Jump to content

Cezayir soykırım anıtı


Ametist

Önerilen Mesajlar

Adana’ya Cezayir soykırım anıtı

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, “Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa teklifine” karşılık, Fransızların Cezayir’de yaptığı soykırımla ilgili kentte anıt yapılması kararı aldı.

Anıtın, Cezayir’in bağımsızlığını ilan ettiği 5 Temmuz’da açılacağı belirtildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, katledilen yaklaşık 1.5 milyon Cezayirli’yi anmak için böyle bir karar alındığını söyledi.

:clapping::clapping:

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

helal olsun valla, bence türkiye fransızların yaptığı bu cezayir soykırımını zaman kaybetmeden tanıması lazım.. kanıtları ile vahşeti herkes bilmesine ramen fransa ancak ermani sokırımı hakkında hikayelere destek çıkıyor.. Çağrımızı tekrarlıyoruz, fransız ürünlerini almayın!!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ALINTI
Adana’ya Cezayir soykırım anıtı Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, “Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa teklifine” karşılık, Fransızların Cezayir’de yaptığı soykırımla ilgili kentte anıt yapılması kararı aldı. Anıtın, Cezayir’in bağımsızlığını ilan ettiği 5 Temmuz’da açılacağı belirtildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, katledilen yaklaşık 1.5 milyon Cezayirli’yi anmak için böyle bir karar alındığını söyledi.[/b]bu cezayir soykırımı neyin nesidir ? 1.5 m insan nerde katledildi ? Fransa ile bağıntısı ne ki onun ürünlerini kulanmama kararı aldık ?

:confused:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merak etdim bi arayayım dedim fakat bundan ötesi yok netde :ermm: :

 

PARİS - 'Ermeni soykırımı'nın inkarını suç sayan yasa teklifinin kabulüne tepki gösteren Fransa Ticaret Bakanı Christine Lagarde, Türkiye ile ekonomik ilişkilerin önemli olduğunu ve girişimin bu ilişkileri tehlikeye attığını söyledi. Dow Jones Newswires'a bir demeç veren Christine Lagarde, tasarının kabul edilmesinin ikili ilişkilere zarar verdiğini belirterek, "Tasarının onaylanması, bizim açımızdan önemli olan ekonomik ilişkileri riske soktu" dedi.

 

 

Şİmdi kötü birşeymi bu soykırım ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bolsoru' ya cevaben:

Soykırım, ırk, canlı türü, siyasal görüş, din, sosyal durum ya da başka herhangi bir ayırıcı özellikleri ile diğerlerinden ayırt edilebilen bir topluluk veya toplulukların bireylerinin, yok edicilerin çıkarları doğrultusunda önemli sayıda ve düzenli biçimde yok edilmeleridir. Bknz.wikipedia

 

soykırım; ırk, milliyet, etnik ve din farklılıkları nedeniyle insan gruplarının yok edilmesidir.Bu suç, direkt olarak bir hükümet tarafından veya onun rıza göstermesi ile işlenebilir. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, dünyada soykırım suçunu önlemek ve cezalandırmak için 1948'de "Soykırım Sözleşmesini kabul etmiş ve Türkiye de bu sözleşmeye 1950 yılında taraf olmuştur. Bknz. ermenisorunu.gen.tr

 

Tarih boyunca sayısız göç ve sürgün olayına maruz kalan Ermeniler, bunların hiç birini gündeme getirmeden, sadece 1915'te Osmanlı devleti tarafından son derece haklı gerekçelerle yer değiştirmeye tabi tutulmalarını sözde soykırım adı ile sorun haline getirmeye çalışmaktadırlar. Bu tavır, maksatlı ve Türkiye'nin bütünlüğünü bozmaya yönelik politikaların bir ürünüdür. Bazı ülkelerin, Afrika ve Balkanlarda yaşanmakta olan gerçek anlamdaki soykırım hareketlerine seyirci kalarak, sözde Ermeni soykırımı iddialarına ve yalanlarına destek vermeleri de bunun en açık göstergesidir. Bknz. ermenisorunu.gen.tr

 

Yani sözde biz Ermenileri ırk,milliyet, etnik, din farkı gözeterek sistemli bi şekilde katlettik...

Ama yok böyla bişey tabi.

 

Konuyla ilgili bikaç makale

Fransa-Türkiye İlişkilerinde Ermeni Sorunu

Cezayir Soykırımı

Soykırım Terörü: Fransa, Ermeniler ve AB

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...