Jump to content

Şemsiye akademisi


lenalee

Önerilen Mesajlar

http://www.kahramanlarsinemada.com/wp-content/uploads/2011/11/Semsiye-Akademisi-430x157.jpgArkadaşlar, Star Wars çizgi romanlarını Türkçeye kazandıran JBC Yayıncılık şimdi de “The Umbrella Academy /Şemsiye Akademisi” çizgi romanını yayınlamaya başladı. http://www.kahramanlarsinemada.com/wp-content/uploads/2011/11/Semsiye-Akademisi-Cilt-1-kapak-723x1024.jpgYurt dışında çok önemli ödüller kazanan çizgi romanın basın bültenini sizlerle paylaşıyorum:Eserin Adı : Şemsiye Akademisi Cilt 1 : Kıyamet Senfonisi

Eserin Orijinal Adı : The Umbrella Academy Volume 1 : Apocalypse Suite

Sayfa Sayısı : 184

Materyal : 135 Gr Parlak Kuşe İç Sayfalar : 300 Gr Parlak Kuşe Kapak : Amerikan İplik Cilt

Yazan : Gerard Way

Çizen : Gabriel Ba

Çevirmen : Sina Şehim

Editör : Bora Öngürer

Yayına Hazırlayan : Berk Şentürk

Yayın Sorumlusu : İlker Sözdinler

Yayın Yönetmeni : Ertan Ergil

ISBN : 978-605-62417-0-3

http://www.kahramanlarsinemada.com/wp-content/uploads/2011/11/Semsiye-Akademisi-01-212x300.jpghttp://www.kahramanlarsinemada.com/wp-content/uploads/2011/11/Semsiye-Akademisi-02-212x300.jpgALDIĞI ÖDÜLLER :Amazon.com : 2008 En İyi Çizgi RomanEisner Ödülleri : 2009

En İyi Grafik Roman Ödülü

En İyi Kapak Artisti Ödülü

En İyi Renklendirme Artisti Ödülü

En İyi Çizim Artisti ÖdülüBook Expo America : 2009 En İyi Çizgi RomanNew York Times : En İyi SatanlarYoung Adult Library Service Association (YALSA) : Gençler İçin Okunması Gereken En İyi 10 Çizgi Roman Ödülü.http://www.kahramanlarsinemada.com/wp-content/uploads/2011/11/Semsiye-Akademisi-03-212x300.jpghttp://www.kahramanlarsinemada.com/wp-content/uploads/2011/11/Semsiye-Akademisi-04-212x300.jpg“Şemsiye Akademisi : Cilt 1 – Kıyamet Senfonisi”nin Konusu:

Her şey Dünya genelinde gerçekleşen sıra dışı bir olay ile başlar. Daha önce hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen kadınlar , ardı ardına 43 çocuk dünyaya getirirler. Milyoner mucit Reginald Hargreeves ise bu çocuklardan 7 tanesini evlat edinir. Kendisine bunun nedeni sorulduğunda ise sadece ‘ Dünyayı Kurtarmak İçin ‘ der.Hargreeves, sıra dışı güçleri olan bu çocukları eğitmek için Şemsiye Akademisini kurar. Bu akademi çocuklar için içlerindeki güçleri keşfetmeyi sağlayacak bir aile olacaktır ; fakat bu aile çok da kalıcı olmayacaktır.Yirmi yılın yarattığı bir yol ayrılığından sonra üvey babalarının ölümü üzerine tekrar bir araya gelirler. Çoktan kendi hayatlarını kurmuş grup üyeleri, bu toplanmanın ardından hem dünyayı yok etmek isteyen kötü güçlerle hem de kendi aralarındaki yirmi yılın silemediği gerginliklerle amansız bir savaşa girmek zorunda kalacaklardır.http://www.kahramanlarsinemada.com/wp-content/uploads/2011/11/Semsiye-Akademisi-05.jpgŞemsiye Akademisi piyasaya çıktığı sene , Eisner ödülleri başta olmak üzere , En İyi Grafik Roman , En İyi Hikaye , En İyi Renklendirme , En İyi Kapak Tasarımı gibi pek çok dalda ödüller kazanmıştır. New York Times Best Selling ve Amazon.com Tarafından 2008′in En İyi Çizgi Romanı Seçilmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...