Jump to content

Yarı değerli taşlar ve faydaları


sidar

Önerilen Mesajlar

Ametist: auranın gücünü arttırır ve titreşimini yükseltir, pozitif düşünmek için faydalıdır, bilinçliliği yükseltir.

 

Şeffaf kuvartz: kullanıldıgında ruhsal bir kalkan gorevi gorerek kişiyi enerji alanındaki negatiften kurtarır ve auraya pozitif enerji girişini sağlar. Cep telefonu, radyasyon, nazar gibi negatif radyoaktiviteden kişiyi korur.

 

Sarı yeşim: bağımlılıkların destek tedavisinde, neşe ve keyiflenmek icin ve sindirim sistemini şifalandırmak için kullanılır.

 

Zeytin yeşimi: romatizma, migren, uyku sorunları ve yaraların çabuk iyileşmesine faydalıdır. Bedenin enerji dengesinin sağlanmasına yardım eder.

 

Bal yeşimi: yorgunluk için faydalıdır.

 

Beyaz yeşim: bir konuda en iyi kararı vermeniz icin yani ilahi rehberlik icin faydalıdır.

 

Mavi yeşim: kas gerginliği ve zihinsel gerginliği yok eder. Bu sebeple meditasyon şifa reiki gibi calısmalar oncesinde kullanılabilir.

 

Yeşil yeşim: korku ve endişe duygularına iyi gelir. Fizyolojik detoks icinde kullanılır.

 

Lavanta yeşim: duygusal yaraları ve hayal kırıklıklarını iyileştirmek icin kullanılır.

 

Siyah yeşim: zeka ve algıyı arttırır.

 

Sitrin: önemli bir kuvartz kristalidir. Sarı renkte ametist gorunumundedir. Ancak nadir bulunan pahalı bi taştır. Ametist ozel fırınlarda 2000 derecenin uzerinde ısıtıldıgında sarı sitrin rengini alır ve bu şekilde sahtesi uretilir. Piyasada ozellikle uygun fiyata gercek sitrin bulmak oldukca zordur. Solar çakrayı açmak ve onarmak konusunda etkilidir. Depresyonu iyileştirme konusunda kullanılabilir.

 

Bantlı agat: negatif enerjilerden korunmak, stresten kurtulmak ve enerjiyi yukseltmek icin kullanılır.

 

Siyah agat: menopozda faydalıdır.ayrıca kötü şansın yok olması icinde etkilidir.

 

Blue lace agat: iletişim yeteneklerini arttırır. Akciğerler ve boğaz içinde faydalıdır.

 

Sarı agat: mide ve sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir. Denge canlılık ve keyif verir. Solar cakrayı açmak içinde kullanılabilir. Kendinizi hayatta desteksiz ve yalnız hissettiginiz zaman kullanabileceginiz bir taştır. Uyku

kalitesi ve iyi ruya gormek icinde kullanılabilir.

 

Yeşil agat: sevgiyi arttırmak ve duygusal kalıp ve sorunları iyileştirmek için kullanılır.

 

Moss agate: insanı etkilemekte olan derin korku ve blokajları temizler.yeni başlangıçların taşıdır.

 

Kırmızı agat: kan ile ilgili hastalıklara iyi gelir. Ayrıca yaşamınızda değişiklik yapmak istediğiniz zamanlarda destek alabileceğiniz bir taştır.

 

Lapis lazuli:zihinsel berraklık verir. Hafızayı güçlendirir. Iletişimi güçlendirir ve sosyal fobiye iyi gelir. Tansiyon dengeleyici etkisi vardır.

 

Serafinit: aura ve meridyen temizliğinde etkilidir. Kalp çakrasını açmak ve şifalandırmak için etkilidir. Sinirsel hastalıklarda fayda eder.

 

Apatite: kemikler ve dişler konusunda fayda verir. Yüksek tansiyona iyi gelir. Kaos, hayal kırıkşığı ve öfkeye iyi gelir. Diyet süresince iştah kontrolünde etkilidir.

 

Kaplan gözü: sindirim sistemine iyi gelir. Bağımsızlık taşıdır. Dalak ve pankreas icin faydalıdır. Ortamlarda gerilim ve stresi azaltır. Konsantrasyonu arttırır.

 

Hovlit: bedende kalsiyum dengesinin saglanmasına yardım eder. Kas ve zihinsel gerginliği azaltır. Uyku kalitesini arttırır.

