Jump to content

Sonbahar Burçları Hakkında


Lethal Perfection

Önerilen Mesajlar

Bugün @Sexxx Dreams ile konuşurken Sonbahar sürecinde ilerleyen burçların aslından hayran kalınası olduğunu ve saygı duyulası olduğunu gördüm. Sonbahar burçlarından birinde (Tamam belki ikisinde) doğmuş biri olarak gerçekten yakın hissettiğim bu bütün burçların Zodyaktaki en ilginç burçlar olduğuna kanaat getirdim ve kendi anlatımım ile bu burçları size tanıtacağım.

 

Resimlerin kaynağı: Başarılı biri değil mi?

Başak Burcu

http://fc02.deviantart.net/fs19/i/2007/259/b/1/Virgo_by_applecheeked.jpg

Başak burcu ciddi bir sıradanlaştırma hareketinin sonucunda ortaya çıkan ve bir şeyleri mükemmelleştirmek adına atılan final adımıdır. Aslan burcunda kişi kendisinin aslında bir süper star olduğunu ve mükemmelliği ile göz kamaştırıcı olduğunu görmüştü. Başak burcunda ise bu mükemmel kişiliğin sahip olduğu her şeyi mükemmelleştirmek adına her şeyi kolaylaştırmak vardır. Kişi günlük hayatta karşılaştığı sorunlara pratik çözümler bulur ve bu çözümlerini de kendisine itaat eden insanlarla paylaşmaktan hiç çekinmez. Bu burçta uzun uzun anlatabileceğim, açıklaya açıklaya yorumlayabileceğim hiçbir şey yok. Gerçekten sıradanlaştırdığı için kendisi de sıradanlaşmıştır. Belli bir düzen içerisinde içerisinde yaşamaktan dolayı sıkılmış olsalar işin başka çıkarı olmadığını bildiklerinden bütün işin bütün sıradanlığı ile devam ederler.

 

Terazi Burcu

http://fc06.deviantart.net/fs20/i/2007/259/e/4/Libra_by_applecheeked.jpg

Terazi ise sonbaharın tamamen başladığını haber veren öncü niteliği taşıyan bir burç. Bütün o başak burcunun sıradanlığı kırılmış yerine Terazi burcunun ferahlığı ve rahatlığı gelmiştir. Bu şuna benzer: Uzun süreler çalışırsınız ve en umutsuz olduğunuz anda çalışmalarınızın karşılığı birden gelir daha da çalışma ihtiyacı duymazsınız. Başak burcunun o sanatsız ve aşksız ruh hali bir anda ne olduysa nükseder ve romantizm kişide görünen en belirgin özellik olur. Bu romantizm sadece ikili ilişkilerde ortaya çıkan bir romantizm değil artık her konuda bir romantiklik kendini belli eder. Doğadaki her şeye karşı bir aşk vardır; bir meyveye, bir ağaca... Yeter ki onun esnetik değerlerine uygun olsun. Vereceği değer yücelerden yücedir. Karşısındaki insan bu değerden ayrıca keyif alıp onunla beraber olmaktan oldukça keyif alacaktır. Çünkü pek az insan karşısındakine Terazi'de olduğu gibi bir değer verir. Ancak özünde hala daha Başaktır. İnsanlara keyif verir, insanlarla beraber olmaktan hoşlanır ancak günlük hayata dair harcadığı onca çaba onun sosyal yaşamda ayakta kalmasına engel olur. Bu ayakta kalmak sosyal ortamlarda sevilip sayılmak meselesi değil sosyal ortamlarda söz geçirme meselesidir. Kararsızlığından dolayı bir davası yoktur, kim ne deyip onu kandırırsa onun tarafına geçer. Liderin yanında olmak ve o kişiyle beraber olmak en büyük arzusudur. Yüksek cazibesi sayesinde de büyük ihtimal bu dileğine kavuşacaktır ancak kavuşamazsa?

