Jump to content

Windows 10 Korsan Oyunlarınızı Bulup Kısıtlamalar Koyabilir


Thyke00

Önerilen Mesajlar

80293_550x250.jpg

 

 

Gerçekten şu kullanıcı sözleşmelerinin bırakın tamamını, bir cümlesini bile okuyanınız var mı? Bu durum öyle bir hal almış ki, çıkalı üç hafta olan Windows 10'un kullanıcı sözleşmesinden ilginç bir madde bugün itibariyle ortaya çıktı. Alphr'ın ortaya çıkardığı maddede Microsoft, Windows 10'daki korsan yazılım ve illegal donanımlara odaklanıyor.

 

Windows 10'un kullanıcı sözleşmesinin 7B kısmında, "Sahip olduğunuz yazılım versiyonlarını otomatik olarak kontrol edebilir, güncelleme indirebilir ve ayarlarda değişiklikler yapabiliriz. Buna bazı servislere, sahte oyunlara ve yasaklı donanımlara erişiminize kısıtlama koymak da dahildir.*" maddesi bulunuyor.

Her ne kadar Steam'deki uygun fiyatlarla beraber orijinal oyun kullanımının yaygınlaştığını görsek de, PC piyasasındaki korsan kullanımı hala büyük ölçüde devam etmekte. Eğer Microsoft kullanıcı sözleşmesine koyduğu bu maddedeki işlemleri uygulamaya başlarsa haliyle bazı oyuncuların tepkisini çekecektir. Windows 8'e göre çok daha sorunsuz bir şekilde çıkışını yapan ve oyuncuların da memnuniyetini alan Windows 10, ücretsiz olmasıyla da beraber ayrı bir ilgi çekiciliğe sahip. Bakalım ilerleyen dönemlerde ne göreceğiz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada windows 10 yükleyenler internetinizin sömürülmemesi için şu adımları uygulayın

 

Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update > Gelişmiş seçenekler > Güncelleştirmelerin nasıl temin edileceğini seç. Girin ve oradaki açık olan tiki kapalıya getirin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

windows 7'de kaldım ben. İyidir 7... hatta 95 en iyisiydi bence :D

 

8'e insan alışamıyor ya uzunca bir vakit 7 kullanmışsın hele 8 uzay mekiği gibi geliyor şuan bana. Korsan kötü bir şey evet ama itiraf edelim hepimiz yeri geldiği zaman kullanıyoruz :D kaçımız korsan kitap almamıştır ki hayatında. Korsan dvd'ler kitaplar oyunlar hayatımızın bir parçası bunu elimizden alamazlar :p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...