Jump to content

Karakışta Güneş Doğdu(Güneş Operasyonu)


MALCOLMX

Önerilen Mesajlar

http://www.haberturk.com/kuturesim/799gfdgfxgdzxfgdfgd81.jpg

 

Kara harekatına Gabar şehidi Kasım Atasoy'un kızının adı verildi...

 

 

 

 

http://video.haberturk.com/Video.aspx?v_ID=34927&k_A=haberturk

 

 

 

 

Mehmetçik'in Kuzey Irak'ta yürüttüğü sınır ötesi operasyon, sadece teröristlere karşı değil, çetin doğa koşullarına karşı da sürüyor. Bu çetin koşullarda ise Mehmetçik'in en büyük yardımcısı yanında taşıdığı teçhizat. Ancak 35 kiloyu bulan bu teçhizatı 2 metre karda taşımak da başka bir marifet.

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/Kara%20Harekatı

 

 

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/Kara%20Harekatı

 

 

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/Operasyondan%20fotoğraflar/01.jpg

 

 

 

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/Operasyondan%20fotoğraflar/02.jpg

 

Sil gözünün yaşını anam

Çarpışıyorsam düşman ile serhadde

Bil ki vatan için bayrak içindir

Gayrı tasam yok ölmekten öldürülmekten

Herşey vatan uğrunadır, verilen can, dökülen kan

Ölürsem şehidim kalırsam gazi

 

Ne sıla hasreti ne yar hayali

Hiçbiri döndürmez bizi geri

Elbet ebediyette kavuşacağız diye tasalanmayız

Güle güle koşarız vatan için ölmeye

Herşey vatan uğrunadır, verilen can, dökülen kan

Ölürsem şehidim kalırsam gazi

 

 

 

.

 

http://img.sabah.com.tr/im/2008/02/25/2582B176169AD24BAECAF5D2r.jpg

 

 

Kuzey Irak'taki operasyonda şehit düşen 5 asker, dün gözyaşları içinde memleketlerinde toprağa verildi. Törenlerde PKK'ya büyük öfke yağdı..

 

DİYARBAKIR: Terhisine 2 ay kala şehit olan komando er Erkan Aslan'ın memleketi Diyarbakır'ın Balaban köyünde düzenlenen cenazesine 3 bin kişi katıldı. Anne Nezire ve ablası Seher Aslan Kürtçe ağıtlar yakarken, köylüler de "Kahrolsun Apo" sloganları attı.

 

* TRABZON: Şehit istihkam er İbrahim Gedik, Trabzon'da yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı törenin ardından toprağa verildi. İskenderpaşa Camisi'nde öğle namazının ardından düzenlenen törende şehidin babası Abdurrahman, ağabeyleri Emin ve Habip, ablaları Düriye ve Makbule Gedik gözyaşlarına boğuldu.

 

* KONYA: Şehit astsubay kıdemli çavuş Selam Kemer'in (25) cenazesi, Konya'nın Ilgın ilçesine bağlı Mahmuthisar köyünde, yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı törenin ardından toprağa verildi. Dede Selam Kemer ise kalp krizi geçirdi. Şehidin kız kardeşi Emine Kemer, "Ben teğmen olacaktım. Onun üstünde bir rütbeye sahip olacaktım. Ama şehitlik rütbesinin üstünde rütbe yok'' diyerek ağladı.

 

* ÇANAKKALE: Şehit piyade er Gökhan Özkan için Çanakkale'nin Yenice ilçesinde Merkez Camisi'nde tören düzenlendi. Cenaze namazını kıldıran Çanakkale Müftüsü Kamil Baran teröristlere seslenerek, "Teslim olursanız kurtulursunuz, yoksa bizlere bir şey yapamazsınız. Ya aklınızı başınıza alın ya da Allah belanızı verecektir. Ordumuz sizin belanız olacaktır'' diye konuştu.

