Jump to content

Fetullah Gulen'e eve donus yolu acildi...


biggang

Önerilen Mesajlar

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 8 yıl önce açılan ve Şartla Salıverme Yasası kapsamına sokularak ertelenen davasından beraat etmek için yeniden başvuru yapan, Nur cemaatinin önde gelen isimlerinden Fethullah Gülen'i aklayan kararı onadı.

Daire, Yargıtay Başsavcılığı'nın aksi yöndeki görüşüne rağmen, silahsız terör örgütü kurduğu öne sürülen Gülen hakkında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği beraat kararını yerinde buldu. Kararda, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, "Elimizde örgüt kurduğuna yönelik bilgi yok" görüşü etkili oldu.

Yıllardır ABD'de yaşayan Fethullah Gülen'in Türkiye'ye dönüşü için bir engel olmamasına karşın Yargıtay'ın kararını beklediği öne sürülüyordu. Yargıtay'ın kararından sonra Gülen'in Türkiye'ye dönüp dönmeyeceği henüz bilinmiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ılımlı islam modeli dedi amerika sonunda besledi büyüttü iktidar onlardan e en sonunda da gönderdi iste. eskiden tvlerde dergilerde tarikatların rezaletlerini anlatan bir sürü program yapılırdı, dergilerde çıkardı simdi canım Türkiye'm ağa dizileri nişantaşı dizileri arka sokak şarkıcılarıyla uyutuluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozelikle Almanya ve Hollanda da (Danimarka, Belcika gibi ulkelerde de vardi ama bazilari kaptildi)Turk Okulu adi altinda acilan tum okullar Fethullah Gulen ve Nur Cemaaitinin

 

Oncelikle yurtidisinda ki Turk gencleri de sogutuluyor, Ataturk'den , Cumhuriyet Rejiminden,,

 

Ondan sonra o cocugun ne kendine hayri kaliyor, ne yasadigi ulke'ye ne de Turkiye ye ...

 

Batili tarzda olan her sey gunah kotu onlar icin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dogru soze ne denir? :clapping::clapping::clapping:

--------------------

Sponsoru (Kurucusu) Oldugu okullar

(Wiki'den alinti)

 

Üniversiteler [değiştir]

 

Bir tane de Kurdistan'da varmis diye okumustum

 

Liseler [değiştir]

 

İlköğretim okulları [değiştir]

 

Yurtlar [değiştir]

 

Basında Fethullah Gülen tarikatının Emniyette Örgütlenmesiyle ilgili tartışmalar sürmektedir. [23] Eski polis Koleji ve Polis Akademisi öğrencisi Zübeyir Kındıra tarafından yazılan Fethullahın Copları[24] isimli kitapta, Emniyet içinde Fethullah Gülen örgütünün yapılandığı iddia edilmişti. Bu kitapta yazar kolej ve akademi anılarına yer verirken aşağıdaki iddiaları da kamuoyuna duyurdu:

 1. Polis Akademisinde kilit noktalara gelen öğretim elemanları kendi düşüncesindeki öğrencileri kayırıyor, aksi fikirdekileri cezalandırıyor ve sicilini bozuyor.

 2. Değişik taktiklerle öğrenciler apartman dairelerinde kurulu yurtlara götürlüyor. Evlere götürülebilmek için öğrenciler, cin ve peri ile korkutuluyor, cinleri ve perileri kaçıran dualar verileceği vaad ediliyor. İmtihandan önce okunduğunda yüksek not almayı garanti eden dualar olduğu söyleniyor.

 3. Atama şubede yerleşen tarikat elemanları kendi tarikatından polisleri, içlerinde polis eğitim kurumları, atama şube ve istihbarat daire başkanlığı gibi kritik pozisyonlara getiriyor.

 4. Tarikat içinde de kurulu bulunan hiyerarşik yapılanma, polisteki hiyerarşinin üstüne çıkıyor. Tarikat içinde üst kademedeki bir kimse polislikte amirinin yetkisinin üstüne çıkıyor.

