Jump to content

Universe At War Demo


aqresifim

Önerilen Mesajlar

http://static.gamecrazy.com/images/games/boxart/11854.jpg

 

 

http://image.com.com/gamespot/images/2007/352/reviews/938138_20071219_screen001.jpg

 

 

 

 

http://image.com.com/gamespot/images/2007/352/reviews/938138_20071219_screen007.jpg

Universe at War: Earth Assault bu yılın Rise of Nations: Rise of Legends'ı olacak. Başka bir deyişle klasik gerçek zamanlı strateji oyunlarının 3 yeni etken ile yeniden varolması denebilir. Universe at War'da 3 farklı uzaylı ırkı ,ki bunlardan ikisi real-time strateji oyunlarında daha önce hiç görülmemiş şekillerde, var.

 

http://image.com.com/gamespot/images/2007/352/reviews/938138_20071219_embed001.jpg

 

Dünyanın uzaylılar tarafından istila edilmesini konu alan Universe at War'da insan ırkı arka koltukta kalıyor bu sefer. İnsan ırkının dünyayı kurtarmak için çaresiz kaldığı bir zamanda istilacı uzaylı ırkına karşı şu ana kadar dünyada gizlenmiş olan Masari ırkı uyanıyor ve savunmaya geçiyor.

Bu üç ırkın farklılıkları son derece fazla. Novus ırkı yaptıkları binalar ile tüm harita genelinde birliklerini göz açıp kapayıncaya kadar kontrol edip hareket ettirebiliyorlar. Hierarchy ırkı ise tipik bir istilacı uzay rolü üstlenmiş durumda. Harvester'ları yani kaynak toplayıcı araçları bile son derece güçlü silahlar ile donatılmış durumda. Masari ırkı ise geleneksel bir savunma stratejisi teknolojisine sahip. Bina yapma yetenekleri ve üs savunma sistemler oldukça gelişmiş durumda. Ve hal böyle olunca oyundaki en pahalı birliklere ve en pahalı donanımlara sahip ırk Masari ırkı oluyor. Ayrıca Masari ırkının 2 farklı oyun modu da mevcut: Karanlık(Dark) ve Aydınlık(Light) mod. Bu modlar sayesinde oyun taktiğinize çok daha uygun ordu düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Universe at War'ın tek kişilik oyun bölümlerinde geleneksel real-time strateji oyunlarındaki bölümlere benzer bölümler oynanıyor. Novus'lar ile başlarsanız Hierarchy'lerin üzerine yürüyorsunuz. Ancak Masari'yi seçtiğiniz zaman işler değişiyor ve normal oyun dışına çıkılıyor. Global bir strateji oyununa dönüşüyor oyun. Tıpkı Risk oyunu gibi. Hangi bölgelere saldırı düzenleneceğini belirliyor ve sonrasında normal strateji oyunu haritalarında savaşlarınızı yapmaya başlıyorsunuz. Çok detaylı stratejiler yapmanıza gerek kalmıyor ancak stratejilerinizi çok ince detaylar ile planlarsanız işler çok rahat bir şekilde istediğiniz gibi gidebiliyor.

Campaign bölümünü bitirirseniz skirmish modunda zevkli haritalarda oyunlar oynayabiliyorsunuz. Ve tabi bir çok seçenek oluyor.

http://image.com.com/gamespot/images/2007/352/reviews/938138_20071219_embed002.jpg

 

Oyunun en çok parladığı kısım çoklu oyuncu yani multiplayer bölümü. İnsanların karşı karşıya geldiği oyunlarda tüm silahlar aktif oluyor ve bu sayede oyundan alınan zevk doruğa çıkıyor. Tek kişilik oyundaki yapay zeka siz çabuk olmazsanız hemen tepenize üşüşebiliyor ancak bu taktik insanların karşı karşıya olduğu durumlarda pek rastlanmıyor. Universe at War rütbeli ve rütbesiz skirmidh modları ile istediğiniz oyun ambiansına da sahip olabiliyorsunuz. Conquer the World(Dünyayı fethet) modu ile tüm dünyanın kontrolünü ele almanızı sağlayabiliyorsunuz. Dünya üzerindeki bölgeleri teker teker savaşarak ele geçiriyorsunuz.

Önemli! Oyunu internet üzerinden oynamak için Live Gold Member olmanız gerekiyor. Oyunu satın almanız gerekiyor yani.

Oyun grafikleri de oldukça başarılı tasarlanmış. Tüm araçlar organik bir deri ile kaplı görünüyor. Çok detaylı görüntülemeler yapmak mümkün oluyor. Tabi ekran kartınız DirectX 10 destekli ise. Dx10 ile mükemmel oyunlar oynayabilirsiniz. Buna Crysis gibi oyunlar da dahil.

