Jump to content

Astral Seyahat Serisi - 1


Ancients

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar ben Ancients.Bu bir giriş konusudur ve devamı gelecektir. Bir çok arkadaşımızın astral projeksiyonu başaramadığını görüyorum.Bunun için bir kaç detaya değinmek istiyorum.Emin olun okuduktan sonra çıkış için ne kadar kolaymış diyeceksiniz.Öncelikle astralin ne olduğunu bir kavrayalım. Astral projeksiyon öyle (benimde vaktiyle) zannettiğimiz gibi bizden bir tane daha çıkıp istediği yeri gezip dolaşması değil.Sadece isminde de yazdığı gibi farklı bir boyutu projekte etmektir. takıldığınız nokta detay olmasın.Yapmaya çalıştığınız şey astral olsun astral seyahat teknikleri değil.Bir çok kişi detaya takılıyor. 'şu teknik,bu teknik ama olmuyor' diyor işte takıldığınız nokta detay.Anlatmayın!Yaptığınız çalışmayı,en ufak bir ilerlemeyi paylaşmayın sağda solda çünkü bu alacağınız olumsuz yorumlarda moralinizi düşürür ayrıca yaptığınız çalışmaların değerini kaybetmesine sebep olur.İnternete ve kişilere güvenmeyin! İnternette yazılan veya konuştuğunuz kişilere güvenmeyin.Olayı kendiniz çözün çünkü bu hem idrak etmenizi sağlayacak hemde daha çabuk başarıya ulaşmanıza. Birazdan yazacaklarımda zaten kimseye ihtiyacınız olmadığını anlayacaksınız. Kanıtlama arzusuna girmeyin! Kimseye birşeyleri ispatlamak zorunda değilsiniz.Olayı önce kendinize kanıtlayın,kendiniz yaşayın,ilerleyin.Başkalarına 'bakın ben yapıyorum' demek için yapmaya çalışıyorsanız boşuna vakit kaybetmeyin.Teknik diye birşey yok! Astral projeksiyon tekniği diye birşey yok. Astral projeksiyon insanın her gece bilinçsizce yaptığı bir durumdur zaten.Astral yani enerji bedenimiz biz her uykuya daldığımızda fiziki bedenimizden çıkışını gerçekleştirir ve enerjisini yeniler.Olay sadece bilinçli yapmaktan geçiyor bunun ise tek yolu ]uyku ile uyanıklık arasını yakalamaktır.Uyku ile uyanıklık arası astral projeksiyonu gerçekleştirmenin tek yoludur (bilinçsiz çıkışlar hariç) Teknikleri unutun! önemli olan tek teknik uyku ile uyanıklık arasını yakalamaktır.Araştırmanız gereken konu astral projeksiyon yapımı değil trans hali,uyku ile uyanıklık arası teknikleri olsun.Çıkış kolay, sonrası zor! Çıkış yaptığınız zaman 'aa ne kadar basitmiş' diyeceksiniz. Zor olan kısım çıkış sonrasıdır.Çıkış yapınca görüntü olmayacak,uçmayacaksınız ve uyanınca bunu cevrenize anlatamayacaksınız! Çünkü çıkış sonrası farklı bir boyutta olacaksınız ve o boyutu daha önce görmediniz. Bunun için imajinasyon ve farkındalığınızın olması gerekir. İmajinasyon sizin o boyutu görsel olarak oluşturmanıza farkındalık ise anda kalıp,yorumsuzca hem süreyi uzatmanıza hemde uyandığınızda daha net hatırlamanıza yardımcı olacaktır.Çıkış öncesi bol bol meditasyon,rahatlama egzersizleri yapın.Bırakın ip tekniğiymiş vs. yi. Siz trans halini yakalayın ondan sonra çıkış yapmanız saniyeler sürecektir zaten.

 

 

Unutmayın araştırmanız gereken konu astral değildir.Araştırmanız gereken ana konular bunlardır:

Meditasyon

 

 

Farkındalık

 

 

İmajinasyon

 

 

Trans Hali

 

 

Umarım yazdıklarımın yardımı olur.ukalalık ve bilmişlik yapmıyorum yanlış anlamayın çünkü bende çıkış sonrasında pek birşey yapamıyorum benimde yeterli imajinasyonum,farkındalığım yok. Sadece çıkışın ne kadar kolay olduğunu zor olanın çıkış sonrası olduğunu anlamanıza yardımcı olmak istiyorum.