 

Lepidolit: olumsuzluğu dağıtır. Boğaz,kalp ve 3. göz çakralarını aktif hale getirir.

 

Aventurin: hücre yenileyici ve gençleştirici özelliklere sahiptir. Anti aging konusunda etkilidir. Ayrıca neşelendirici etkisi vardır.

 

Hematit: kan dolaşımını düzenler. Kalp, böbrek ve karaciğerrahatsızlıklarında ve adet kramplarında fayda verir. Özgüveni yüksektir. Kök çakraya yerleştirildiginde kişiyi kolayca topraklar.

 

Pembe kuvartz: kalp çakrasının ve sevgi ve şefkatin taşıdır. Duygusal acıları iyileştirmekte, içsel cocugumuzu şifalandırmakta, sevgiyi arttırmakta, kalp cakrası ve duygusal şifada yeşimle birlikte en etkili taştır.

 

Kiwi taşı: ying yang dengesini kurar.sadece bu özelliği bile oldukça değerldir.

 

Unakit: hastalıkların ve sorunların gerçek sebeplerini yani orjinal sebeplerini bulmamıza yardım eder. Bu önemlidir.

 

Obsidyen: depresyon ve karamsarlığa iyi gelir. Ayrıca negatif enerjiyi yok eder. Bu konuda en etkili taşlardan birisidir.

 

Sodalit: nazar ve negatif enerjilerden korur. Sezgileri arttırır.

 

Kırmızı lal: zindelik verir. Kanı temizler ve kan dolaşımını hızlandırır. Kadınlarda regl düzensizliklerine ve sorunlarına iyi gelir.

 

Kırmızı kalsit: beden temizliği ve detoksta oldukça etkilidir. kronik yorgunluk, tükenmişlik, stres ve yüksek tansiyon konularında fayda verir. Ayrıca kişiye yardımları , sevgiyi çeker.

 

Turkuaz: iletişim taşıdır. Iletişim yetenegini ve sezgileri arttırmakta oldukça etkilidir.

 

Aragonite: duygusal denge, solar çakra için şifa, bilinçatlına atılmış acıların şifalanması ve auradaki dengesizliklere karşı oldukca etkilidir.

 

Amazonit: sezgi, ilham, psişik yetenekler ve duygusal travmaların temizliginde fayda verir.

 

Florit: zihinsel berraklık sağlar. Rahatsızlık veren mantıksız düşüncelere iyi gelir.

 

Kırmızı jasper: kök çakraya faydalıdır. Cinsel hastalıklarda şifa verici etkisi vardır. Yaşamdaki zorluklarla savaşma konusunda güç ve cesaret verir.

 

Akuamarin: karaciğer ve dalak konusunda şifa verici etkiye sahiptir.

 

Şaroit taşı: dönüşüm taşıdır. Öfke korku gibi negatif içeriği pozitife cevirmeye yardım eder.

 

Kalkoprit: 3. göz aktivasyonu için kullanılır.

 

Pirit: bugune kadar gördügüm en etkili enerji kalkanıdır. Kişiyi negatiften müthiş bir güçle korur. Yorgunluk ve depresyona da iyi gelir. (Bunun için prit bir koruma kalkanına niyetlenmeniz yeterlidir)

 

rodonit: fiziksel ve duygusal travmalarda etkilidir.

 

Sugulit: beyin yarımkürelerinin dengelenmesi için etkilidir.

 

Serpentin: şifa kanalının genişlemesini ve şifa gücünün artmasını sağlar.

 

Kyanit: negatif enerjiyi giderir. Öfke, kaos ve kötü düşünceleri engeller.

 

Dumörtiorit: zihinsel gelişim ve kısa zamanda çok şey öğrenmek için kullanılır.

 

Moldavit: empati, hoşgörü ve anlayışı arttırır. Ruhsal gelişime destek olur ve manevi gelişimi destekler.

 

Anjelit ve selenit: melek taşlarıdır ve melek çalışmaları yapanların yetenek ve algılarını geliştirmek ve bağlantı kalitesini arttırmak icin kullanabilecekleri çok guzel taşlardır.

 

Alıntıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şu zamana kadarki şahşi deneyimlerimi aktarıyorum,

ametist gerçekten parlak canlıysa takıntılara karşı o kadar aktif ayrıca taşlar zamanla etki gösteriyor dualar gibi tek başına sihirli tılsım gibi medet ummamak lazım sabırsızsanız pek uğraşmayın.

