Jump to content

Baba Vanga'nın Kehanetleri


Sium

Önerilen Mesajlar

Baba Vanga Kimdir?

 

prophecy-of-Baba-Vanga-about-Europe-in-2016.jpg

Asıl adı Vangelia PanDeva Dimitrova olan Baba Vanga, 31 Ocak 1911 tarihinde dönemin Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde olan Bulgaristan‘da (şimdiki Makedonya) Strumitza köyünde doğmuştur. Beklenenden 2 ay evvel dünyaya gelen bebeğe, iyi haber getiren anlamında Vangelia adı verildi. Vanga’nın babası Pande Surtcev’in, belli bir dönem çete kurma suçundan Yedi Kultığı bilinir. Annesi Paraskeva; henüz Vanga 3 yaşındayken, ikinci çocuğunun doğumu sırasında vefat etti.

 

Çocukluğunda Vangelia sıradan bir kızdı. 1925 yılında Belgrad’a yakın Zemun’daki körler okuluna yatılı olarak gitti. Körler okulunda 3 yıl süreyle kalan Vanga, diğer derslerin yanında: temizlik, aşçılık, örme ve diğer ev işlerini de kendi kendine yeterli olacak şekilde yapmayı öğrendi.

 

Üvey annesi dördüncü çocuğunu doğururken ölünce eve dönmek zorunda kaldı.

Bir gün babası, güttüğü koyunlardan tekini kaybedip öfkeli bir şekilde eve döner. Kara kara bunun hesabını, sürü sahibine nasıl vereceğini düşünüp dururken; kızı:

”Kızma, koyunun, Monospitovo köyündeki Atanas’tadır.”

diyerek teselli etmeye çalışır. Babası, öyle birini tanımadığından dolayı şaşırıp, köyün dışına bile çıkmayan kızına: bunu nereden bildiğini sorar.

Vanga, babasına: bunu rüyasında gördüğü şekilde açıklamaya çalışır. Babası, sonradan o köye gittiğinde, koyununu söz konusu adamın sürüsünün içinde bulur. Bu olay, Vanga’nın ilk kehanetidir; diyebiliriz.

Baba Vanga, bu tarihten sonra Orta Çağın ünlü kahini Nostradamus gibi, sonradan gerçek olan kehanetlerde bulunarak, uluslararası şöhrete ulaştı

 

 

16 YAŞINDA GÖRME YETENEĞİNİ KAYBETTİ

 

16 yaşındayken bir fırtına sırasında yıldırım çarpması sonucu görme yeteneğini kaybeden Baba Vanga(Sium: Aynı zamanda 13 yaşında yağmur seline kapılıp toprak altında kaldığı ve iki gözünün de iltihaplanıp kör olduğuda söylenir). Hayattayken kehanetleri Bulgar hükümeti tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga'nın söylediklerinin büyük bölümü doğru çıktı.

19-yil-once-olen-baba-vanga-nin-kehanetleri-bir-7281726_x_9652_300.jpg

 

OBAMA'NIN BAŞKAN OLACAĞINI BİLDİ

İkinci Dünya Savaşı'nın sonucundan Gandi'nin ölümüne, 11 Eylül saldırılarından Obama'nın ABD Başkanı olacağına kadar pek çok kehanette bulundu. Baba Vanga, Bulgaristan'da 1989 yılında devrilen eski komünist diktatör Todor Jivkov dahil çok sayıda devlet adamını kehanetleri ile etkiledi.

 

HİTLER TARAFINDAN BİZZAT ZİYARET EDİLDİ

İkinci dünya savaşı sırasında Nazi lideri Adolf Hitler tarafından bizzat ziyaret edilen, Rus gizli servisi KGB'nin bile tavsiyeler aldığı Baba Vanga, 1996 yılında 84 yaşında hayata veda etti.

Vangelia Gushterova ya da kısaca Vanga Sovyetler'in çöküşünü bildi. Prenses Diana'nın ölümünü de.. Önümüzdeki yıllar için öngördükleri ise oldukça ilginç.

 

1260610_02e3a1eab0e91b49a2a8766577188d04_640x640.jpg

 

BAŞKA NELERİ BİLDİ

Baba Vanga'nın kayıtlara geçen, gerçekleşmiş kehanetlerinden bazıları şöyle:

 

"İki çelik kuş kulelere çarpacak, gökyüzü aydınlanacak" (11 Eylül saldırıları)

"Kursk su altında kalacak, bütün dünya arkasından ağlayacak" (2000 yılında 118 Rus askerine mezar olan denizaltının adı)

"Vladimir'in (Putin) zaferi dünyada her şeyi etkileyecek"

"İklimler değişecek" (küresel ısınma)

“Amerika’nın 44′üncü başkanı siyah olacak. Siyahi liderin gelmesinden kısa süre sonra ülke büyük bir ekonomik krize girecek, dünyaya barış değil, felaket getirecek.

