Jump to content

Yeni Zelanda yeni bayrak arayışında


PaTeNoS

Önerilen Mesajlar

İngiliz 'Jack Birliği'nden ayrılan Yeni Zelanda, yeni bir bayrak arıyor, hükümet komisyonu 40 teklif hazırladı.

 

Yeni Zelanda, sömürgeci İngilizlerle bağlantısı bulunmayan yeni bir bayrak arayışına girdi. Başbakan John Key, vatandaşlarına çağrıda bulunarak, yeni bayrak için teklif sunmalarını istedi. Bu çağrıya 10 bin 300 kişi cevap vererek hazırladıkları tasarımları gönderdiler.

Yeni bayrağın seçilmesi için oluşturulan hükümet konseyi, bu tasarımlardan en iyi 40'ını belirleyerek kamuoyuna bildirdi. Hazırlanan tasarımların yarısından fazlasında yıldızlar bulunuyor. 1902'den beri kullanılan bayrak üzerinde de yıldızlar var. Bu yıldızlar güneydeki takım yıldızlarını sembolize ediyor.

http://i.sabah.com.tr/sbh/2015/08/13/1439449448484.jpg

Tasarımların 11'inde eğrelti otunu hatırlatan çizimler yapılmış. Gümüş renkli eğrelti oltu Yeni Zelanda'nın en önemli ulusal sembolü. Başbakan Key de siyah zemin üzerindeki gümüş renkli eğrelti otunu beğendiğini bildirdi.

Birçok tasarımda ise Maori sanatında sıkça kullanılan spiral şeklindeki çizgi görülüyor. Bu da henüz açılmamış yuvarlanmış bir taze eğrelti otunu sembolize ediyor.

 

Hükümet komisyonu 40 tasarımdan 4'ünü belirleyerek, bunlarda kullanılan motiflerin başkaları tarafından tescil edilip edilmediğini kontrol edecek. Daha sonra Kasım ya da Aralık ayında yapılacak bir halk oylamasıyla Yeni Zelanda'nın yeni bayrağı seçilecek.sabah

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana kalırsa bayrak arayışı dıye bir şey olmamalı. Bir bayrak bilmem kaç yılını temsil eder o ülkenin. Bayrakla birlikte geçmiş de silinir bence.

 

Ben katılmıyorum.İngilizler bir çok kişinin kanını emdikleri gibi bu insanlarınkini de emmiş.Madelerinden faydalanmışlar.Sömürge gibi bir şeyin olmadığı tertemiz bir sayfa açmak istiyorlar ve yaptıkları gayet mantıklı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben katılmıyorum.İngilizler bir çok kişinin kanını emdikleri gibi bu insanlarınkini de emmiş.Madelerinden faydalanmışlar.Sömürge gibi bir şeyin olmadığı tertemiz bir sayfa açmak istiyorlar ve yaptıkları gayet mantıklı.

 

Ben de size katılmıyorum. Yeni bir sayfa açmak eskiyi silmek demektir ve bir vatan,bir millet geçmişiyle vardır. Iyi de olsa kötü de olsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • büyünün 3 temel prensibi (yeni başlayanlar için)

   büyünün 3 temel prensibi özellikle büyüye yeni başlayanlar ya da temele geri dönenler içindir. büyü çalışmalarında üç katı geri gelir diye bir şey YOKTUR. Ancak büyüde 3 temel prensip vardır. 1. enerjini yükselt 2.enerjini programla 3.enerjini yünlendir enerjinizi yünlendirirken yapmak istediğiniz şeyi hayal ederek programlamaya devam etmelisiniz.   ilk adımla başlayalım. herşeyden önce çalışabilmek için daha güçlü bir enerjiniz olmalı.sizin enerjiniz ne kadar güçlü ise o kadar çok enerj

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Yeni bir aşk büyüsü daha

   İlk önce bir kağıt veya deri üzerine sevdiğinizin adı soyadını yazıyorsunuz siyah mürekkeple (anne ismi veya baba ismi varsa daha iyi olabilir) Kırmızı bir mum yakıyorsunuz Sevdiğinizi imgeleyip muma odaklanıyorsunuz inandığınız tanrı varsa ondan yardım diliyorsunuz örnek olarak Ay tanrı ve tanrıçaları affınıza sığınarak sizden yardım istiyorum --- kızı --- --- beni sevsin bana aşkla dolsun diyip bir kaç kez tekrarlıyorsunuz inanarak hissederek. sevdiğinizin ismini yazdığınız kağıdı yakıyo

   , Yer: Witchcraft

  • Yeni Açılacak Sanat Cafe İçin Fikir Önerileri

   Uzun zamandır hayalini kurduğum mekan için sonunda gereken adımları attım. Önümüzdeki 2 haftalık süreçte hazırlıklar tamamlanarak kafemiz açılacak. Bu konuda çeşitli önerilere, fikirlere açığım. Ama öncelikle kendi kafamdaki fikirleri ve uygulanacak şeyleri yazayım.   Cafe Muğla / Bodrum'da açılacak. Konsept standart coffee house, butik kahveci konsepti olacak. İlk etapta 6 tane standart masa, bir tane de kalabalık gruplar için uzun masa bulunacak. Zamanla artacak bu sayı. Aşağı yukarı bütün s

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Hepinizin Yeni Yılı Kutlu Olsun...

   efendim;   oğlum yeni yılda sevgili yapcam diyenlere,   yeni yıl yeni yıl da, yalnızım ben diyenlere,   noel baba türkmüş diyenlere,   türk değil la, türkler kırmızı giymez diyenlere,   içcem, şarhoş olcem, yeni yıla zil-zurna gircem diyenlere,   yeni yıl ne ayak la, gavur icadı diyenlere,   hindi yok lan, tavuk kessek diyenlere,   hindi gavur icadı diyenlere,   kırmızı don giycem uğur gelcek diyenlere,   kızmızı don gavur icadı diyenlere,   bu yıl varya çok pis sevgili yapcam diyenle

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Yeni kitap SON KADIN.

   Kısa sürede tüm dünyadaki kadınları öldüren bir virüs çıkarsa ne olur? Son Kadın kitabı işte bu konuyu ele alıyor. Oldukça yeni bir kitap Bir arkadaşım tavsiyesi ile sipariş verdim.   Kitabın netteki tanıtımı şöyle:   Yıl 2083…   Teknoloji giderek gelişmiştir. İnsanlar artık sonsuz mutluluğun ve tanrısallığın peşindedir. Bu yolda önemli işler başardığını düşünen insanlık patlak veren ani bir kriz sonrasında yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.   Dişiler için ölümcül etkisi olan

   , Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

×
×
 • Yeni Oluştur...