 

 

 

Ancients

 

Yazı dizisi şahsi görüş ve tecrübelerimi içermektedir. Karşıt ve destekleyici her yorum için şimdiden teşekkür ederim.

 

 

Astral Serisi - 1

 

Merhaba arkadaşlar nasılsınız. Astral projeksiyon serimizin ilk yazısıdır. Girişi daha önce yaptım. Yukarda giriş konumu paylaştım.

 

 

Öncelikle kısa bir özet giriş daha yapalım. Bildiğimiz üzere 'insan' çeşitli bedenleri kendisinde barındıran bir varlıktır.Bizim bu başlıkta işleyeceğimiz beden eterik yani enerji bedenidir. Enerji bedeni kişinin bedensel enerjisini sağlayan,hareket ve canlılık,görme ve daha bir çok işlevi barındıran bedendir. Bu beden insan her uykuya daldığı zaman fiziki bedene bağlı olarak çıkış gerçekleştirir ve enerjisini yeniler. Bunun neticesinde kişi rüyalar görür. Fakat bazı geceler kişi istemsizce uyanır ve kıpırdayamadığını farkeder. Çoğu kez halüsinasyonlar görür. Onu birisinin boğduğunu,nefes alamadığını,hareket edemediğini ama uyanık olduğunu hisseder. Bunun nedeni beynin henüz bedenin uyandığını farkedememesidir. Beyin bedenin uyandığını farkedemediği zaman eterik/astral bedeni tekrar vücuda çekmez ve beden sadece yaşamsal enerjiyi sağladığı için kişi kıpırdayamaz. Peki bunu bilinçli yapmak mümkün müdür? Elbette mümkündür. Bu yazı dizisinde astral projeksiyonu bilinçli uygulamayı işleyeceğiz.

 

 

Öncelikle sorular ile başlayalım.

 

 

 

 

Her insan astral yapabilir mi?

 

 

Elbette her insan astral projeksiyonu gerçekleştirebilir. Hiç bir yaş,cinsiyet ayrımı yoktur. Fakat bazı beyinsel engelleri aşması gerekmektedir.Bunlar korkular,hayaller,pişmanlıklar,gereksiz düşüncelerdir.

 

 

 

 

 

Astral yapınca ne oluyor? Neler yaşanıyor?

 

 

Belirli çıkış aşamaları gerçekleşiyor bunlara zaten değineceğiz yazıda bunun dışında ilk çıkışlarda genellikle görüntü olmuyor. Beyaz ekran denilen görüntü meydana geliyor çünkü orası ayrı bir boyut ve henüz orayı görmedim. Yani egosal bellekte kayıtlı değil. Bu yüzden ilk çıkışlarda bulunduğumuz ortamın projeksiyonu 'hiçlik' olacaktır. Daha sonra tıpkı strateji oyunlarında ki haritanın açılması gibi projeksiyon ilerleyecek ve görüntü oluşmaya başlayacaktır.

 

 

 

 

 

Astral için özel bir yetenek gerekli mi?

 

 

Hayır. Sadece kişinin kendisini bazı alanlarda geliştirmiş olması gerekli. Örneğin farkındalık,imajinasyon,meditasyon.

 

 

 

 

Bu alanların astralde kişiye ne faydası olur?

 

 

Farkındalık; kişinin duygu ve düşüncelerine bir seviye kontrol etmesini sağlar. Astral sırasında düşünme olayı gerçekleşmez. Yani projeksiyon gerçekleştikten sonra anlık kararlar ile devamlılık sağlanır. Bu kararlar ya o an ya da çıkış öncesi telkinlerler verilir. Farkındalığı sağlayan bir kişi düşüncelerini azaltabilir,anda kalıp astral süresini uzatabilir. İmajinasyon; kişinin çıkış sonrası görüntüyü daha hızlı ve net algılamalası,projekte denilen olayı daha rahat gerçekleştirmesini sağlar. Çünkü astral sonrası görüntünün sağlanması hayal kurarak değil imgeleme yapılarak sağlanır. Hayal kurulduğu an astral biter ve kişi rüya evresine geçer. Meditasyon; kişinin enerjisini yükseltmesini sağlar. Astral beden enerji bedenidir ve az enerjiyle kişi çıkış yapsa bile hemen bitecektir. Devamlılık sağlayamayacaktır. Fakat meditasyon uygulamaları ile enerjisini arttıran kişi projeksiyonu daha başarılı ve uzun kılacaktır.