 

Şeffaf kuvartz: çok güzel bir taş olmasına karşın ortamdaki tüm negatifleri çektiği için sürekli yıkanıp yüklenip kullanılması lazım.çok enerji olsa da çabuk tükeniyor.

 

Sarı yeşim.

 

Bal yeşimi:

 

Beyaz yeşim:

 

Mavi yeşim: Lavanta yeşim: Siyah yeşim: gibi taşların gerçek fotolarını görmek isteriz genelde çok bulunmayan taşların sahtesi çabuk yapılıyor

 

Yeşil yeşim: insana sempatiklik kazandırıyor fakat bu taşında enerjisinin çabuk tükendiğini düşünüyorum.

 

Sitrin: insanı açıktırıyor sindirimde asitlenmeyi arttırabilir yada hazmı kolaylaştırabilir pozitif enerjisi kuvarza göre daha dayanıklı.

 

Bantlı agat: .

 

Siyah agat:

 

Blue lace agat:

 

Sarı agat.

 

Yeşil agat: .

 

Moss agate: .

 

Kırmızı agat: taşlarının hala tam yerini bilemiyorum akikl mi agat mı aynı şey mi ve kırmızı tonları dışındakilerin resmini bekliyorum.

 

Lapis lazuli:bana hep birşeyler özletti bazen dilek tutunca gerçekleşmesine yardımcı enerjisi var fakat çabuk eskiyor gibi çok gizemli bir enerjisi var..

 

Serafinit: Apatite: bir sürü çeşit ismi olan taşlardan mı bilemiyorum, gerçeğinin resmini görmek isterim.

 

 

 

Kaplan gözü: sitrininin kat kat enerjilisi sitrin neyer iyi gelirse o da öyle ama strine göre daha çok hiper aktivite kırıp dökmeye adından anlaşılacağı gibi kaplanımsı bir enerji verebilir.

 

Lepidolit: tanıtımının daha çok yapılmasını istediğim taşlardan

 

Aventurin: insana gizemli bir çekicilik katıyor,ağrı sızılarınızı bi parça hafifletiyor.

 

Hematit: kramp ve kana faydasını görememiştim fakat bol bol saç çıkarmıştı.

 

Pembe kuvartz:alsam mı atsam mı dediğim bir taş diğer kuvarzlar gibi çabuk enerjisi tükenir o sevgi arttırma moral bozukluğuna dönebilir erosun oku gibi gerekli insanı değil en alakasız kişiyi size aşık ettirebilir dikkat zaten böyle birşey yaparsa etkisi ölümsüz illa size aşık aolan kişiyi hayatınızdan çıkarsanızda size ait sizi hatırlatan herhangi bir nesne ile size o zaman hissettiklerini düşünür.

 

Kiwi taşı: inşallah tanıtımı daha çok yapılır.

 

Unakit: hem bedensel hem ruhsal bütün sorunların sebeplerini düşündürüyor insana ayrıca gizemli bir çekicilik katıyor insanları bilinçdışı olarak etki altına alıyor ya itiyor yada çekiyorsunuz..

 

Obsidyen: insanı onix gibi nötrleştiren bir taş depresyona çözüm olduğunu düşünmüyorum ama olan sorununuzunda daha kafanızı meşgul etmesini azaltıyor.

 

Sodalit: lapisle akraba taş ona göre enerjisi daha dayanıklı fakat bende mide bulantısı hissiyatı yapıyor itiyor nedense.

 

Kırmızı lal: insana vişne suyu içme hissi uyandırıyor, cinsel dürtüleri gerçekten dürtüyor kadınların fazla vamp olmasına sebep olabilir ama cinsel yönden soğuk erkeklere daha iyi gidecek bir taş olduğunu düşünüyorum.menepozlara fazla verilirse 40ından sonra teneşir paklar durumları olabilir :D

 

Kırmızı kalsit: tanıtımı yapılmasını istediğim taşlardan.

 

Turkuaz: boyun çakrasından başka yerde etkisi olmadığını duyunca hayal kırıklığına uğradım.boyuna sağlam bir kolye ile insanı çok etkileyici büyüleyici enerji verir.turkuvazı düşününce hep aklıma deniz kenarı ve dalgalar geliyor.gül satan fal bakan kadınların takıları gibi

 

Aragonite: enerji potansiyeli yüksek fakat adam gibi biri bu taşın enerji uyumlamasını yapmalı.

