Jump to content

AB Yolundaki Turkiye de Sergilenen Toren


biggang

Önerilen Mesajlar

AB yolundaki Türkiye'de Gül'ün önünde sergilenen tören...

 

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88'inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenlerde imam hatip öğrencileri Sütçü İmam'ın Fransız askerlerine direnişini canlandırdı. Gösteride Fransız askerleri rolündeki imam hatip öğrencileri "Kahramanmaraş Ermenistan olacak" diye bağırdı.

 

Dün Kahramanmaraş'ın kurtuluşunun 88. yıldönümüydü. İmam hatip öğrencileri canlandırma yaptı:Sütçü İmam, Fransız askerini vurdu. Maraşlı Rıdvan Hoca, "Ey ahali, cuma namazı hür insanlara farzdır.

Fransız bayrağı dalgalandıkça hür sayılmayız. Önce bayrağımızı dikelim, sonra namazı eda edelim" diye haykırdı. Avrupa Birliği yolundaki Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Gül bu gösteriyi keyifle izleyip alkışladı.

 

Her şey uygun 'çete' lafı sakıncalı

 

Bunun üzerine halk kaleye saldırarak Fransız askerlerini tüfekle öldürdü, Fransız bayrağını indirip Türk bayrağını kalenin gönderine çekti.

Daha önceki yıllarda 'Mahalli çeteler' olarak takdim edilen milis kuvvetleri bu kez temsili gösteride 'Mahalli kuvvetler' olarak tanıtıldı.

 

Cumhurbaşkanı çok mutlu oldu

 

Gösteri boyunca sahnede oturan 'Türk kadını' rolündeki kız öğrenciler ise çarşaflı ve peçeliydi. Kahramanmaraş İmam Hatip ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin sergilediği bu gösteriyi baştan sona izleyen Cumhurbaşkanı Gül çok mutlu oldu. Gül, gösteri sonunda öğrencileri alkışladı.

 

Gül'ün protokolünde "türban"

 

Kurtuluş törenlerine Gül'ün yanı sıra TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Vali Mehmet Niyazi Tanılır, Kahramanmaraş milletvekilleri, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İzzet Ocak, Belediye Başkanı AKP'li Mustafa Poyraz ile yaklaşık 20 bin kişi katıldı.

Polis helikopterleri tören alanı üzerinde sürekli uçuş yaparken, çevrede geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Bu arada, Gül'ün bulunduğu platformda AKP Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Özlem Sarıfakıoğulları'nın türbanla oturması dikkati çekti.

Törende konuşan Gül, bir kente kahramanlık payesinin kolay kolay verilemeyeceğini, Kahramanmaraşlılar'ın da bu payeyi kendilerini ispatlayarak hak ettiğini söyledi. Gül özetle şunları söyledi: " Şuna hepimizin inanması gerek: 70 milyonluk büyük bir Türkiye içerisinde çok büyük farklılıklar tabii ki olacaktır. Bütün farklılıklar bizim zenginliğimiz olmalıdır. Farklı farklı görüşler, inançlar, etnik yapılar zenginliğimiz olarak görülmelidir." Resmi geçit töreni sırasında Gül'ün oturduğu platformun karşısında "Türkiye'nin ikinci Atatürk'ü" yazan bölümü okunabilen bir pankart açmaya çalışan, bir elinde Türk bayrağı, diğer elinde boş tencere bulunan 35 yaşlarındaki bir kadın "açım" diye bağırdıktan sonra gözaltına alındı. Kadının "Açım'' diye bağırması da dikkat çekti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

70 milyonluk büyük bir Türkiye içerisinde çok büyük farklılıklar tabii ki olacaktır. Bütün farklılıklar bizim zenginliğimiz olmalıdır. Farklı farklı görüşler, inançlar, etnik yapılar zenginliğimiz olarak görülmelidir."
Bu iki ifadeyi karşılaştırıyorum da; Atatürk'ün bir kez daha ne kadar haklı olduğunu görüyorum.

 

Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
--------------------

Aslında hata biraz da laik cumhuriyetçilerde.

Cemaat liderleri peşinde giden siyasiler gizliden gizliye Türk Gençliği diye tabir edilen insanları senelerdir beyin yıkayarak hazırlarken.

Laik ve demokrat bir ülkede yaşamanın rahatlığı ile kimse bozamaz bu düzeni diyen kişiler Türk Gençliğine ne öğretti?