 

 

 

 

Gümüş kordon nedir?

 

 

Gümüş kordon; kişinin astral bedeni ile fiziki bedeni arasında köprü görevi gören bağdır. Kişiye enerji akışı sağlar.

 

 

 

 

Astral tehlikeler nelerdir? Gümüş kordon kopar mı? Saldırıya uğrar mıyız?

 

 

Astralin hiç bir tehlikesi yoktur. Gümüş kordon yalnızca ölüm anında kopar ve beden enerji sağlayamaz fakat astral sırasında herhangi bir zarar olmaz. Astral her gece gerçekleşir ve orası farklı bir boyuttur. Orada saldırıya uğramak buluta yumruk atmaya benzer. Ancak yinede kişinin 'özgüven' içinde çıkışı sağlaması için öncesinde bazı koruma tedbirleri alabilir.

 

 

 

 

 

 

Astral sırasında diğer varlıkları görebilir miyiz? Şekilleri neye benzer?

 

 

Astral olayı görüntü atamayla gerçekleşen bir olaydır ve orası bir boyuttur. Nasıl ki insanların boyutuna geçen bir varlık insan şeklinde görünüyorsa oraya geçen bir varlıkta sizin atadığınız/bilinçaltınızda olan görüntüyle görünür. Ancak genellikle ışık hüzmesi şeklinde görünür. Yani gördüğünüz bir varlığın insan mı başka bir varlık mı olduğunu irtibat kurmadan anlayamazsınız.

 

 

 

 

 

 

Astral sırasında konuşabilir miyiz?

 

 

Ben konuşmaya şahit olmadım. Genelde telepatik yolla iletişim sağlanıyor. O sırada zihninizde canlanıyor sesler. Ayrıca başka sesleride duymadım. Ne araba sesleri,ne insan sesleri. Nadiren tiz titreşim,motor çalıştığı zaman çıkan sese benzer sesler duyulmakta.

 

 

 

Astrali başarmanın önünde ki engeller nelerdir?

 

 

Öncelikli engel astralin başarılacak birşey olduğu zannedilmesidir. Halbuki astral her insanın zaten bilinçsizce yaptığı birşeydir. Yürümek gibi,konuşmak gibi sıradan bir eylemdir. Gözünüzde çok büyütmek projeksiyonu o kadar geciktirir. Ek olarak geçmiş düşünceler,pişmanlıklar,hayaller,gereksiz düşünceler,korkular engeldir.

 

 

 

 

Astrali çevremdekilere anlatırsam ne olur?

 

 

Bilmeyenlere anlatırsanız deli tepkisi alabilirsiniz bu da sizin özgüveninizi kırar. Bilenlere de sürekli anlatmamanız gerek. Bu size özel,şahsi bir eylemdir. Anlattıkça değer kaybeder. Ayrıca başkalarına kanıtlamak,dikkat çekmek için astral denemek sadece boş zaman kaybıdır.

 

 

 

 

 

 

 

Şimdilik bu kadar soru cevap yeterli arkadaşlar ilerleyen serilerde sorularınızı yorum olarak belirtirseniz hem yoruma hem bir sonra ki yazıda cevap vermeye çalışırım.