 5. Tarikat, artık İstihbarat dairesinde yapılanmaya çalışıyor. Bunu gerçekleştirdiğinde devletin istihbaratı laik anayasal düzeni yıkıp din devleti kurmayı gizli hedef olarak tutan bir grubun eline geçecek.

 

Aldığı Ödüller [
değiştir
]

 

 • 1995 – Türk Ocakları Vakfı "Nihal Atsız Türk Dünyası Hizmet Ödülü"

 • 1995 – Mehmetçik Vakfı “Teşekkür Beratı”

 • 1996 – Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) “Hoşgörü Ödülü”

 • 1997 - Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı (TÜRKSAV) “Türk Dünyasına Hizmet Ödülü”

 • 1997 – Türk Eğitim-Sen “24 Kasım Eğitim Özel Ödülü”

 • 1998 – “Türk 2000'ler Vakfı Ödülü”

 • 1998 – “Hamdullah Suphi Tanrıöver Türk Ocakları Kültür Armağanı”

 • 1998 – “İpekyolu Vakfı Ödülü”

 • 2001 – Türkiye Yazarlar Birliği “Üstün Hizmet Ödülü”

Economist'in Fethullah Gülen yorumu

 

 

İngiliz Economist dergisi, İslami tarikatları konu alan bir makalesinde Fethullah Gülen hareketinin dünya genelinde ağırlığını artırmaya başladığına dikkat çekiyor.

http://www.bbc.co.uk/f/t.gifhttp://www.bbc.co.uk/worldservice/images/2007/11/20071102163030fethullah_gulen203.jpg

Dergi Gülen hareketine iki sayfa ayırdı

Dergi, "Türkiye kökenli ve rakiplerine kıyasla kulağa daha mantıklı gelen bu hareketin, dünyanın önde gelen Müslüman grubu olmaya doğru ilerlediği" yorumunu yapıyor.

Yazıda özetle şöyle deniyor:

"Pennsylvania’da yaşayan Fethullah Gülen, bu ağın kalbindeki isim...

"Sadece ülkesi Türkiye'de değil - Orta Asya'dan Çin'e, Endonezya ve Afrika'ya dek, pek çok ülkede Müslüman dünyasının önemli figürlerinden biri. Bilime olan inancı, dinler arası diyalog ve çok partili demokrasiyi savunması, Gülen'in Müslüman olmayan çevrelerde de takdir kazanmasını sağladı.

"Duygusal hitabeti, gözyaşları ile verdiği vaazlarıyla dinleyicilerini etkileyen Gülen'in hareketi, dikkat çekici ölçüde pragmatik ve adeta sistemli bir işletmeyi andırıyor.

"Küresel bir güç olarak, Gülenciler eğitimde aktif yer alıyorlar. 90 ülkede 500'ü aşkın okul kurduklarını söylüyorlar. Londra'da geçen yıl Ekim'de düzenledikleri bir konferansı dört İngiliz üniversitesi ve Lordlar Kamarası da destekledi.

Milliyetçilik dışarıda daha güçlü

"Türkiye'de Gülen hareketi, aşırı milliyetçiliğe karşı bir ağırlık merkezi olarak görülüyor. Dışarıdaysa Türk milliyetçiliği izlerini taşıyan bir hareket izlenimi veriyor.

"Bir Türk gözlemci, 'Nazik Orta Asyalı bir gencin çok iyi İngilizce ve Türkçe konuştuğuna tanık olursanız, bilin ki, Gülen'in okullarında eğitim görmüştür' diyor."

Economist, Gülen hareketinin dünyada edindiği nüfuzun boyutlarını ifade etmek için Gülen hareketini Müslüman Kardeşler ile karşılaştırıyor.

Mısır'dan çıkan ve Fransa, İngiltere ve ABD'de kalabalık bir taraftar grubu olan Müslüman Kardeşlere göre Gülen hareketinin ise Batı'ya daha ılımlı göründüğünü kaydediyor:

"Dışarıdan baktığınızda, Gülen hareketi Müslüman Kardeşler ve benzeri gruplardan daha selim. Müslüman Kardeşler, yandaşlarına laik demokrasinin tüm nimetlerinden faydalanmalarını söylerken, nihai hedeflerinin islami bir yönetim olduğunda ısrarlılar.

