Jump to content

Kansere Çare Bulun!! [email protected]


mescalin

Önerilen Mesajlar

Evet yanlış okumadınız bu mümkün. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak her yıl milyonlarca kişinin sonunu hazırlayan bu sinsi hastalığın tedavisinin bulunmasında sizin de payınız olabilir!

 

 

Dünya üzerindeki milyonlarca bilgisayarların büyük çoğunluğu sadece eğlence, veya nette gezinme gibi basit işlemlerde kullanılıyor. Peki bilgisayarlarınızın açık kaldığı süre boyunca boşa giden işlem hacmini düşündünüz mü?

 

 

Stanford Üniversitesi'nin 2000 yılında başlattığı [email protected] projesinin amacı bilgisyarlarımızın boşa giden bu işlem hacmini kullanarak kanserin yapısını anlayıp nasıl yok edilebileceğini bulmak. Tüm dünyada milyonlarca kişinin kullandığı bu program bizim ülkemizde pek bilinmemekte.

 

 

Sistem şöyle çalışıyor: Küçük bir program indiriyorsunuz. Bu program üniversitenin bilgisayarınıza gönderdiği problemleri çözüyor ve sonuçları belli arılıklarla Stanford Üniversitesi'ne göndererek yerine yeni problemler alıyor. Bu indirme- gönderme işlemi ise sadece saniyeler sürüyor, kesinlikle kota sorunu yaratacak gibi değil. Bu işlemler sırasında nete de bağlı olmanız gerekmiyor, 2-3 günde bir nete girmeniz yeterli. İşlem yapılırken internet bağlantısı kullanılmıyor.

 

 

Şuan için sisteme katılmış ve kansere çare aramaya çalışan bilgisayar sayısı 2,928,669. Proje insanlık tarihine şimdiden damgasını vuracak çalışmalar yaptı ve çok sayıda ödül aldı. Dünyanın en büyük süper-bilgisayarı olarak kabul edilen bu ağ, normal şartlarda normal bir bilgisayarın milyonlarca yılda çözebileceği çok karmaşık problemleri çözmeye çalışmakta. Umarız bu sayede bir gün kanser de grip kadar kolay tedavi edilebilir bir hastalık olur.

 

 

Siteme sponsor olan büyük firmalar var, milyonlarca dolar ve binlerce bilgisayar ile yardımcı oluyorlar. Bunlardan bazıları Google, Intel, Sony, Dell, Apple, ATI vs.. Ama bu kadar büyük bir proje için tüm insanlığın yardımına ihtiyaç duyulmakta.

 

 

Proje bir Amerikan üniversitesinde araştırılmakta olmasına ramen proje başında çok uluslu bilim adamları bulunmakta ve tüm dünyadan çok sayıda üniversite ile ortak çalışmaktalar. Ayrıca tüm veri halka açık ve şeffaf bir çalışmadır.

 

 

Programdan ekran görüntüsü:

 

http://img.boot.lv/folding.jpg

 

 

 

Sizin tek yapmanız gereken programı indirip kurmak hepsi bu kadar. Yükleyin ve unutun. Bütün işi kendi kendine yapacaktır.

 

Windows için: https://fah-web.stanford.edu/file-releases/public/release/fah-installer/windows-xp-32bit/v7.1/fah-installer_7.1.52_x86.exe

 

 

Programı yükledikten sonra sağ alt köşede kırmızı bir ikon belirir. Bilgisayarınızı her açtığınızda otomatik başlar ve bilgisayarınızın ne açılışını ne de diğer işlemlerinizi yavaşlatır. Başka programlar bilgisayarınızın işlemcisine ihtiyaç duyarsa otomatik olarak kendisini beklemeye alır, diğer programları etkilemez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Programı kurdum konuyu okur okumaz ve dedim ki içimden keşke bu haberi 6 yıl önce okumuş olsaydım:( Teşekkürler umarım faydalı olur...Çevremizde görüp üzüldüğümüz insanlardan biri olmak istemeyiz ve yakıştıramayız kendimize fakat gün gelir ki ki umarım olmaz yinede olaki böyle bir durum olduğunda işte o anda anlarız yaşamın değerini...çok kaliteli bir paylaşım tebrikler mescalin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende yükledim zaten bütün gün pc açık bari dünyaya bir katkımız olsun :)

--------------------

ama bişey sorucam bu program kansere nasıl çözüm buluyor bunun mantığı nedir eğer basit bir program kansere çare bulabilecekse neden bu program haberlere çıkmıyor ki bütün dünya kullansın ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...