Jump to content

Hemen Bu Gece Lusid Rüya Yapın!


Kont

Önerilen Mesajlar

main-qimg-4bdc029cd61003f91957d2f34f4b19b2-c.jpg

 

 

Hemen bu gece lusid rüya görebilirsiniz!

 

Öncelikle, çoğu ruhsal deneyimde olduğu gibi, lusid rüyada da meditasyon büyük bir rol oynuyor. Meditasyon yapmadan da lusid rüya görmek mümkün olsa da meditasyon lusid rüya konumuna geçmenizi ve rüyanız üstündeki kontrolünüzü artırmaya yardımcı oluyor. Bu sebeple, uyumaya yakın veya uyumadan 1-2 saat önce meditasyon yapmanız faydalı olacaktır. Şimdi gelelim tekniklere!

 

 

Adım 1: Günün kalanını lusid rüya hakkında düşünerek geçirin

 

Şimdiden itibaren uyuyana kadar kafanızdaki en önemli düşünce lusid rüya olsun. Makaleler okuyabilir, rüyada yapacaklarınızı düşünebilir, arkadaşlarınızla lusid rüya hakkında konuşabilirsiniz.

 

 

Adım 2: Gerçeklik kontrolleri yapın

 

Gerçeklik testi rüyada mı yoksa uyanık mı olduğunuzu anlamayı sağlayan testlerdir. Gün içinde aklınıza geldikçe, ortalama 20-30 kere gerçeklik testi yapmanız lusid rüya deneyimi yaşamanıza çokça yardımcı olacaktır. En etkili yöntemlerden biri:

 

- Bir elinizi avuç içiniz açık şekilde havada tutun ve diğer elinizin işaret parmağını avuç içinizin içinden geçirmeyi deneyin

- Parmağınızın GERÇEKTEN avcunuzun içinden geçeceğini düşünün

- Parmağınız geçmediği zaman kendinize şunu söyleyin: parmağım avcumun içinden geçmedi, demek ki rüyada değilim

 

Gerçek hayatta olmamasına karşın rüyalarda sıklıkla objelerin içinden geçebiliriz. Gün içinde bu testi defalarca yaptığınızda bir süre sonra beyniniz rüyada da testi uygulamaya devam eder ve eninde sonunda testi geçtiğiniz zaman beyniniz "rüyadayım" mesajını alır, işte bu aşamada lusid rüyaya geçmiş olursunuz.

 

fingerthrupalm.jpg

 

 

 

Adım 3: Ekranlardan uzak durun

 

Uyumadan en az 1 saat kadar önce televizyon, telefon, bilgisayar gibi elektronik aletlerden uzak durun. Kitap okuyabilir veya başka şeylerle ilgilenebilirsiniz.

 

 

Adım 4: Alarm kurun

 

Uyanacağınız saatten 2-3 saat öncesine alarm kurun. Normalde 9'da uyanıyorsanız, 6-7 gibi uyanmış olmanız gerek. Çok yüksek sesli olmayan bir alarm tonu seçin. Telefonu yatağınızın yakınına koyun ki yatağınızdan çıkıp uykunuzu bölmeye gerek kalmadan alarmı kapatabilin.

 

 

Adım 5: Uykuya dalın

 

Asıl mesele şimdi başlıyor! Alarmı kapatır kapatmaz uykuya dalın. Olay şu ki: beyniniz aktif fakat bedeniniz uyur vaziyette olmalı.. Bilinciniz açık, fakat bedeniniz gittikçe ağırlaşıyor. Bedeniniz uyku konumuna geçiyor ve kendini 'kapatıyor' bu aşamayı oldukça sakin bir kafayla gerçekleştirmeli ve kendinizi zorlamamalısınız. Bedenin uykuya dalması sırasında uyku felci olarak bilinen fenomeni yaşayabilirsiniz, bu aşamada sakin kalmalısınız yoksa tüm çalışma boşa gidebilir.