"Gülenciler, kendilerinin demokrasiyi samimiyetle kucakladıklarını söylüyorsa da bu iddiaya şüpheyle bakanlar laik Türkler. Pek çokları Gülencilerin 'bukalemun' gibi, hakiki renklerini, muhafazakar yüzlerini sadece Anadolu'nun içlerinde gösterdiğine inanıyorlar.

"Gülen'in mesajını Batı'ya ulaştırabilmesinin bir sebebi, diğer Müslüman örgütlenmelerin (Hizb-u Tahrir ve Tebliğ-i Cemaat v.b) genellikle çok karanlık olmaları. Ancak bu da Batılı hükümetlerin, hareketin ılımlı olduğu yolundaki tutumunu otomatik olarak kabullendiği anlamına da gelmiyor. Gülen hareketinin içinden biri 'batılı istihbarat örgütlerinin bizi izlediğini biliyoruz' diyor. Doğru, ama henüz bu teşkilatlar aşırılıkla ilgili gizli bağlar bulmuş değil."

Economist bu habere eşlik eden ayrı bir haberde ise Fethullah Gülen'i okurlarına tanıtıyor. Onu 'dünya sahnesinde bir rençber' diye niteleyen dergi, Gülen hareketinin Erzurum gibi Anadolu'nun iç kesimlerindeki taraftarlarının daha muhafazakar olduğunu, ev toplantılarında kadın ve erkeklerin 'daha rahat olduğunu belirterek' ayrı oturduğunu anlatıyor.

Gülen'in köyünde yaşayan kuzeninin 'Elhamdülillah tüm köyümüz Müslüman, şer işi internet de köyümüze girmiyor' sözlerine yer veren dergi, laikliği baltaladığı suçlamasıyla yargılanmış olan Gülen'in kurduğu ağın, halen Türkiye'de bir üniversite, bir gazete ve çok sayıda küçük ve orta ölçekli işletme sahibi olduğunu belirtiyor.

"Hareketin kilit bir varlığı ise yurtlar. Gençlerin sıkça barınak için harekete yönelmesi ve ardından oruç ve ibadet düzenini izlemeyi kabul etmeleri sıkça tekrarlanan bir tablo.

"Polis teşkilatının çoğunun da Gülen sempatizanı olduğu düşünülüyor. Bir içişleri bakanı bir zamanlar, yüzde 70 gibi bir rakam vermişti, ancak ordu Gülen'e yoğun bir şüpheyle bakıyor. Hareket 'apolitik' olsa da, laik ana muhalefet dışında hemen hemen tüm partilerle bağlantıları var.

"AKP ile Gülencilerin pek çok ortak noktası var ve işbirliği yapıyorlar ancak çıkarları eş değil. Söylentilere göre ılımlı İslamcı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Emniyet Müdürü'nün değiştirilmesini sırf bu değişimi Gülen hareketi istiyor diye bekletiyor. Çünkü onlar istedi diye bunu yapmış görünmek istemiyor."

(BBC TURKISH)'den alinti

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ılımlı islam modeli dedi amerika sonunda besledi büyüttü iktidar onlardan e en sonunda da gönderdi iste. eskiden tvlerde dergilerde tarikatların rezaletlerini anlatan bir sürü program yapılırdı, dergilerde çıkardı simdi canım Türkiye'm ağa dizileri nişantaşı dizileri arka sokak şarkıcılarıyla uyutuluyor.

 

:thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fettoş ' un ailesi 1915 olaylarında yanlarında kaldıkları Türk aileyi öldürerek Erzuruma kaçmış ermeni bir aileden gelir.Burada isimlerini ve dinlerini tanınmamak için değiştirmişlerdir.Fettoş üç kardeştir ve kardeşlerinin birinin ismi Mesih' tir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fettoş ' un ailesi 1915 olaylarında yanlarında kaldıkları Türk aileyi öldürerek Erzuruma kaçmış ermeni bir aileden gelir.Burada isimlerini ve dinlerini tanınmamak için değiştirmişlerdir.Fettoş üç kardeştir ve kardeşlerinin birinin ismi Mesih' tir.

