Jump to content

Ağaç takvimi


cypruswitch

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

 

B.O.S olusturmaya basladıgım donemlerde ağaçlara karşı özel bir ilgim vardı.

Ağaçlar çok eski zamanlardan beri özel bir ili alanına sahipti çunku onlar çok uzun yasıyorlar birçok olaylara şahitlik ediyorlar,onların da ruhları ve güçleri var birçok enrejiyi uzerlerinde barındırıyorlar.Eski insanlar onlarla ilgili iletişim içinde olmayı başarmışlar buyulerinde onlarddan faydalanmışlardır.Perilerin de agaçlara karşı ilgilerini hepimiz bilmekteyiz zaten.Zaman geçtikce modern çağla ve kitabi dinlerin gelmesiyle bu ilgi yok olmuş.Ama hala ezoterik ve okult çalışmalarda tkileri gozukmektedir . Tree of life ı buna örnek gösterebilirim.Yine Druidler ağaçları kullanmışlardır bu konularda bilgili kişiler zaten bilgilerini paylaşacaklardır işte o donemden kalma bir takvimi sizlerle paylaşmak istiyorum şu anda celts tree calender diye araştırma yaparsanız yine birçok bilgiye ulaşabilirsiniz yanlız benim yazacagım onlardan biraz daha farklı evet ilk paylaşıma dogum gunu ve onun ağaç takvimindeki karşılığı olsun ilerleyen zamanlarda ilgi olursa detaylara da girerim

 

Birthdates Trees Turkce karşılığı

 

23 aralık- 1 ocak Apple tree Elma Ağacı

2-11 ocak Fir Tree Köknar Ağacı

12-24 ocak Elm Tree Kara ağaç

25 ocak- 3 şubat Cypress Tress Selvi ağacı

4-8 şubat Poplar Tree Kavak

9-18 şubat Cedar Tree Sedir

19-28 şubat Pine tree Çam

1-10 mart Weeping willow Söğüt ağacı

11-20 mart Lime Tree Ihlamur ağacı (kontrol edin9

21 mart Oak Tree Meşe ağacı

22-31 mart Hazelnat tree Fındık ağacı

1-10 nisan Rowen tree Üvez ağacı

11-20 nisan Maple Tree Akça Ağac

21-30 nisan Walnut tree Ceviz ağacı

1-14 mayıs Poplar tree Kavak ağacı

15-24 mayıs Chestnut tree Kestane ağacı

25 mayıs-3 haziran Ash Tree Dişbudak agacı

4- 13 haziran Hombeam tree Gürgen

14-23 haziran Fig Tree İncir

24 haziran Birch Tree Huş ağacı

25 haziran 4 temmuz Apple Tree Elma Ağacı

5-14 temmuz Fir tree Köknar ağacı

15 - 25 temmuz Elm tree Karaağac

26 temmuz 4 agustos cypress tree Selvi

5- 13 agustos Poplar tree Kavak

14-23 agustos Cedar tree sedir

24 agustos - 2 eylul Pine tree Çam

3- 12 eylul Weepping willow Söğüt

13-222 eylul Lime tree Ihlamur ağacı (kontrol et)

23 eylul Olive tree Zeytin

24 eylul - 3 ekim Hazelnut tree Fındık

4-13 ekim Rowan tree Üvez ağacı

14-23 ekim Maple tree Akca agac

24 ekim 11 kasım Walnut tree ceviz

12-21 kasım Chestnut tree kestane

22kasım 1 aralık ash tree dişbudak agacı

2 aralık 11 aralık Hombeam tree gürgen agacı

12-21 aralık fig tree incir agacı

22 aaralık beech tree kayın agacı

 

İşinize yaraması dileğiyle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hımm ben bir ceviz ağacıyım gülhane parkında : )

bu ağaç falı diye geçen şey di mi bunun yorumları da vardı hatta...

--------------------

Kel tic astrolojisinde insanlar doğum tarihlerine göre yıldızların yerine kişisel özellikleri yönünden ağaçlar ile özdeşleştirilmiştir. Bu ağaçların özelliklerinin detayları şöyledir:

1 – 11 OCAK : KÖKNAR

Sıra dışı bir zevki vardır. Sofistike ve kadirşinastır. Güzel olan her şeyi sever. Dik başlı, fikirlerini kolayca değiştirebilen, bencil olmasına rağmen kendisine yakın olan insanlarla ilgilenen biridir. Çok mütevazı olduğu söylenemez. Hırslıdır. Memnun edilmesi zor bir sevgilidir. Çok arkadaşı olmasına rağmen, gerçek dost edinmede zorlanan biridir.