Müslüman ülkeler kimyasal silahlar kullanacak”(bkz yukarısı^)

 

İşte Baba Vanga'nın 2016 sonrası için kehanetleri...

 

- 2018­ Dünyanın yeni süper gücü Çin Cumhuriyeti olacak. Sömürenler sömürge haline gelecek.

 

- 2023 ­Yerkürenin yörüngesinde belli belirsiz bir değişiklik yaşanacak.

 

- 2026 ­Avrupa'nın nüfusu tükenme noktasına gelecek.

- 2028 ­Yeni bir enerji çeşidi geliştirilecek (Tahminimce kontrol altına alınmış termonükleer reaksiyon). Yavaş yavaş açlığın önüne geçilecek. İçinde insan bulunan bir uzay gemisi Venüs'e yollanacak.

 

- 2033­ Kutuptaki buzullar eridikçe yerkürenin su seviyesi artacak.

 

- 2043 ­Dünya ekonomisi çok iyi durumda olacak. Müslümanlar Avrupa'nın hâkimi olacak.

 

- 2046 ­Tüm vücut organları yeniden üretilip çoğaltılabilecek. Hastalanan organın yerine yenisinin konması en çok kullanılan ve en basit tedavi yöntemi olacak.

- 2076 ­Sınıfsız bir toplum düzeni sunan Komünizm tüm dünyaya hâkim olacak.

- 2088 ­İnsanların saniyeler için yaşlanmasına sebep olan yeni bir hastalık türeyecek.

- 2111 ­İnsanlar, androide benzer yaşayan robotlara dönüşecek.

 

Kaynakça:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Baba_Vanga

19 Yıl Önce Ölen Baba Vanga'nın Kehanetleri Bir Bir TutuyorBaba Vanga kimdir

 

Not: Ne kadar doğrudur bilinmez, ki sahsen tartışılır olduğunu düşünüyorum. Her bir yerde Baba Vanga'nın kehanetleri ile ilgili ayrı bir şey yazıyor, internette Baba Vanga diye aratırsanız herkes bişiler salamış. Sağlam bir kahin olsa dahi, insanların bu Baba Vanga ve kehanetleri ile ilgili detaylı bilgiye sahip olduğunu düşünmüyorum. İnanmak istiyorsanız ortada daha iyi kahinler var:D. Genede kehanet ve bizzat geleceğimiz ile ilgili konuları okumak her daim zevk verir. Tarifsiz ufak bir heyecan yaratır. Bizdeki Falla inanma, falsızda kalma hesabı...:thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çoğu zaten bence Vanga'ya ait değil bu kehanetlerin sonradan milletin uydurduğu Vanga'ya ithaf edilen kehanetler.

Uzun bi belgeesel tarzı videosu vardı youtubeda. Forumda da Baba Vanga'yla ilgili konular mevcut diye biliyorum.

Öncelikle belgeseli paylaşayım:

Evet evet başka konular vardı. Gel gelelim Konuyu açmadan önce forumu araştırdım ve en son biri 2009 biri 2010 yılında olmak üzere açılmış 2 başlık dışında Baba Vanga ile ilgili bir başlık yoktu. Teşekkür ederim genede, uyarın için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kahin vanga kocaman bir yazımı zehir etmiş bir kahindir. Nostradamus ve vangayı karşılaştırarak yaptıgım bi calısmada baya psikolojim bozulmustu. Bir iki gune zaman bulabilirsem vanga hakkında birkaç sey de ekleyebilirim konuya :) güzel bir konu olmus ellerine sağlık

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle belgeseli paylaşayım:

Evet evet başka konular vardı. Gel gelelim Konuyu açmadan önce forumu araştırdım ve en son biri 2009 biri 2010 yılında olmak üzere açılmış 2 başlık dışında Baba Vanga ile ilgili bir başlık yoktu. Teşekkür ederim genede, uyarın için.

 

Uyarmamıştım aslında, merak eden arkadaşlar için başka kaynaklar da olur diye demiştim.

Aynen o videodan bahsetmiştim, teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...