 

Amazonit: elimdeki ne kadar gerçek tartışılır pek verim alamayıp lapise benzettiğim taş.

 

Florit: zihni gerçekten gereksiz şeylerden arındırıyor tam bir zihin açıcı mesele piyasada en kalitelisini en yoğununu bulmak çünkü çabuk kırılıyor piyasadakiler buna rağmen enerjileri fena değil sınava girerken takılması gereken bir numaralı taş.

 

Kırmızı jasper: bildiğimiz ırmaktan toplanan taş enerjisi veriyor gençleştirmekten çok genç bir enerji sağlıyor..

 

Akuamarin: ülkemize getirilenlerden çok bulunanları sahte sanırım etkisi enerjisi düşük fakat ithal olanlarının yüksek gece yatarken takarsanız psikolojiniz bozuksa daha da bozulabilir kabus görmeyen insanı kabus gördürtür..

 

Şaroit taşı: gerçeğinin tanıtımını bekliyorum

 

Kalkoprit: gerçeğinin tanıtımını bekliyorum..

 

Pirit: pek deneyimleyemdim ülkemizde yaygın kullanılabilirse daha iyi etkileri olabilir bana toplumsal bir enerji zinciri birliktelik sağlama nerjisi verir gibime geliyor.

 

rodonit: insanı daha ılımlı yapıyor. yalnız bu ılımlılık yüzeysel kalıyor insanların içindeki fırtınaları sakinleştirmekte zayıf.bir yerde büyüye karşı korunma özelliği olduğu söylenmişti sanırım bunun için enerjisinin uyumlanması lazım..

 

Sugulit: çok bilinen çok çıkarılan olmadığı için sahteleri çok ve etkileri gizemli kalıyor..

 

Serpentin: insana alaca bir seramik gibi görünüyor yaşlılara iyi geliyor demişti bir uzman arkadaşım açıkçası göründüğü kadar gizemli ve tılsımlı bir taş enerjisi hissetmedim artık cinsinden yada çıkarıldığı yöreden mi bilemem.

 

Kyanit: en çok deneyimlemeyi istediğim taş pekte pahalı ve akuamarine ile çok benzer en beni çeken özelliği diğer şifalı taşları ve kendi kendisini temizlemesi bu işte uzmanlar bile sattıkları taşların bakımı ile ilgilenmiyorlar bende şahsen ilgilenemiyorum kendi kendisini temizleyen bir taş benim için daha cazip birde bol bulunabilseydi.

 

Dumörtiorit: eğer bilinen şifalı taşların başka versiyonu değilse resimlerini görmek isterim

 

Moldavit: empati, çok küçük miktarda sahip olduğum için faydasını pek anlayamadım.

 

Anjelit ve selenit: çok az ancak internette fotolarına rastladığım taşlardan. ayrıca şunu farkettim herkesin kendi vatanında çıkan taşların enerji uyumlaması basit oluyor o yüzden 1 numaralı olarak akik ve ametisten fayda görebiliriz milletçe diğer taşların uyumlanması için belli bir birikim gerekiyor.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mavi kuvarsın psişik/majik özellikleri hakkında detaylı bilgisi olan var mı?

 

