Jump to content

DeepWeb--Internetin karanlik yüzü


Perseus168

Önerilen Mesajlar

 

[h=2]Deep Web nedir, sakıncaları nelerdir?[/h]http://img-3.onedio.com/img/250/200/2r0/53bda55963584bb459cb9a67.jpgBu yazımda sizlere Deep Web’i anlatacağım, eğer çok meraklı birisi iseniz makalemi okumamanızı istiyorum. Yazımın yazılış amacı normal internet kullanıcısına bilgi verme amaçlıdır.

Öncelikle internet diye tabir ettiğimiz sanal dünyayı kabaca özetlemem gerekirse, sunucular ve bu sunuculardan alınan verilerin web sayfalarına aktarılmasından oluşur. Web sitelerin ne olduğunu az çok herkes bildiği için ayrıntılı bir anlatıma girmiyorum. Peki bu Deep Web nedir? Asıl konumuzun önemli noktalarından bahsedeyim.

Deep Web Türkçe karşılığı derin internet demektir. İnternetin karanlık yüzü diye de bir tabir vardır; derin internet, gizli internet, saklı internette denilebilir, derin internet en doğru kullanım. Bildiğimiz gibi her oluşturulan web siteleri arama motorları tarafından fark edilir ve otomatik olarak arama motorları bu siteleri fark eder. Mesela bu web sitesi Google tabanlı olduğu için tüm paylaşımları Google bünyesinde barındırılıyor. Diğer yandan Yandexe hiç kayıt yaptırmadığı halde sayfaları otomatik olarak kayıt edilip çıkabilir. Web sahibi sitesini kayıt ettirmese bile –engellemediği sürece- arama motoru tarafından fark edilir, bunu arama motoru sanal botları tarafından otomatik olarak yapar. İşte Deep Web ise arama motorları tarafından fark edilmez ve/veya fark etmek istemez, derin internet diye tabir ettiğimiz bu alan normal internet kullanıcısının üst modelini oluşturur. Arama motorlarının buradan uzak durması veya tutulmasının nedeni, hem arama motorunun güvenliği ve illegal olması hem de kullanıcının faydası içindir.

Derin internetin, normal sitelerden daha fazla olduğu, tüm internetten çok çok daha fazla bir içeriğe sahip olduğu söyleniyor, normal internete %20 Deep Web ise %80 lik bir paya sahip olduğu söyleniyor. Deep Web normal internet sitelerinden farklıdır, normal web siteleri sunucuları bir şirketten kiralar ve site dosyalarını burada barındırır, lakin Deep Web çoğunluğu sanıyorsam kişisel sunuculardan oluşmaktadır, yani kendi bilgisayarını bir sunucu gibi kullanmasıdır, fişi çektiği anda site kapanır. Bunun sebebi iz bırakmamak, kendi alanında hakim olmak.

[h=3]İnternetin gizli yüzünde ne var?[/h]Aklınıza illegal içerik olarak ne geliyorsa burada o var diyebilirim. Sivil internet kullanıcısını psikolojik olarak etkileyebilecek aklınıza ne geliyorsa burada onların toplamı hatta daha fazlası var diyebilirim. Oyun, müzik, pornografik içeriklerin tamamı,uyuşturucu ve türevi, silah satışları, kitaplar, gizli belgeler, kiralık katiller…. Bu liseteyi uzatmak mümkün.

[h=3]Ben bu derin internete girmek istiyorum, ne yapmalıyım?[/h]Kesinlikle tavsiye etmiyorum, bu yazıyı yazmamdaki amaçta bilgilendirmek sizi zaten. Burada giriş yaptığınızda bilgisayarınıza virüs bulaşması kaçınılmaz. Ayrıca paylaşımda bulunmanız durumunda hackerler sizin adresini bulup sizin üzerine suç atabilir. Buradaterör örgütleri çok sayıda vardır ve gerçek hayatta onlarla beraber bulunmak istemiyorsanız burada da bulunmamalısınız.

