Jump to content

Cadılar Bayramı Özel : Shamhain Ritüeli


belfalas

Önerilen Mesajlar

Sevgili cadı kardeşlerim bildiğiniz gibi bu akşam gün batımından itibaren samhain festivalimiz başlıyor. Bende sizinle solo olarak yapılan bir samhain ritüelini paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz. bu ritüeldeki tüm invokasyonları ve duaları kendinize göre uyarlayabilirsiniz…hepinizin cadılar bayramı kutlu olsun!!!

 

Solitary(bireysel) samhain ritüeli:

 

Gereken malzemeler:

 

-Keskin bir bıçak

 

-Elmalar veya üzümler

 

-Nar

 

-Standart ritüel gereçleri(altar vs.)

 

Bunlara ek olarak eğer isterseniz;

 

-Müzikal bir enstruman

 

-İki grek tarzı meşale

 

-ufak servis tabak(lar)ı

 

-ufak bir havlu (nar ortalığı kirletebilir)

 

 

Çemberi açın, elementleri çağırın;

 

Kutsal ruhları çağırın: “ Hayatı besleyen Gaia, bize oğlun Pan’ı gönder…tarlaların ve koyunların lordu’nu… bize eşlik etsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sağol eline sağlık :D sanki bu biraz daha pagan cadılar için ritüel olmuş :)

 

saolun arkadaşlar...evet biraz paganlara özel oldu çünkü kendime göre yazdığım bir ritüeldi ancak yeni başlamış olanlar ilham alarak kendileri de birşeyler çıkarabilsin diye yazdım...bazen insan nereden başlayacağını bilemiyo...en azından diğer cadılar nasıl düşünüyor onu görsünler istedim...(bu arada bende diğer cadılar nasıl düşünür nasıl yapar merak etmekteyim zira bende eski bir cadı sayılmam:)) paylaşımlarınız sevinçle karşılanacaktır:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün 31 ekim......

 

Samhain aslında bu festivallerin oluşumunu sağlayan bir çeşit şeytandır. Kelt'lere göre, 31 Ekim gecesi, yılda bir kere ölüler alemi ve canlılar arasındaki sınırları oluşturan perde incelmektedir; o gece, Samhain'in gecesidir. Samhain'in uyandırılması için 29 - 30 ve 31 Ekim'de üç ayrı kurban verilmesi gerekmektedir. Böylelikle Samnhain yeryüzüne çıkar, buradaki ölüleri diriltir, hayaletleri canlandırır ve bu şekilde kıyamet başlar.

Cadılar Bayramında kullanılan tüm ritüeller aslında bu antik çağlarda yaşanıldığı yazan efsanenin dönüştürülmüş halidir. Örneğin; maskeler: Cadılar Bayramı'nda takılan maskeler, efsaneye göre aslında Samhain'in insanları fark edememesi için yani ondan saklanmak için takılmaktaydı; kapıya bırakılan şekerler Samhain'in karnını doyurmak için ve son olarak evlerin önüne konulan balkabağından kafalar ise ona tapınanların evlerini göstermek için kullanılıyordu. Balkabakları, Samhain'in müritlerini tanıması ve onlara zarar vermemesi için bir işaretti.oyun veya çocukların eğlencesi değildi yani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

“Hekate Apotropaios, karanlıkların bekçisi! Yaşayanları onların(bedensiz negatifler) zulmünden kolla!!! Hekate Chthonia! Öteki dünyanın Hanım’ı! Karanlık güçler üzerine güç sahibi! Ölülere huzur yollarında liderlik et ve karanlık güçlerin dünyasını mühürlü tut! Hekate Phosophoros! Işık getiren, bize ışığı getir! Savaş ve barışın eşiğinde meşalen bizlere aydınlığı versin ve karanlığı kovalım!

 

Yule için dua edin ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...