 

AKHENATON, bu başlıkta bu iddialarını destekleyecek bir belge sunmanı, yoksa bu mesajını baştan aşağı değiştirmeni rica ediyorum. Fethullah Gülen dünyada en sevdiğim insan sayılmaz ama havada kalan iddialar kime karşı olursa olsun hoş kaçmıyor.

 

Kaldı ki, insan ailesinin yaptıklarından sorumlu mudur bilemeyeceğim.

 

Kaldı ki, Ermeni kökenlerin üzerine bu kadar basılmasını hiç anlayamıyorum.

 

Kaldı ki, şu forumlarda ciddi yazılarıyla varolan bir üyenin "fettoş" lakabını böylesine rahatlıkla kullanabilmesini faullü vuruş olarak görüyorum...

 

IXION, sana da helal olsun. Aynı şekilde sürdürüyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

AKHENATON, bu başlıkta bu iddialarını destekleyecek bir belge sunmanı, yoksa bu mesajını baştan aşağı değiştirmeni rica ediyorum. Fethullah Gülen dünyada en sevdiğim insan sayılmaz ama havada kalan iddialar kime karşı olursa olsun hoş kaçmıyor.

 

Kaldı ki, insan ailesinin yaptıklarından sorumlu mudur bilemeyeceğim.

 

Kaldı ki, Ermeni kökenlerin üzerine bu kadar basılmasını hiç anlayamıyorum.

 

Kaldı ki, şu forumlarda ciddi yazılarıyla varolan bir üyenin "fettoş" lakabını böylesine rahatlıkla kullanabilmesini faullü vuruş olarak görüyorum...

 

IXION, sana da helal olsun. Aynı şekilde sürdürüyorsun.

 

Akhenaton'un iddialarını,( feto dicem kusura bakma yine, o adama zerre saygım yok, Atatürk büstlerine parlak Mustafa lakabını takan insanlara saygı duyamam ), fetonun sağ kolu olan Nurettin Veren açıkladı. feto hakkında en geniş bilgi ve araştırmaya, TSK sahip....

Anlamadığın nokta, Ermeni kökenli vatandaşlarımızla bir derdimiz yok.Ermeni kökenli olup, "takiyye " yapıp islam ve inanç adı altında saf gençlerin beyinlerini yıkayıp, kendisine inananlardan ordu oluşturan, gizli ve sinsi darbe hazırlığı yapanlara tepkimiz....

Dünyada en sevdiğin insan değilse bile, sevdiklerinin arasında sanırım Scarred...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yazımı değiştirebilirim problem yok ama bu bir gerçek.şuan aktif politika yapan şahsiyetlerden bir tanesi bunu sitelerinde açıkladı ve partisinin başına gelmeyen kalmadı ve yazıyı kaldırmak zorunda kaldılar.politik bir forum olmadığı için fazla detaya girmek istemiyorum.kaldı ki diaspora düşüncesi içerisinde olmayan ermenilerle derdimiz yok.ve bir çok bu kökten gelen dostum var.ama sorulması gereken soru bizim onlara karşı göstermiş olduğumuz hoşgörüyü ermenistan Türk kökenlilere gösteriyormu.