 

Son adım

 

Şimdi gözleriniz kapalı, bedeniniz tamamen uyku konumunda ve bilinciniz açık bir şekilde yatakta uzanıyor olacaksınız. Şimdi göreceğiniz hayallerin arasında dolaşmaya başlayın. Renkler, şekiller, sahneler, insanlar görebilir ve hatta sesler duyabilirsiniz, hiçbirine odaklanmadan bu hayaller arasında öylece gezinin. Gördüğünüz hayaller gittikçe birbiriyle bağlantılı olmaya ve güçlenmeye başlayacak ve bir süre sonra kendinizi bir rüyanın içinde bulacaksınız. Eğer bu aşamada çok heyecanlanır, korkar veya yoğun bir duygu yaşarsanız rüya sonlanır. Yalnızca sakin kalın ve etrafta dolanın, uçun, ne istiyorsanız onu yapın bu sizin dünyanız. Tebrikler, ilk lusid rüyanızı gördünüz!

 

 

Kaynak: https://howtolucid.com/how-to-lucid-dream-tonight/

 

IMG_0041-e1432219106496-1024x502.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Rüya Yorumları

   Arkadaşlar bu başlık altında rüya yorumları yapılacaktır ve rüya paylaşımları ile rüya yorumu isteklerini ayrı konu olarak açmayınız, burada paylaşınız.   Rüya yorumu yapmadan veya yaptırmadan önce şu başlıkları okuyunuz:   http://www.gnoxis.com/etkili-bir-r%C3%BCya-yorumunun-10-%C5%9Famas%C4%B1-16364.html http://www.gnoxis.com/r%C3%BCya-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fmas%C4%B1nda-ilk-ad%C4%B1mlar-60710.html   İkinci olarak kimsenin sizin rüyanız üzerinde hakimiyet kurmasına izin vermeyin. Rüya yorumcu

   , Yer: Rüyalar

  • Gece Notları

   Yalnızca geceleyin yahut geceleyin şiddetini daha da artıran cümleler, düşünceler vb. paylaşabilirsiniz... [:

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Neden artık haberci rüya görmüyorum?

   2019 dan beri buradayım ama bu açtığım ilk konu.Daha önce çevremdeki insanların başına gelicek kötü olaylar rüyama giriyordu.En son gördüğüm rüyada arkadaşımın arkadaşını suda boğulup bir kenara atılmış şekilde gördüm.Boğulan kişinin fiziksel özellikleriyle beraber bunu arkadaşıma anlattım. Olucak olayları engelleyemedik. Çocuk suda boğulup vefat etti ve ben o günden sonra haberci rüya görmemeye başladım. Acaba engellemeye çalıştığımız için mi görmemeye başladım?veya rüyamı anlattığım için mi ol

   , Yer: Rüyalar

  • Rüya, Uyku Felci ve Astral? Ben Ne Yaşadım?

   Herkese Merhaba! Fazlasıyla yorgun olduğum bir zaman dilimindeyken gece vakti her şeyi boş vermiş bir kafayla kendimi yatağa atmış ve neredeyse hiç vakit geçirmeden o anda uykuya dalmıştım. Bir süre sonra (belki 1-2 saat) sadece sesler duymaya başladım. Ya da ses demeyelim şöyle düşünün; rüya gördüğünüz zaman bir görüntü olur, ben hiçbir görüntü görmeden rüyanın içeriğini duyuyor gibiydim yani senaryosu kafamda ama görüntüsü yok. Hala uyku halindeyken bu durum beni rahatsız etti ve kendi ke

   , Yer: Deneyimler

  • Rüya Hatırlama Teknikleri

   sevgili "rüya dostları"-ışık elçinin deyimiyle : ) işinize yarayacağını düşündüğüm bir başlık açmak istedim hep ve nihayet üşenmeyen tarafıma geldi ve açtım... rüya göremiyorum hatırlamıyorum unuttum demekten sıkıldıysanız okuyun ve uygulayın.pişman olmayacaksınız   iyi bir rüya hatırlayıcısı olmak için   -rüyalarla ilgili inançlarınızı değiştirin. -rüyalarınıza güvenin. -rüyaların içinizdeki kaynaktan bilen tarafınızdan geldiğini bilin -her rüyanıza değer verin teşekkür edin

   , Yer: Rüyalar

×
×
 • Yeni Oluştur...