[h=3]Deep Web hakkında biraz daha bilgi verebilir misin, neden girmek istiyor kullanıcılar buraya ?[/h]Ne yazık ki merak, normal internet kullanıcısı merak yüzünden girmektedir. Benim işime yarayan şeyler var orda diyen kullanıcılar eğer oyun, müzik, pdf dosyaları arıyorsa zaten bunun oraya girmeden de elde edebilir.

Derin internetin katmanları bulunur her katmanda daha fazla bilgili birisi olmalısınız aksi halde istemeyeceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ben gerekli bilgileri verdim onun harici bilgileri yine Google arama sonuçlarında da bulabilirsiniz.

Sloganımız nedir? Bilinçli olalım, bilinçlendirelim, fazla meraklı olmayalım.

 

Alintidir,Onedio.com

 

Deepweb 5. Seviye hakkında bilgi

 

THT'de deepweb konusu açılmış ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama 5. Seviye hakkında yazının olmadığını gördüm daha önemlisi yorumlarda bir kaç arkadaş böyle bir şeyin olmadığını söylemiş kimileri yüz bin liralık donanımların gerekli olduğunu söylemiş hatta (daha burada görmedim ama) kuantum bilgisayarları gerektiğini yazan bile olmuş. Burada size nasıl girileceğini anlatmayacağım. Çünkü bu tür yerlere girmenin bu kadar kolay olması doğru olmaz. Ama yanlış anlaşılan bazı şeyleri düzeltmek ve bu konu hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum.Başta 5. Seviyenin diğer seviyelerden ne farkı olduğunu anlamamız gerekiyor 5. Seviye Closed Shell System yani Türkçesiyle kapalı devre sistemdir. İnernette bu CSHS bazı kaynaklardada CSS olarak geçer. Daha açık şekilde anlatmak gerekirse 5. Katman bir intranet ağıdır dışardan erişime izin verilmeyen bir katman. İntranet ağlar hakkında internetten irçok bilgi bulabilirsiniz ama bunu kısacası size açıklamaya çalışayım. Bir ATM'ye gittiğinizi düşünün ATM'ye girip hesabınızda ki paraya bakabiliyor, para gönderip çekebiliyorsunuz. Aslında burada sayılara bir hesaptan başka bir hesaba taşıyan "internet" ama bu hesaplara dışardan erişemiyoruz, normal internet üzerinden giremiyoruz işte bunu yapan şey bankanın "intranet" kullanması.Ben buna banka ATM'leri örnek verdim ama ortak ev ağları bile bu sistemle çalışıyor. Gelelim şu kuantum fiziği olayına arkadaşlar deepweb'e girmek için ne kuantum fixzği nede kuantum bilgisayarı gerekiyor. Zaten şu kuantum bilgisayarları bile tam olarak üretilmiş değil. Girmekiçin benim bildiğim üç yol var bunları tam olarak açıklamıcam ama az çok ne olduğunu deyinmek istiyorum.

 

1. Yöntem routher kullanmak

 

Özel olarak geliştirlen routher'lar hiç bir oynama yapılmadan normal internete giriyor gibi 5. Katmana girmenizi sağlıyor ama bu şey kesinlikle kolay bulunan bir şey değil çok pahalılar. ABD, Rusya, Japonya gibi belirli ülkeler genelde askeri amaçla üretiyor. Fiyatları hakkında tam bilgim yok fakat güvenlik için içi açıldığında kendini bozuyor ve bırakın açmayı olduğu yerden kaldırma riskini bile alamıyorsunuz http://www.turkhackteam.net/images/smilies/smile.gif bunu routher'ları modem gibi düşünebilirsiniz. Sadece inernete değil intra nete girmenizi sağlıyor http://www.turkhackteam.net/images/smilies/smile.gif

 

2. Yöntem VPN yöntemi

 

Bu yöntem hakkında fazla bilgim yok ama ben 5. Seviyeye nasıl gireceğimi aradığım sırada bir tanıdığım VPN yöntemiyele girilebildiğini söylemişti yanlız VPN yi bulmak sorun. Değil içerdeki kişilerin bu VPNde sizi kabul emesi gerekiyor bu sadece girmek için değil bazı 5. seviye sitelere girmenizede yarıyor (çünkü her site ücretsiz değil aynı normal deepweb gibi kullanıcı adı ve şifre isteyenler olabiliyor.

