Jump to content

madem Onarım İçin Kapatılıyor, Tamamen Kapatılsın...


birunsatan

Önerilen Mesajlar

İki ABD savaş uçağının Türk hava sahasını 4 dakikalığına ihlal etmesi bugün yaşadığımız sorunların en büyüğüymüş gibi anlatılmaya ve abartılmaya başlandı. Her türlü gelişmeyi bir biçimiyle mutlaka Türkiye’nin Kuzey Irak’a girmesi gerektiğine bağlamaya çalışanlar, bu kez de, her zaman yaptıkları gibi, gözümüzün içine baka baka bizi aldatmaya çalışıyor.

Her zaman savaş isteyenler, her zaman savaşmak isteyenler, nedense kan dökülmesinden her zaman zevk alanlar bu toplumun gerçekleri görmediğini sanıyorlar. Komik duruma düşüyorlar. Ne küresel savaş karşıtı hareketin ne de vicdan sahibi, gerçekleri an be an izleyen dürüst gazetecilerin, yazarların, aydınların, sendikacıların, sanatçıların ve savaş karşıtlarının bu komik savaş yalanlarına kanmaya niyeti var. 1 Mart tezkeresini savunanlarla 4 dakikadan savaş çıkartmak isteyenler, iki uçağın kısa süreli hava sahası ihlalini “Kuzey Irak’a müdahale gerek” diyenler aynı odaklar, aynı kişiler.

Onlar için varsa yoksa savaş! Onlar için varsa yoksa “milli çıkarlar!”.

İki savaş uçağının hava sahasını delmesini dert edenler, 4 dakika karşılığında binlerce gencin yaşamını savaş meydanlarında söndürmek isteyenler, İncirlik Üssü’nü görmezden geliyorlar. İncirlik Üssü’nde uçaklar hava sahasını dört değil milyonlarca dakika ihlal ediyor. İncirlik Üssü’nde insanlık ihlal ediliyor, sadece bir hava sahası değil. İncirlik Üssü’nde savaş suçları işleniyor. ABD’nin Irak katliam makinesinin bölgedeki en önemli lojistik merkezi İncirlik Üssü.

Bu üsse ses çıkartmayanlar, “1 Mart’ta yanlış yaptık” diyenler, 4 dakikadan söz ediyorlar.

Başka uçakları çabucak unuttular! CIA’nin işkence uçaklarını hiç hatırlamıyorlar. İçinde suçlarının ne olduğu belli olmayan, Irak’tan kopartılıp, elleri kolları bağlı gözaltına alınan, işkence edilen Iraklıları taşıyan uçaklar da Türkiye hava sahasını ihlal etti.

Buna neden ses çıkartmadınız? İşkence uçaklarına neden tepki göstermediniz?

Nedeni çok açık: çünkü politik ortam uygun değildi ve işkence uçaklarından yola çıkarak Türk ordusunun Irak’a müdahale etmesi için gereken militarist psikolojiyi tırmandırmada işinize yaramazdı!

Ama 4 dakika da işinize yaramayacak!

 

Savaş karşıtları, tutarlı bir biçimde mücadeleye devam edecek!

Değerli dostlar,

2003 yılından beri her yıl 3 Haziran’da ABD tarafından İskenderun Limanı’nın ve İncirlik askeri üssünün kullanım süresini belirleyen Bakanlar Kurulu kararı yeniden gündemde. Biz de Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu olarak İncirlik Üssü’nün Irak işgalinin üssü olarak kullandırılmasına, İncirlik üssü ile ilgili kararnamenin içeriğinin halka açıklanmamasına karşı kampanya yapıyoruz. Bakanlar Kurulu Kararında; “...liman, havaalanı, tesis ve üslerin, B.M. Güvenlik Konseyi’nin 22.05.2003 tarihli ve 1483 sayılı kararda öngörülen amaçlar doğrultusunda, dost ve müttefik ülkelerce, askeri malzeme/teçhizat ve personel nakli de dahil lojistik destek maksadıyla bu Kararname tarihinden itibaren bir yıl süre ile kullanılmasına izin verilmesi.” yazılı.