12 – 24 OCAK : KARAAĞAÇ

Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden, taleplerinde aşırılığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisi altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekası ve iyi bir espri anlayışı vardır.

25 OCAK – 3 ŞUBAT : SELVİ

Güçlü, fiziksel olarak kaslı, her ortama uyabilen, hayatla fazla uğraşmayan, hoşnut, iyimser, paraya meraklıdır. Yalnızlıktan nefret eder. Kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkuludur, ama sadıktır.

4 – 8 ŞUBAT : KAVAK

Fazla kendine güvenmeyen, sadece gerektiği zaman cesaretli olan biridir. Arkasının güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhatap olmayı sever. Çok seçicidir. Genellikle yalnızdır. Artistik bir doğası vardır. Kin tutar. İyi bir organizatördür. Felsefi takılmayı sever. Ama her durumda güvenilebilir biridir. İlişkilerini de çok önemser.

9 – 18 ŞUBAT : SEDİR

Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sağlığına dikkat eden, kendine güvenen, başkalarına da biraz yukarıdan bakan biridir. Kararlı, sabırsız ve başkalarını etkilemeyi sever. İyimserdir ve beceriklidir. Tek ve gerçek aşkını bekler. Çabuk karar verir.

19 – 28 ŞUBAT : ÇAM

Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasıl rahat edilebileceğini bilir. Doğal ve hareketli biridir. İyi bir partnerdir. Çok arkadaş delisi değildir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Her şeyden kolay vazgeçebilir. İdeali bulana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir.

1 – 10 MART : SALKIMSÖĞÜT

Güzel ve çok melankoliktir. Etkileyicidir. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdır. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir. Kaprisli ama dürüsttür. Başkalarının duygularına önem verir. Çabuk etki altında kalır ama beraber yaşanması zordur. Sezgileri de kuvvetlidir. Aşıkken acı çeker ama demir atabileceği birini bulabilir.

11 – 20 MART : IHLAMUR

Hayatın ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartışmadan nefret eder. Çalışkandır, tembelliği ve bencilliği sevmez. Streslidir. Yumuşak huylu ve merhametlidir. Arkadaşları için çekinmeden fedakarlık yapar. Becerikli olmasına rağmen bunları değerlendirmesini bilmez. Mızmızdır.

21 MART : MEŞE

Sağlam yaradılışlı, cesur, güçlü, bağımsız ve girişkendir. Acıma duygusu pek yoktur. İşini şansa bırakmayı sevmez. Ayaklarını yere sağlam basmak ister. Hareketlidir.

22 – 31 MART : FINDIK

Çekici, anlayışlı, insanları nasıl etkileyeceğini bilen, fazla talepkar olmayan,sosyal hayatta aktif ve girişken, hatta dövüşken biridir. Popülerdir. Psikolojik durumu çabuk değişir. Kaprisli bir aşıktır, ama dürüsttür ve eşine toleranslı davranır. Kusursuz bir yargı yeteneği vardır.

1 – 10 NİSAN : ÜVEZ

Dikkat çekici, neşe verici, bencillikten uzak, dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata bağlıdır. Yerine ve duruma göre hem bağımlı, hem bağımsız olabilir. Zevklidir. Duygusal, hassas, tutkulu ve artistik özelliklere sahiptir. İyi bir eş olur ama çok zor affeder.

11 – 20 NİSAN : AKÇAAĞAÇ

Hayal gücü fazla ve orijinalliklerle dolu, hiç de sıradan olmayan biridir. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen, yeni deneyimlere açık biridir. Genellikle gergin ve sinirli bir yapısı vardır. Hafızası kuvvetlidir. Çok kolay öğrenir. Aşk hayatı biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi sever.

21 – 30 NİSAN : CEVİZ

Garip ve zıtlıklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir.

Asil bir ruhu vardır. Spontanedir. Çok hırslıdır ve hiç esnekliği yoktur. Zor ve alışılmışın dışında bir eştir. Çok zor beğenir. Sadece takdir eder. Çok kıskanç ve tutkuludur. Uyum göstermek için fazla fedakarlık etmekten de hoşlanmaz. İlginç stratejiler üretir.

