Jump to content

Sen Aslında Var mısın?


paranormalfikir

Önerilen Mesajlar

Verdiğin cevaplara göre sen, Nietzsche gibi bir nihilistsin. Sen var olduğunu kabul eden, ancak bu varlıktan çok hoşnut olmayan birisin. Kötümsersin yani, hayata kapkara gözlüklerle bakıyorsun. Ama bunun karakterinle uzaktan yakından alakası yok. Dünya çok kötü; sense bu kötülüğü anlayabilecek kadar zeki ve kabullenebilecek kadar cesursun. Üst-insansın ayrıca: Sırf herkes bir şeylere inanıyor diye, sen de körüne körüne ona inanacaksın diye bir kaide yok, ey biricik birey!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Verdiğin cevaplara göre, sen oldukça şüpheci bir insansın, ki aslında sen cevaplarla değil sorunun bizzat kendisiyle ilgilenen birisin. Öncelikle sen, aslında herkeste olması gereken bir özelliğe, hatta erdeme sahipsin; "bilmiyorum" diyebilen bir insansın. Çünkü gerçekler kaypaktır ve bu zamana kadar yaşadıkların sana şunu öğretti: Hiçbir şey kesin değildir! Bu süpheciliğin takdire şayan doğrusu, bu yoldan lütfen ayrılma! .

 

Doğru valla ne diyeyim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İki kere çözdüm testi birinde pagan diğerinde fenomenolojist

Verdiğin cevaplara göre sen pagansın. Her şeyden önce inançlı birisin; ancak semavi dinlere inanmıyorsun asla. Senin kendini bulduğun yer tamamen doğa. Yerdeki toprakla, soluduğun havayla, tepedeki güneşle, ağaçlarla, hayvanlarla bir bağının olduğu fikri sana muhteşem geliyor. Ve bu bağ tamamen içgüdüsel, asla kitabi değil!

 

Testin doğruluk payı olduğunu söyleyebilirim.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Verdiğin cevaplara göre, sen dünyanın söylenişi ve yazılışı en zor kişisisin: Fenomenolojist! :) Senin için ayrıntılar fasa fisodur. O, onu demiş; bu, şunu iddia etmiş falan filan senin için boş; sen gözünle görüp, kulağınla duyduğuna inanırsın. Ayrıca dünyanın merkezinde de sen varsındır. Yani aslında şunu demeye çalışıyoruz: "Sen yoksan her şey eksik, sen varsan her şey tamam" :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Verdiğin cevaplara göre, sen budistsin. Sen soyut düşünebilen bir ruhsun. İnsanların maddeye, sanki o her şeymiş gibi baktığı şu zamanımızda, manaya, derinliğe ve soyut dünyaya değer veren nadir insanlardansın. Bunun yanında asla kuralcı değilsin, genel-geçer kurallar hiç sana göre değil yani; sen sadece ruhunu yüceltmek istiyorsun. Ve son olarak, iyi olanı yapıyorsun (dana), kötü olandan uzak duruyorsun (sila), ve de zihnini temizliyorsun (bhavana), bu kadar net!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...