Bu açıklama hiçbir şey anlatmıyor. İncirlik’in Irak işgalindeki rolü, kaç ABD uçağının kaç kez Irak’a sefer yaptığı, İncirlik Üssü’nde kaç adet nükleer başlık olduğu, Irak’ta Necef, Samara ve Felluce gibi katliamlarda rol alan işkencecilerin İncirlik üssü’nde kaç gün kaldıkları, Türk askerlerinin ABD ordusuna yardımlarının kapsamının neler olduğu, neden İncirlik Üssü’nde 90 tane nükleer başlık tutulduğu gibi konularda bilgilenme hakkımızı sonuna kadar kullanmak istiyoruz.

İncirlik gerçeklerini tüm ayrıntılarıyla öğrenmek istiyoruz. İnanıyoruz ki bu gerçekler öğrenildiğinde ne İncirlik Kararnamesinin uzatılmasını çeşitli pazarlıklara konu eden hükümet yetkilileri ne de iki uçağın hava sahası ihlalini görmeyi başarırken koskoca bir üsten kalkan uçakların Irak’ta yarattığı dehşeti görmeyi beceremeyenler halkın yüzüne bakamayacaklar.

Biz önce Kararnamenin tüm ayrıntılarını öğrenmek istiyoruz.

Ama aynı zamanda İncirlik Üssü’nün kapatılmasını istiyoruz.

Çünkü İncirlik Üssü’nün açık kaldığı ve ABD’ye kullandırıldığı her gün, Türkiye işgale ev sahipliği yapıyor.

Bugün bu kampanyayı yaygınlaştırmaya çalışacağız, bugün bu adımı atmakta daha da kararlıyız çünkü “Savaşa hayır!” derken, gösteriler, kampanyalar, toplantılar ve basın açıklamaları düzenlerken bir konuda kararlıydık: ABD’nin Irak işgalini unutturmayacağız!

Çünkü biliyoruz ki Irak’ta yaşanan gelişmeler, 21. yüzyıla biçim verecek.

Küresel savaş karşıtı hareket işgal başlamadan önce Irak halkının yanında olduğunu deklere etti. Büyük gösteriler, küresel eylemler örgütledi. Irak halkını tek bir gün bile yalnız bırakmadı.

Irak halkına en büyük destek, Türkiye’yi ABD’nin savaş koalisyonunun bir parçası olmaktan çıkartmaktır. İşte İncirlik Üssü’ndeki nükleer silahlara, üssün Irak işgalinin askeri ve lojistik merkezlerinden birisi olmasına karşı yapılacak kampanya bu yüzden çok önemli.

1 Mart’ta ABD’nin Türkiye üzerinden ve Türkiye’nin kuzeyden Irak’a girmesini engelleyerek savaşa karşı çok önemli bir başarıya imza attık. “1 Mart’ta Irak’a girmeliydik” diyenlere bir kez daha hatırlatmak istiyoruz ki, savaş karşıtları sizi yendi.

Şimdi İncirlik Üssü’nün işgal için kullanılmasını engelleyerek çok somut bir başarıya daha ulaşabiliriz. Savaş isteyenleri bir kez daha yenebiliriz!

 

Gizli kararname 3 Haziran’da uzatılmasın.

İncirlik Üssü Kapatılsın.

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu adına

Kerem Kabadayı

 

..................................................

 

ABD’nin Ulusal Kaynaklar Savunma Konseyi’nin hazırladığı rapora göre İncirlik Üssü’nde 90 nükleer bomba bulunuyor. Rapora göre bombalardan 50’si ABD, 40’ı ise Türk savaş uçaklarına yüklenmek için hazır bekletiliyor.