1 – 14 MAYIS : KAVAK

Fazla kendine güvenmeyen, sadece gerektiği zaman cesaretli olan biridir. Arkasının güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhatap olmayı sever. Çok seçicidir. Genellikle yalnızdır. Artistik bir doğası vardır. Kin tutar. İyi bir organizatördür. Felsefi takılmayı sever. Ama her durumda güvenilebilir biridir. İlişkilerini de çok önemser.

15 – 24 MAYIS : KESTANE

Alışılmadık bir güzelliği vardır ama insanları etkilemek gibi bir derdi yoktur. Adil ve neşelidir. Doğuştan diplomattır. Çok kolay huzursuzluğa kapılır ama her türlü ilişkisinde hassastır. Bazen olağandışı davranır. Sevgili bulmakta güçlük çeker.

25 MAYIS – 3 HAZİRAN : DİŞBUDAK

Farklı bir çekiciliğe sahip, hayat dolu, düşüncesizce hareket eden ve eleştirilere kulak asmayan biridir. Hırslı, akıllı, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverişli biridir, ama ona güvenebilirsiniz. Bazen beyni kalbine hükmedebilir.İlişkileri çok ciddiye alır ve sadıktır.

4 – 13 HAZİRAN : GÜRGEN

Sakin ve güzeldir. Dış görünüşüne ve bakımlı olmaya dikkat eder. Zevk sahibidir. Başkalarını kendinden fazla düşünür. Hayatı mümkün olduğunca kolay bir hale getirmeye çalışır. Disiplinli bir hayat için kılavuzluk eder. İlişkilerinde kibardır. Farklı sevgililer bulmak ister. Duygularıyla ilgili olarak mutluluğu yakalaması kolay olmaz. Çoğunlukla da başkalarına güvenmez. Kararlarından da asla emin olmaz.

14 – 23 HAZİRAN : İNCİR

Çok güçlü, bağımsız, tartışmalara ve zıtlıklara fazla izin vermeyen, aile hayatına düşkün, iyi bir anne-baba ve hayvan severdir. Sosyal bir kelebek gibidir. Espriden anlar, aylaklığı ve tembelliği de sever. Bencilliği vardır. Akıllı ve pratiktir.

24 HAZİRAN : HUŞ

Hayat dolu, etkileyici, arkadaş canlısı, gösterişten uzak, mütevazı, aşırılıklardan hoşlanmayan, kaba şeylerden nefret eden biridir. Doğal ve sakin bir yaşamı tercih eder. Fazla tutkulu değildir. Hayal gücü yüksek ve az hırslıdır. Sakin ve uygun ortamlar yaratır.

25 HAZİRAN – 4 TEMMUZ : ELMA

Cazibeli, fiziksel olarak dikkat çekici, etkileyicidir. Flörte düşkün ve maceraperest ama hassas ve her zaman aşık bit tiptir. Sevmeye ve sevilmeye meraklıdır. Sadık ve hassas bir eştir. Cömerttir. Bilimsel konulara yeteneği vardır. Hayal gücü yüksektir.

5 – 14 TEMMUZ : ÇAM

Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasıl rahat edilebileceğini bilir. Doğal ve hareketli biridir. İyi bir partnerdir. Çok arkadaş delisi değildir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Her şeyden kolay vazgeçebilir. İdeali bulana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir.

15 – 25 TEMMUZ : KARAAĞAÇ

Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden, taleplerinde aşırılığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisi altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekası ve iyi bir espri anlayışı vardır.

26 TEMMUZ – 4 AĞUSTOS : SELVİ

Güçlü, fiziksel olarak kaslı, her ortama uyabilen, hayatla fazla uğraşmayan, hoşnut, iyimser, paraya meraklıdır. Yalnızlıktan nefret eder. Kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkuludur, ama sadıktır.

5 – 13 AĞUSTOS : KAVAK

Fazla kendine güvenmeyen, sadece gerektiği zaman cesaretli olan biridir. Arkasının güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhatap olmayı sever. Çok seçicidir. Genellikle yalnızdır. Artistik bir doğası vardır. Kin tutar. İyi bir organizatördür. Felsefi takılmayı sever. Ama her durumda güvenilebilir biridir. İlişkilerini de çok önemser.

