Jump to content

Burçların Genel Halleri


sare

Önerilen Mesajlar

KOÇ'un şu sıralar ruh hali: İstiyorum ki,sevince sevdiğim insanlar değişmesin,hep aynı kalsınlar.İstiyorum ki,kimseyle küs olmayayım, çünkü bir insanla küs kalamıyorum.İstiyorum ki, sevdiğim insanlarla,güvendiğim insanlarla hep beraber samimi olalım.İstiyorum ki,hep mutlu olalım.

BOĞA'nın şu sıralar ruh hali: Ne münasebet. Bana ne? Hiç umrumda değil. Dinlenmeye ihtiyacım var.Tatile ihtiyacım var. Herkesten uzakta, sevdiğim insanlarla beraber, dinlenmeye ihtiyacım var. Fazla bir şey istemiyorum.

İKİZLER çok duygusallaştı şu sıralar. Filmden kısa bir sahne ve ya gökyüzüne bakmak, yani bazen duygusallaşmasına neden olmayacak şeyler bile onu duygulandırıyor. Hatıraları, yaşanmışlıkları, anıları kafasında canlandırırken bile duygusallaşabilir ama kimse bunu göremez maalesef.

YENGEÇ deli dolu bir burçtur. Kimin nasıl biri olduğunu hareketlerinden, konuşmasından anlayabilir. Çok insan gördü Yengeç, iyisini de gördü, kötüsünü de. Ben seni çok seviyorum diyip gideni de, asla yalnız bırakmayanı da. Yengeç’i sevmek akıl işi değil,çünkü yürek işidir.

ASLAN’ı seviyorsanız, sevmeye devam edin, küçük çocuk gibidir, hep mutlu olmayı, en azından huzurlu olmayı çok istiyor. Sevdiği insanın yanı huzur, sevdiği insanın dizleri en huzurlu yastıktır Aslan için. Seveceksen,Aslan’ı sev. Öylesine değil, her şeyiyle, tüm hücrelerine kadar.

BAŞAK’ı üzmeyin.Çünkü kolay kırılır,bazen üzmeye gerek kalmaz. Kolay insan değildir ama kolayca üzülebilir. Başak özeldir,çünkü güzel seviyor,güzel gülüyor, sevdiği insanı mutlu edebiliyor. Başak’ı mutlu edin, çünkü mutlu eden teref genelde o olduğu için, onun da ihtiyacı oluyor.

TERAZİ soğuk değildir sadece bazı insanlar ona o önyargıyla yaklaştıkları için, onun samimi, deli dolu yanını göremezler. Sevdiklerine zaman ayırmayı, onlarla eğlenmeyi, gezmeyi, mutlu olmayı, huzuru onlarda aramayı çok sever. Çünkü Terazi huzuru sevdiklerinde buluyor.

AKREP pes etmeyi sevmez. Kimseyi yarı yolda bırakmaz, ne kadar çok yarı yolda bırakılsa da. Çünkü çoğu şeyi yaşadığı için karşısındaki insanla empati kurabiliyor. Akrep en nefret ettiği şeylerden birisi de: Karşısındaki insana umut verip, onu hayal kırıklığına uğratmaktır.

YAY’ı kötü yönleri de vardır mesela: Yanlış insanları baş tacı etmek gibi, haketmeyeni fazla sevmek gibi, ona yalan söyleyen birisine her defasında inanmak gibi, onu üzen insanları her defasında sevmek gibi. Ama şöyle de bir şey var ki; Yay’ı asla yenemezler.

OĞLAK doğruyu seçer hep. Doğru olanı yapar, doğru söyler, yalanla işi olmaz, dürüstlükten yanadır hep. Birisinin gözünde yükselmek için yapmacık olmak ve ya yalan söylemektense, dürüst olup sevilmemeyi seçer. Ama tek doğru yapamadığı şey: Yanlış insanlara güvenmek.

KOVA hareketleriyle cool olmaya çalışmaz. Kimseyi etkilemeye çalışmaz. Kova’nın doğal davranışları onun coolluğudur. O bir şey yapmasa bile yine de cool olur. Kova kolay insan değil ki, kolay sevsin. Kova’yı sevmenin ve bu sevgini tarifi anlatılmaz, yaşanır.