 

 

 

TÜRKİYE’de 90 adet B 61 nükleer bombası bulunduğu ortaya çıktı. ABD Ulusal Kaynaklar Savunma Konseyi tarafından hazırlanan Hans M. Kristensen imzalı "ABD’nin Avrupa’daki nükleer silahları" başlıklı rapora göre, Türkiye’deki nükleer bombaların tamamı İncirlik Üssü’nde konuşlandırılıyor.

 

Geçen yıl şubat ayında ABD Hava Kuvvetleri’nin verilerine göre hazırlanan rapor, İncirlik’teki nükleer silahların varlığı konusundaki spekülasyonlara yer vermeyecek kadar sağlıklı bilgiler taşıyor. Hürriyet’in ilk kez açıkladığı rapor, bugün CHP İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ tarafından Meclis’e getiriliyor.

 

BOMBALAR DEPOLARDA

 

ABD Ulusal Kaynaklar Savunma Konseyi’nin düzenlediği rapora göre, Türkiye’de bulunan 90 adet B 61 nükleer bombanın 50’si Amerikan, 40’ı ise Türk uçakları tarafından atılmak üzere depolanıyor. Nükleer bombaları kullanacak 25 Amerikan F-16 C/D tipi uçak İncirlik Üssü’nde konuşlandırılarak, özel olarak hazırlanan ve hava saldırılarına dayanıklı sığınaklarda tutuluyor. Bu sığınak depoların 25’i aynı zamanda nükleer bombaların saklanması için gerekli tüm donanıma sahip bulunuyor.

 

JETLERİMİZ BALIKESİR’DE

 

Türk savaş uçakları tarafından kulanılmak üzere bekletilen nükleer bombalar, Amerikan uçakları tarafından belirlenen hedeflere atılacak diğer nükleer bombalarla İncirlik’te muhafaza ediliyor. Ancak sözkonusu nükleer bombaları atacak Türk savaş uçakları Balıkesir’deki askeri üsde bekletiliyor.

 

Elekdağ ise soğuk savaşın sona erdiğini belirterek Yunanistan’ın nükleer bombaları ülkesinden çıkardığına dikkat çekti. Elekdağ, bombaların Türkiye’de tutulmasının, Arap ve Müslüman ülkelere iyi niyetli bir girişim olarak anlatılamayacağını savundu.

 

/Özgür EKŞİ - HÜRRİYET

 

...............................................

 

Bakanlar Kurulu üyeleri, ABD'nin "İncirlik Hava Üssü'nden lojistik amaçlı faydalanma iznini" bir yıl daha uzatan kararnameyi imzaladı. Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu olarak, ABD'nin Irak'ı işgal ettiği 2003'den bu yana her yıl verilen ve süresi 23 Haziran'da dolan iznin uzatılmaması ve gizli kararnamenin halka açıklanması için kampanya yürütmüştük.

Gizli kararnamenin açıklanması için açtığımız dava sürerken ve işgale ortaklık anlamına gelen

bu izne demokratik kuruluşların ve kamuoyunun tepkisi ortadayken, bu kararnameyi yine halktan kaçırarak imzalayan AKP Hükümetini kınıyoruz.

Aynı Bakanlar Kurulu, bundan 20 gün önce ABD'ye yazılı bir nota vererek iki F16 uçağının 4 dakika hava sahamızı ihlal etmesi olayının bir daha tekrar etmemesi uyarısında bulunmuştu. Ama sıra ABD uçaklarının her gün inip kalktığı ve tam teçhizatlı askerler ve savaş malzemesi yanında 90 adet nükleer başlığın da bulunduğu İncirlik Üssü'ne gelince sivil ve askeri bürokrasi yine sus pus oldu.

Bu çelişkiyi halkımızın takdirine bırakıyoruz.

İncirlik Üssü'nü ABD'ye kullandırmak işgale, ABD'nin savaş ve insanlık suçlarına ortaklıktır. İşgalcilere verilen incirlik desteği ülkemiz için utanç vesilesidir. İncirlik Üssü kapatılana ve Irak’ daki işgal sone erene kadar kampanyalarımız devam edecek.