 

not : ben iddia yazmam sadece gerçeği yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30,01,1986 yılında İzmir Nüfus Müdürlüğünden, değişme sebebi ile aldığı 3881 kayıt no'lu kimliğinde ismi FeT-ullah' tır. Daha sonra adına bir H harfi ekleyip, Allah'ın fetihçisi anlamına gelen Fet-H-ullah'a dönüştürerek saf insanlar üzerindeki etkisini arttırmaya çalışmıştır (Ergun Poyraz, Fetullah' ın Gerçek Yüzü, s.26, Nisan 2000)

 

“Gülen'e akademik mercek” –30.4.2001 (Ali H. Arslan-Washington)-Zaman Gazetesi

 

Georgetown Üniversitesi'nde 26-27 Nisan tarihlerinde yapılan 'İslami Moderniteler: Fethullah Gülen ve Çağdaş İslam' konulu uluslararası konferansta birbirinden ilginç tebliğler sunuldu

 

Gülen olgusunu farklı boyutlarıyla bilim merceği altına yatıran tebliğlerin kısa birer özeti şöyle: Vatikan Dinlerarası Diyalog Bakanı Peder Dr. Thomas Michel'in tebliğ konusu 'Bir eğitimci olarak Fethullah Gülen' idi.. Fethullah Gülen'in eserlerinde serd edilen eğitim prensipleri ve bunların okullarda nasıl tecessüm ettiğini anlatan Michel, Gülen'in 'tarihsel geçmişiyle bütünleşmiş ve geleceğe zekice hazırlanan' bir nesil yetişmesine vesile olduğunu söyledi.”

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet ergun poyraz ve bazı dostlarım ergenekon operasyonu adı altında deşifreleri yaptıkları için alınmıştır.bu operasyonla ilgili konuşmak yasak olmasına karşı fettoşun Nt mağazalarının vitrininde ergenekon dosyaları adı altında gizli belgelerin yayınlandığı kitap dönen dolapların küçük bir göstergesidir.

bu forum altında hassasiyet taşıdığım için mod arkadaşlar yazılarımı silebilirler.çünkü bazı konularda toleransım olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akhenaton'un iddialarını,( feto dicem kusura bakma yine, o adama zerre saygım yok, Atatürk büstlerine parlak Mustafa lakabını takan insanlara saygı duyamam ),

 

Kusura bakmam ben... Yalnızca Fethullah Gülen'e fettoş veya feto demenin Atatürk büstlerine Parlak Mustafa demekten hiçbir farkı olmadığına, insanların beğenmedikleri tavırlara aynı tavırla karşılık vermelerinin onları beğenmedikleri insanlarla bir yaptığına inandığımı belirtmeme izin ver.

 

fetonun sağ kolu olan Nurettin Veren açıkladı. feto hakkında en geniş bilgi ve araştırmaya, TSK sahip....

 

O adam da zaten kendi rantı kesilince ortalığı velveleye veren ve tabii Gülen'in tabanını din tarafından vurmaya çalışan bir fırıldak değil mi? Gülen kadar o adam da güvenilmez bence... Ya sizlerce?

 

Örnek vermek adına yazıyorum: bir dolandırıcı hakkında kötü konuşan bir dolandırıcıya inanılır mı?

 

Ve merak ettim: TSK'nın bilgisine ve araştırmalarına sen sahip misin peki?

 

Anlamadığın nokta, Ermeni kökenli vatandaşlarımızla bir derdimiz yok.Ermeni kökenli olup, "takiyye " yapıp islam ve inanç adı altında saf gençlerin beyinlerini yıkayıp, kendisine inananlardan ordu oluşturan, gizli ve sinsi darbe hazırlığı yapanlara tepkimiz....

 

Anlamadığımdan ne kadar eminsin! Bu lafını son derece kaba buluyorum. Ben okuduğumu anlarım, ama sen anlatamamış olabilirsin belki...

 

Açıkçası "hıh, papazzz" tavrını pek yukarıda yazdığın tavırla bağdaştıramadım. İstediğin zaman derdini daha açık anlatabilen birine benziyorsun. Yazdığın mesaj ise orada duruyor: "Evet, o yüzden feto, evlenmiyor, papaz...." Bu yüzden bence şimdi sadece lafı çeviriyorsun. Demek evet, gayet iyi anlatmışsın ve ben anlamışım.

Dünyada en sevdiğin insan değilse bile, sevdiklerinin arasında sanırım Scarred...