BALIK’lar öylesine bakmaz. Gülüyorsa öylesine gülmez, ya arkadaşlarıyla buluşmuştur, ya da çok sevdiği insanla. Balık öylesine sevmez, sevdiğini delirtir sevgiden. Balık kolay insan değildir, kolay aşık olmazlar, kolay üzemezler onu. Balık sevgiyi sonuna kadar hak ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

AKREP pes etmeyi sevmez. Kimseyi yarı yolda bırakmaz, ne kadar çok yarı yolda bırakılsa da. Çünkü çoğu şeyi yaşadığı için karşısındaki insanla empati kurabiliyor. Akrep en nefret ettiği şeylerden birisi de: Karşısındaki insana umut verip, onu hayal kırıklığına uğratmaktır.

 

Biraz ekleme yapmak isterim :)

 

Fantaziye çok düşkünüzdür, abuk sabuk yerlerde kimsenin beklemeyeceği şeyler yaparız. Bizim için '' Çok deli dolu, hemen bulunduğu ortama kaynar insanları üzerine çekebilir '' de derler. :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Hitit Tıbbının Genel Özellikleri

   Bir medeniyetin herhangi bir konudaki bilgi seviyesi, öncelikle o konuda ele geçen yazılı belgelerin incelenmesi sonucunda anlaşılabilmektedir. Hitit yazılı belgelerinden tıp ve hastalıklarla ilgili olan metinler C. Burde tarafından işlenmiştir. Bu tabletlerden, genelde tıbbi uygulamaların sihirle, büyü ile ve salgınların tanrı gazabı olduğu inancı ile iç içe olduğu, ilaç bilgisinin ise kökü çok eskilere giden otların kullanılması ile ilgili geleneklerden oluştuğu anlaşılmaktadır. Ü. Y

   , Yer: Sağlık

  • Burçların Nitelikleri (Öncü,Sabit,Değişken)

   Burçlar "nitelikler" denilen gruplara ayrılır.Bu gruplar "öncü","sabit" ve "değişken" olarak adlandırılır. Her grupta dört burç vardır. Öncü burçlar: Koç,Yengeç,Terazi ve Oğlak. Sabit burçlar: Boğa,Aslan,Akrep ve Kova. Değişken burçlar: İkizler,Başak,Yay ve Balık.   Koç Burcu: Ateş elementi,Öncü Nitelik bu öncü ruhlu kişilik her knouda kendini keşfetmek ister.etrafındaki dünyayı keşfetmek ve yeni şeyler yaşamak arzusu içindedir.Koç'un zteş özelliği ona sonsuz bir güven ve cesaret verir

   , Yer: Burçlar

  • Gezegenlerin Yönetici Olduğu Burçlar ve Yükseldiği Burçların Tablosu

   Astroloji öğrettiğim bir arkadaşıma uygun tablo bulamayınca bir tane hazırladım. İnternette bulduklarım yeni başlayan birinin anlayacağı denkte değillerdi, pek çoğunda sadece semboller vardı.   Burçlara göre:   http://i.imgur.com/8V3keg3.png   Gezegenlere göre:   http://i.imgur.com/2xwzruv.png

   , Yer: Gezegenler ve Evler

  • Burçların Cinsel Uyumları

   Koç Burcu : Koç ile Koç : Cinsel açıdan koç kadını koç erkeğine hükmetmeye kalkar.İlk başta erkek bundan mutluymuş gibi görünse de, bir süre sonra aralarındaki ilişki tamamen bir hükmetme savaşına dönüşür. Her ne kadar işin başında umut varsa da, beraberlik ilerledikçe cinsel ilişkiler de gittikçe tatsızlaşır ve ilk günleri aratmaya başlar. İdeal bir ilişki değildir. Koç ile Boğa : Koç-Boğa ilişkisinde kesinlikle koç boğadan daha etkindir. Boğa nadiren heyecanlanırken Koç ta durum tam aksine

   , Yer: Burçlar

  • Burçların Yin ve Yang Enerjileri

   astrolojide toprak ve su elementlerine negatif(yin), ateş ve hava gruplarına pozitif(yang) özellikler atfediliyor. aslında buradaki karşıtlık iyi veya kötü gibi anlamı içermemekte daha çok siyah ya da beyaz dişil veya eril gibi anlamları içermekte ve gerçekte her burcun olumlu ve olumsuz özellikleri vardır..   KOÇ   Yang: Serüvencilik, atılımcılık, cesaret, canlılık, özgürlüğüne düşkün yaklaşımlarında, dolambaçsız   Yin: Bencil, kendini ön planda tutan, atılgan, çabuk öfkelenen, sabırsız, e

   , Yer: Burçlar

×
×
 • Yeni Oluştur...