 

Akrep Burcu

http://fc01.deviantart.net/fs21/i/2007/259/0/4/Scorpio_by_applecheeked.jpg

Burada Terazi burcunun bütün değerlerinin bir bakış açısında yıkıldığını bir başka bakış açısında da sağlamlaştırıldığını görürüz. En büyük kumarbazların burcudur Akrep. O büyük hayran gitmiş ve kasımın yıkıcı günlerinde kendine gelmiş bir insan vardır. Terazi ile beraber gelen rahatlığı korumak için daha fazlasını elde etmelidir. Başak burcunun temsil ettiği sıkıcı soğuk günlere geri dönmekte korkuyordur. O sıkıcılığı bunca şeyden sonra tekrar yaşamaktan gerçekten korkar. Bunun için o çok bağlandığı liderle hayatlarını birleştirmeyi düşünebilir ki bu radikal bir karardır. O mutlu günler bittiği ve soğuklukla tekrar karşı karşıya kaldığı için mutsuzdur ancak gerçekle karşı karşıya kaldığı içinde memnundur. Yaşadığı o güzel ancak anlamsız günleri geride bırakmış olmak, bu soğukluğu tecrübe etmiş olmak hiçte şikayetçi olduğu bir şey değildir. Akrebin hayatınız üzerinde temsil ettiği dönem yasal uyuşturucuları bırakıp gerçekçi gözlerle baktığınız dönemdir. Bu dönem soğuktur ama gereklidir. Depresyona meyil edip geriye kaçmak sizin elinizdedir ancak bu sizi zavallı biri haline getirir. Bu dönemi atlatabilmek Terazi'ye dönmekten daha önemli olandır.

 

Yay Burcu

http://fc01.deviantart.net/fs21/i/2007/259/2/c/Sagittarius_by_applecheeked.jpg

Kasım ayının korkunç doğası geride kalmış artık "Daha fazlasını elde etmeliyim!" hırsı sona ermiştir. Kişi o geçen oldukça karanlık ve çalışmaktan korkar halde olduğu günlerin aslında saçmalık olduğunu nihayet kavrayabilmiştir. Dünyada hayatın boş olduğunu, hayatın anlamının anlamının parada pulda olmadığını çözmüş ve kişi bu tarz boş işlerle uğraşacağını kendisini manevi bakımdan geliştirmeye çekilmiştir. Artık Sonbahar mevsiminin dersleri tamamlanmıştır. Bu dönemde kişinin sürekli baş başa olduğu konu maddiyatın aşırı vurgusuydu ve Yay bu derslerin başarıyla tamamlandığının bir göstergesidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Helal , Derinleşiyorsun gittikçe . Bakalım bilgilerini daha çok maddiyata mı çeviriceksin yoksa maneviyata mı .? . Çünkü orjin noktasında akrep ile yay burcu arasındasın sen . :D

 

Akrep ile Yay geçişi çok önemlidir gerçekten . 8. ev ve akrep; başkalaşımın , sonbaharın getirdiği soğuk ve kuru iklime karşı uyum sağlamak için terazide kazandığı adil ve uzlaşmacı tavrı bir tarafa bırakmanın , Acımasız , Kuşkucu ve rekabetçi olmanın burcudur bu yüzden .8.ev ve akrebin aynı zamanda cinselliği sembolize etmesi ; Eril ve dişil enerjilerin birleşerek doğanın kendini yeni bir tohuma bırakması . Bir nevi yeni bir soy ağacının açığa çıkması için ölümün gerçekleşmesi . Eril ve dişil enerjiler birden türemiştir . Astrolojide bir sembolü önemlidir . Bir aynı zamanda Vahdedi-Vücuttur , Ölümdür . Ölüm ise büyük uyanıştır . 8 den sonra gelen 9.evin felsefe evi olması bu yüzdendir . Sokratesin deyişiyle Felsefe Ölüme hazırlanmaktır ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burçların dört mevsime ayrılması , 4 rakamının Ezoterik açılımını hesaplarsak ne kadar manalı değil mi . ? . 4 rakamı ; Doğruluk ,Adalet , Dünyayı temsil eder . Aynı zamanda Ana Rahmi , Doğal döngüyü , Aileyi ,geldiğimiz yeri ve kökenlerimizi temsil eder . Açı kalıbı olaraktan da kareyi temsil eder. Her mevsimi başlatan burçlar arasında kare açı vardır ( Buda çatışmayı ve ilerlemeyi temsil ediyor . ) Astrolojiye göre yani her burcun az yada çok tesirleri hepimizde mevcut . Komple kardeşiz yani bütün dünya . :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

.

 

Kızıl devrim mi .? . Bence en büyük devrim, o devrim aynen . Teoriyi pratiğe en iyi tanrı dönüştürüyor heralde . :D

 

:D Bahsettiğim kişisel anlamda bir devrim. Çok az insan maddi hırsı bırakıp maneviyata radikal geçiş yapar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...