 

Sanmaya devam ederken gerçeklere hangi noktadan yaklaşacağını, kimin hakkında nasıl yargılara varacağını söyleyecek değilim, ama en azından basit bir arama yapıp benim ilgili konularda yazdığım mesajlara baksaydın kendini bu kadar komik duruma düşürmezdin, ama herhalde bunu yaşaman gerekiyormuş.

 

Beni tanıyanlar bu ithamına her yerleriyle gülerken sen de istersen gidip en azından benim Gündem forumundaki mesajlarımı oku. Rahat okunan, anlaşılır yazılarım var, ben de derdimi anlatabilirim... Ama sonradan lafı çevirmem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakmam ben... Yalnızca Fethullah Gülen'e fettoş veya feto demenin Atatürk büstlerine Parlak Mustafa demekten hiçbir farkı olmadığına, insanların beğenmedikleri tavırlara aynı tavırla karşılık vermelerinin onları beğenmedikleri insanlarla bir yaptığına inandığımı belirtmeme izin ver.

 

 

 

O adam da zaten kendi rantı kesilince ortalığı velveleye veren ve tabii Gülen'in tabanını din tarafından vurmaya çalışan bir fırıldak değil mi? Gülen kadar o adam da güvenilmez bence... Ya sizlerce?

 

Örnek vermek adına yazıyorum: bir dolandırıcı hakkında kötü konuşan bir dolandırıcıya inanılır mı?

 

Ve merak ettim: TSK'nın bilgisine ve araştırmalarına sen sahip misin peki?

 

 

 

Anlamadığımdan ne kadar eminsin! Bu lafını son derece kaba buluyorum. Ben okuduğumu anlarım, ama sen anlatamamış olabilirsin belki...

 

Açıkçası "hıh, papazzz" tavrını pek yukarıda yazdığın tavırla bağdaştıramadım. İstediğin zaman derdini daha açık anlatabilen birine benziyorsun. Yazdığın mesaj ise orada duruyor: "Evet, o yüzden feto, evlenmiyor, papaz...." Bu yüzden bence şimdi sadece lafı çeviriyorsun. Demek evet, gayet iyi anlatmışsın ve ben anlamışım.

 

 

Sanmaya devam ederken gerçeklere hangi noktadan yaklaşacağını, kimin hakkında nasıl yargılara varacağını söyleyecek değilim, ama en azından basit bir arama yapıp benim ilgili konularda yazdığım mesajlara baksaydın kendini bu kadar komik duruma düşürmezdin, ama herhalde bunu yaşaman gerekiyormuş.

 

Beni tanıyanlar bu ithamına her yerleriyle gülerken sen de istersen gidip en azından benim Gündem forumundaki mesajlarımı oku. Rahat okunan, anlaşılır yazılarım var, ben de derdimi anlatabilirim... Ama sonradan lafı çevirmem.

 

Sözümün arkasındayım, biz arkadaşlarımla o adamdan konuşurken da, papaz diye hitap ederiz. alışkanlık yani...=)

Çok kızmışsın belli, seni tanıyanlar arkadaşların bana gülüyorlar olabilirler, doğrudur, inan bende burda okurken güldüm baya =))

ama niye ?

fetoya bak dedim yaa, adamın adını anmamız yetti, lanet gibi.....=))

--------------------

Ve merak ettim: TSK'nın bilgisine ve araştırmalarına sen sahip misin peki?

Burda susmak zorundayım, üzgünüm........

 

Anlamadığımdan ne kadar eminsin! Bu lafını son derece kaba buluyorum. Ben okuduğumu anlarım, ama sen anlatamamış olabilirsin belki...

 

Scarred, inan değmez ciğeri beş para etmez bir adam için.... "Anlamadığın" diye söze başlarken, bu tür bir manayla kasıtlı yazmadım, saat sabahın 04.30 u, insaf....

 

feto hakkında yazdığım tüm sözlerimin arkasındayım,

seni kırdıysam da özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim derdim, eleştirilen bir insanın seviyesine düşülmemesi ile sadece. O insanın karakteri, entrikaları, aldatmacaları, beyin yıkaması, kimin ve neyin maşası olduğu ise apayrı konular.

