Jump to content

Müslümanlara Satanistler Sahip Çıktı


nameste

Önerilen Mesajlar

http://odatv.com/images/2015_11/2015_11_20/satanistler-muslumanlara-sahip-cikti-2011151200_m2.jpg

ABD'nin iki ayrı eyaletinde Satanistler, İslamofobinin yükselişe geçtiği şu dönemde Müslümanlara yardım eli uzatmayı teklif ettiler.

 

ABD'nin iki ayrı eyaletinde Satanistler, İslamofobinin yükselişe geçtiği şu dönemde Müslümanlara yardım eli uzatmayı teklif ettiler.

Paris saldırıları sonrasında hızla yükselişe geçen İslamofobi neticesinde karşı saldırıya uğrama riski altında bulunan Müslümanlara, Satanistler yardım eli uzatmaya karar verdiler ve bu konuda açıkça bir teklifte bulundular. Sokakta ya da alışveriş merkezlerinde, kısacası gündelik hayatta saldırıya uğramaktan endişelenen Müslümanlara ve Sihlere herhangi bir karşılık beklemeden eskortluk yapmayı önerdiler.

 

San Jose/California'da bulunan Satanist Kilisesi, Facebook sayfalarından yaptıkları çağrıda bölgede yaşayan ve sokağa çıkmakta çekince hisseden Müslümanların yalnız olmadıklarını ve talep ettikleri takdirde kendilerini koruyabileceklerini, güven içerisinde dışarıda dolaşmalarına yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklarını bildirdiler.

 

Satanist Kilisesi'nin San Jose bölümüne Minneapolis bölümünden de destek geldi. Her iki bölgede birden ortak şekilde Müslümanları korumaya karar verdiler. Kilise benzer bir kararı Sih topluluğu için de aldı. Hindistan'da ağır bir baskı ve gözetim altında yaşayan Sihlerin ABD'de yaşayan mensuplarının tedirginlik hissetmeleri durumunda Satanist Kilisesi mensupları kendilerine destek verebileceklerini ve koruma sağlayabileceklerini belirttiler.

San Jose, Satanist Kilisesi mensupları; çoğu cahil ve nefret dolu olan bir takım insanların Sih topluluğunu ve kültürel farklılıkları anlayabilecek kapasite olmadıklarını belirten paylaşımalarda bulunarak tekliflerini yinelediler bu farklı kültürler ile inançların korunması gerektiklerini ifade ettiler.

 

 

 

SAĞLAM KANKALAR

 

 

Kendilerini ''Sağlam Kankalar'' olarak adlandıran Satanist örgütlenmenin Minneapolis ayağı da benzer bir çağrıyı ve teklifi yineleyerek, kendilerini baskı altında hisseden sözü edilen azınlık topluluklarının ve ailelerinin güven içerisinde hareket etmeleri için her türlü desteği sunmaya haızr olduklarını belirttiler. Çağrı sadece Müslümanlar ve Sih topluluğu için geçerli değil. Kullandıkları türban nedeni ile kültürel anlamda zayıf kişiler tarafından birbirlerine benzetilebilecek bu iki topluluk öncelikli olsa da, tüm öteki azınlık mensupları için çağrı tekrar edildi.

 

 

http://odatv.com/images/resimler/CUPI0k0UsAARIXk.jpg

 

 

Çağrının yayınlandığı Facebook sayfasına yorum yapan bir Müslüman, bu teklifi takdir ve memnuniyet ile karşıladıklarını belirterek, Müslüman bir kadının başına bir şey gelme endişesi ile evinden dışarı çıkmaya korkar hale gelmesinin ne demek olduğunun anlaşılmasından duydukları memnuniyeti dile getirirken, kendilerinin şiddet yanlısı insanlar olmadıklarını belirtti.

Paylaşım altına yorum yapan bir kadın ise, kendisinin Hristiyan olduğunu ve öteki toplulukların bu tip durumlarda azınlıklara karşı Hristiyanlara göre daha duyarlı olduklarını görebildiğini ifade etti.