Kuvars kristalleri, yapısına karışmış olan maddelere göre renk değiştirirler. Çoğunlukla beyaz renklidirler. Ama; Mavi, Yeşil, Siyah, Pembe gibi farklı renklerde olanlarına da çokça rastlanmaktadır. Kuvars kristallerinin en temel özelliği, kendisine yüklenen (gücü) enerjiyi depolamaları ve arttırabilmeleridir. Aynı zamanda, dışarıdan gelen bir enerjiyi kişiye ya da istenen nesneye yansıtma özellikleri de var. Bu tamamen kişinin taşı ve enerjiyi nasıl yönlendirebildiğiyle alakalıdır. Kuvars kristallerinin enerji yönetim merkezi Ay'dır. Tarihte bir çok uygarlık tarafından güneş ışınlarını toplama ve dağıtma konusunda kullanılsalar ve bu konuda oldukça yetenekli olsalar da, Ay sistemli yönetilirler. Ay fazlarına, evrelerine göre Kuvars kristallerinin enerjisinde değişimler görülebilir. Ve tabi tahmin edebileceğiniz gibi bir Kuvars'ın en yüksek çalışma potansiyelinde olduğu zaman dolunay zamanıdır. Tüm kuvarsların temelinde, en belirgin özellik olarak ''Şifa vermeleri'' yatsa da, kuvarslar görünüşlerine göre dişi kuvarslar ve erkek kuvarslar olarak ikiye ayrılır ve bu ayrım doğrultusunda birkaç farklı özellik gösterirler. Dişi kuvarslar, dumanlı bir görüntüye sahiptirler dışarıdan bakınca. Dişi kuvarslar ile; sezgisel yeteneklerinizi arttırabilirsiniz. Özellikle durugörü ile ilgileniyorsanız işinize oldukça yarayacaklardır. Erkek kuvarslar, parlak görünümde olurlar ve içlerinde su damlacıkları varmış gibi bir görüntüleri vardır. Erkek kuvarslar da negatif enerjiyi pozitife çevirirken kullanılabilir. Boğaz çakranızı açarlar. Meditasyon yapıyorsak eğer, çok daha kolay adapte olmamız konusunda yardımcıdırlar. Zihni yatıştırır ve korkuları uzaklaştırırlar. Genel olarak Kuvars kristalleri hakkında söylenebilecek şeyler bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kehribar taşı hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Kehribar... Taş olmayan taş çeşidi. (:

Özellikle kozalaklı çam ağaçlarının reçineleri uzuun zamanlar içerisinde taşlaşırlar. Ve ortaya çıkan yeni nesneye ''kehribar taşı'' deriz. Yani doğada direk taş olarak bulunmazlar. Bir dönüşüm hali sonrası meydana gelirler. Kırmızı ve sarı arasındaki tüm renk tonlarında olabiliyorlar. Kiremit rengi, koyu bir turuncu, tam sarı ya da tam kırmızı. Oldukça saydam bir görüntüleri var, ve çabuk ısınabiliyorlar. Yaydıkları ısı enerjisinin özellikle boğaz ve üst solunum yolları enfeksiyonlarının tedavisi konusunda oldukça yararlı olduğu söyleniyor, çünkü kehribar boğaz çakrasının taşıdır ve onu meydana getiren bileşenlerin içerisinde hava elementi bulunur. Manyetik gücü yüksek bir taştır. Çam ağacından meydana geldiği için, yakılırsa hoş bir çam kokusu yayar. Ateş grubu burçları üzerinde keskin etkileri olduğu rivayet edilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gerçek kyanitin bulunduğu yer hakkında bilgi almak istiyorum çok ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.

 

Kyanit taşının işlenmemiş halini Türkiye'de bulmanız oldukça zor. Çünkü sadece yurt dışında birkaç ülkede çıkarılan çok nadir bulunan bir taştır Kyanit. İşlenmesi zor bir taş olduğu için aksesuarcılar tarafından da pek tercih edilmiyor. Kyaniti sanırım iç huzur ve bilinçaltı dengeni sağlayabilmek için arıyorsun. Neredeyse aynı görevi gören; Florit, Kuvars, Topaz gibi taşları tercih edebilirsin onun yerine. Tek bir taşa bağlı kalmayı da doğru bulmuyorum ben. Evren ve doğa bize sonsuz seçenek sunuyorlar her konuda. Önemli olan bu seçenekleri iyi değerlendirebilmek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3-4 kez alışveriş yaptım şu siteden. İstanbulda'ysan tasarım atölyesine gidebilirsin ya da internet üzerinden sipariş verirsin. http://www.kenzay.com/listproducts.asp?LbId=6&GemId=158

 

gerçek kyanitin bulunduğu yer hakkında bilgi almak istiyorum çok ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3-4 kez alışveriş yaptım şu siteden. İstanbulda'ysan tasarım atölyesine gidebilirsin ya da internet üzerinden sipariş verirsin. http://www.kenzay.com/listproducts.asp?LbId=6&GemId=158

teşekürler gerçekten süper taşlar var ama bir avuç gösterip fotolarda bir parmak kadar mı gönderirler bilemeyeceğim neyse bakarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazıyor zaten (verilen fiyat adet fiyatıdır.) diye. Sonuçta çakıl taşı değil bunlar, normal böyle olması. 8 mm lik de var 20 gramlıkta.

teşekürler gerçekten süper taşlar var ama bir avuç gösterip fotolarda bir parmak kadar mı gönderirler bilemeyeceğim neyse bakarım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 element grubunun burçlarının ayrı ayrı taşları var.Element grubuna göre taşların burçlara fazladan bir etkisi oluyor mu?