 

3. Yöntem interneti sekteye uğratma

 

İşte kullandığım yöntem bu. Kısacası gelen internet ağının sinyallerini kırarak tabiri caizse sekmeye uğratarak farklı bir ağ alanı yaratıyor sonra snifing(koklayıcı) yardımıyla bunu çekiyoruz. Yani ir nevi internetimiz içinde internetimiz oluyor. E intra nette bu değil mi zaten http://www.turkhackteam.net/images/smilies/smile.gif

 

 

Yöntemleri anlattıktan sonra bir iki şeye daha değinmek istiyorum ilk olarak:

 

Site uzantıları nasıl oluyor?

 

Uzantılar bu kez onion değil .clos yada .locky şeklinde oluyor .clos linkler .locky olanlardan daha değerlidir genelde http://www.turkhackteam.net/images/smilies/smile.gif

 

İçeride ne var?

 

Buna tam bir açıklama yapamam ama bendede klasik clos ve locky site adresleri var yeterince ararsanız bu adresleri bulabilirsiniz bazılarında "Lo ca tion of Atlantis"(atlantisin yeri) gibi çekici açıklamaları var ama çoğu kapalı. Bir kaçındada bazı forumlar, agır CP video resim adresleri, deneyler ve denek arayanlar, bazı satanist ayinleri gibi şeyler var. Tabiki bundan daha ağır şeyler olduğuna eminim fazla site bilmediğimden giremedim ama daha derinlerde öok daha büyük şeyler yatıyordur.

 

 

 

Not: konu hakkında daha profesyonel olan arkadaşlar eminimki vardır ben sadece bu konuda amatör olarak bildiklerimi paylaşmak istedim hatam varsa düzeltin herkese iyi forumlar http://www.turkhackteam.net/images/smilies/smile.gif

 

 

Ekleme:

 

Bu arada bi ekleme yapmak istiyorum hata yaptığım bir yer var.

 

CSHS'i intranet ağlarına benzetmiştim ama aynısı değil arkadaşlar başta bunun iki nedeni var:

 

1. Neden ağ protokolü

 

İntranetlerde normal internete girer gibi girebiliyosunuz ayarlanan yerlerde ama 5 katman yukarı katman interneti ve ya 4. Seviyeler gibi değil linkler bile şifreli ve bunlara giremniz için sadece adresleri değil giriş yetkilerinide almanız gerekiyor(çoğu böyle) hatta bu konuda bi arkadaşımın anlattıklarını burada kısaca paylaşmak istiyorum. Kendi girdiği bazı sitelerde yeni kişiler almak için aklınıza gelen hertürlü bilgi sizden isteniyor bunlar için başta gerçek adınız, soy adınız, TC kimlik numaranız hakkınıza kayıtlı facebook ve diğer sosyal medya adresleri hatta bazılarında sosyal güvenlik numaralarının bile istendiğini duydum. Abarttın diyebilirisiniz belkide haklısınızdır ama korkmanıza gerek yok bu bilgiler sizin hakknızda bilgi toplanmak amaçlı alınıyor sizi en ince detayııza kadar araştırdıktan sonra girmek için yetki veriyorlar bu işin ne kadar ciddiye alındığını şimdi siz düşünün yani çoğu lamer buraya girmeyi başarsa bile bunların içlerindede özel siteler var. Hatta çoğu satanist ayin siteleride canlı yayın ayinlerini böyle bilgiler alınıp izin çıktıktan sonra veriyor. Nese devam ediyorum

