Jump to content

Fake Gerçekleri.


Guest Eftalya

Önerilen Mesajlar

LANETLİ KIZ BALONU!

221.jpg222.jpg

Belge-fotoğraf'a (!) eşlik eden hikâye

 

223.jpg224.jpg

 

Patricia Piccinini'ye ait olan hibrit yaratık heykelinin fotoğrafını internet üzerinden kısa sürede bütün dünyaya yayarak özellikle İslâm coğrafyasında heyecan verici bir efsaneye dönüştüren sahtekârlar, görenlerin tüylerini ürperten bu "belge"ye (!) şöyle bir de arka plan hikâyesi eklemişlerdi:

 

Ürdünlü yaşlı bir kadın evinde Kur'an-ı Kerim okumaktadır. O sırada, yan odada yüksek volümde müzik dinleyen kızını teybin sesini kısması için uyarır. Ancak genç kız inançsız biridir; annesini bu uyarısından dolayı azarlar ve elindeki Kur'an-ı Kerim'e saygısızca vurur. Fakat, bunu yapar yapmaz bir anda bütün vücudu alevlerle kaplanır ve odanın ortasında cayır cayır yanmaya başlar. Dehşet içindeki anne hemen yakınlardaki bir battaniyeyi kapar ve kızını saran alevleri söndürebilmek amacıyla onu sıkıca sarıp sarmalar. Biraz sonra battaniyeyi açtığında ise fotoğrafta görülen insan-köpek karışımı korkunç yaratıkla karşılaşır. Kız, biraz önceki çirkin hareketi nedeniyle "çarpılmıştır".

 

Evde yaşananlar kısa sürede Ürdünlü resmî yetkililerin kulağına gider ve genç kız bilimsel olarak incelenmek üzere Hollanda'daki bir askerî hastaneye nakledilir. İnternette dolaşan görüntü de kızın incelemeler sırasında çekilen gizli fotoğraflarından biridir. Olay, "Kur'an'ın mistik gücü ve yüceliği uluslararası kamuoyu tarafından kabul görmesin" diye aylardır bütün dünyadan saklanmaktadır. Ancak, bu muhteşem "kanıt", nasıl olduğu anlaşılamayan bir yolla Hollandalı yetkililerden kaçırılarak bizim aşırı ateşli tebliğcilerimizin eline geçmiştir.

 

 

"Olay heykel"in tasarımcısı Patricia Piccinini:'Fotoğrafı internet sitemden çalmışlar'

 

225.jpg

 

Yeni Şafak'ın, ülkesi Avustralya'dan bağlantı kurarak görüşlerine başvurduğu bayan heykeltraş Patricia Piccinini (40), yapıtı üzerine son aylarda internette ortaya çıkan spekülasyonlardan dolayı tek kelimeyle burnundan soluyor. Olaydan ilk kez geçen Ağustos ayında haberdar olduğunu belirten Piccinini, gazetemize şu açıklamayı yaptı:

 

"Doğrusu, bu yalan karşısında söyleyecek söz bulamıyorum. Ben bir sanatçıyım ve dünyadaki bütün dinlere karşı sonsuz saygım var. Ancak, önceki yıl gerçekleştirdiğim bu çalışmanın fotoğraflarının kişisel internet sitemden çalınarak böylesine abuk subuk bir hikâyeye alet edilmesi karşısında tahmin edemeyeceğiniz kadar çok yıprandım. Sahtekârların kullandıkları fotoğraf, son iki yıldır dünyadaki bazı önemli sergilere katılan "Leather Landscape" (Deri Peyzajı) adlı yapıtımdan alınma bir detaydır. Bu yapıtı, hayâl gücümün ürünü olan, ancak genetik mühendislerinin gelecekte üretmesi olası bazı insan-hayvan karışımı hibrit yaratıkların ve onları ilgiyle izleyen küçük bir oğlan çocuğunun silikondan yapılma heykelleriyle oluşturdum. Beyaz deriden hazırlanmış fütüristik bir dekorun üzerine yayılan sözkonusu heykeller, ilk kez 2003 yılında Venedik Bienali'nde görücüye çıktı ve bir hayli ilgi gördü. O tarihten bu yana da daha bir dizi ülkede sergilendi. Yapıtın hazırlanmasında silikon ve derinin yanısıra tahta, akrilik ve insan saçı kullanıldı."

 

 

HAZRETİ ADEM'İN DEV İSKELETİ YALANI!

