Jump to content

Altar sandığı - Öz Kültür ve Wiccanlık vesaire.


Priapos

Önerilen Mesajlar

Bana bu işlerde yardım edebilecek bir wiccanı özel mesajlarla bulacağımı sanmıyorum. O sebeple umuma açık sorularla sizlerden yardım alacağım. Bu başlık altından sorularla ilerlemem umarım yöneticiler için sorun olmaz.

 

1- Altar sandığı hazırlayacağım. Sandık kilitli olacak. Aileme yeterince travma yarattığımı düşünüyorum. 1 yıldır Şamanist olduğumu ondan önceki 1 yılda da Agnostik olduğumu sakladım. Pek çok sırrım gibi bunu da kendimle birlikte gömmeyi planlıyorum. Her neyse. Bu sandık dediğim gibi kilitli olacak. Bu sandığa benden başkasının dokunması bir problem yaratır mı?

 

2- Şamanizm meselesini açmak gerekirse eğer Altay Şamanizmine inanıyorum. Tanrılar ve Tanrıçalar Türk mitolojisinden. Kayra Han, Erlik, Ülgen, Umay Ana, Ayzıt... gider sayarsak. Ritüellerde, maji çalışmalarımda Umay ana ve Gök Tanrı'nın sorun yaratacağını düşünmüyorum. Sizlerden de bu konuda fikir almak istiyorum. Bu benim daha çok konsantre olmamı sağlıyor. Daha iyi hissediyorum.

 

3- Düzenli olarak meditasyon yapmaya çalışıyorum. Şu an altar için malzeme toplamakla uğraşıyorum. Zaten otlar ve doğal taşlarla aram iyi. Sandal ağacı gibi tütsülerin hazırlarını kullanmak işe yarar mı? Zira adaçayı gibi kolay elde edilebilen tütsüler değil. Yapımı hakkında da bilgi sahibi değilim.

 

4- Altarımı da hazırladıktan sonra çember açma ve kutsama konusu üzerine çalışmam gerek diye biliyorum. Bunları da yaptıktan sonra gelişmek için hangi yol seyredilmeli?

 

5- Altarın solunda siyah mum bulunması gerektiğinden bahsediliyor. Siyah mumun lanet büyülerinde kullanıldığını biliyorum. Sağda beyaz mum var kabul. Ama siyah mumun gayesini çözemedim. Aradığımda da bulamadım.

 

6- Tanrı ve Tanrıça sembolleri için heykeller kullanıldığını gördüm. Bunun yerine yalnızca mumları kullanmak yeterli değil midir?

 

Çok fazla soru sordum kabul ediyorum fakat en temel gayem kendimi geliştirebilmek ve bana yol yordam gösterecek dostlar bulabilmek.

 

Teşekkürlerimi sunarım. Işıktan ayrılmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Altar Nedir Nasıl Yapılır (kullanılır)

   Wiccaların , cadıların , majisyenlerin yaptıkları ritüeller her zaman özel ve temiz bir yerde gerçekleşir. bir wicca için Yaptığı çalışmalar belli bir esasa dayanır ,belli bir teoride yürür.Kendi inançları doğrltusunda güç aldığı tanrı ve tanrıçalar vardır ve yapılan tüm ritüeller bu tanrı/tanrıçaların gücü eşliğinde yapılır ve nihayete ulaşır. Wicca , büyücü yada majisyen gibi doğanın dengesel enerjileri ile ğraşan , toprak ananın gücüne inanmış kişiler için altar da tıpkı asa , kazan , ve

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Cadılar için pratik altar ve ritüel araçları

   Selamlar, Bu siteyi bir süredir takip ediyorum ve vaktim oldukça bildiklerimi paylaşmak amacıyla kayıt oldum. Malum bazı şeyler Türkiye'de çok yeni ve yeterli kaynak yok. Batı tarzı maji ritüelleri zaten Türk kültürüne yabancı olduğu, geleneğin bir parçası olmadığı için kavram karmaşalarına yol açıyor. Ben uzun yıllardır ABD'de ikamet ediyorum ve yaşadığım şehirdeki yeraltı pagan toplumunun içindeyim. Burada cadı soyundan gelen bir arkadaş tarafından inisiye edildim ve görmüş geçirmiş kişilerde

   , Yer: Witchcraft

  • Okültizm ve Popüler Kültür

   Okültizm ve Popüler Kültür   Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere bu konuyu açma sebebim günümüzdeki okültizm ile ilgilenen insanlar olarak bizler de dahil olmak üzere popüler kültürün bu konuda insanlara etkisi.Elimden geldiğince kendimi anlatmaya çalışmakla beraber bu konu başlığı altında sizlerinde düşüncelerini merak ediyor ve bekliyorum.   Günümüzde insanların çoğunluğu için "büyü" vs. gibi kelimeler okültizm veya ezoterizm gibi kavramlara nazaran daha fazla bilinmekte.En azı

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Ahit Sandığı Sfenks'in altında mı ?

   Yeni aldığım "Dünyanın Sırları ve Gizemleri, Sylvia Browne" kitabında ilginç bir detay gözüme çarptı.   Yazar Ahit Sandığı'nın Sfenks'in altında olduğunu iddia ediyor.   Dr. Zahawi Abass'ın Sfeks'in altında gizli bir oda bulduğunu ancak Mısır hükümeti tarafından gelen baskılar yüzünden araştırmayı yarım bıraktığını söylüyor.   Gerçektende Ahit Sandığı'nın hikayesini düşündüğümüz zaman sandığı yolculukla taşımanın çok riskli olduğu yine Mısır'da bir yere gizlemiş olabilecekleri akla yatkı

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Cadılıkta Temel Başlangıç ve Altar

   Bu en çok sorulan sorulardan biridir. Eğer gerekli sürede meditasyonlar yaptıysanız, teorik bilgiler edindiyseniz ve artık cadı olmaya hazırsanız, nereden başlamanız gerektiği akla gelen ilk sorudur.   Cadılık için öncelikle altar kurmalısınız. Cadılıkta temel malzemeleri toplamak önemlidir. Altarınızda bir tanrı bir tanrıça formu olmalıdır. Genelde tanrıça formu anne formunda ve altarda sağda (bebekli bir kadın resmi ya da meryem ana...) tanrı formu ise horned god veya baba formundadır (boynu

   , Yer: Witchcraft

×
×
 • Yeni Oluştur...