 

Doğada hiçbir nesnenin sebepsiz yere yaratıldığına inanmıyorum.

Bir ormanda gördüğünüz kurumuş bir yapraktan tutun, göl kenarındaki bir taş parçasında,

hatta bir ağacın kırılan dalında bile Doğa'nın tılsımları saklıdır.

Doğada sebepsiz yere var olan hiçbir nesne yoktur.

Taşların da birçok konuda özel yeteneğe sahip olduğu doğrudur.

Bu konuda fikir ayrımı yaşadığım tek nokta;

Burçlara göre taş seçimi, ten rengine göre taş seçimi vb zırvalıklardır.

Bir taşı deniz kıyısında da bulsanız, bir tezgahta da görüp satın alsanız, ormanda da rastlasanız o taşın nereden geldiğinin ya da sizin burcunuza vs. uygun olup olmadığının bir önemi yoktur bana göre.

Size en uygun taşınıza rastladığınız anda zaten bunu hissedersiniz.

Karşı koyamayıp almak istersiniz.

Belki aldığınız taş bir başkasına göre çok sıradan basit bir taş gibi görünebilir.

Fakat size verdiği enerji apayrıdır.

Zaten doğru taşınıza rastladığınız an, o taş; size altar çalışmalarınızda da, büyüsel deneyimlerinizde de, sağlığınızla alakalı konularda da, gereğinden fazla yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.topgeo.de/bilder/moldavit_baum_2160.jpg

 

Moldavit... Yeni takıntım :) Hafızayı kuvvetlendirdiği söyleniyor. Tam sınav arifesinde oldukça yararlı geleceğini düşündüm ve Bursa'da buldum taşı... Birkaç güne gelecek. Satıcı ile yaptığım görüşmede, satıcı taşın çok etkili olduğu, bu nedenle 1 haftadan fazla üzerimde taşımamam gerektiğini ve başka bir taşla birlikte taşımamam gerektiğini söyledi. Taş beni çok fazla cezbetti ve içimden bir ses bu taşı almam gerektiği konusunda ısrarcı... Gelsin etkilerini yazarım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında Yada taşı diye bilinir, ama günümüzde bulunan yeşim taşının bu taşla pek ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Tılsımlı yada taşının kurt karnından çıktığına da inanılırmış.

 

Efsaneden öte, birçok kaynakta bu taşın varlığından söz edilir. Aslında Haarp teknolojisini ilk bizim atalarımız keşfetmiş. :laugh:

 

Yeşim taşının, eski Türklerde yağmur ve fırtına yaratmak için kullanıldığı hakkında ne dersiniz?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşin efsane kısmı bir yana, Tesla'nın fiziğini öğrendikçe, böyle konulara daha çok inanmaya başladım. Frekanslar ve rezonans konusu incelemeye değer.

 

Aslında Yada taşı diye bilinir, ama günümüzde bulunan yeşim taşının bu taşla pek ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Tılsımlı yada taşının kurt karnından çıktığına da inanılırmış.

 

Efsaneden öte, birçok kaynakta bu taşın varlığından söz edilir. Aslında Haarp teknolojisini ilk bizim atalarımız keşfetmiş. :laugh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birden fazla eserde buna İslâmi kaynaklarda dahil; bu konudan bahsedildiği için ben efsane olarak bakmıyorum zaten. Mümkündür yani. Ancak bu taşın yok edilişine dair bazı söylenceler var. Türkler her daim Çinlilerle savaş hâlinde oldukları için, Çinliler bu taşı ele geçimeyi amaç edinmişler. Ele geçirince de, ezip toz hâline getirerek yok etmişler. Bu sadece onlarca söylencelerden bir tanesi. Hâttâ Anadolu'ya kadar getirilmiş bu taş. Taş kullanıldıktan sonra suda bekletilir, kendini yenilemesi sağlanırmış. Müslümanlara karşı savaşta dahi kullanılmış.

 

Tesla demişken; Philedelphia Deneyine de bir gözat istersen.

 

İşin efsane kısmı bir yana, Tesla'nın fiziğini öğrendikçe, böyle konulara daha çok inanmaya başladım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...