 

 

http://img.sabah.com.tr/im/2008/02/25/0D6CB8690A6B8745A26F804Dr.jpg

* KIRIKKALE: Önceki gün şehit düşen 20 yaşındaki komando er İbrahim Ülger'in cenazesi Kırıkkale'de yapılan askeri törenden sonra toprağa verildi. Kıbrıs'ta şehit düşen ağabeyinin ardından bu kez oğlunu Kuzey Irak'ta şehit veren Ali Ülger, "Vatan sağolsun" dedi.

 

* BİNGÖL: Bingöl'de önceki gün mayına basarak şehit olan 6 aylık evli astsubay üstçavuş Emre Bolat (28) dün Eskişehir'de kılınan öğle namazının ardından düzenlenen hazin bir tören sonrası, Kanlıpınar Şehitliği'nde toprağa verildi.

 

 

http://img.sabah.com.tr/im/2008/02/25/A9ED92DB62727B45A90AAFC4r.jpg

Şehit uzman çavuş Murat Bağatur'un (üstte) 1 yaşında bir kızı vardı. Ardahanlı komando çavuş Atalay Şeker'in ailesi ise acı haberle yıkıldı.

 

Operasyonun üçüncü gününde 8 şehit

 

Sınır ötesi harekâtın üçüncü gününde biri binbası 8 asker şehit oldu. Operasyon başladığından bu yana şehit olan asker sayısı 15'e yükseldi. Dün şehit olan askerlerin isimleri şöyle: Binbaşı Zafer Kılıç, üsteğmen Gürcan Ulucan, astsubay çavuş Ahmet Deniz Varol, uzman çavuş Murat Bağatur, er Burhan Küçükkartal, er İbrahim Öymen, er Yusuf Özmen, komando çavuş Atalay Şeker, Düşen helikopterde şehit olan İzmirli pilot üsteğmen Gürcan Ulucan (27)'la ilgili haber dün akşam saatlerinde ailesine bildirildi. Kara harekâtı sırasında şehit olan Binbaşı Zafer Kılıç'ın ise 11 yaşında bir kızı ve 5 yaşında bir oğlu olduğu belirtildi. Aslen Elazığlı olan şehit binbaşının yakınlarına "Bana bir şey olursa Ankara'ya gömün" diye vasiyet ettiği öğrenildi. Kılıç için bugün Ankara Kocatepe'de askeri tören düzenlenecek.

 

'VATAN SAĞ OLSUN'

3 yaşında bir oğlu bulunan şehit astsubay Deniz Varol'un cenazesi ise bugün Salihli'de toprağa verilecek. Komando uzman çavuş Murat Bağatur'un (31) Hatay'ın Dörtyol ilçesine bağlı Payas beldesindeki evinde gözyaşı ve gurur hâkim. Bitlis'te görevli 2 yıllık evli ve 1 yaşında kızı olan 4 yıllık uzman çavuş Murat Bağatur'un acı haberini alan babası Kemal Bağatur, "Vatan sağ olsun" diye konuştu. Bağatur'un cenazesi Hatay'a gönderildi. Harekâtın ikinci günü şehit düşen komando çavuş Atalay Şeker'in (20) Ardahan'daki baba ocağına da ateş düştü. Tezkeresine 150 gün kala şehit düşen çavuşun annesi Aydanur Şeker, "Acımız büyük ama bir tane yine yetiştiriyorum, onu da göndereceğim. Vatan sağ olsun" diyerek gözyaşı döktü. Terhisine 65 gün kala şehit olan Kayserili komando çavuş Yusuf Özmen'in ise, operasyon bölgesine gideceğini ailesinden sakladığı belirtildi.

 

http://www.milliyet.com.tr/2008/02/25/son/sontur37.asp?prm=0,7579741

 

Görüntüler, "Ben Türk komandosuyum, her yerde ben varım" diyerek harekat bölgesine giden bir komando timinin helikoptere binişiyle başlıyor. Mehmetçik, Sikorsky tipi helikopterle pistten ayrılışı sırasında kameraya el sallıyor. Askerlerin hemen ardından Kobra tipi taarruz helikopterleri de pistten kalkarak,harekat bölgesine yöneliyor.

