Jump to content

Yeni Başlayanlar İçin Cadılık İlkeleri


Münzevi Büyücü

Önerilen Mesajlar

Cadılığın, tüm yeni başlayanların aşina olması gereken bir kaç prensibi vardır.Cadının piramidi'nden zihni eğitmeye ve enerjiyi nasıl kullanacağını bilmeye.

ZİHNİ EĞİTİM

Büyücülük öğrenmek istiyorsanız zihni eğitim çok önemlidir.Bir büyü rehperine ihtiyacınız yoktur ve bir sunak yapmanızada.İlk olarak yapmanız gereken zihni eğitmek.Meditasyon yaparak zihninizi disipline etmeyi öğrendikten sonra görselleştirme tekniklerine geçebiliriz.Daha sonra yapacağımız çalışmalarda imajine çok önemlidir.Kullandığımız malzemelerin örneğin bitkilerin gücünü bu yol ile açığa çıkarmaktayız.Enerji akışı tamda bu imajine sırasında gerçekleşir.Örnek korunma büyülerinde beyaz bir ışığın sunak veya evinizi sarması,mor bir ışık halkasının sizi sarması parazitlerden koruması gibi ve genelde tabi çalışma ve reçete uygulandıktan sonra uygulanır sevgili dostlar.

CADI PİRAMİDİ

Cadı piramidi Fransız medyum ve büyücü olan Eliphas Levi tarafından (1810-1875) tarafından majik bir felsefedir ve temeli oluşturmaktadır.Zanaatı öğrenmek için faydalı temel bir felsefedir.Buna magus'un 4 gücü ve sfenks'in 4 sırları ve Hermetik kuaterner gibi diğer isimlerde verilmektedir.

Modern zanaatkarlık, tören büyüsü konusunda uzun bir geçmişe sahiptir, bu nedenle birçok cadının Levi'nin fikirlerini alması şaşırtıcı değildir.Modern Cadı ritüellerini içeren ilk kitap olanPaul Hüseyin'in Usta Cadılık(1970) kitabında cadılar piramidinden önemli bir ilk adım olarak bahseder.

Eksiksiz cadı ritüellerini içeren ilk kitap 1971'de yayınlanan Lady sheba'nın gölgeler kitabı.Bu çalışmada sheba, cadı gücünün ''temeli'' adına verdiği cadılar piramidi ile başlar.Hüseyin gibi Levi'nin kısa ve tatlı ifadelerini kullanmaz, bunun yerine piramidin dört tarafını şöyle tanımlar:

Piramidin dört tarafının ilk tarafı dinamik ,kontrollü iradeniz; ikincisi,hayal gücünüz veya arzunuzun başarılı olduğunu görme yeteneği; üçüncüsü,sarsılmaz ve mutlak inançla istediğiniz her şeyi yapabilme yeteneğinize; ve dördüncüsü, gizlilik -paylaşılan güç,güç kaybıdır...

Bu dört ilke ;büyücülük,hayal gücü,inanç ve gizlilik zanaatın çalişması için temel kurallar ve mutlak temel gereksinimlerdir.

Kısaca Cadı Piramidi; Harekete geçmek, cesaret etmek, istemek,sessiz kalmak ve bilmek gibi temel ayaklar üzerinde durmaktadır.

BİLMEK

Piramidin ilk dersini birkaç farklı yoruma açık hale getiren birçok farklı bilme türü vardır.Cadılar olarak bir dereceye kadar  kitap bilgisine ve uygulamalarımızın nasıl çalıştığına dair bir süreçtir, ancak ''bilmek'' devamlılığı olan bir süreçtir.Başladıktan sonra veya Yüceler yücesi sonsuz güce sahip Tanrıça ile ilk temasımızı kurduğumuzda  tüm cevaplara sahip değiliz.Yaşamlarımızda bilgelik ve gerçeği aramaya adanmış olmalıyız.

Bilmek de içimizde olanla ilgilidir.Cevaplar hem kendi içimizde hem de daha büyük dünyada var olur.Bilge bir cadı hayallerinden ve arzularından vazgeçmemeyi bilir.Sonuçta, genellikle büyülerimizi besleyen ve işler kötü göründüğünde bize umut veren hayallerimiz ve dileklerimiz ve dileklerimizdir.Yaratıcı görselleştirme-aklımızın gözünde ne istediğimizi görebilme yeteneği büyünün temellerinden biridir.''Bilmek''genellikle hava elementiyle ilişkilidir.