Seçimler de oyumuzu kullanırken savaşçı, işgalci, İncirlik’ci partilere HAYIR diyelim. Oyumuz BUSH'a gitmesin!

Gizli kararname halka açıklansın, İncirlik Üssü kapatılsın! Irak'ta işgale son!

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu, Yürütme Kurulu, 22 Haziran 2007

 

.......................................

 

ANKARA - ABD'nin Ortadoğu ve Asya'daki operasyonları için lojistik amaçlarla kullandığı İncirlik Üssü'nde uygulanan aşırı güvenlik, Türk ve ABD'li askerleri karşı karşıya getiriyor. Bir Türk binbaşının bir yıl önce eşiyle birlikte yere yatırılıp kelepçelenmesi ve köpeklere aratıldığının ortaya çıkmasının ardından dün de başka bir Türk astsubayın yüksek ateşli bebeğiyle birlikte üsse dönerken otomobilinden indirildiği ve köpeklere arattırıldığı ortaya çıktı.

İncirlik nizamiyesinde görev yapan ABD askerleri, Irak işgalinin ardından artan güvenlik uygulamalarını gerekçe göstererek üsse giriş çıkışlarda Türk personel için 'yüzde 100 kontrol' uygulaması yapıyor. Üsse giren bütün araçlar, özellikle de Türklere ait olanlar didik didik aranıyor. Anlaşma gereği Türkiye'ye ait olan üsteki bu uygulamanın sivillerle sınırlı kalmadığı, Türk askerleri için de geçerli.

ABD'lilerin uygulamalarından en çok lojmanlarda kalan Türk subaylar ve aileleri mağdur. Kısa bir süre önce üste görevli bir havacı astsubayın başına gelenler de tartışma yaratacak nitelikte. Yüksek ateşli çocuğu ve eşiyle üsse dönen Türk astsubay, girişte ABD'li askerler tarafından

araçtan indirilmek istendi. Çocuğunun hasta olduğunu anlatan Türk görevli, ABD askerinin ısrarıyla arabadan inmek zorunda kaldı. Bebek hasta haliyle bekletilirken, arabasının içi köpeklere aratılan astsubay, tüm 'güvenlik prosedürleri' tamamlandıktan sonra içeri girebildi.

Bu olay da öncekiler gibi Türk yetkililer tarafından sessizce geçiştirilirken otomobillerin içine köpek sokularak aranması nedeniyle Türk subaylarla ABD'li nöbetçiler arasında sık sık gerginlik yaşandığı da öğrenildi. Üsteki Türk komutanın bile ABD askerleri tarafından aranmak istendiği haberleri yer aldı.

 

 

'ABD'li askerler tempo tuttu'

Sabah gazetesinde yayımlanan habere göreyse bir yıl önce üste bir Türk binbaşıyla eşi kelepçelendi. Pilot binbaşı Ferih Dinçer'le eşi Meltem Dinçer, ABD'li nöbetçi çavuş tarafından arabalarından indirilip yere yatırıldı, kelepçelendi. İki bomba arama köpeği ile de Türk subayı ve eşini taciz etti. Bu sırada yakındaki ABD'li askerler arkadaşlarına "Go ahead (devam et)" diye tempo tuttu. Dinçer, olayın üstüne gidilmemesine tepki göstererek Hava Kuvvetleri'nden istifa etti. Eşi de dava açmak istese de Dinçer'in üstlerinin telkiniyle davadan vazgeçti.