 

 

 

226.jpg

 

Üstte, son aylarda internet sitelerinde "Hz. Adem'in iskeleti" mahreciyle dolaşan etkileyici fotoğraf, aşağıda ise bu montaj görüntünün bilgisayarda üretilmesini sağlayan gerçek fotoğraf görülüyor. Fotoğrafın kaynağı ise Cornell Üniversitesi arkeologlarının 2000 Yılında New York-Hyde Park'ta yaptıkları bir kazı…

 

227.jpg

 

 

BU DA EFSANE CİN YALANI!

 

228.jpg

 

Üstte, maket cinin yıllardır internet sitelerinde dolaşan ünlü fotoğrafı, altta ise muhabir tarafından 22 Aralık günü İngiltere'de çekilen son fotoğrafı görülüyor. Yakından bakıldığında da hemen farkedileceği üzere, fotoğrafın internette dolaşan versiyonunda cinin elindeki bıçak bilgisayar programı aracılığıyla silinmiş, inandırıcılığı azaltan bazı gövde ve yüz detayları da daha puslu hale getirilmiş. Elinde bıçak olmamasına karşın, internet fotoğrafındaki varlığın sağ elinin yumruk pozisyonunda kalmış olması ise dikkat çekici. Şakacılar bıçağı daha beter bir mantıksızlığı ortadan kaldırmak için silmiş olmalılar. Öyle ya, böylesine inanılmaz doğaüstü güçlere sahip olan bir varlık, neden kendini savunmak için bıçak kullansın ki?

 

229.jpg

 

Kabir Azabı Gören Ceset! Yalanı..

 

230.jpg

 

231.jpg

 

Fotoĝrafta Ommanın devlet hastanesinde ölen 18 yaşlı gencin resmi. Gencin cesedi gömüldükten sonra üç saat sonra babasının talebi üzerine kabirden geri çıkarılmıştı. Hastanede vefat eden genç aynı gün hoca tarafından yıkanmış, cenaze kılınıp defnedilmişti. Görgü tanıkların, akrabaların ve doktorların ifadelerine göre genç siyah saçlı, hiç bir yerinde kırık, dövülme veya işkence yeri olmadıĝı şekilde defnedilldiĝini ifade ediyorlar. Fakat gömüldükten üç saat sonra babası doktorların oĝlunun ölüme sebep olan dianoza şüphe eder ve oĝlunun kabirden çıkartılıp otopsi yapılmasına talep etmişti.

 

Üç saat önce defnedilen genç çıkarıldıktan sonra, onu gören aile fertleri ve tüm akrabaları şok olmuşlar. Çünkü kabire koydukları genç idi, fakat üç saat sonra önlerinde yatan saçları bem-beyaz olan, sanki çok ihtiyar bir insanın cesedi idi. Saçları beyaz, bütün bedenine inanılmaz seviyede işkence ve azab vermenin izleri bulunuyordu. Ellerin, kolların ve ayakların kemikleri kırık vaziyette. Kaburga kemikleri kırık ve bedenin içeresine inanılmaz bir şiddetle basık durumdaydılar. Bütün bedeni ve yüzü yekpare bir morluk hale gelmişti. Kurtuluşu artık ummayan ve sonsuz acıya mazhar olduĝu açık gözlerinden ve kurumuş kandan gencin inanılmaz bir işkenceye tutulduĝunu gösteriyor.

 

Ve gerçek :

 

Şu kadarını söyleyeyim ki yukarıdaki anlatılanların istisnasız hepsi "yalan"...

 

Fotoğrafların, anlatılan kişiler ve mekanlarla uzaktan yakından hiç bir ilişkisi yok. Olayın kahramanı durumundaki kişi ise ne aslen Ummanlı, ne Müslüman, ne de esmer olan biriydi. Kırsal bir bölgede cinayete kurban gitmiş olan sarışın ve orta yaşlı bir Amerikalıydı bu...

 

Birileri bu talihsiz adamı katletmiş, sonra cesedini yarı çıplak bir durumda yakınlardaki ormana atmış ve güvenlik güçleri de cesedi bir kaç hafta sonra bulmuşlardı. Açık hava koşullarında uzunca bir süre kaldığı için de doğal olarak cesette gözle görülür deformasyonlar ve renk değişimleri başlamıştı.

 

Sarışın kişilerin saçlarına bu rengi veren pigmentler, bedenin ölümünden sonra sert güneş ışığı altında yavaş yavaş beyaza dönüşürler. O yüzden, fotoğrafları gördüğümde dikkatimi ilk çeken şey de kurbanın saçlarının sarıdan beyaza çalar bir görünüm alması olmuştu. Ve herşeyden daha önemlisi de, "Babası tarafından hastanede gusül abdesti aldırıldı, sonra da cenaze namazı kıldırılıp toprağa verildi" denilen bu kişi, böyle bir dinî ritüelden sonra herhalde "slip" tarzı bir iç çamaşırı ile gömülmüş olamazdı. Ama bizim Ummanlı Müslüman mevta, her nedense fotoğraflarında beyaz iç çamaşırıyla poz vermekteydi. Sanırım, bütün dikkatlerini "Nasıl daha korkutucu olabiliriz" konusuna verdikleri için, bu ayrıntı öyküyü hazırlayan kişinin gözlerinden kaçmış.

