yardımcı olduğunu düşünüyorum. Ve bir de uykumun gece uykusu değil de bir şekerleme oluşu da bence önemli. Ben normalde şekerleme yapmam. Lucid rüyayı belki de gün içinde uyuduğum için gördüm.Bakalım uyuduğumda tekrar görebilecek miyim.

İnşallah görürüm de size anlatırım. Değerlendirirsiniz.

Astrale çıkış yaptığımı sanmıştım daha önce yazmıştım ama yanlış alarmmış.Bu yüzden detaylı paylaşmak istiyorum ki emin olabileyim.

Cevaplarınız için teşekkürler

purplewind tarafından düzenlendi
kelime düzeltme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bugün akşama doğru biraz kestireyim dedim.

Rüyamda kendimi garip bir kuaför dükkanında gördüm.Biri beni dışarı çağırdı.

Dükkanın önünde uzun süredir görmediğim arkadaşlarım vardı.

Kendi kendime bunun mümkün olamayacağını söyledim çünkü yurtdışında yaşıyorum hepsi Türkiyede ve birbirleriyle bütün ilişkilerini kopardılar diye biliyorum.

Bu bir rüya dedim ;) ilk yapmaya çalıştığım şey de uçmak oldu. Kararlı bir şekilde şimdi yerden havalanıyorum dedim ve öyle oldu anlatamam süperdi ama havada dengemi tam sağlayamadım çok heyecanlandım ve hemen uyandım.:( Umarım bir daha olur heyecan yapmamam lazım kendimi kontrol edebilmeliyim

Hemen sizinle paylaşmak istedim :D

tebrikler gelişimleri paylaşmanızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar çok çok teşekkür ederim cevaplarınız için.Ben de sizin sayenizde neyi nasıl yapmam gerektiğini öğreniyorum.

Çocukken yapabiliyordum ama sonraları bunu kaybetmiştim demek tekrar olabiliyormuş.

Heyecanımla başa çıkıcam bir de rüya defteri tutmaya çok üşeniyordum artık yazmaya karar verdim iyi oldu bu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım bundan sonraki hedefiniz astral projeksiyon ,kendi deneyimim geldi aklıma başlarda kullanıyordum ve gayet işe yarıyordu,

Şöyle ki , lucid rüyada uçma isteğinizi bölün ve uyanin , hissettiğiniz duygu da sizinle uyanacak ve beyniniz hala delta düzeyinde iken (fazla uzun sürmeyecek ) astral bedeniniz ve eterik bedeniniz arasındaki kordonun gerildiğini düşünün , kendinize ışık kalkanı yapıp tüm cakralarinizda dolaştırıp kalp cakranizdan ışığı çıkartın bırakın kordonda yukarıya doğru süzülsun , yukarıya çıktıkca sizi de çekecektir . Çıkış işlemi için son derece keyifli ve kolay bir yöntem , kendim bulmuştum bir çok tanıdık kullanıp olumlu sonuçlar elde etti. Umarım faydası dokunur . . .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nevermore anlattıkların için çok teşekkür ederim

çakralar konusunda yeterli bilgiye sahip değilim ışık kalkanını nasıl oluşturacağımı da bilmiyorum o yüzden önce bunları okumam lazım.

Lucid rüyayı uzatabilmek ilk hedefim aslında.Biraz olayı kavrayabileyim ki astral için cesaret bulayım çünkü astral seyahat düşüncesi beni korkutuyor biraz :confused:

korkumu yenmem için bol bol uçmam lazım gibi geliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabii uçmanın verdiği o zevki gerçekten yaşayınca anladın lusid olduğunu =) Tebrik ederim seni arkadaşım :) Bundan sonra da bu uçmanın vermiş olduğu hırsla nice uçmalar. Ayrıca ordaki manzarayı çok beğendim. Senle birer bardak çay içmeye varım diyorum =)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sayın purplewind korkularınızı yada endişelerinizi yenmenize yardımcı olacak çok güzel bir yazı buyrun.... http://www.gnoxis.com/forum/beden-disi-deneyimlerde-korkuyu-yenmek-35669.html

çalışmalarınıza aralık vermeden devam etmeniz itici güç olarakta yaşadığınız hazzı kulanmanız temennisi ile ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Claudia çok teşekkür ederim daha çok acemiyim ama ilerletebilirsem cennetimde çaya beklerim :)

nevermore sana nasıl teşekkür edeyim bilemiyorum o kadar çok emek veriyorsun ki bu siteye bana önceleri çok imkansız gelen şeylere senin yazılarınla daha çok yaklaşıyor ve onları yaşamak istiyorum. Bahsettiğin yazıyı hemen okuyacağım :)

Bir de şu konuda yardıma ihtiyacım var. Dün gece de bilincim açıktı ve uçabiliyordum.

Ama rüyalarım çok karanlık oluyor.Dün gece çok karanlık ve kasvetli bir dersanedeydim. Asansörü bekliyorum uzun süre gelmiyor sonra diyorum ki ben niye uçarak çıkmıyorum ki off yine harikaydı tavanların içinden geçtim çatıya geldim ve Allaha teşekkür ettim çünkü yatarken bu teşekkürü unutmamalıyım demiştim.

Lucid hakkında okuduklarımda ortak bir şey buldum o da bilinç açıldığı anda uyanma için geri sayımın başladığı. Bu düşüncemden dolayı etrafımdaki insanlarla rüyada olduğumu

fark etmiyormuş gibi diyaloglar kurdum. Ama biliyormusunuz bu kötü oldu kontrolü kaybettiğimi hissettim.

Rüyayı uzatabilmem için sizin yardımınıza ihtiyacım var ve eğer Lucidi uzatır da astral seyahat yaparsam bu sitede bunu yapabilen insanlarla astralde bir araya gelmek istiyorum inanılmaz güzel bir deneyim olur benim için :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...