Jump to content

Önerilen Mesajlar

Yapılan her işlemden ücret alan bankaların ayrıca "hesap işletim ücreti" adı altında ücret tahsilatının mükerrer tahsilata yol açacağını ileri süren Tüsoder tarafından açılan davada yürütmenin durdurulması kararı verildi. Sözcü gazetesinin haberine göre Danıştay tarafından alınan bu hesap işletim ücretlerinin haksız olduğuna işaret edilerek yürütmenin durdurulması kararı verildi.

 

Yakın zamanda geçmiş yıllarda tahsil edilen hesap işletim ücretlerinin iadesi için bankalara dava açılabileceğini tahmin ediyorum. Haberin tamamını okumak isterseniz linki de atayım... Sonra kimse neden haber vermedin demesin :)

 

Danıştay’dan flaş ‘işletim ücreti’ kararı – Sözcü Gazetesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birileri bu haksızlıkları artık yayınlasın . Medya ve iletişim araçlarının çoğunun , kurumların ve toplumun güçlü örgütlerinin yaptığı haksızlıkları , göz ardı ettiğini görüyoruz hep . Günah keçisi mekanizması bir şekilde harekete geçiyor ve kurban olan taraf her zaman biz oluyoruz nedense ? . Taciz davaları bile dahil buna malesef ...

 

Şimdi benim kredi kartı avansım var diyelim . Ödemesini yapana kadar , benim diğer paracardımdan para çekme haklarını kendilerinde görebiliyorlar ve ayrıca bunu avanstanda düşmüyorlar birde , borcun geri kalan kısmından düşüyorlar .

 

Bizim dinimizin hukukunun ( Toplumun genelinin benimsediği din olarak bahsediyorum , yanlış anlaşılma olmasın) ; Faize , kumara ve yaptırım ücretlerine dair yani bir nevi komisyon da sayılabilir bu sosyo-ekonomik olgulara dair son derece katı olduğunu görüyoruz . Ama bizimkilerin aklı kadını kapamak ile meşgul ???

 

Dinin ve evrensel insan ahlakının dışladığı diğer boyut toplumumuzda hat safhada ???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...