 

Yeni bir internet hurafesi daha:

 

Allah'tan korkmaz, kuldan utanmazlar Allah adına mucize uydurmayı sürdürüyorlar. İşte kabir azabı sonucu tanınmaz hale gelen Ummanlı delikanlı yalanının gerçek yüzü:

 

Amerikalı maktul, "kabir azabı kurbanı"na nasıl dönüştü(rüldü)?

 

İsteyenler, adına özel olarak internet sitesi açılmış olan bu kepazeliği bütün ayrıntılarıyla aşağıdaki adresten okuyabilirler.

 

 

Meçhul propagandacı, uzun uzadıya aktardığı yalanlarına son noktayı ise bir "posta formu" ile koyuyor. Formun başına "Bu yazıyı ve fotoğrafları arkadaşına e-posta ile gönder" yazılmış. Ayrıca, sitenin adını da "God is one" (Allah birdir) koyarak, aklı sıra öyküye evrensel bir nitelik kazandıracak ve bunu uluslararası propagandada kullandıracak bu büyük tebliğ ustamız. Oysa ki fotoğrafların asılları, bu siteyi okuyacak kişi için topu topu bir tuşluk mesafede durmakta. Ama dünya cahillerin gözünde çok büyük ve kaçıp saklanması oldukça kolay bir yer olduğundan, bizim yalancı için de böyle ayrıntıların hiç bir önemi yok.

 

İmanlar bu denli zayıf, Müslümanlar da bu denli donanımsız oldukça, kabul etmek gerekir ki ülkemizde ve İslâm dünyasındaki hurafeler de hiç bitmeyecektir.

 

Merak ediyorum; bu mesajı alan milyonlarca insandan bir teki olsun, mesaj sahibine "Yahu, dur bir dakika birader" dedi mi, "Allah'ın o nurlu melekleri Latin Amerika ülkelerinin polis karakollarından fırlamış görünümlü birer işkenceci midir? Biz, bize gönderilen kutsal metinlerden 'kabir azabi' denilen olgunun fiziksel bir gerçeklik olarak yaşanmayacağını biliyoruz. Elimizdeki bilgilerden, onun ruhsal düzlemde oluşacak, ama fiziksel acılarımız kadar gerçekçi biçimde hissedeceğimiz bir ceza olduğunu anlamaktayız. Eğer her mezara giren bu şekilde falakaya yatırılıyorsa, o halde bedenleri mumyalandığı için günümüze kadar mükemmel durumda kalmış onca eski Mısır firavunu, ayrıca yakın çağın mumyalama teknikleriyle korunma altına alınmış olan Lenin ve Mao gibi tanrıtanımaz liderlerin bedenleri bu yöntemle dayak faslından kurtulmuş mu oluyor? Bu dünyadan, öldüğünde yüzüne son derece huzurlu bir ifade sinen nice kötü kalpli insan ve öldüğünde bedenlerinden yarım kiloluk bir parça dahi kalmayan nice şehit gelip geçti. Bir insanın ölüm sonrasında Yaratıcı'dan ödül mü yoksa ceza mı gördüğünü, bedeninin genel geçer görünümünden mi çıkartırız, yoksa bizlere öte âleme ilişkin olarak verilen sağlam bilgilerden mi?"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sağol çok iyi bir çalışma.müslümanlar artık heryönden, kendi içlerinden bile yara almaktadırlar maalesef:( ama bu duruma düşmemizin nedenı bize karşı olanları bırakıp kendi içimizde birbirimize yalanlar söylemektir...imanımızı ve birbiimize olan güvenımızı maalesef kaybediyoruz:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bi önemi yokta arkadaşlar,bunları bilmeyen bir çok insan var.

mesela o iskelet.ben bile neredeyse inanacaktım ama tabi ADEM a.s.olduğuna değil,bir insan olduğuna..o iskeletin ADEM a.s olması zaten olanaksızdı..

 

çoğumuz dini konuda yeterli bilgilere sahip değiliz..mesela o kabir azabı,dini bilgisi zayıf bir insanın hemen inanacağı bir yalan olmuştu..