 

2. Neden: giriş zorluğu

 

Arkadaşlar intranetlere dışardan giriş imkansızdır( bu konularda imkansız demeyi hiç sevmiyorum genelde imkansızlığı uzun sürmüyor çünkü ama daha dışarıdan intranet ağını kırarak girebilen birini duymadım) yanlız intranette farklı olarak 5. Katman böyle değil anlattığım üzere giriş için birçok yöntem mevcut. Böyle olması onu intranetten ayıran iki önemli özellikten biri

 

 

Kısacası arkadaşlar CSHS intranete benziyor ama intra net değildir

 

Alintidir,Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...

 

Orda bulunan bazi resimler :

http://i.hizliresim.com/9R73n3.png

 

http://i.hizliresim.com/vmDDYz.pnghttp://i.hizliresim.com/4Dnn8q.png

http://i.hizliresim.com/L26620.pnghttp://i.hizliresim.com/QJnnZv.pnghttp://i.hizliresim.com/MXZZZ1.pnghttp://i.hizliresim.com/PpVVQb.pnghttp://i.hizliresim.com/4Dnn8q.png

 

 

 

http://i.hizliresim.com/rjDDbP.png

 

 

+18 resimlerde elimde mevcut fakat tavsiye etmem,o yüzden buraya koymadim.Ilgilenen olursa mesaj atsin bana.Bomba v.b ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya zaten girmenizin hiçbir anlamı yok deep web google gibi değil öyle aradığınızı şakadak bulamazsınız , belanız dışında bir şey aradığınızı sanmam sahte vize,silah senin ne işine yarıyacak yani kredi kartını kullanman yer mi bir kere bitcoins(oranın para birimiymiş)e

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nereye kadar troll?

 

Çoğu yeri troll. Deep webte takılmaya başladığınız zaman görüyorsunuz çocuk pornoları dışında hiçbir şey yok. Bahsedilenler ise 4chandan fırlamış troll safsataları. Bahsedilen illegal şeyler genellikle daha kapalı devre sistemlerden hallediliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ehehe :D ben muhabbetin çok gerisinde kalıyorum.evde youtube a giremiyorum diye cromu sil yeniden yükle dediler ona bile cesaret edemedim. :D ne proxy atsam tutmuyor elimde patlıyor :D

 

Hanımefendi size de yazık. Bu satırları Arch Linux kullanan biri yazıyor. Bilgisayara hakim olmadan nasıl kullanabilirsiniz ki sistemi? :D (Ukalalık tavan yaptı, evet.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deep web adam akıllı kullanırsanız ve iyi ingilizce bilirseniz çok faydalıdır.Bol bol pdf kitap var yahu :o Ama son zamanlarda baya popiler oldu o uzaylı görüntüleri felan palavra...Ayrıca deep webde takılmak artık çokda zor değil bunun için hazırlanan siteler var ve herkes bulduğu siteleri paylaşıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zamanında biraz gezinmiştim deep web'te, bence de çok abartılıyor. Tor browser ile girilir. Hidden wiki deep web'in giriş kapısıdır. .com, .net gibi uzantılar yok. Bunun yerine .onion bağlantısı var. Ve adresler genelde saçma sapan adlarda. Bugün girdiğiniz bir site 1 hafta sonra var olmayabilir. Kiralık katil ilanları olduğu doğrudur, ama şaka maksatlı mı yoksa gerçek mi talip olmadan anlaşılamaz. Eroin satan Çinli bir adamın ilanına denk gelmiştim. Gazete kağıdının üstüne koymuş uyuşturucuyu yanına da bir silah; öylece sergiliyordu. Organ mafyalarının sitelerine denk gelmiştim, yaptıkları deneyleri vs anlatılıyorlardı. Frankeştayn doktorlar vs. Ayrıca yukarıda ki uzaylı resimlerinden şu çok meşhur olan, otopsisi yapılan fotoğraf o sahte, kanıtlandı zaten. Orada olan birçok şeyi normal internette de bulabilirsiniz.

