Jump to content

Evlilik ve İzdivaç Programlarının Kaldırılması


nameste

Önerilen Mesajlar

Yani mantıklı bir haraket olmuş, aslında '' moda '' adı altında yapılan programlar gerçekten moda programı olsa birşey demeyeceğim ama gerçekten moda ile alakaları yok ( en azından bana öyle geliyor ) daha gerçek şov olmaktan uzak modanın önemini gösteren programlar olsalar. Ama tabi öyle yapsalar reyting ve destek alamayacaklar bu sefer oda ayrı bir konu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyük bir çoğunluğun cahil olduğu toplumda demokrasi yerine iyi bir dikdatörün daha iyi olabileceği düşüncemi destekledi , dikdatörümüz iyi olmasada bozuk saat arada bir doğruyu gösteriyor.

 

Demokratik bir karar sayılmaz pek,bir de o açıdan bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyük bir çoğunluğun cahil olduğu toplumda demokrasi yerine iyi bir dikdatörün daha iyi olabileceği düşüncemi destekledi , dikdatörümüz iyi olmasada bozuk saat arada bir doğruyu gösteriyor.

Gerçekten demokrasinin eğitimli toplumlarda doğru bir şekilde çalıştığı belli. İyi diktatör de şans meseli biraz...

 

karar verilmiş , fakat uygulanması veya aynı programların farklı bir misyon altında yine aynı şeyleri yapmayacaklarını söylemek zor. İzleyici kitlesi olduktan sonra her türlü devam ederler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sevişmek için bulunacak kadın ve erkek bir tek bu programlarda mı var.?

 

Izdivaç olmadan sevişmek absolutely haram dinimizce. Kaldıki izdivaç peygamber sünnetidir. Seda Sayan ossun, Zuhal Topal ossun, Esra Erol ossun hepsi mübarek bir işe vesile olan mübarek insanlar. Bu karar kutsal evlilik kurumuna vurulmuş büyük bir darbedir. Kutsal evlilik kurumunu yok saymaktır. Aile kuruluşunun dirliğini bozan bu kararı tanımıyoruz.

 

Absolutely: kesinkes yani yüzde yüz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

[h=2]Radyo ve Televizyon Üst Kurulu yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının yasaklanmadığını, yaptırımların ağırlaştırıldığını açıkladı.[/h]OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ( RTÜK) Kanunu'nda yapılan değişikliğin ardından evlilik programlarının yasaklandığı tartışmalarıyla ilgili RTÜK'ten açıklama geldi.

 

EVLİLİK PROGRAMLARI YASAKLANMADI ANCAK...

Gazete Habertürk'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre kurum yetkilileri, evlilik programlarının yasaklanmadığını, ancak bu ve diğer programlarda yaşanacak yayın ihlallerinin bundan böyle lisans iptaline kadar yaptırımlara tabi olacağını belirtti.

YAYIN İLKELERİ 8. MADDE İLE DÜZENLENİYOR

TV ve radyoların uyması gereken yayın hizmetleri ilkeleri, kanunun 8. maddesinde düzenleniyor. Söz konusu maddede, televizyon lisans iptali sadece a, b ve d fıkralarında yer alan "devletin varlık ve bağımsızlığı, toplumda kin ve nefret duyguları oluşturma, terör eylemleri ve örgütlerini övme" konularıyla sınırlıydı.

EKRAN KARARTMA VE LİSANS İPTALİ UYGULANACAK

KHK ile yapılan düzenlemeleri değerlendiren RTÜK üyesi İsmet Demirdöğen evlilik programları ile ilgili zaman zaman RTÜK'te yaptırım kararı aldıklarını hatırlatarak şöyle konuştu: "Ancak biz RTÜK üyeleri olarak, evlilik programlarına yönelik düzenlemenin hazırlanma aşamasının hiçbir yerinde yokuz. Burada evlilik programları ile mücadele adı altında ne yazık ki televizyonlar ekran karatma ve lisans iptali tehdidi ile karşı karşıya bırakılmıştır. Yayıncılık cesaret isteyen bir iş haline gelmiştir."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayallerimiz yıkıldı. Hala gündüz televizyonu açtığımızda bilim/kültür/sanat adına hiçbir şey yok. Neredeyse tüm yerel kanallarda hâlâ İzdivaç programları var. Gittiğim bir misafirlik esnasında mecburen biraz izlemek zorunda kaldım çok da düzenleme yapılmış gibi durmuyor açıkçası. Hâlâ rezalet. Hâlâ gencecik insanlar hayatının aşkını kameralar önünde arıyor. Ne yazık değil mi. Bence çok yazık. Hiç olmaması gereken bir şey. Gencecik insanların umutları bu kadar kaybolmamaliydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence biz artık televizyon izlemeyi bırakalım parayı Netflix ve BluTv'ye gömelim.Öteki türlü kurtulamayız bu hastalıklı durumdan.En güzel yapılan diziler bile uyarlama olmalarını geçtim,bin türlü saçmalık içeriyor,düşük kaliteli olanlara girmiyorum.Evlilik,polisiye konulu programlara zaten korkunçlu biliyorsunuz onu.Arşivi ne kadar kıt olsa da dökecek param olursa bu tür programlara,dvd'lere dökerim daha iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Evlilik Öncesi, Müstakbel Eşinizle Beraber Yaşar Mısınız?

   Evlilik öncesi, müstakbel eşinizle beraber yaşar mısınız?

   , Yer: Anketler

  • Evlilik Hikayesi

   Görüyorum ki aramızda evli, evliliğe yakın arkadaşlarımızda var. Nedir sizin evlilik hikayeniz? Nasıl evlendiniz ve mutlu musunuz Evlilere özel paylaşım alanımız olsun bir tane de bekarlara belki fikir ve ipuçları verilebilir Evet bakalım kimler evli?

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Evlilik Bilmecesi

   Sistem size 4 seçenek veriyor ve bunlardan sadece birini işaretleyebilirsiniz. A)- Beynimle Evlenir misin? B)- Bedenimle Evlenir misin? C)- Ruhumla Evlenir misin? D)- Evlenmem - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Seçmiş olduğunuz şık, sizde eksik olan bir olgu olabilir. Aslında eksik değil de, eksik basan yönünüzdür. Aynı zamanda karşı tarafta en arzu ettiğiniz özellik de olabilir. İlk 3 seçenek birer sorudan ibaretken son şık bir yanıttır.   Ve ilk 3 seçenek bir a

   , Yer: Felsefe

  • Poyraz Karayel ( bayıltan evlilik teklifi) .

   https://www.youtube.com/watch?v=v8ARyFWx3RUhttps://www.youtube.com/watch?v=v8ARyFWx3RU.  

   , Yer: İlginç ve Komik Videolar

  • Aşk, Evlilik, Çocuklar ve Duaya Dair

   Aşka Dair   Sonra El Mitra, bize Aşktan Söz Et, dedi. El Mustafa da başını kaldırdı, halka baktı ve o anda halkın üzerine bir sükûnet çöktü. El Mustafa gür bir sesle dedi ki: Aşk sizi çağırdığı zaman, onu izleyin... Yolları zorlu ve dik olsa da.   Kanatları sizi sardığı zaman, ona teslim olun. Tüyleri arasına gizlenmiş kılıç sizi yaralayacak olsa da. Hem aşk sizinle konuştuğu zaman, ona inanın. Bahçeyi tarumar eden kuzey rüzgârı gibi darmadağın etse de düşlerinizi sesiyle.   Çünkü aşk t

   , Yer: Edebiyat

×
×
 • Yeni Oluştur...