Jump to content

Korku Oyunu SOMA'dan Yaratık Fragmanı


Thyke00

Önerilen Mesajlar

somayaratk-big.jpg

 

 

Amnesia: The Dark Descent'in yapımcılarının yakın zamanda çıkartacakları SOMA, korku türü adına umut vaadeden oyun. Frictional Games, oyunun geçtiği yer olan suyun altı ve oynanış adına birkaç video göstermişti ama asıl merak edileni sona sakladı: Kalp krizi geçirmemize neden olacak korkunç yaratıklar. Çok net göremiyorsunuz onları ama düşününce görmeseniz daha mı iyi?

 

 

Amnesia'daki Gatherer ve Servant'lar kadar rahatsız edici olacaklarından hiç şüphemiz yok. Yine de yapımcı ekip oyuncuların ne gördüğünden çok ne hissettiği üzerine yoğunlaşmış durumda, çünkü bazen görüntünün yanıltıcı olabileceğini söylüyorlar. Karşılaşacağımız yaratıkların hikâyede ve oyunun dünyasında bir yeri var, hiçbiri rastgele tasarlanmış değil. Gördüğümüz her yaratık üstümüze koşup bize saldırmayacak. Bazıları öylece bakacak, bazıları da ilk seferde hiç saldırganlık göstermeyecek. Ne zaman ne tepki vereceklerini öngörmek mümkün değil. Yaratıkların sergilediği davranışlar da farklı olacak. Bir yaratık hareket hızınıza göre tepki verecekken bir diğeri çıkarttığınız sese odaklanacak.Ruh sağlığından bahsetmişken beden sağlımızı atlamak olmaz. Normalde oyunlarda sağlığımızı görürüz ve bizi öldürecek hasarın ne olduğunu kestirebiliriz. SOMA'da ise bu pek belirgin değil. Bir yaratık size saldırdığında fazla zarar görmeyebilir ya da yere devrilip en kısa zamanda topuklayabilirsiniz. Tabi aynı şekilde tek vuruşta ölmeniz de mümkün. Sağlınızı iyileştirmenin yöntemi pek hoş değil ve üzerinizde olumsuz sonuçlar yaratabiliyormuş. Son olarak içinizi rahatlatır mı bilmem ama zırt pırt yaratıklarla karşılaşmayacağız ama ne zaman karşılaşacağımız da belirsiz. Kötü bir sürpriz yapabilirler.Ara sahnelerin ve düşmanlarla dövüşme imkânının olmayacağı SOMA, 22 Eylül'de PC ve PS4'e çıkacak. Kâbuslarımıza girecek kadar iyi olmasını umuyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=kfNVhcqNyD4alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Resimli Soru Cevap Oyunu

   Resimle sorulara cevap vermek eğlenceli bir oyun olabilir diye düşündüm. Hem de çağrışım açısından yeni fikirler oluşturabilir zihinde...   Kural şu; sorulan soruya resimle cevap vereceksiniz.Ve sorunuzu resmin altına yazacaksınız son olarak. Alttaki üye ise, yeni soruya yine resim ekleyerek cevap verecek. Tabi sorulara uygun resimlerle... Eğlenceli olabilir... Böylece ilk soruyu sorayım, bakalım resimli cevabı ne olacak?   -Masanın üzerinde duran şey ne?

   , Yer: Forum Oyunları

  • Tuttu-Tutmadı Oyunu

   arkadaşlar alttaki hakkında bi tahmin yürütecez bakalım tutacakmı   ilk ben   alttaki üye 18 yaşında...

   , Yer: Forum Oyunları

  • Çağrışım Oyunu

   Arkadaşlar bu oyun çok basit,ben bir kelime söyleyeceğim ve siz de o kelimenin size çağrıştırdığı kelimeyi söyleceksiniz.Tek kelime yeterli... İşte ilk kelime:   parapsikoloji

   , Yer: Forum Oyunları

  • Türk Yapımı Korku Oyunu: Meknun

   Aslında pek korkunç değil ama güzel bir oyun. Üye olabilmek için sorulan 5 soruyu cevaplamanız gerekiyor.(çok zor ama cevapları her yerde paylaşılıyor) Üye olduktan sonra gizleri çözmeye başlayabilirsiniz.   GİRİŞ Ey Alim kişi ! Bilgin ve Kudretinin yetmeyeceği Meknun gizindesin. Yaratıcının sana bahşettiklerini kullanmanın vakti geldi... Kaderindekiler karşına çıktıkça nefsin ve aklınla yüzleşeceksin... Sen intihab edildin ! Sen ! Ey Alim kişi ! Kahin rehberin, nefsin ve ruhun ışığın,

   , Yer: Yararlı ve Eğlenceli Linkler

  • Evet & Hayır Oyunu

   Evet & Hayır Oyunu   Üstteki üyenin sorusunu cevaplayip alttaki üyeye "Evet" ya da "Hayir" ile cevaplayabilecegi bir soru soruyoruz. Ben basliyorum...   Müzik dinlemeyi sever misin?

   , Yer: Forum Oyunları

×
×
 • Yeni Oluştur...