 

Çağrıyı gören başkaları da bu organizasyonu desteklemek istediklerini belirttiler. San Jose'de yaşadığını söyleyen bir genç, ''Satanist değilim fakat ben de bu organizasyonda yer alabilirim ve güvende olmanız için sizinle birlikte yürümeyi isterim.'' yorumunu yaptı.

 

Satanist Kilisesi'nin Minneapolis ayağının desteklediği bu çağrı başta üyeleri olmak üzere herkes için Sürpriz niteliğinde olsa da, gruptan henüz bu konuda yardım isteyen bir Müslüman çıkmadı.

Geçtiğimiz yıllarda ABD genelinde halihazırda var olan İslam karşıtlığı Paris saldırıları ile artış gösterdi. İslam inancının gelenekleri Amerikan gelenekleri ile belirgin çelişkiler içermesi nedeniyle İslamofobinin en etkili olduğu yerlerden biri haline gelen ülkenin yanı sıra, son olayların ardından Kanada'da benzer tepkiler göze çarpıyor. Batman'in rakibi ve düşmanı olan Joker karakterinin maskesini takarak çektiği videoları yayınlayan kimliği belirsiz bir kişi her hafta bir Müslüman öldüreceğini belirttiği videoları manşetlere taşınmış, kısa süre sonra yeri ve kimliği tespit edilen kişi güvenlik güçleri tarafından tutuklanmıştı.

 

Kaynak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Satanistler sağlam ironi yapmış. Yaşadıkları alanlarda papazlar veya baskın dinin adamları tarafından "Satanist" olarak tanıtılan insanlara karşı yardım edebileceklerini belirtiyorlar. Fanatik bir Hristiyanın gözünden bakınca gerçekten ama gerçekten çok komik. Yani o dar zihniyetlilerin gözünde Satanistler başka Satanistlere yardım ediyor.

 

Elbette ki Satanist kilisesinin iyi niyetli olduklarına inanıyorum ancak eminim din adamları bunun kaymağını uzun süre yiyeceklerdir. "Bakın işte bir sıkıntı oldu mu nasıl bir birilerine yardım edebiliyorlar görün." diye çok uzun bir süre bu olaylar örnek gösterilecektir. Hatta bekledikleri fırsatı ellerine almışlardır.

 

Olay bana neyi anımsattı? İslam Tarihindeki Hicret sonrası Medine'yi. Müslümanlar, Müslüman olmayan şehir halkına sığınmıştı ve onlar tarafından korunmuştu. Tarih sürekli tekrar ediyor kendisini. İslamiyet'in Kuzey Ay Düğümü olan 27. derece Oğlak'a Plüto, Satürn ve Jüpiter emin adımlarla yaklaşıyorlar. İslamiyet'i ilginç olaylar bekliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında Batı Dünyasındaki Satanizm daha çok Hristiyanlığa karşı olarak meydana çıkmış. Sonuç olarak Satanistlerin üzerinde bir Hristiyan yönetim, halk baskısı var. Bundan dolayı azınlıktaki bir dinin mensuplarına sahip çıkmaları çok normal. Aynı durumda Mecusiler olsaydı onlara da sahip çıkarlardı bana kalırsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Niye,müslümanlar arkalarında balta mı saklıyor?

Yoo, bu durum bazı Hristiyan ve İslam karşıtlarının daha da kin beslemesine sebep olabilir diye düşünüyorum, Lethal'ın da söylediği gibi "Birbirlerine nasıl da yardım ediyorlar." diye düşünecekler :p Aslında haber çok hoş, iki tarafın da birbirleri hakkındaki düşüncelerini bir kenara bırakıp sosyal ilişki kurmasına olanak sağlayan önemli bir fırsat bu :) Umarım herkes zincirlerinden kurtulur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yoo, bu durum bazı Hristiyan ve İslam karşıtlarının daha da kin beslemesine sebep olabilir diye düşünüyorum, Lethal'ın da söylediği gibi "Birbirlerine nasıl da yardım ediyorlar." diye düşünecekler :p Aslında haber çok hoş, iki tarafın da birbirleri hakkındaki düşüncelerini bir kenara bırakıp sosyal ilişki kurmasına olanak sağlayan önemli bir fırsat bu :) Umarım herkes zincirlerinden kurtulur :)

 

O yönden hoş dediğiniz gibi.Ayrıca satanist deyince hemen akla karanlık ayinler gelmemeli.Bir satanist grubu için şeytan kavramı sadece sembolikti yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ülkemizdeki bakış genelde şu oluyor:

Durum 1: Yabancı ülkede satanistler, X dinine mensup kişileri savundu, korudu.