 

Atatürkçülüğün bir din olmadığını bu ülke için canımızı dişimize takıp çalışmamız gerektiğini, kalkındırmamız gerektiğini ancak geçmişteki atalarımıza borcumuzu birazını böyle ödeyebileceğimizi. Ekonomik ve siyasi yönden diğer ülkelerden üstün olursak , diğer ülkelerin geçmişteki Türklere karşı yaptıkları hatalardan pişman olacaklarını göstermemiz gerektiğini öğretemediler.

 

Atatürk ölmedi, kalbimizde yaşıyor diye şarkılar öğrettiler, istiklal marşını ve andımızı okuduk senelerce hep bir ağızdan robot gibi ama. İşte o zaman aynı marşları ve andları okuduğumuz kişiler şimdi ,zamanında ruhlarına işlenmemiş olan Atatürkçülük ve laiklik anlayışının zıttına gidiyorlar. Atatürk öldü. Ve ne yazıkki artık tüm gençliğin kalbinde de yaşamıyor. Bunu göremiyoruz.

 

Atatürk'ün açtığı yoldan durmadan ilerleyeceğimize and içmiştik ya hani...

 

Evet, ilerliyoruz susarak ve bakarak.. Facebook'ta memleketi kurtararak.

 

Şu anki başbakanın, konumuna yakışır tek bir iş yaptığını görmedim. Hoş eskilerde de hep talihsizlik yaşandı. Bu ülke hayatı boyunca hiç birşeyden çekmedi iktidarlardan çektiği kadar.

 

Ve bir Atatürk daha gelmez bunu anlayamadı Atatürkçü Türk Gençliği..

 

"Arabic " Türk gençliğine Atatürk'ü din düşmanı gibi gösterildi. Halbuki bu ülkeden 5 vakit ezan okunuyor camiler doluyorsa, dinini özgürce yaşıyorsa insanlar ona borçlular. Zaten Atatürk'ün hayatını araştıran dinine bağlı olduğunu görebilir. Dünyada bir tek olan çoğunluğu müslüman bir demokrat devletin düzenini bozmaya kalkan herkes bu vatana layık değildir.Hatta bu vatanın vatandaşı hiç değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yuh sevsinler siziymis yaaaaaaa

Erdoğan yine medyayı suçladı: Sevsinler sizi

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanlarına yaptığı konuşmada, yine medyayı ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştirdi. Öfkeli eleştirilerine kızan Erdoğan, ögkenin de bir konuşma sanatı olduğunu belirterek, "Siz halkımızın seçtiği 411 ele kaos eli diyemezsiniz. Derseniz bizden karşılığını görürsünüz göreceksiniz de." dedi. Erdoğan, "Gazetelerinize çırılçıplak resimleri siz basıyorsunuz. İlavelerinizde her şey ortada.. Size kim müdahale etti." diye konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından bölümler:

AK Parti'nin siyaset üslubu milletimizin siyaset üslubudur. AK Parti siyasete yeni bir soluk getirmiş, siyaset üslubunu kökten değiştirmiştir.

Biz hiç bir zaman küçük olsun benim olsun mantığında olmadık. Gerilimin bir tarafı olmadık. Dahil olduğumuz zümrenin değil tüm Türkiye'nin partisiyiz. Biz herkesi memnun edemeyiz ama yüzde yüzün hizmetkarıyız.

Bir kitle var. Sessiz çoğunluk olarak yıllar yılı bekledi. Biz o kesimin sesi olmak için buradayız. Ayrım yapılan marjinal kalıplara ayrılan siyasetin sonuçlarını çok iyi biliyoruz. Biz bu günlere pişe pişe geldik. Her kesimi aynı samimiyetle kucaklıyoruz.

 

LAİKLİK DİYE DİYE

 

1994 yılında ben İstanbul'un belediye başkanlığını yaparken Melih Bey Ankara'nın büyükşehir belediye başkanıydı. Kime ayrım yaptık. Cımbızlaya cımbızlaya araştırmadıkları yanımızı bırakmadılar.

Sayın Baykal laiklik diye diye laikliği yozlaştırdı. Akşam yatıyor başka sabah kalkıyor başka. İnsanlar için ne yaptın sen. Biz herkese aynı mesafedeyiz.

 

KİME AYIRIM YAPILDI

 

1800'e yakın AK Partili belediye var kime ne ayrım yapıldı. Başörtülü başı açık ayrımı yapılamaz. Başı açık ve kapalı olan kardeşimdir. Kusura bakmasınlar Baykal ve benzerleri gibi değil. Kusura bakmasınlar Baykal gibi düşünen medya grupları gibi değil.

 

ÇIPLAK RESİMLERE KARIŞIYOR MUYUZ

 

Gazetelerinize çırılçıplak resimleri siz basıyorsunuz. İlavelerinizde her şey ortada.. Size kim müdahale etti. Biz ne diyoruz. Ne haliniz varsa görün. Halk size gerekli yeri verecektir.