Helikopterlerden çekilen görüntülerde ise hareket halindeki büyük bir askeri konvoy, operasyon bölgesine ilerliyor.

Karlı arazide dondurucu soğuğa aldırmadan ilerleyen Türk askerinin yer aldığı bir başka görüntüde, Mehmetçiğin kol düzeninle ilerleyişi ve çevre güvenliğini alışı da gösteriliyor. Kamera görüntülerinde, harekatın başladığı geceye ilişkin Mehmetçiğin intikal görüntüleri de yer aldı.

Görüntülerde, Türk Hava Kuvvetleri’nin kara harekatı kapsamında terör örgütünün kullandığı bina, sığınak, mağara ve barınaklara düzenlediği hava operasyonlarına da yer verildi. Bu görüntülerde, Türk uçaklarının belirlenen hedefleri tam isabetle imha edişi, daha önce dağıtılan görüntülerde olduğu gibi bir kez daha gözler önüne serildi...

 

http://video.milliyet.com.tr/default.asp?prm=0,5248684&kanal=3&id=15199&tarih=2008/02/25&get=25.02.2008

 

http://www.milliyet.com.tr/2008/02/25/son/sontur17/02b.jpg

Türkiye'nin Kuzey Irak'a başlattığı hava destekli kara harekatı sürerken, teröristlerin Güney'e kaçmasını önlemek için kaçış yollarına helikopterlerle komandolar indirildi. Kaçış yollarına paraşütle indirilen komandolar aralarında elebaşılarından Cemil Bayık'ın du bulunduğu yönetim kadrosunu ele geçirmeye çalışıyor.

 

Kara harekatı tüm hızıyla sürüyor

 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'ta sürdürdüğü harekat, PKK'nın sınır kesimindeki kamplarında çevirme harekatı şeklinde devam ederken, örgütün askeri eğitim ve losjistik merkezi Zap bölgesi çembere alındı. Zap bölgesinde bir çok noktada şiddetli çatışamalar yaşandığı öğrenildi.

Hakkari'nin Şemdinli, Çukurca ile Şırnak'ın Uludere ilçesi sınırlarından takviye birlikte birlikte Kuzey Irak topraklarına giren 10 bin askerin, dağlık alanlardaki ilerleyişi sürüyor.

 

 

 

 

 

 

Cesetlere tuzak kuruyorlar

 

Genelkurmay Başkanlığı, Irak’ın kuzeyine yönelik operasyonlarla ilgili açıklamasındra istihbarat bilgilerine de yer verdi. Açıklamada, harekat bölgesinde elde edilen hassas kaynak istihbaratından, çaresizlik içindeki örgüt mensuplarının birbirini ajanlıkla suçladıkları, bir kısmının Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı koymak istemediği; bazı gruplar arasında çıkan iç çatışmalarda ise ölen ve yaralananlar olduğunun öğrenildiği ifade edildi.

Bugün saat 16:00 itibarıyla harekat bölgesindeki mukavemetleri büyük oranda kırılan teröristlerin çatışmalarda ölen arkadaşlarının cesetlerini tuzaklamak ve ilerleme yollarına el yapımı patlayıcı ve mayın döşemek suretiyle zaman kazanmaya ve yer yer panik halinde güneye doğru kaçmaya çalıştıklarının belirtildiği açıklamada şöyle denildi:

“Iraklı yerel gruplardan, bölgesel barış ve istikrarın en büyük düşmanı olan PKK terör örgütü mensuplarının bölgelerine girmelerine ve orada himaye görmelerine mani olmaları beklenmektedir. 24 Şubat 2008 tarihinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmalarda, içlerinde sözde lider kadroların da bulunduğu değerlendirilen 33 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu teröristlerden 5’inin cesetlerinin patlayıcılarla tuzaklanmış olduğu tespit edilmiştir. Son rakamlarla birlikte harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 112’dir. Bu sayıya, uçaklar, silahlı helikopter ve uzun menzilli ateş destek vasıtaları ile tesirsiz hale getirilen terörist miktarları dahil değildir. Bunlar daha sonra istihbarat vasıtaları ile değerlendirilecektir."

