Jump to content

Yeryüzü ve Gökyüzü'nün Evliliği


freddy

Önerilen Mesajlar

Musa peygamber mısırdan ayrıldıktan sonra bu ezoterik sembolizmi iki üçgenin iç içe geçmesi ile dile getirilmiştir.bu sembol daha sonraları israiloğulları'nın dinsel ve ulusal simgesi haline gelmiştir.şu anda sionizm'in sembolüne dönüşmüş olsada temeli yukarıda dile getirmiş olduğumuz gibi çok eskilere dayanmaktadır.

 

 

http://img225.imageshack.us/img225/4766/gkyzileyeryznnevliliigc7.png

 

 

Gökyüzü ile yeryüzünün evliliğini ifade eden bu sembolün içerdiğiezoterik anlam ,günümüzde bu sembolü bayrak yapanlarca unutulmuş durumdadır.

 

Tepe noktası yukarıya bakan üçgen göğü,aşağıya bakan üçgen ise yerin sembolü konumundadır.bunların iç içe geçmesi tasavvufta "vuslat" olarak ifade edilen göğün ve yerin evliliğinin yani göksel bilgilerin yeryüzünde ortaya çıkmasını ifade eder ki,bu durum varlığın ortaya çıkacak bir sürece karşılık gelir.bir başka deyişle göksel bilgilerin insanda tezahür etmesi anlamına gelir.

 

Bu aynı zamanda inisiyasyonun sonunu gösterir.amaçlanan hedefe artık ulaşılmış ve inisiye adayı büyük zincirin bir halkası haline gelmiş demektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...