TSK: Dinçer sorumlu

Genelkurmay Başkanlığı dün Ferih Dinçer ve eşinin İncirlik Üssü'nde başına gelenlerle ilgili açıklama yaptı:

"... söz konusu personel, ABD Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ait olan, ancak Türk personelin de girişine müsaade edilen bir sosyal tesise eşi ile birlikte gitmiştir. Saat 03:00'te tesisin boşaltılması üzerine arabasına binmiş ancak park yerinden yanlış yönde çıkma girişiminde bulunmuştur. İkili anlaşma gereği, ABD güvenlik personeli, aracı durdurarak ikaz etmiş, alkollü olduğu şüphesiyle sürücüyü araç dışına davet etmiştir. Personel ile eşi, fiili mukavemette bulunmaları üzerine, ABD'li güvenlik görevlileri tarafından zorla araç dışına çıkarılmıştır. Nöbetçi amir, Türk güvenlik ekibi ile derhal personel ve eşini teslim almıştır. Daha sonra ABD'li güvenlik görevlisine cezai işlem yapılması sağlanmış ve Türkiye'den gönderilmiştir. Türk personel, yaşadığı olayın duygusallığından uzaklaştırılmak maksadıyla geçici olarak garnizon dışında görevlendirilmiştir."

--------------------

incirlik üssü, abd'nin ülke topraklarında ki en önemli işgal üssüdür. abd'nin türkiye ve yanındaki ülkeleri sömürgesi yapmak ve egemenliği altına almak için kullandığı askeri gücünün beynidir. Irak'ta çocuk öldüren, kadınlara tecavüz eden askerlerin barınağıdır. Bugünlerde bakım için kapatılmıştır ki madem kapatılabiliyor, o zaman tamamen kapatılmalıdır.

--------------------

MAZLUMDER Genel Yönetimi ve Şube Başkanlarının katılımıyla 3 Eylül 2006 Tarihinde saat 10:00 da Adana İncirlik üssü önünde yapılan basın açıklamasıdır.

 

İnsanlığın gözleri önünde yüzyılın en büyük trajedilerinden biri yaşanmaktadır. ABD tarafından işgal edilmeye başlandığı 20 Mart 2003 gününden beri 150 bine yakın insanını kaybeden , kentleri yakılıp yıkılan Irak’ın ardından, İran ve Suriye’yi hedef tahtasına oturtarak petrol çıkarları ve dünya hegemonyası için başlattığı savaşı yaymak ve tüm dünyayı tehditleri ile denetimi altına almak isteyen ABD’nin, Ortadoğu için çizmiş olduğu bu savaş ve işgal yönelimine Türkiye’de bulunan çeşitli üs ve limanları ABD denetimine ve kullanımına açarak ortak olmaktadırlar.

 

ABD emperyalizminin yıkımlarına yenilerinin eklenmemesi için, Ortadoğu’da daha fazla çocuk ve kadının ölmemesi için, kendi onurumuz ve geleceğimiz için, savaş, katliam ve talana karşı durmak için “İncirlik Üssü kapatılmalıdır.” Çünkü, ABD tarafından Ortadoğu bölgesinin gözetlenmesi ve istihbarat çalışmalarının yapılabilmesi için tasarlanmış olan İncirlik Üssü, tarihi boyunca ABD’nin Ortadoğu ülkelerine yapmış olduğu saldırılarda kullanılmıştır.

 

İlk olarak, 1958 yılında ABD deniz piyadelerinin Lübnan’a yaptıkları çıkarmada kullanılan İncirlik Üssünün tarihinde, 1991 Irak savaşı ve Afganistan’a yapılan operasyonlar bulunmaktadır. Irak’ın kuzeyden keşfi ve Çekiç Güç harekatlarında da kullanılan İncirlik, 2003 Haziran ayından beri Irak’a lojistik nakliyat ve ABD ordusunun personel rotasyonunda transit geçiş amaçlı olarak kullanılmaktadır. ABD’ye ait 90 tane atom bombasının bulunduğu iddia edilen İncirlik Üssü tamamen ABD kontrolündedir ve Türkiye’yi bütünüyle cephe haline getirmeye yönelik faaliyetler için alenen kullanılmaktadır. İncirlik’in, ABD’nin bundan sonra bölgede yapacağı operasyonlarda, Türkiye’deki bazı üs ve limanlar ile birlikte daha operasyonel olarak kullanılmak istendiği açıkça ifade edilmekte ve İncirlik yeterli görülmeyerek, yeni üsler olarak açılmak istenmektedir. ABD’nin Ortadoğu için tasarlamış olduğu ve adına Büyük Ortadoğu Projesi denilen bu savaş ve işgal yönelimine, Türkiye’deki ABD yandaşları da ülkede bulunan çeşitli üs ve limanları ABD denetimine ve kullanımına açık tutarak ortak olmaktadırlar. Bu çirkin ortaklığın bir sonucu olarak da, Adana Şakirpaşa havalimanı gizli olarak ABD’nin hizmetine sunulmakta ve bu yolla da ABD’nin Ortadoğu’yu kana bulama planlarına Türkiye alet edilmektedir.