 

SINIRDA OLASI GEÇİŞLERE KARŞI YOĞUN ÖNLEMLER

 

Güvenlik güçleri, Irak’ın kuzeyine düzenlenen operasyon kapsamında, teröristlerin Türkiye’ye olası geçişlerine karşı önlemlerini yoğunlaştırdı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyinde yaptığı operasyon sürerken, güvenlik güçleri, teröristlerin Türkiye’ye sızmasını ve iç bölgelere geçişini engellemek amacıyla olası geçiş noktalarında tedbirlerini artırdı.

Mehmetçik, bölgede teröristlerin olası geçişlerine karşı tüm güzergahlarda başlattığı arama ve tarama faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Öte yandan, Irak sınırının sıfır noktasındaki Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarında askeri birlikler zaman zaman tatbikat yapıyor.

 

HELİKOPTER TRAFİĞİ HIZLANDI

 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak’ın kuzeyine yönelik başlattığı kara harekatı devam ederken, Çukurca’da helikopter hareketliliği hız kazandı.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde sınıra yakın bölgede sabah saatlerinden itibaren helikopter trafiği yaşanmaya başladı.

Öte yandan, Çukurca semalarında görülen savaş uçaklarının da Irak’ın sınırına yöneldiği gözlendi.

 

 

 

Allah bu soğukta karda kışta vatan için çarpışan Vatan Evlatlarına Yardımcı Olsun.

 

Birde Sayın Başbakan a Söylemek İstediğim Bir şey var.Öyle Kürsülere Çıkıp Şiir okuyup Şov yapmakla olmuyor bu işler.Önce Bu Vatan İçin Kanının Son damlasına Kadar Çarpışan Yiğitlerin Yanına Oğlunu da yollıyacaksın sonra konusacaksın...

 

http://img.sabah.com.tr/i2/sp.gif

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu konunun sessizliği vardı sitede...emeğin için teşekkürler x

 

Vatani görevimi hakkari çukurca 3. dağcı J. komando taburunda nasiplenmiş biri olarak

fotograflarda gördüğümüz oparasyon şartlarını yorumsuz bırakmak doğru gelmedi..

 

35 kiloyu aşkın çanta ile saatler ve günler süren bir intikal düşünün birkaç saat başına bir ortalamayla 2 ila 5 dakikalık (çök) dinlentileriyle geçen..ve o (çök) dinlentisinin ardına tekrar doğrulup devam etmenin ..ne denli bir başka güçlük olduğunu da düşünün..

 

intikal sırasında arazi şartlarına göre öndeki ve arkadaki mehmetçikle aranızdaki mesafenin güvenlik gerkçesiyle 50 metre kadar olduğunu düşünün..o 50 metrelik yanlızlığınızda elinizdeki hk 33 model silahınızın düşman elindeki kalaşnikof lara kıyasla su tabancası olduğu bilgisini de durumunuza ekleyin ......saymakla bitmez

 

biten bir operasyonun ardından bütün güçlüklerin üstesinden gelen kişinin kendiniz olduğuna kendinizi inandırabilmek mümkün değildir

 

oradaki bütün mehmetçikler bilirki Allah üteala nın yardımı olmaksızın o güçlükleri aşmak tek başına insan gücünün yeteceği şey değildir

 

Allah bu soğukta karda kışta vatan için çarpışan Vatan Evlatlarına Yardımcı Olsun.

 

--Amin ..Allah yardımcıları olsun

________________________________

 

bir çift sözüm de başbakana evet

 

butün sorunların üstünü örttüğünüz 'örtü' nün de üstünü örtmek için başlatılmış bu harekat zamanlamasıyla dikkatimizden kaçmış değil !

 

satılmış bir ülkenin konuşulmasındansa yada değişmiş ve delik deşik edilmiş bir ana yasanın

gelecek kara haberlere kilitlenmiş ve buna ağlayan bir türkiye arzusundasınız

 

biz görmüyoruz Allah ta görmüyor siz devam edin yolunuza 'durmak yok..