14 – 23 AĞUSTOS : SEDİR

Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sağlığına dikkat eden, kendine güvenen, başkalarına da biraz yukarıdan bakan biridir. Kararlı, sabırsız ve başkalarını etkilemeyi sever. İyimserdir ve beceriklidir. Tek ve gerçek aşkını bekler. Çabuk karar verir.

24 AĞUSTOS – 2 EYLÜL : ÇAM

Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasıl rahat edilebileceğini bilir. Doğal ve hareketli biridir. İyi bir partnerdir. Çok arkadaş delisi değildir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Her şeyden kolay vazgeçebilir. İdeali bulana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir.

3 – 12 EYLÜL : SALKIMSÖĞÜT

Güzel ve çok melankoliktir. Etkileyicidir. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdır. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir. Kaprisli ama dürüsttür. Başkalarının duygularına önem verir. Çabuk etki altında kalır ama beraber yaşanması zordur. Sezgileri de kuvvetlidir. Aşıkken acı çeker ama demir atabileceği birini bulabilir.

13 – 22 EYLÜL : IHLAMUR

Hayatın ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartışmadan nefret eder. Çalışkandır, tembelliği ve bencilliği sevmez. Streslidir. Yumuşak huylu ve merhametlidir. Arkadaşları için çekinmeden fedakarlık yapar. Becerikli olmasına rağmen bunları değerlendirmesini bilmez. Mızmızdır.

23 EYLÜL : ZEYTİN

Güneşi, sıcak havaları sever. Makul biridir. Kibar duyguları vardır. Agresif davranışlardan ve şiddetten kaçınır. Sakin ve toleranslıdır. Adalet duygusu gelişmiştir. Hassastır. Kıskançlıktan uzak bir yapısı vardır. Okumayı ve sofistike insanlarla muhatap olmayı sever.

24 EYLÜL – 3 EKİM : FINDIK

Çekici, anlayışlı, insanları nasıl etkileyeceğini bilen, fazla talepkar olmayan,sosyal hayatta aktif ve girişken, hatta dövüşken biridir. Popülerdir. Psikolojik durumu çabuk değişir. Kaprisli bir aşıktır, ama dürüsttür ve eşine toleranslı davranır. Kusursuz bir yargı yeteneği vardır.

4 – 13 EKİM : ÜVEZ

Dikkat çekici, neşe verici, bencillikten uzak, dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata bağlıdır. Yerine ve duruma göre hem bağımlı, hem bağımsız olabilir. Zevklidir. Duygusal, hassas, tutkulu ve artistik özelliklere sahiptir. İyi bir eş olur ama çok zor affeder.

14 – 23 EKİM : AKÇAAĞAÇ

Hayal gücü fazla ve orijinalliklerle dolu, hiç de sıradan olmayan biridir. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen, yeni deneyimlere açık biridir. Genellikle gergin ve sinirli bir yapısı vardır. Hafızası kuvvetlidir. Çok kolay öğrenir. Aşk hayatı biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi sever.

24 EKİM – 11 KASIM : CEVİZ

Garip ve zıtlıklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir.

Asil bir ruhu vardır. Spontanedir. Çok hırslıdır ve hiç esnekliği yoktur. Zor ve alışılmışın dışında bir eştir. Çok zor beğenir. Sadece takdir eder. Çok kıskanç ve tutkuludur. Uyum göstermek için fazla fedakarlık etmekten de hoşlanmaz. İlginç stratejiler üretir.

12 – 21 KASIM : KESTANE

Alışılmadık bir güzelliği vardır ama insanları etkilemek gibi bir derdi yoktur. Adil ve neşelidir. Doğuştan diplomattır. Çok kolay huzursuzluğa kapılır ama her türlü ilişkisinde hassastır. Bazen olağandışı davranır. Sevgili bulmakta güçlük çeker.

22 KASIM – 1 ARALIK : DİŞBUDAK

Farklı bir çekiciliğe sahip, hayat dolu, düşüncesizce hareket eden ve eleştirilere kulak asmayan biridir. Hırslı, akıllı, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverişli biridir, ama ona güvenebilirsiniz. Bazen beyni kalbine hükmedebilir.İlişkileri çok ciddiye alır ve sadıktır.