 

bunları açıklamamın tek nedeni ise,bilmem farkettinizmi,bir şekilde islam dini gerçeklerinin saptırılmış olması..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özellikle şu kabir azabını okumak hoşuma gitti. Açıklaması çok doğru yazılmış. Bunu akıl edememek inançlar ne kadar kuvvetli olsa da dini bilgisizlikten kaynaklanıyor bence. Bu tip şeylere inanmak bana göre bilinçsiz bir korkudan dolayı oluyor. Günah işlersen işte böyle olursun. Allah çarpar vs vs.Halbuki inanç korkutmayla değil sevgiyle verilmelidir.beeence:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de inanmadım hiç ama üstteki koyun kız varya ona inananlar vardı.O iskelet hakikaten insan iskeleti gibi, kabir azabına uğrayan cesete bişey diyemiycem ben cesetten anlamam onun gerçek bir ceset olması bile korkunç geliyor bana ama kabir azabına uğradığına inaNMamıştım. ya hakikaten nefret ediyorum böyle abuk subuk şeylerle insanların kafalarını doldurmalarından. Neden böyle olmak zorunda sanki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten güzel bir konu olmuş...

Bu tarz şeyler bence tamemen insanların daha doğrusu müslümanlığın inançlarını suistimal etmekten kaynaklanıyor.

 

Mesela bu lanetli kız olayı Kuran'ın yakıyor ve cezalandırılıyor diye çıktı.

Tarihte cezalandırılan insanlar hatta lanetlenen kavimler dahi vardır. Kuran'da bunlardan bahsetmektedir. Buna dayanarak bu tarz şeyler uyduruldu.

Ancak Kuran'da insanların dünyada ki günahlarının ahiret de verileceği yazar.Lanetlenen Kavimler, insanlar peygamberler zamanındadır.

 

İslam inancında varolan şeyleri müslamlaın inançlarını suistimal ederek bu şekilde asparagas haberlere çok fazla rastlamak mümkün.

Ama şuda bir gerçek ki Allah'ın kudretinden sual olunmaz... Gerçekten bunu bilen düşünen insan da ister istemez yapılan haberlere karşı kayıtsız kalamıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Mitoloji Gerçekleri: Prometheus ve Karaciğerin Yenilenmesi

   Prometheus, Tanrılar’dan önce varolan Titanlar’dan İapetos’un oğludur. Zeus’un bir kuzenidir denilebilir kendisi için. Kil'e şekil vererek ilk insanları yaratan olarak geçmektedir. Oysa Hesiodos’un Theogonia isimli eserinde, insanın yaradılışı bu şekilde anlatılmamıştır. Hesiodos’a göre Prometheus ilk insanın yaratıcısı değil, velinimetidir.Efsaneye göre Prometheus, bir kurban töreni sırasında, kestiği sığırın etlerini ve iç organlarını hayvanın işkembesine sararak derisinin altına, sıyrılmış ke

   , Yer: Yunan & Roma Mitolojisi

  • Hayat ve Gerçekleri Bunlar Benim Yaşadığım Şeyler.

   Merhaba arkadaşlar forumu çok beğeniyorum ve seviyorum.. hergün hersaat girip kendimle ilgili araştırdığım , başkalarıyla ilgili veya değişik çeşitteki yazılarınızı okuyorum herşekilde herşeyin faydasını aldım yani.. herneyse gevezeliğe gerek yok iyisiniz. şimdi çokkk eskiden bahsetmek istiyorum 5 yasında iken bir gün evimizin yatak odasında beyaz ayakları yerden kesik bir şey ona gitmemi söylüyordu bu ölen dedeme çok benzesede o değildi. yaşımın küçüklüğü ile belki şimdi hayaldir. başka şe

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

  • Uzaylı Tv Kamerasına Yakalandı ( Fake Mi Anlayamadım )

   http://www.youtube.com/watch?v=LbQrse84sIA&NR=1&feature=fvwp   Bana Fake Gibi Gelmedi Sizin Düşünceleriniz Neler ?

   , Yer: Paranormal Resim ve Videolar

  • 2012 Hikayeleri ve Olası Gerçekleri

   Bir çok Konu açıldı Kıyamet Günü http://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif Dünya'nın Yokoluşu vesaire.. Şimdi Başlayalım Ufaktan ve Çok İlginç Bilgiler ile Düşünce Yönleri Edinmeye...   Bir Kısmını Değil , Tamamını okuduktan Sonra Yorum Yapın .. Şimdi Arkadaşlar NASA Kimin ? Dünyanın En Bencil En Hain ve En Gaddar Ülkesinin.   Bunlar Dünya'nın http://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif Neredeyse Tüm Ülkelerin Kısmen ve Gizli Olarak Yönetim Dairesinde mi ? = Evet

   , Yer: 2012 Kehanetleri

×
×
 • Yeni Oluştur...