 

Yalnızca NATO amaçları doğrultusunda ve meşru müdafaa kapsamında kullanılması öngörülen İncirlik üssünün, 2003 Irak işgalinde, NATO’nun ve BM Güvenlik Konseyi’nin bu yönde bir kararı olmamasına ve Türkiye bir meşru müdafaa durumunda bulunmamasına rağmen, ABD tarafından kullanılabilmesi de bu çirkin işbirliğinin bir sonucu olmuştur. Zira, ABD’nin direktifleri doğrultusunda imzalanan 23 Haziran 2003 tarihli gizli bir bakanlar kurulu kararıyla, her hangi bir meşruiyet şartı aranmaksızın, İncirlik’in lojistik ve transit geçişler amacıyla ABD tarafından kullanılabilmesinin önü açılarak, Irak’taki emperyalist katliamcılığa yardım ve yataklık edilmiştir ve edilmeye de devam edilmektedir. Türkiye’yi yönetenlerin İncirlik’te olup bitenleri halktan saklamaya hakları yoktur. Ne yazık ki 1960’lı yıllarda yaşanan Küba krizinde de üsten kalkan uçakların meteoroloji amaçlı olduğu söylenerek bir taraftan halk yanıltılmış diğer yandan Türkiye Rusya’nın hedefi haline getirilmiştir.

 

Yine bu türden bir işbirliğinin sonucu olarak, İncirlik üssü adeta bir ABD toprağına dönüştürülmekte ve iç politika tasarrufları engellenerek geleneksel ulusal egemenlik kavramı zedelenmektedir. Bu doğrultuda, ulusal sınırları dışında ABD ordusu tarafından başına çuval geçirilen Türk askeri, ulusal sınırları içerisinde de ABD askerleri tarafından itilip kakılarak aşağılanmaktadır. Sömürge ülkelerinde bile eşine ender rastlanacak bu türden olaylar karşısında dahi sessizlik muhafaza edilmekte ve hatta bir adım ötesine gidilerek yapılan işbirliği güçlendirilmektedir.

 

Aynı sessizliği ve işbirliğini, İncirlik’ten İsrail’e yapılan askeri malzeme sevkiyatı sırasında da sürdüren bu teslimiyetçi zihniyet, İran uçaklarını ise Hizbullah’a silah taşıdığı kaygısıyla tek tek aramakta ve böylece kimin direktifleriyle harekete geçtiğini ve kime dost kime düşman olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

 

Biz;

 

İşgal Güçlerini ülkemizde konumlandıran, işgale destek veren, yeni işbirlikçi politikalarla İncirlik Üssünü Amerikan toprağı haline getirenlere karşı, İncirlik Üssü kapatılsın diyoruz.

 

Ortadoğu’daki amaçlarını; petrolü denetim altına almak, İsrail’in güvenliğini sağlamak, bölgede mutlak hakimiyet kurmak ve demokrasi konusunda reformlar geliştirmek olarak ilan eden ABD’nin katliamlarına karşı İncirlik Üssü kapatılsın diyoruz.

 

Amerika ve İsrail’in Ortadoğu’yu kana bulama planlarına engel olmak için, Türkiye’yi adım adım cephe haline getiren gelişmeleri boşa çıkarmak için, bu kirli savaşın ne cephesi ne de kurşunu olmamak için İncirlik Üssü kapatılsın diyoruz.