Ayrıca DirectX 9 ile de Universe at War'ı oynayabilirsiniz. Dx10 kadar başarılı olmasa da yine de grafik çözümlemelerini oldukça başarılı yapmışlar.

 

http://image.com.com/gamespot/images/2007/352/reviews/938138_20071219_embed003.jpg

 

Oyun mükemmel bir başlangıç filmi ile başlıyor. Spielberg'in Dünyalar Savaşı'na benzer bir şekilde olan demo filminde insanların karşılarındaki istila makinelerine karşı çaresizlikleri betimleniyor.

Farklı ırklara sahip olan Universe at War gerçek anlamda çığır açabilecek bir oyun olarak görülmüyor. Ve Command & Conquer serisi son oyunundan daha iyi değil oyun. Ancak strateji oyunlarında olmayan belirgin yeni özellikleri sayesinde bu alanda iyilerden birisi olma yolunda ilerleyebilecek bir oyun.

En düşük Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: P4 2.0

GHz RAM: 512 MB RAM

Sabit disk alanı: 6 GB

 

Ekran Kartı: 128 MB VRAM DX9 uyumlu (ATI 9500 veya NVIDIA 6200)

Online Multi-player: P4 2.8 GHz 1GB RAM 256 MB VRAM

 

DOWNLOAD

 

http://gamedaily.newaol.com/pub/uaw_demo.exe

 

ALTERNATİF YÜKLEME LİNKLERİ

Alternetif yükleme adresi 1

 

Alternetif yükleme adresi 2

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Elektrik Savaşları / The Current War

   http://www.cinemapink.com/uploads/resim/2637-1/3_150x215.jpg Tarihin en önemli olaylarından biri olan elektrik ampülünün icadını konu ediniyor. Tarihe elektrikte alternatif akımın kullanımına öncülük eden isim olarak geçen George Westinghouse, Tesla'nın desteğini alacaktır. Çünkü Westinghouse'a göre Edison, icadı konusunda ölümcül hatalar yapmıştır. Tesla ve Westinghouse, alternatif akımla ilgili büyük bir bahse girer. Kazanan kişi tarihin akışını değiştirecektir. Yönetmen : Alfonso Gom

   , Yer: Filmler

  • War Horse / Savaş Atı

   http://2.bp.blogspot.com/-GbmFtJ7kIr0/Tutl-JI3v3I/AAAAAAAAHrM/VPAVioYYCZg/s1600/war-horse-poster.jpg       Yönetmen: Steven Spielberg   Özet:   İngiltere kırsalı ve Avrupa'da geçen film, I. Dünya Savaşı sırasında Jeremy Irvine'ın canlandırdığı Albert'ın ve onun çok sevdiği atı Joey'in öyküsünü anlatıyor. Evcilleştirip eğittiği atının satılıp, savaşta sipere gönderilmesi iki dostu ayırsa da, yaşadıkları olaylar pek çok hayatı değiştirecek epik bir maceraya dönüşecektir. Arka planda savaşın

   , Yer: Filmler

  • Total War-Warhammer 2016

   İlk piyasaya sürülme tarihi: 24 Mayıs 2016     Seri: Total War     Geliştirici: The Creative Assembly     Yayıncı: Sega     Platformlar: Microsoft Windows, Linux, Mac OS OYUN HAKKINDA Bitmek bilmeyen fetihlerin çağındayız. Her birine dünyayı ele geçirmeye niyetli kudretli bir kahramanın liderlik ettiği ırklar birbirine karşı topyekûn savaş ilan ederken, devasa muharebelerde binlerce savaşçı çarpışıyor.   Hepsi sizin emriniz altında.   Bölünmüş haldeki seçmen kontları ortak düşmanlarına

   , Yer: Oyun

  • Rome Total War (inceleme)

   http://i3.tinypic.com/6krjvww.jpg   Avrupa kıtası binlerce yıldır medeniyetlerin çatışmalarına, gövde gösterilerine ve yıkılışlarına tanık olmuştur. Rome: Total War oyununu diğer strateji oyunlarından ayrı tutarım. En çok beklediğim strateji oyunları arasında olmuştur hep. Oyunun en güzel yönü karşımızda koskoca bir kıta ve fethedecek uçsuz bucaklar topraklar, ayak oyunları ile sarılmış bir diplomasi, bitmek bilmeyen isyanlar ve ülkeleri yıldıran, nüfusları kıran salgın hastalıklar. İşte bu

   , Yer: Oyun

  • God of War nasıl bitmeliydi?

   Machinima'dan animasyon   http://www.merlininkazani.com/images/games/5831/1.jpg "God of War nasıl bitmeliydi?" başlığına sahip olan videoda oyunu   İyi seyirler. http://youtu.be/sLrhWErmWcc   kaynak : merlinin kazanı

   , Yer: Oyun

×
×
 • Yeni Oluştur...