Jump to content

Durugörü'nüzü Test Edin

hexagram

Önerilen Mesajlar

Gözler kapalıyken istenen bir imajın gözönünde canlandırılması durugörü yeteneğinin temelidir.Öncelikle böyle bir yeteneğinizin kısmen de olsa sizde işler durumda olup olmadığını kontrol edin:

Gözlerinizi kapatın...10-15 saniye bekleyin...Ve gözünüzün önünden geçen imajlar olup olmadığına dikkat edin...İmajlar kendiliğinden gelip geçiyorlar mı?İstediğiniz hgerhangi bir imajı zihin ekranınızda canlandırabiliyor musunuz?Yoksa hiçbir şey gözünüzün önünden geçmiyor ve her yer simsiyah mı gözüküyor?

Gözleriniz kapalıyken her taraf simsiyah görünüyorsa durugörü yeteneğinizin tamamen işlemez durumda olduğunu söyleyebilkiriz.Bir takım renkler hatta imajlar gelip geçiyorsa durugörü yeteneğiniz size göz kırpıyor demektir.Eğer istediğiniz imajları kolaylıkla zihin ekranınızda canlandırarak onu adeta televizyon izlermişcesine canlı olarak görebiliyorsanız durugörü yeteneğinizin su üstüne çıkmaya başladığını söyleyebiliriz(basit durugörü)

Gözlerinizi kapattığınızda bir takım yerler,insanlar ve olaylar görüyorsanız bunların herhangi bir anlam taşıyıp taşımadığını kontrol ediniz.Örneğin;gözlerinizi kapattığınızda bir arkadaşınızı ders çalışırken gördüyseniz,hemen onu arayarak gerçekten de o anda ders çalışıp çalışmadığını öğrenin.Ayrıntılara dikkat edin.O anda ders çalışmıyorsa daha önce çalışmış olabilir.Eğer böyle bir durum varsa arkadaşınızı ders çalışırken gördüğünüz ayrıntıların gerçek olup olmadığını araştırın.Ders çalıştığı masanın rengi,masasının üzerindeki eşyalar,odanın şekli vs...

Belki bir kaç dakika sonra ders çalışmayı planlıyor da olabilir....

Bütün bu ayrıntılar sizdeki durugörü yeteneğinizin durumu hakkında bir bilgi verir.Tabii tek bir denemeyle karar vermeyin.Belki başka bir zamanda daha farklı görüntüler de alabilirsiniz.Böylelikle basit durugörü mü,mekan içinde durugörü mü,yoksa zaman içinde durugörü yeteneğine mi sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Bu yazıyı Ergun Candan'ın "ruhsal güçleri geliştirme teknikleri" kitabından aldım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

durugörü dediğimiz şey o kadar klay anlaşılıyordu da niye insanlar bu kadar uğraştı peki...anlamıyorumyanii gözünü kapa ve gör..

durugörü her an olabilir ve aslında dediğin gibi herkese olabilir ama bnu kontrol edebilmek ve açığa çıkan bilgiye dönüştürebilmek durugörüsü olanlara aittir...bu bir yetenek değil bu bir omdur...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

durugörü bu kadar kolay değil elbette,burda amaç sadece vizyon görebilme yetenğimizin gelişmesindeki ilk aşama..

yani gözünüzü kapıttığınızda televizyon izler gibi geleceği görürüz,gibi bir tanımla durugörüyü anlatırsak,işte bu görüntüleri görmemizi kolaylaştırcak bir etkinlik bu...

yoksa yeteneği geliştirmek dğeil..

yetenek vardır yada yoktur,bu zamanla durugörü'yü kullandıkça,hayatımıza kattıkça gelişir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim kendi düşünceme göre bilinçimiz yerindeyken yani uyanıkken gelecekten bir vizyon görmek pek olanaklı değil zaten bunu yapabilen görmedim ama diğer türlü bilemiyorum ayrıca durugörü diğer yeteneklere göre daha zor bir yetenektir çok çalışmayla gelişebilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim kendi düşünceme göre bilinçimiz yerindeyken yani uyanıkken gelecekten bir vizyon görmek pek olanaklı değil zaten bunu yapabilen görmedim ama diğer türlü bilemiyorum ayrıca durugörü diğer yeteneklere göre daha zor bir yetenektir çok çalışmayla gelişebilir

katılıyorum!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ama durugörü canlandırma değil fakat durugörüde sevgi önemli bi roldür çünkü o sevdiğin kişilerle bağlantın daha nettir daha kolay ulaşırsın onlara ama durugörüde gördüklerin eğer gerçekten durugörü yaptıysan gerçek zamanlı şeylerdir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar durugörü hayal etmekten öte bir şeydir. hayal ederken görüntüler beynimizde gelip geçer ancak durugörü hayallerinizi gözünüzün önüne taşır ve bir video izlermiş gibi görebilirsiniz. şahsen kendim 2-3 kez bu olayı başarabildim ancak şans mıdır bilemiyorum. ayrıca gördüğüm vizyonları kendi kafamdan hayal etmedim,birisini anlatayım pencereden içeriye ay ışığı yansıyan karanlık bir oda gördüm, bir de sandalye vardı odada. 6-7 saniye boyunca net gördüm ve daha sonra kayboldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Görülüyor gelecekten vizyon,gördüm ben :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vizyon demiyorum hex gelecekten birşey gördüysen ona lafım yok ben yapabilen görmediğimi söyledim ama eğer durugörü yapıyorsan bilinçli yapabilen çok tanıdım birkaç kezde ben deneyimledim

"yani uyanıkken gelecekten bir vizyon görmek pek olanaklı değil " demişsin,yani vizyondan bahsetmişsin neyse...

Ben yapabilen biriyim,o zaman beni görmüş oldun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bi dakka bu şunun gibi mi yani: Mesela elektirikler kesildiğinde gözün ilk an karanlığa alışmadığından hiçbir şey göremezsin ama eşyaların yerini bildiğin için bu sorun olmaz. Gözünde canlandırabilirsin çünkü. Bu arada sudem sizin muhabbeti anlayabilmiş dğilim ?????????

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu zorunlu olmadıkça kullanılmayabilir. Yani tamam "merak"ı iyi bir sebep olarak kabul edebilirim de,yoksa ne anlamı var odamda köylü bir demircinin? O kendi zamanında kalsın ben de burda kalayım,ikidebir zaman boyut algısıyla oynayarak şimdiki zamanı ve yapılması gerekenleri de kaçırabiliyor insan.

Kusura bakmayın kötü bir şey demek istemedim ama kullanılacağı ve yararlı olacağı bir alan varsa daha güzel olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar tanımadığım insanlar hakkında yorumlar yapıyorum ve bir çoğu doru çıkıo geçmiş ve şimdiki zamanları hakkında sizce bu duru görümüdür?

Buna altıncı his desek daha doğru.

Durugörü olabilmesi için o kişinin geçmişinden falan görüntüler görmen gerekiyor,fotoğrafa bakar gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim basımdan birsürü acayip olay gecti bu sekilde kulagıma söylenen isimler sözler en basitleri kendi ölümüm ve evimizin yanması gibi değişik olaylarda var tabi.Evi yanarken gördüğümde dıs kapıdan cıkmak üzereydim korkudan.Ve ölümüm neyse anlatmiim bunu...

Bunlar cok gercek sanki o an onu yasıyorum bilmiyorum belkide ben hayalle gercegi karıstırıyorum ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...