Jump to content

Büyük ikramiye sana çıksa ilk yapacağın şey?


Rage94

Önerilen Mesajlar

Dünya çapında ötenazinin yasal olması için yasal işlem başlatırdım sonra bu işi yapan ilk kişi olarak guinness rekorlar kitabına adımı yazdırır sonrasında ilk yasal ötenazi işlemlerimi yaptırır cennette bir köşk alırdım:blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Plan belli yıllardır. Hemen acilen hiç kimsenin beni bulamayacağı , dünyanın en gizli en ücra ormanlarının birine yakın küçük bir ev satın alıyorum. Bir de kedi. Evin bir odasını kitap ve filmle dolduruyorum. Mutfağı da en az 1 yıl idare edecek şekilde alkol ve yiyecekle dolduruyorum. Asla iletişim aleti kullanmıyorum. Televizyon telefon bilgisayar hiçbiri yok. Aile arkadaşlar komşular sevgili... Hepsinin canı cehenneme. Pencereleri gazeteyle kapladıktan sonra kapıyı kitliyor ve cennetin keyfini sürüyorum. Dünya yansa çıkmam o evden. Inanın tek hayalim bu parayla ilgili. Çok param olsa yapacağım tek şey bu. O evden çıkarsam da kafama sıkın benim. O derece.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şuanki eğitim sistemimizin tam tersini sağlıyan bir okul.

Yani düşünmeyi,sorgulamayı öğretecek ,meditasyon dersleri vs. olacak, sınavdan sonra unutmak için değilde mantığı öğretilecek

(türevi soruda ezbere gitmek yerine türevin anlık değişim olduğu nasıl kullanılacağı gibi)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dünyadaki tüm silahları ,silah fabrikalarını ve tüm bu konuda uzman olan mühendis bilim adamlarını ve kitap kaynak vs.. satın alır insanlığın bulamayacağı bi yere saklarım , tüm yenilenemiyen kaynakları satın alır insanlar arasında pay ederim rahat durunda bu asırı huzurlu yaşayak mk

 

tabi bunun için birkaç bin ikramiye gerekli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazen geliyor aklıma bu soru :D

 

Parayı çok fazla yüceltmeyen, işimi gördüğü kadarıyla değer veren bir insan olarak çok fazla sapıtmazdım. Yani mesela arabadan anlamayan biri olarak gidip über müthiş bir spor araba satın almaz, onun yerine sıradan dikkat çekmeyen bir aile arabası alırdım. Olabildiğince az dikkat çekerdim her zamanki gibi.

 

Diyelim ki çıktı bi yerden para; önce tüm borçları kapatırdım. Sonra şu evden kurtulur, yine bu civarlarda 3+1 bir ev alırdım. Kız kardeşime de bir ev alırdım ne hali varsa görsün. :D Hatta anneme de alırdım ufak bir ev kavga ettiğimizde kaçsın oraya :D Sonra asıl isteğim ve muhtemelen yıllar sonra gerçekleştireceğim şey; şehir dışında yerleşim yerinden uzak ufak bir bahçeli ev alırdım bahçesi geniş olacak, ekip biçeceğim.

 

Bunun dışında, en önemlisi oğluma kaliteli bir bakıcı aynı zamanda anneme yardımcı bir kadın tutar üniversitede istediğim bölümü okurdum. Kalan parayı da yatırır gezmeye tozmaya, hayır işlerine(özellikle hayvanlara) harcardım. 3-5 ev,arsa alıp oğlumun üzerine yapmayı da ihmal etmezdim tabi.

 

Bu yazdıklarımı zaten yapacağım ama yavaş yavaş, elimdeki imkanlarla. Okuyacağım, bahçeli bir evim olacak ve gezip tozacağım :) Oğluma belki ev arsa bırakamam ama bunlardan daha değerli miraslar bırakacağım ona :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...