 

Son olarak, meşhur wikileaks belgelerinin de deep web'ten sızdırıldığı söyleniyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deep web ile normal web adresleri farklıdır. gfhgfhfhsagh.onion mesela böyle bir adres olabilir deep web'te. facebook.com ise zaten com uzantılı DNS ayarı ya da IP adresi değiştirerek girersen olur. Başka bir kimlikle facebook üzerinden istediğini şu şekilde yapabilirsin. Tor browser denilen bir tarayıcı var. Bu browserı her açtığında IP adresi yenilenir ve sürekli başka ülkelerden giriş yapmış olursun. Youtube kapatıldığında DNS ayarı değiştirmektense bu tarayıcı ile rahatlıkla giriş yapabilirsin. Yalnız niyet önemli, bu şekilde bir başkasının IP adresinden hareket edildiği için yapılan eylemler başkaları için sorun olabilir.

 

Deep Web'den, örneğin, Face'ye girip, yasal olup olmadığını düşünmeden, aklına geleni yazmak; yakalanmadan, tamamen gizli kalabilmek, mümkün mü? Ya da, hangi seviyeden sonra mümkün?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deep web ile normal web adresleri farklıdır. gfhgfhfhsagh.onion mesela böyle bir adres olabilir deep web'te. facebook.com ise zaten com uzantılı DNS ayarı ya da IP adresi değiştirerek girersen olur. Başka bir kimlikle facebook üzerinden istediğini şu şekilde yapabilirsin. Tor browser denilen bir tarayıcı var. Bu browserı her açtığında IP adresi yenilenir ve sürekli başka ülkelerden giriş yapmış olursun. Youtube kapatıldığında DNS ayarı değiştirmektense bu tarayıcı ile rahatlıkla giriş yapabilirsin. Yalnız niyet önemli, bu şekilde bir başkasının IP adresinden hareket edildiği için yapılan eylemler başkaları için sorun olabilir.
Tor Browser'i biliyorum. Girdim ben onunla. Bu işin alfabesi o. Bir kaç ülkede, birkaç IP değiştirmekle gözden kaçmak mümkün olsa, Deep Web'e ne gerek var.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzayli görüntülerini cesit olsun diye koydum.Pedofili,nekrofili yada insan yemeyle alakali cok fotograf var.Paranormalfikirin dedigi gibi,sunuculari kendi PC leri , fisi cekersen site kapanir.Ulasma imkani kalmiyor.Ve birde deepwebde bulunmak v.b. sucdur. C4 patlayici bomba yapimi el klavuzlari bile var sitede.Bir link mevcut bende onunla alakali ama hala calisiyormu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açık ve net yazayım da kolay anlaşılsın. Böyle deepweb işte çok yasaklı süper gizli siteler falan gibi tabirler yeni yetme ergenlerin daha çok ilgisini çekiyor. Ondan sonra 12 yaşındaki yeğenim deepweble ilgili videolar falan seyrediyordu bol bol meraktan. Neyse ona torbrowser açtım ve farklı uzantılı sitelerde biraz sörf yaparak deepweb denen meretin normal webten çok da farklı olmadığını göstermiş oldum. Tamam her türlü şeye ulaşıyorsunuz da abartmayın lan. Yok kiralık katilmiş yok silahmış. Silah ve uyuşturucuyu facebooktan bile bulursun. Ben öyle grupları rastladığımda emniyete bildirsem de yine varlar yani bu işin sonu yok. Ve ek bilgi vereyim bazı linkler öyleki direk adresi bilip girsen de karşına bambaşka bir site çıkıyor. Başka siteler aracılığıyla ona geçtiğin zaman asıl içerik ortaya çıkabiliyor. Tor da böyle hoş süprizler var tabiki :D . He yine de öyle merak edilecek bir şey yok. Yani deepwebden uyuşturucu ya da silah mı sipariş edeceksiniz kendi ev adresinizi verip :D . Hadi onu geçtim kiralık katile 20 bin dolara değerinde bitcoin yolladım ama suikastı yapmadı diye polise mi ihbar edeceksiniz. Muhtemelen hepsi dolandırıcılık amaçlı siteler. Normal webte de var bunlar. Mağdurlar asla polise gidemeyeceğinden rahat rahat işlerini yapıyor dolandırıcılar da :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Haremin İç Yüzü