2 – 11 ARALIK : GÜRGEN

Sakin ve güzeldir. Dış görünüşüne ve bakımlı olmaya dikkat eder. Zevk sahibidir. Başkalarını kendinden fazla düşünür. Hayatı mümkün olduğunca kolay bir hale getirmeye çalışır. Disiplinli bir hayat için kılavuzluk eder. İlişkilerinde kibardır. Farklı sevgililer bulmak ister. Duygularıyla ilgili olarak mutluluğu yakalaması kolay olmaz. Çoğunlukla da başkalarına güvenmez. Kararlarından da asla emin olmaz.

12 – 21 ARALIK : İNCİR

Çok güçlü, bağımsız, tartışmalara ve zıtlıklara fazla izin vermeyen, aile hayatına düşkün, iyi bir anne-baba ve hayvan severdir. Sosyal bir kelebek gibidir. Espriden anlar, aylaklığı ve tembelliği de sever. Bencilliği vardır. Akıllı ve pratiktir.

22 ARALIK : KAYIN

İyi bir zevki vardır.Görünüşe ve kendi görüntüsüne önem verir. Materyalist sayılır. Hayatı ve kariyeri için çok ve düzenli çalışır. Ekonomiktir. Gereksiz risklere girmez. Makul bir tiptir. Diyet ve sporla fiziğine dikkat eder.

23 – 31 ARALIK : ELMA

Cazibeli, fiziksel olarak dikkat çekici, etkileyicidir. Flörte düşkün ve maceraperest ama hassas ve her zaman aşık bit tiptir. Sevmeye ve sevilmeye meraklıdır. Sadık ve hassas bir eştir. Cömerttir. Bilimsel konulara yeteneği vardır. Hayal gücü yüksektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Ağaç Büyüsü

   Cadılıkta ağaç kültü oldukça önemlidir. Ağaçlar ve ormanın gücü sadece sihirlerinden değil aynı zamanda kadim bilgeliklerinden gelir. Yaşam ağacı tasviri ile bildiğimiz üzere ağaç bütün alemleri birleştiren ve yaradılış mitlerinin merkezinde yer alan bir unsurdur. Her cadı muhakkak ağaçlarının gücünün farkında olmalıdır. Bu farkındalığın bir adım ötesi, cadılıkta ağaç büyüsü altında geçen ağaçların sihri ve varoluşlarının sırlarıdır. Bu dönem ağaçlar çok önemli olduğu için ve özellikle siyasi an

   , Yer: Witchcraft

  • Atatürk Takvimi

   http://www.ataturktoday.com/   Çok güzel bir takvim...

   , Yer: Yararlı ve Eğlenceli Linkler

  • Ağaç Tünelleri

   , Yer: Fotoğraf

  • Agac Mitolojisi

   Kırgız Türklerinin Ağaç Kültü   Kırgız Türklerinin ayin sırasında yapılan ardıç ağacı ile “alazlamaları” (tütsüleme), belli ağaçların koruyucu ve arındırıcı niteliğine inanan Türklerin ağaç kültünden gelir. Alazlama esnasında ağaç kültü ile ateş kültü bir arada görülür.   Kırgızlarda günümüzde de ardıç ağacı kutsal ağaç olarak yerini koruyor. Kırgızların yeni eve taşınmadan önce ve salgın hastalıklar sırasında ardıçla tütsü yapmaları, özellikle onu yeni doğmuş bebeğin beşiği için malzeme olara

   , Yer: Mitoloji

  • Her Yıl Güncellenen Ay Takvimi

   http://www.wicca.com/celtic/newmoons.html   Arkadaşlar saatine ve dakikasına kadar burdan ayın hangi durumda hangi ay hangi gün olacağına bakabilirsiniz.Özür dilerim çok fazla bilgi veremedim fakat zaten verilcek çok bir bilgide yok.Bildiğim ay takvimi yahu           Yeni Ay İlk Çeyrek Dolunay Son Çeyrek   10 Ağustos 03:07 16 Ağustos 18:14 26 Temmuz 01:06 3 Ağustos 03:59   8 Eylül 10:29 15 Eylül 5:48 24 Ağustos 17:05 1 Eylül 17:22   7 Ekim 18:44 14 Ekim 21:25 23 Eylül 09:17 1 Ekim 03:52

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

×
×
 • Yeni Oluştur...