 

TUZAKLARA GELMEYELİM

 

Başı açık ve başı kapalı oyunlarına tuzaklarına gelmeyelim. Biz yerel yönetimlerden bugünlere geldik. İki hükümnet kurduk. merkezi ve yerel yönetimlerde varız. Olmaya da devam edecğiz. Herkesin yaşam şekli bizim güvencemiz altında.. kimse bizi tuzağa düşürmeye kalkmasın.. Bizim yüzde 10 kadın milletvekilimiz var. CHP'nin kaç vekili var. parmak sayısını geçmez. Hani kadına değer veriyordun. bunların kadın hakları savunuculuğuna da inanmayın..

 

ÖFKE DE HİTABET SANATIDIR

 

Dünyada laiklik sadece biz de mi var.

Dünya medyasından haberler yayınlıyorlar. Kontrol ettirdim. Çoğu yalan.

Benim için öfkeli olduğumu söylüyorlar. Öfke de bir hitabet sanatıdır. Zulmü alkışlayamam zalimi de övemem. Yumuşak başlıysak uysal koyun da değiliz.

Devletle millet arasında mesafe olmasından nemalanalar var. 70 milyonun sorumluluğunu üzerine almayanların AK Parti çatısı altında yeri yok.. Endişe tüccarlığı yapanların bu toplumda yeri yok.

 

HERKESİN ENDİŞESİNİ GİDERİRİZ

 

Türkiye muassır medeniyetler seviyesine çıkma yolundaki yürüyüşünü sürdürecektir. AK Parti herkesin yaşam şeklinin teminatıdır. Gerilim çığırtkanlığına aldırış etmeyin. Başı açık veya kapalı farketmez. Hepinizin sorunu bizim sorunumuzdur. Kim ne zaman kendini baskı altında hissederse biz yanınızdayız. Herkesin sığınacağı liman AK Parti iktidarıdır. Herkesin endişesini gidermek boynumuzun borcudur. Kimse kimseyi kendi gibi yaşamaya zorlayamaz. Her türlü provakasyonu boşa çıkaracak kadar medeni bir ülkeni vatandaşlarıyız.

 

SEVSİNLER SİZİ!

 

Ekonomi gündemden düştü diyorlar. Sevsinler sizi. ne var ekonomide.. 2008'e nasıl girdik? Sıkıntı ne var ekonomide? Ekonomide halkımıza olumsuz yansıyan ne oldu? Milleti aldatmayın dürüst olun! Şu anda televizyonlarda ekranlarda olanlara sorun. Senin aylık gelirin ne diye.. Sen bu imkana nasıl ulaştın. Sınırsız bir imkan sözkonusu..Ordan konuşarak atmak kolay..

 

411 ELE KAOS ELİ DİYEMEZSİNİZ

 

Siz halkımızın seçtiği 411 ele kaos eli diyemezsiniz. Derseniz bizden karşılığını görürsünüz göreceksiniz de. Biz buralara birilerinin siparişiyle gelmedik...Dağ taş dolaşıp halkımızdan sen beni savunacaksınız onayını aldıktan sonra geldik.

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adamlar bu kadar net belirtiyorlar amaçlarını artık utanmadan. Gerçek anlamda bişey yapılamıyoruz tehlikenin farkındayız ama yapamıyoruz...Bu olayları seyreden gözler göz yaşları içinde boğulucaklar,bekliyoruz...

 

nereye kadar böle devam edicek bşey yapılası gerek neden yapılamıyor:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nereye kadar..Bu hükümet halkı kullandığını belli etmeye başlayınca ve halk canı yanmaya başlyınca isyan falan eder heralde. Tabi sanmam hemen bu tarz bi duruma girelim uzuuun zaman sonra. Halka ihtiyaç kalmayınca, satışta halkın rolü bitince...!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ÇIPLAK RESİMLERE KARIŞIYOR MUYUZ

 

Gazetelerinize çırılçıplak resimleri siz basıyorsunuz. İlavelerinizde her şey ortada.. Size kim müdahale etti. Biz ne diyoruz. Ne haliniz varsa görün. Halk size gerekli yeri verecektir.

 

Demek sırf bu sözü edebilmek için basılıyormuş onca resim!

Çanakçı medyanız tarafından!

 

vay be ..vay be

 

Biz buralara birilerinin siparişiyle gelmedik...

 

Yalanın daniskası!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalancinin mumu nereye kadar yanacak acaba??