 

 

 

 

 

 

Astral Projeksiyon Hazırlık

 

 

 

 

 

 

Öncelikle kendimize 1 hafta verelim. 1 hafta boyunca astral denemeyelim. Hergün düzenli olarak duş alıp meditasyon yapalım. Duş almak sürekli olmayacak sadece ilk hafta daha hızlı rahatlama hissini sağlamak içindir. Hergün kendimize bir saat belirleyelim ( akşam saatleri olursa daha uygun olur ) örneğin akşam 10 olsun. Saat 9 civarı duş alıp ufak bir mum eşliğinde karanlık bir oda da rahat olduğumuz fakat uykuya dalmayacağımız bir pozisyon belirleyelim kendimize. Mumu sağ tarafımıza koyalım. Tam karşıya koymak sizi yorabilir. Gözlerimizi kapatalım ve kendimizi bembeyaz bir oda da hayal edelim. Her taraf bembeyaz ve parlak bir beyaz. Işık şeklinde parlıyor. Ardından bu beyazlık her nefes alışımızda içimizde toplanıyor ve nefesi verdiğimiz an tüm vücudumuza yayılıp tüm gözeneklerimizden dışarı taşıyor. Bunu gevşeyene kadar yapalım. Aklımıza düşünceler gelecektir. Her gelen düşünceye gülümseyelim ve tekrar aynı enerji işlemine devam edelim. Bir süre sonra mayışacağız. Yaklaşım yarım saat kadar sonra meditasyon bitmeye yakın sıkılmaya başlayacak ve konsantrasyonumuzun dağıldığını hissedeceğiz. Bu noktada bırakalıp ve uyuyalım. Bunu 1 hafta boyunca düzenli olarak tekrarladığımız zaman her saati geldiği ve ortam sağlandığı an bedenimiz otomatik olarak kendisini o enerji seviyesine ayarlayacaktır.

 

 

 

 

1 hafta boyunca mümkünse et yemeyelim. Daha çok sebze ürünleri tüketelim ve bol bol su içelim. Soğan,sarımsak gibi bir süre kalıcı koku bırakan besinleri tüketmeyelim. Ve her gece yatmadan tıpkı lusid tekniklerinde olduğu gibi 'bu gece rüyalarımın farkında olacağım' telkinini kendimize verelim ve öyle uyuyalım. Unutmayın burada ki amaç enerjinizin teta seviyesine yani uyku ile uyanıklık arasında ki seviyeye daha rahat ulaşmasını sağlamak. Çünkü astral çıkış saniyeler sürmektedir. Önemli olan uyku ile uyanıklık arasında ki evreye ulaşmak. Çıkış yaptığınız zaman ne kadar kolaymış diyeceksiniz. Çünkü zor olan çıkış değil çıkış sonrasıdır.

 

 

 

 

Yazının devamında ilk astral denemesine dair detaylı zihinsel temizlik uygulamaları ve ilk denemeyi anlatacağım.

 

 

 

 

Ancients

 

 

 

 

www.gnoxis.com

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben uyurken birden uyuduğumun farkına varıyorum ve 10 15 saniye sonra kulaklarıma bir uğultu geliyor ve bum çıkıyorum ama rüyamı astral mi çünkü saçma şeyler gerçekleşiyor. bunu defalarca yaptım genelde düşüncek çok şeyim olduğu zaman ve uykulu olduğumda yatıyorum beynim düşünüyor sonra bir bakıyorum uyumuşum ama bilincim açık... bir gün gine böle olmuştu yükseliyodum birden düştüm karabasan oldu gözlerimi açtım hareket edemiyom siyah gölgeler böğrümü sıktılar acı hissettim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok güzel yazı olmuş. Fakat merak ettiğim bir nokta var. Astral seyahati yalnızca başka boyuttaki varlıklarla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir miyiz, bu güvenli bir yol mudur?

 

Kullanbiliriz. Farklı varlıkla boyutlarına geçiş de yapabiliriz. Güvenli olmayan yanları da mevcut. Astral sırasında bir tehlikesi yok ancak daha sonra fiziki beden - varlık iletişimine taşırsanız olayı güvensiz durumlar olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben ilkkez astral seyahat çıkışla ilgili ruhun bedenden tüğ gibi kayıp çıktığını okumustum o gun karar verdım ve denedım olmaz dıye dusundum hemen dışarı çıktımı hıssettım kendımı yatarken gordugumde öldüğümü düşündum panık oldum hazır degıldım ne yapacagımı bılemedım çok korktum suan sırt ustu yatamıyorum hala korkudan ıyce arastırmadan denemeyınız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...