 

adam olanın oğlu adam olsa kendi gönlüyle gider doğuya.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Güneş Rüzgarları

   Güneş rüzgarlarının 2012'den sonra artması ile birlikte dünyanın manyetik alanı zarar görmeye başladı.Güneşin dünyaya en yakın olduğu tarihlerde,(21 mart ve 23 eylül) son yıllarda sıklığı artan güneş rüzgarları insanlarda gerginlik,halsizlik ve zihin karışıklığına yol açabiliyor.Bilim adamları hala güneş rüzgarlarının son yıllarda artmasının nedenini açıklayamamıştır.   Güneş rüzgarı(solar wind) nedir?     Güneş durmadan kütle ve enerji kaybetmektedir. Güneşin fotonlara dönüştürerek kaybettiği

   , Yer: 2012 ve Yükseliş

  • Vatikan'ın Gizli Güneş Tanrısı Ayini

   Dünyanın en büyük bilgi kaynağı şüphe götürmez şekilde Vatikan’ın kütüphanesidir.1988 Yılında araştırmacı piskopos Alessio Bappiste arşivlerde;Antik Mısır Rahiplerinin Güneş Tanrısı RA ile iletişim kurmak için yaptıkları ayininin detaylı tarifini bulmuş, bunun üzerine nüfusunu kullanarak papa 2. Paulus ile bir görüşme ayarlamış ve yanına birkaç uzman alarak Mısır'a bir keşif gezisine çıkması için gerekli izinleri almıştır.   http://i.hizliresim.com/j6VA8j.jpg   Kısa bir hazırlığın ardından y

   , Yer: Şehir Efsaneleri

  • Viking Denizcileri ve Güneş Taşları

   Viking Denizcileri Yön Bulmak İçin ‘Güneş Taşları’ Kullanıyor muydu? http://i.hizliresim.com/BzDGRp.jpg   Viking denizcilerinin, ‘güneş taşı’ adı verilen bir kristalin yardımıyla mı yoğun bulutlu havalarda uzun mesafelere yelken açtıkları, yaklaşık yarım yüzyıldır tarihçilerin merak ettiği bir konu. Kesin kanıtlar, tarihte sonsuza dek kaybolmuş olabilir. Ancak, Eylül 2017`de Proceedings of the Royal Society A`da yayımlanan bir araştırmada, antik denizcilerin bu taşı kullanabilecekleri

   , Yer: Tarihi Kişiler ve Olaylar

  • 4,6 Milyar Yıllık Güneş Sistemi Yapı Taşı Parçacıkları

   Dünya atmosferinin üst katmanında Güneş Sistemi'nin yapı taşları olarak görev yapan 4,6 milyar yıllık toz parçacıkları bulundu.     Hawaii Üniversitesinden araştırmacı Hope Ishii'nin ekibinin yürüttüğü çalışmada, Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) stratosferik hava taşıtıyla toplanan parçacıkların kimyasal bileşenleri Berkeley Laboratuvarı'ndaki Gelişmiş Işık Kaynağı (ALS) kullanılarak incelendi.   Yapılan inceleme sonucu gök bilimciler, Güneş Sistemi'nin başlangıcında ortaya çıka

   , Yer: Uzay ve Gizemleri

  • Güneş Sistemi'nden bir gezegen atılmış mı?

   http://veteknoloji.com/resimler/haberler/20110921031253_uzay.jpg       Bilimadamları, Güneş Sistemi'nde bir zamanlar Satürn, Jüpiter, Uranüs ve Neptün'ün yanı sıra 5. bir gaz gezegeni bulunduğunu düşünüyor.   ABD'nin Colorada eyaletindeki Güneybatı Araştırma Enstitüsü'nden David Nesvorny ve ekibi tarafından yapılan araştırmada, Güneş Sistemi'nin 4 milyar yıl önce neye benzediğini anlamak için değişik bilgisayar canlandırmaları kullanıldı. Bu araştırması sırasında gezegenlerin henüz yörüngele

   , Yer: Uzay ve Gizemleri

×
×
 • Yeni Oluştur...