CESARET ETMEK

Zanaat genellikle korku verir.Güç konisini (harekete geçme,bilme,isteme,sessiz kalma ve cesaret etme) tükenme noktasına kadar yaratabiliriz ve çoğumuz için, sadece zanaatı bulmak büyük bir inanç sıçraması gerektirir.Batıdaki cadılar sadece otuz yıl önce yaptıkları ayırımcılık seviyesiyle karşılaşma da bu hala bazen olumsuz sonuçlara yol açan bir yol.Cadı olmak farklı olmaya cesaret etmek,farklı bir HAYAT YAŞAMAKTIR.

Kutsal alanda durmak genellikle cesaretle eşdeğer olmasa da bunun çok cesur bir eylem olduğuna inanıyorum.Kutsal Tanrıçaların izinde yürümek ve kendinizi bizden daha büyük şeylere maruz bırakmak cesaret ister, ancak cadılar böyle şeyler yapmaya cesaret eder.Cadılar olarak içimizdeki duyu ve duyguları da araştırıyoruz cadılar olarak yapıyoruz çünkü dünyalarımızı hem içeriden hem de dışarıda keşfetmek istiyoruz.

''Cesaret etmek'' su elementi ile ilişkilidir.Ölüm ve inisiyasyon hem bilinmeyene yolculuktur hem de bu tür geçiş ayinleri cesaret ve cesur olmayı gerektirir.Yeniden doğuşu ifade eder, fiziksel bir ölüm değil sembolik olarak doğmaktır.

İSTEMEK

Zanaat çalışması sırasında niyet ettiğimizde, içimizdeki tüm kolektif enerjiyi ve deneyimi yeni bir gerçeklik yaratmak için kullanıyoruz.İrademiz, tezahürlerin değiştiği şeylerdir. ve irademizi kullanmazsak,maji çalışmamızda aradığımız sonuçları elde edemeyiz.İstek, elimizdeki araçlar dışında da geçerlidir; isteğimiz bize çalışma ve öğrenme arzusu veren iç ateşi besler.

İstek , niyet ayrıca engellerin üstesinden gelmek ve hedeflerimizin önünde duran bu engelleri aşmaktır.En saf haliyle, iç irade, kim olduğumuzu yansıtır ve şimdiye kadar tanıdığım her cadı kararlıydı.Koşullar zor olduğunda cadı, başarılı olma arzusuyla bu zorlukların üstesinden gelir.''İrade'', bize atılan her sorunu her zaman çözebileceğimiz anlamına gelmez, ancak bunları aşabileceğimiz anlamına gelir.İrade her zaman ateş elementiyle ilişkilidir.

SESSİZ KALMAK

Sessizlik birçok şeyi ifade edebilir.Bu, zamanı çağırdığında dinleme ve hiçbir şey söylememe gücü ile ilgilidir.İçimizdeki hareketsiz, küçük sesle ilgili, çoğu zaman bilgelik ve rehperlik sunar.Başarısızlıklarımızın gerçeğini mazeretler sunmak yerine, sadece sessiz olmak vebaşarısızlıklarımızın gerçeğini kabul etmek daha iyidir,böylece onlardan öğrenebiliriz.Sheba'nın kitabında söylediği gibi ''Paylaşılan güç, güç kaybetmektir.Sessiz kalmak, toprak elementiyle ilgilidir a dostlar.

HAREKETE GEÇMEK

Bu, geleneksel olarak Cadılar Piramidi'nin bir parçası değildir, ancak bazı gruplar bunun çeşitli amaçlar için kullanır.''Harekete Geçmek'', Cadılar piramidi,nin dört tarafını kullanmanın bir sonucu olarak söyleyebilirizi yani bu sütünları bulduktan sonra, büyümüzle nasıl ilerleyeceğimizi biliyoruz.''Harekete Geçmek'' genellikle ruh unsuru ile ilişkili olduğundan piramidin dört sütununun bu gücü desteklediği görülür.Cadılar piramidi genellikle ruhun en üst kısımda olduğu veya tamamlayıcı güç olduğu pentagram olarak resmedilir.

                                                                                                                         SAYGILAR....

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...