Jump to content

World of Warcraft yeni bir rekor kırdı

Typhon

Önerilen Mesajlar

Blizzard tarafından hazırlanan bilgisayar oyunu World of Warcraft, 11 milyon oyuncu sayısına ulaştı.

http://cdnimages.yonja.com/pics/news/wowc.jpg

Dünya genelinde bir çok akademik tartışmaya konu olan, yarattığı etki ile bilgisayar oyunları devrimini gerçekleştiren World of Warcraft, 11 milyon kullanıcı sayısına ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

2005 ve 2006 yıllarında ‘en çok satan’ oyun ünvanını kazanan oyun, 2007 yılında piyasaya sürülen genişletme sürümü “The Burning Crusade” ile tüm zamanların en hızlı satan oyunu olmuştu.

The Burning Crusade, Piyasaya çıktığında 24 saat içinde toplam 2,4 milyon, 1 ay içinde ise 3,5 milyon adetlik satış rakamına ulaşmıştı.

Oyun, internet üzerinden hayali bir zaman ve mekanda geçen senaryosuna uygun özellikler ve kişilikler verilmiş ırklara ait karakterler ile oynanıyor. Oyunda kullanıcılar kendi oluşturdukları karakterler ile topluluklara üye olabiliyor, ortak görevleri yerine getirebiliyor ve deneyim kazandıkça güçleniyorlar. 24 Kasım 2004 tarihinde piyasaya sürülen oyun, çok kısa süre içerisinde oyuncuları kendine bağımlılık derecesinde bağlanmasına neden oldu. Bu durum oyun üzerine bir çok akademik çalışma yapılmasına neden oldu.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://i37.tinypic.com/244w8ix.jpg

evet abiler ablalar bu görmüş olduğunuz eklentiyle aklından bile geçmeyen kurbanları kendine çekmeyi başarıyor.sayısız oyun hamleleriyle insanı çileden çıkaran bir oyun.izlerken bile yorulmuştum.o yüzden uzak duruyorum size de uzak durmayı tavsiye ederim.bu oyunu çıktığı gün almak için sabahın beşinde kuyruğa girenler,yanına laptopunu getirip oyundan uzak kalmamak için kuyrukta oynamaya devam edenler vardı.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
http://i37.tinypic.com/244w8ix.jpg

evet abiler ablalar bu görmüş olduğunuz eklentiyle aklından bile geçmeyen kurbanları kendine çekmeyi başarıyor.sayısız oyun hamleleriyle insanı çileden çıkaran bir oyun.izlerken bile yorulmuştum.o yüzden uzak duruyorum size de uzak durmayı tavsiye ederim.bu oyunu çıktığı gün almak için sabahın beşinde kuyruğa girenler,yanına laptopunu getirip oyundan uzak kalmamak için kuyrukta oynamaya devam edenler vardı.

maalesef kuzenimde onlardan biri oyunu almaya beni gönderdi geri kalmamak için.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
wraft of the lich king eklentisi. Tek dvd sanırım

Harbiden gidip Bilgisayar almam gerekicek ,makinam çok eskidi üstelik AMD işlemci, bir daha hayatta AMD almam...

Warcraft süper oyun, Blizzard bu aralar Diablo 3'üde geliştiriyormuş,esas onu bekliyorum

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
zaten öyle oyunlar çıkıyor ki, pc'yi güncel tutmadıkça oynamak güç oluyor. artık 4 gb ram güçlü dual core işlemciler ve sağlam kalitede ekran kartları olmadan güzel oyun oynamak zor.

Diablo 3 konusu açmıştım ben zaten. O da güzel olacak.

Ya bir şey daha sorucam Locked arkadaşım,Diablo için sadece İnternette oynanabilecek diyorlar doğrumu? Blizardın siteye baktım ama net bir şey bulamadım

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...