Tepki 1: X dinindekiler: Harika, muhteşem, ne kadar anlayışlılar.

Sahtelik 1: X dini mensupları aynı şeyi muhtemelen satanistler için yapmaz, bilakis satanistlere karşı çıkar ve ortadan kaldırılmasını ister.

 

Durum 2: Yabancı ülkede satanist-ateist-hıristiyan bir kişi X dinine geçti.

Tepki 2: X dinindekiler: Harika olmuş müthiş, Hans doğru olanı yapmış.

Sahtelik 2: X dininden Ahmet hıristiyanlığa geçince bu sefer aynı saygı duyulmuyor, yargılanıyor, küçümseniyor, dışlanıyor. Hans geçerken iyiydi?

 

Bu örnekler çoğaltılabilir. Buradaki tepkiler de buna benzer. Herkes satanistlerin davranışını takdir etmiş ama aynı şeyi başkaları onlara gösterebiliyor mu?

 

Olay satanist matanist olayı değil aslında. Sorun herkese eşit insan muamelesi yapamamakta. Herkes önce insandır bunu idrak etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Şule Çet Davasında Karar Çıktı

   Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand ile Şule Çet'in babası İsmail Çet, aile yakınları, tarafların avukatları ile davaya müdahil olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı katıldı. Cumhuriyet Savcısı bir önceki celse açıkladığı esas hakkındaki mütalaasında, sanıklardan Çağatay Aksu'nun "kasten öldürme" suçundan bir kez müebbet ve "cinsel saldırı" ile "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 39 yıla kadar, Berk Akand'

   , Yer: Gündem

  • hangi süper güce veya yeteneğe sahip olmak isterdiniz

   Akadaşlar eğerki süper gücünüz veya size özel bir yeteneğiniz olsaydı ne olmasını isterdiniz herkes paylaşırsa sevinirim

   , Yer: Anime & Manga

  • Sahip Olduğunuz Enstrümanlar Üzerine Genel Sohbet Alanı

   http://galeri8.uludagsozluk.com/491/enstruman_640470.jpg   Evinizde halihazırda hangi enstrümanı ya da enstrümanları ve ekipmanınları kullanıyorsunuz? Bunların markaları, modelleri, bakım - onarımı hakkındaki bilgiler, tavsiyeleriniz, takas ya da alım-satım yapmak istediğiniz enstrümanlar ve ekipmanlar ile ilgili bilgileri burada paylaşabilir, fikir edinebilirsiniz. Elbette ki Gnoxis alım - satım ve takas üzerine kurulu bir site olmadığından bu konuda sadece site içindeki üyelerin birbirinden

   , Yer: Rock / Metal

  • Hayatın Şifreleri'nde Satanistler

   İlk partı burada. Karman çorman olmuş konular herkes bi acayip       http://www.youtube.com/watch?v=hPWh9QYOscU&feature=related

   , Yer: İlginç ve Komik Videolar

  • Psikiyatristlerin, Psikolojik Rahatsızlığa Sahip Hastalarından Duydukları 14 Cümle

   Psikiyatristlerin, Psikolojik Rahatsızlığa Sahip Hastalarından Duydukları 14 Anlamlı Cümle   Psikoloji.     Davranışlarımızın sorumlusu, insanın içinde bulunduğu ruh hali. Şu hayatta sizi alt edebilecek tek şey. En büyük düşmanınızı yaratan şey.     Kısacası psikoloji, her şeydir.     Ünlü sosyal paylaşım sitesi Reddit'de, psikiyatrist ve psikologlara hastalarından duydukları en ilginç cümleler sorulmuş ve işte bu içi dolu dolu, bilgece cevaplar gelmiş!   1. Kendimi öldürmek istemiyorum.

   , Yer: İnsan Psikolojisi

×
×
 • Yeni Oluştur...