 

Kızmadım inan. Sanırım fikir ayrılığımız konusunda fikir birliğine vardık.

 

Satırlarım kırıcıysa özür dilerim. Saat sahiden de geç olmuş. Artık yazılmaz, doğru: ancak iyi sabahlar diler, NBA maçıma dönerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Sevgili bulmanın 30 yolu!

   "Sevgilim yok" demekten bıktınız mı? Harekete geçin.   Sevgilisi olmayanlar için yeni bir erkekle/kadınla tanışmak cesaret, girişkenlik ve bunun olabileceğine inanmaktan geçiyor. İşte sevgilisi olmayanlara gerçek öneriler...   Her şeyden önce bir sevgilinizin olması hedefiyle çıktığınız bu yolda kendinize bir tarih koyun ve aşağıdaki maddeleri dikkatle okuyun. Bazı aşamaları atlayabilirsiniz, önemli olan hedefinizden sapmamak. Yeni bir erkekle/kadınla tanışmanın hiç de zor olmadığın

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • İlerleyeceğim Yolu Bulamıyorum

   Merhabalar öncelikle. Okültizm ve ezoterizmi çok yakından takip ederim, severim de aynı zamanda. Meditasyon yapma, ritüel yapma vs. çok severim. Fakat benim en büyük engelim ilerleyeceğim bir yolun olmaması. Okültü araştırdığımda ilk kafamı Satanizm çelmişti, daha sonra bu Havas'a, Paganizm ritüellerine daha sonra Kabala da gidiyor da gidiyor. İlerleyeceğim ve sabit olacağım bir yol yok, arada kalmış ve boşlukta hissediyorum kendimi. Ne zaman ilerleyeceğim bir yol çıksa hemen sapıyorum, konudan

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Back To The Future (Geleceğe Dönüş)

   http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/thumb/5/52/Back_to_the_future.jpg/384px-Back_to_the_future.jpg   Geleceğe Dönüş filmi ilki 1985 yılında olmak üzere üç seride çekilmiştir.Film Marty Mcfly'la Dr.Brown 'ın zaman içindeki maceralarını konu almaktadır.Marty 18'li yaşlarda tipik bir Amerikan gencidir.Dr.Brown ise çılgın bir profesör'dür   http://www.bttfturk.com/martydoc.jpg   Filmin ilki (Geleceğe Dönüş) Marty doktorun buldugu zaman makinesiyle yanlışıkla 1955 yılına annesi ile babasının

   , Yer: Filmler

  • Çıkış yolu

   Çocuk insanın babasıdır.   Hepimizde olduğu gibi zamanımın büyük kısmını pasif aktiviteler(youtube,netflix,oyun vs.) Bir kısmını hiç üretken bir şey yapmamış olmanın verdiği suçluluk hissiyle.Diğer kısmını da bu suçluluk hissinin katlanılmaz bir noktaya gelmesi yada pasifliğin büyük olumsuz bir sonucu ardından hayatımı değiştirmem gerektiğinin keskin bilinciyle planlar ve kararlı sözlerim ardından bir kaç ay sonra döngünün başa sardığı bir yerlerde yanlış yöne gittiğimi fark ettim.   Plan yap

   , Yer: Not Defteri

  • Şaman Olmanın Üç Yolu

   Etnologlara göre şamanlık mertebesine ulaşmanın üç yolu vardır. Bu üç yöntem kimi kez de birlikte varolurlar.1 Belirli bir istem olmaksızın "Tanrısal" ya da "kendiliğinden" se­ çimle şaman olunur. Şamanlığa etkin bir arayış, belirli bir istem sonucu ulaşılır. Ya da şamanlık miras yoluyla elde edilir, aile içinde kalıtsal olarak aktarılır. Bu çeşitlilik, görünüşe karşın, şamanın öteki dünya tara­ fından seçilmesini öngören ilkeye ters düşmez; çünkü bu seçim kuramsal olarak kesintili bir olg

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

×
×
 • Yeni Oluştur...