 

Unutmamalıyız ki, Irak ve Lübnan benzeri müdahalelerin başka hangi ülkelere karşı ve ne şartlar altında yapılabileceğini kestirmek mümkün değildir.

 

Ortadoğu’da barış için, ezilen halkların kardeşliği için, yarınlarımızın özgürlüğü için :

İncirlik Üssü kapatılsın!

 

UCM’nin hayata geçmesini engelleyen ABD yönetimidir. Savaş, saldırı, işgal suçu işleyenler derhal yargılanmalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Yeni Başlayanlar İçin Cadılık İlkeleri

   Cadılığın, tüm yeni başlayanların aşina olması gereken bir kaç prensibi vardır.Cadının piramidi'nden zihni eğitmeye ve enerjiyi nasıl kullanacağını bilmeye. ZİHNİ EĞİTİM Büyücülük öğrenmek istiyorsanız zihni eğitim çok önemlidir.Bir büyü rehperine ihtiyacınız yoktur ve bir sunak yapmanızada.İlk olarak yapmanız gereken zihni eğitmek.Meditasyon yaparak zihninizi disipline etmeyi öğrendikten sonra görselleştirme tekniklerine geçebiliriz.Daha sonra yapacağımız çalışmalarda imajine çok önem

   , Yer: Witchcraft

  • Başarı ve motivasyonu sağlamak için şans bilekliği majisi

   Forumda sınava girecek yada kendi işinde motivasyon ve başarıyı sağlamak isteyenlere basit bir maji uygulamasını paylaşmak istedim.Bu konu ile ilgili okul zamanlarında çok sıkıntılar çekiyordum.Kendimce yaptığım ufak araştırmadan sonra reçetemi çıkardım.Benim işime çok yaradı ve sizede iyi geleceğine inanıyorum dostlar. MALZEMELER 1.Susam (1 tatlı kaşığı) 2.Dört adet yonca 3.Bir Adet tarçın 4.Üç tatlı kaşığı nane 5.Gri ve yeşil renkli bileğinizi saracak uzunlukta ip

   , Yer: Witchcraft

  • büyünün 3 temel prensibi (yeni başlayanlar için)

   büyünün 3 temel prensibi özellikle büyüye yeni başlayanlar ya da temele geri dönenler içindir. büyü çalışmalarında üç katı geri gelir diye bir şey YOKTUR. Ancak büyüde 3 temel prensip vardır. 1. enerjini yükselt 2.enerjini programla 3.enerjini yünlendir enerjinizi yünlendirirken yapmak istediğiniz şeyi hayal ederek programlamaya devam etmelisiniz.   ilk adımla başlayalım. herşeyden önce çalışabilmek için daha güçlü bir enerjiniz olmalı.sizin enerjiniz ne kadar güçlü ise o kadar çok enerj

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Benden Nefret Etmen İçin Üç Sebep

   çünkü ben bir gezegenim, küçük bir tabancayım ve beyin kıvrımlarınım

   , Yer: Forum Oyunları

  • Yeni Açılacak Sanat Cafe İçin Fikir Önerileri

   Uzun zamandır hayalini kurduğum mekan için sonunda gereken adımları attım. Önümüzdeki 2 haftalık süreçte hazırlıklar tamamlanarak kafemiz açılacak. Bu konuda çeşitli önerilere, fikirlere açığım. Ama öncelikle kendi kafamdaki fikirleri ve uygulanacak şeyleri yazayım.   Cafe Muğla / Bodrum'da açılacak. Konsept standart coffee house, butik kahveci konsepti olacak. İlk etapta 6 tane standart masa, bir tane de kalabalık gruplar için uzun masa bulunacak. Zamanla artacak bu sayı. Aşağı yukarı bütün s

   , Yer: Gnoxis Cafe

×
×
 • Yeni Oluştur...