Jump to content

Hawaii’de Lavlar Tehlike Saçıyor


NizaL

Önerilen Mesajlar

Hawaii’de haftalardır devam eden lav püskürtmesi hayatı olumsuz etkiliyor. Lavlar son olarak Hawaii’deki jeotermal santralinin bulunduğu alana zarar verdi.

 

pnv38J.jpg

 

Amerika Jeolojik Araştırma Merkezi, lavların Cumartesi akşam saatlerinde Puna Jeotermal Tesisi’nin bulunduğu alandan geçtiğini belirtti. Lavlar geçen birkaç gün içinde de onlarca evi yok etmişti.

 

Hawaii’de Kileuea Yanardağı’nın lav püskürtmeye başladığı 3 Mayıs’ın ardından yetkililer tesisi kapatmış, 60 bin galon kolay tutuşabilen sıvıyı başka bir bölgeye taşımıştı.

 

Tesis, Büyük Ada’nın yüzde 25 oranında elektriğini sağlıyor.

Son 24 saatte Kilauea’nın zirvesinde 250 ile 270 deprem olduğu belirtiliyor. Küllerin yaklaşık 4 km’yi aşan yüksekliğe kadar çıktığı belirtiliyor.

 

Rüzgarın Pazartesi ve Salı günü yönünü değiştirmesiyle küllerin kalabalık açısından daha yoğun bölgeleri etkilemesi bekleniyor.

 

Bu arada denize kadar ulaşan lavların deniz içinde patlamalara neden olduğu ve lavların çevreye tehlikeye neden olduğu belirtiliyor.

Çıkan lav miktarı ve lavın içindeki asit gaz ile volkanik cam partikelleri nedeniyle Kileuea Yanardağı’nda büyük bir patlamanın olmasından endişe ediliyor.

 

mynet

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Tarotta İlişkilerde Tehlike, Ayrılık, İhanet Sinyalleri

   Tarot kartlarıyla kişisel ilişkilerimizde; narsisist, kaba, sömürücü ya da bağlanmaya hazır olmayan insanları tespit edebilmemiz için kartların uyarılarını baştan okuyabiliriz. Yeni bir ilişkiye başlarken falınızda; Kılıç Onlusu, Yıkılan Kule, Ölüm   gibi bir ilişkinin sonuna işaret eden kartların çıkması nadirdir. (bu kartlar, bir ilişki daha başlamadan bitmişse başta çıkarlar); fakat Tarot kartları, geleceği olmayan bir ilişkinin ya da güvenilmez birinin uyarı sinyallerini ön

   , Yer: Tarot

  • Antibakteriyel Sabunlarda Tehlike

   Türk Dermatoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Dr. Sema Karaoğlu, antibakteriyel sabunların tiroid ve üreme hormonu bozukluklarından, bağışıklık sistemi sorunlarına kadar çok sayıda sağlık sorununa neden olduğunu söyledi.   http://i.hizliresim.com/lZ9avp.jpg CİLT HASTALIĞI, TİROİD VE ÜREME BOZUKLUKLARINA SEBEP OLUYOR İHA'nın haberine göre; Uzm. Dr. Karaoğlu, son yıllarda kullanımı yaygınlaşan antibakteriyel sabun, jel ve temizleyicilerin, bir çok sağlık sorununu beraberinde getirdiğin

   , Yer: Sağlık

  • ailem tehlike altında

   merhaba direk konuya giriyorum kuzenimin evinde vazonun içinde bir muska bulduk. ama ev o kadar huzursuz ve kasvetli ki aynı yıl içerisinde kuzenim dışında herkes vefat etti ve hepsi aniden ve sonucu kesinleşmeyen şekilde oldu muskayı da bulunca şüphelendik. bundan kurtulmanın bir yolu var mıdır kimin yaptırdığı bulunabilir mi ve büyü bozulabilir mi? lütfen yardımcı olun

   , Yer: Maji ve Türleri

  • İlluminati Belgeselleri Dünyayı Saran Tehlike,Uyandırma Projesi

   Öncelikle Videodaki İcerik Tamamen Kompladan Yada Kurgudan İbaret Olabilir. Amac Kimseyi Yargılmak ,Karalamak, Kücük Düsürmek Veya Provakasyon yapmak Degildir Amac Sadece Paylasim Yapmakdir. Video Paylasimindaki Amac Düsüncelernizi Yada Özgür İradenizi Maunupule Etmek Degildir.   Bu Video İcerik Olarak Dahi Sadece Bir Paylasimdir İnsanlarin Dini Düsüncelerni Etkilemek Dini Provakasyon Yapmak Yada Dini Otoriteye Ters Düsürmek Amacı İcermez Kesinlikle Sadece Özgür Paylasimdir.   videolar benim

   , Yer: Komplo Teorileri

  • Sağlıkta yeni tehlike: Su bağımlılığı

   Tüm diyet uzmanları “günde 2 litre su için” diye uyarırken, dünyadan çok farklı araştırma sonuçları da bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Belçikalı bilim insanları çok fazla su içmenin zehirlenmeye neden olabileceğini, ”su bağımlılığının”, ”uyuşturucu bağımlılığı” gibi bir hastalık olarak ortaya çıkabileceğini bildiriyorlar.   Aşırı su tüketiminin zehirlenme ve ciddi fiziki sorunlara neden olduğunu belirten uzmanlar, su zehirlenmesinin kandaki sodyum oranının düşmesine (hiponatremi), böbrek arıtm

   , Yer: Sağlık

×
×
 • Yeni Oluştur...