Jump to content

boynuzsuzgeyikler

Önerilen Mesajlar

Başlığı Bülend Üstün olarak açıcaktım yanlışlık oldu kusura bakmayın.

 

Kötü Kedi Şerafettin 1996'da Bülend Üstün tarafından yaratılan çizgi karakter.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/0/0d/Sero.jpg

Kısa adıyla Şero. Şerafettin, esas olarak Bülent Üstün'ün gerçek hayatta beslediği ve 1996 yılında kaybettiği kedisinin adıdır. Bundan ilham alan çizgi roman kahramanı Şero ise 1996 yılında L-Manyak dergisinde doğdu. 2001 yılında Lombak dergisine geçen Bülent Üstün tarafından çizilen çizgi karakter Bülent Üstün'e göre karakterin bu kadar sevilmesinin nedeni günümüz modern insanının uygarlık adına duygularını dışa vuramaması. Şeroyu çizerken aslında bu kadar ünlü bir karakter olmayacağını düşünen Üstün , karakterin Türkiye'ye göre biraz daha sert ve Punk bir karakter kaldığını belirtiyor.Ancak 2006 yılı itibarı ile ülkemizde gelişen düzene göre ise naif kaldığını da belirtiyor. Şero İstanbul ilinin Cihangir semtinde belalı bir tekir kedi rolündedir. Burada ana karakter olan kediler konuşma yetisine sahiptirler. Yarı insan yarı hayvan bir karakter olan Şero, Tonguç`un mastürbasyon yaptıktan sonra ortaya saçılan menilere oturan dişi bir kediden dünyaya gelmiştir.

 

Bülent Üstün hakkında

 

Bülent Üstün, Kötü Kedi Şerafettin karakteriyle tanınan çizer.

Dindar bir ailenin oğlu olan Üstün, ortaokul kısmından başladığı imam hatip lisesini lise 2. sınıfta bıraktı. Ağabeyi Cengiz üstün gibi, karikatürle ilgilenmeye başladı. Karikatürleri ilk olarak Hıbır dergisinde yayınlandı. Penguen, Kemik ve Lombak da çizdi. Ekim 2006'da Lombak'tan ayrılarak, Fermuar adlı mizah dergisini çıkaran ekipte yer aldı. 2007 yılı itibariyle, Fermuar'ın editörlüğünü sürdürmekte ve burada çizmeye devam etmektedir. Ancak şu an Uykusuz adlı dergide fermuar dergisinin bazı çizerleriyle birlikte çalışıyor. Ayrıca Kabız Kuğu adını taşıyan bir kitabı bulunmaktadır.

 

Not: bu yazıyı 2008 yılında yazmışım belki bilmeyenler olur Fermuar dergisi kapanalı çok oluyor. Üstad Uykusuz dergisinde.Gerçi son zamanlarda çizmiyor.En son Uykusuz Yaz özel sayısında şerafettin karakterini çizdi o kadar.

(2011)

 

http://img301.imageshack.us/img301/2133/erojg1.jpg

 

http://img259.imageshack.us/img259/7066/imagesuu1.jpg

boynuzsuzgeyikler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.knncmngl.info/Shders.jpg

 

Onun dili güncel argo

Şerafettin, gücünü 'buralı' bir şiddetten alan, 'buralı' güncel bir argoyla konuşan, abartılı bir kötü karakter. Psikopat, manyak, sapık, sadist ve 'sakat' bir antikahraman. Ama özünde 'feci hissiyatlı'. Çizeri Bülent Üstün'ün söylediğine göre, Şerafettin'in; namı diğer Şero'nun 'kötü' olması zaten bu 'hissiyat'la ilgili:

"Şerafettin, aslında aşırı duygusal bir kedi. Zaten bütün mesele de burada; fazla duygusal olduğu için, duygular kafasında cozurduyor. Birbirine yanlış bağlanıyor. Bu yüzden de her duyguyu çok keskin ve abartılı yaşıyor. Hüzünlüyse çok feci dağıtır, kendini acayip şaraba vurur mesela... Battı kedi yan gider hesabı, yerlerde sürünecek kadar alkolik takılır. Kızgınsa duman eder ortalığı, babasını bile affetmez. Sevgilisiyle çok romantik bir vaziyetteyken birden çok 'hard' takılabilir... Sağı solu belli olmaz, manik depresiftir kendisi. Artık ben bile ne yapacağını kestiremiyorum, bazı maceraların sonunda 'Oha be Şerafettin bu kadar da olmaz be kardeşim' dediğim zamanlar oluyor..."

"Şero sizin bildiğimiz kötülerden değil. Şerafettin'de biraz 'delikanlılık' durumu var"

Şerafettin bizim bildiğimiz kötülerden bin kat daha kötü. Asla 'erkekliğin kitabını yazan heriflerden değil o. Onu bir Ustura Kemal ya da Aynalı Tahir sananlar feci yanılır. Sağı sollu belli olmayan, sapık, sadist bir mahluk.

KÖTÜ KEDİ ŞERO kısaca kimdir?

Bilimum canlı aleminin en delikanlısı

Küfürbazdır

Güvenilmezdir (Sağı solu belli olmaz)

Rahatsızdır

Durduk yerde çıngar çıkarır.

Barbardır.

Sempatik olma kaygısı yoktur.

Mangal gibi yürek vardır

Nara atar.

Dengesizdir

Alem buysa kral odur

Anarşisttir..

Ayık gezmez

Isırır

Semtin kedisidir...

Kanunsuzdur

Kusar.

İki saniyede bir seks düşünür..

Çatılarda gezer.

Fazla yanaşmamak akıllıcadır..

Mazoşisttir.

İşi karizmasıyla bitirir

Farelerle rakı masasında muhabbet yapar.

Bugüne kadar hiç bi ciğer ona hayır demedi vs.....

 

 

http://www.knncmngl.info/Sheroact.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

126331.jpg

Kötü Kedi Şerafettin 5 Çıktı :)

Yayınevi : Mürekkep Basın Yayın

Baskı Tarihi : Ağustos 2011

Sayfa Sayısı : 104

Boyut : 21 x 29 cm

Hamur : 2

Etiket : 12,00 TL

 

 

Arka Kapak :

 

Tekrar sahalara dönen metropol canavarı Şerafettinin tam gaz maceraları serinin beşinci kitabıyla sürüyor.. Kötü Kedi Şerafettin.. O özletir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...