   Haremin iç yüzü   İslam dünyasında üç harem bilinir. Biri Mekke’de Kabe, diğeri Medine’de Harem-i Nebevi üçüncüsü de Kudüs’teki Mescid-i Aksa’dır. Biz başka bir Harem’den bahsedeceğiz sizlere. Asırlar boyunca en güzel kadınları içinde bulunduran Osmanlı Padişahları’ nınkilerinden...   Yüzotuz çocuklu padişahtan, Osmanlı Sarayındaki üç yaşındaki gelinlere kadar uzanan çok garip dünya... Kapıyı açtığınızda On iki evlilik yapanlar yedi vezirin yatağına baş koyanlar,denize atılan gebe cariyeler ya

   , Yer: Tarihi Kişiler ve Olaylar

  • Karanlik Gucler Ve Hitler

   Karanlık güçler yani şambalalar bazen dünyadaki işlerini yürütebilmek için katalizör seçerler. İşte Hitlerde seçtiklier en büyük katalizorlardan biridir. Hitler 20 Nisan 1889 da Bavyera yakınlarında bir köyde doğdu. Çok ilginçtirki bu köy ****** ve falcılarıyla ünlü bir yerdir. Çok ünlü iki medyom olan Schnedeider kardeşlerde bu köyde doğmuşlardı. Ayrıca Hitlerin dadısı ve kuzenide medyomdur.Hitler daha genç yaşında okültizme kaptırdı kendini ve dönemin gizmeli dergisi "ostara" elinden düşürmedi

   , Yer: Tarihi Kişiler ve Olaylar

  • Yüzü Olmayan Yeşil Adam Charlie

   Batı Pensilvanya'da bir otoyol restoranına gidip, Yeşil Adam'ı gören olup olmadığını sorarsanız insanların ellerindeki çatal bıçakları yere düşürdüklerine şahit olabilirsiniz.   http://i.hizliresim.com/MDplP9.jpg   Bölgede Yeşil Adam ya da Yüzü Olmayan Charlie olarak anılan ve yeşil bir ışık saçtığı söylenen doğaüstü bir varlığın dolaştığı efsanesi oldukça yaygın. Bu şehir efsanesinin baş karakteri ise gerçek bir insan. Gençken bir kazada yaralanan Raymond Robinson, gözlerini, burnunu ve k

   , Yer: Paranormal Olaylar

  • Tarot´un İç Yüzü

   Herkes için Tarot, bir faldır; hatta günümüzde Tarot´un başka amaçlar için kullanıldığını kimse bilmemektedir. Yazılı tarihte Tarot, Orta Çağ´ın oyun kartıdır yani kumar oynanan bir destedir. Ötesi çok karanlıktır; Tarot´un bir kehanet yöntemi olduğunu kesin olarak kanıtlayan ve bir belgeye dayalı bilgi yoktur. Acaba gerçektenTarot fal için kullanılabilir mi? Tüm bunlar bilinmeyen geçmişten gelen bir gizin devamı mı yoksa Tarotçuluk güncel bir modadan başka birşey değil midir? Beşinci yüzyılın o

   , Yer: Tarot

  • Tetrapyloctomy by Aaron Boyer (Karanlik Ritueller Icin)

   Merhabalar, 10 dakikalık bu ses dosyasını karanlık rituelleriniz için başlangıçta meditasyon yapmak için kullanabilirsiniz.

   , Yer: Meditative / Ethnic

×
×
 • Yeni Oluştur...