--------------------

AĞLAYALIM ATATÜRK'E

 

Ağlayalım Atatürk'e

Bütün dünya kan ağladı

Süleyman olmuştu mülke

Geldi ecel, can ağladı

 

Doğu batı cenup şimal

Aman tanrı bu nasıl hal

Atatürk'e erdi zeval

Memur mebusan ağladı

 

Atatürk'ün eserleri

Söyleyecek bundan geri

Bütün dünyanın her yeri

Ah çekti, vatan ağladı

 

Fabrikalar icat etti

Atalığın ispat etti

Varlığın Türke terketti

Döndü çarh devran ağladı

 

Bu ne kuvvet, bu ne kudret

Var idi bunda bir hikmet

Bütün Türkler İnön'İsmet

Gözlerimiz kan ağladı

 

Tren hattı tayyareler

Tükler giydi hep kareler

Semerkantla Buharalar

İşitti her yan ağladı

 

Siz sağ olun Türk gençleri

Çalışanlar kalmaz geri

Mareşalin askerleri

Ordular tümen ağladı

 

Zannetme ağlayan gülmez

Aslan yatağı boş kalmaz

Yalnız gidenler gelmez

Her gelen insan ağladı

 

Uzatma Veysel bu sözü

Dayanmaz herkesin özü

Koruyalım yurdumuzu

Dost değil, düşman ağladı

 

Aşık Veysel

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz hiç bir zaman küçük olsun benim olsun mantığında olmadık. Gerilimin bir tarafı olmadık. Dahil olduğumuz zümrenin değil tüm Türkiye'nin partisiyiz. Biz herkesi memnun edemeyiz ama yüzde yüzün hizmetkarıyız.

çelişkiye gel.

Bir kitle var. Sessiz çoğunluk olarak yıllar yılı bekledi. Biz o kesimin sesi olmak için buradayız. Ayrım yapılan marjinal kalıplara ayrılan siyasetin sonuçlarını çok iyi biliyoruz. Biz bu günlere pişe pişe geldik. Her kesimi aynı samimiyetle kucaklıyoruz.

 

 

 

daha nasıl açık ifade edebilir ki..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Türkiye'de Wicca, Pagan toplulukları hk.

   Merhaba,   Merak ettiğim bir konu var. Bir Pagan'ın kendini yetiştirmesi için, geliştirmesi için ya da başkalarıyla ritüeller gerçekleştirmesi için Türkiye'de topluluklar var mı? Kendini, hayatını bu yönde ilerletmek isteyenler için onlara yol gösterecek öğreticiler bulunur mu, nerede bulunur? Forumda gerçekten çok iyi bilgiler var ama yine de bir öğreticiye, rehbere ihtiyaç var diye düşünüyorum...

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Türkiye'nin En İyi Karikatüristi Sizce Kim ?

   Evet arkadaşlar sizce Türkiye'nin en iyi karikatüristi kim ?   (En komiği değil en iyisi )

   , Yer: Karikatür

  • Sümerler'in Anavatanı, Türkiye ve Tufan Üzerine

   Türkiye'nin ilk sümerologlarından Muazzez İlmiye Çığ, Sümerler'in vatanının Orta Asya olduğunu belirterek, "Nuh Tufanı'nın da aslında Türkmenistan ve civarında meydana geldiği, jeolojik ve arkeolojik çalışmalarla kanıtlanıyor" dedi.   Pek çok kültürde yer alan ve yıllardan beri nerede meydana geldiğiyle ilgili pek çok tez ortaya atılan Nuh Tufanı ile ilgili son tez, Türkiye'nin ilk sümerologlarından olan 92 yaşındaki Muazzez İlmiye Çığ'a ait. 1940 yılında Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nd

   , Yer: Kayıp Medeniyetler

  • Türkiye'de Yazılan İlk Hipnotizma Kitabı

   Günümüzde bile Hipnotizma üzerine yazılmış kitap adedi oldukça azken, 1891 tarihli Osmanlıca baskılı bir hipnotizma kitabı gerçekten çok enteresan bir belge niteliğindedir. Demek ki, kitabın basıldığı dönem padişahlardan Abdülhamit devri.  kitabın yazarı Dr. Besim Ömer imzasını taşımakta. Kendisi Abdülhamit devrinin ileri gelenlerinden olup, tamamen padişahın emri üzerine Fransa ya giderek Paris’te toplanan ilk hipnotizma konferansına katılmış ,konu hakkında geniş incelemelerde bulunm

   , Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

  • 1930 Türkiye -miş

   Başta burası Türkiye mi dedim ama 2:38'de konuşma var. Sesler çok net.

   , Yer: İlginç ve Komik Videolar

×
×
 • Yeni Oluştur...