Jump to content

Liselilere etek yasağı


Ariakas

Önerilen Mesajlar

Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı. Okul Müdürü Hayri Bahşi, “Okulumuz öğrencileri artık büyük çocuklar. Merdivenden inip çıkmalarında sorunlar olmasın diye düşündük” dedi.

Trabzon Milli Eğitim İl Müdürü Tamer Kırbaç’ın “Erkek öğrenciler ile kız öğrenciler aynı binada altlı üstlü kalıyor. Aynı merdivenleri kullanarak uyumaya gitmeleri inanın beni iki yıldır rahatsız ediyor ve diken üstünde oturmama sebep oluyor” sözlerini ardından bir skandal da Antalya’da yaşandı. Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı. Okul Müdürü Hayri Bahşi, yeni kılık kıyafet yönetmeliğine göre okul aile birliğinin de onayıyla bu yıl öğrencilerin gri pantalon, beyaz tişört olan okul forması giymelerine karar verildiğini söyledi. Daha önceki yıllarda uygulanan kurala göre üst sınıfta okuyan kız öğrenciler etek giyebilecek. “Kız öğrencilerin pantalon giyerek daha rahat edeceğini” savunan Bahşi, “Yeni yönetmeliğe göre bu karar alındı. Çocuklarımızın forma giymesi benimsendi. Biz de erkek ve kız çocuklarının da pantalon giymesine karar verdik. Böylece çocuklarımız rahat edecek. Ayrıca okulumuz öğrencileri artık büyük çocuklar. Merdivenden inip çıkmalarında sorunlar olmasın diye düşündük” diye konuştu. Okula yeni başlayan bir kız öğrencinin velisi olan A.E ise “Kızım naif bir çocuk. Bu konuda direnecek durumda değil. Ama bir kız çocuğuna etek giymesinin yasaklanmasına bir anlam veremiyorum. Kız çocuklarının etek giymesi merdivende etekleri açılır diye yasaklanırken okulda birçok türbanlı öğretmen var. Cumhuriyet kazanımlarımızdan tek tek vazgeçiliyor” dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten vardı etek yasak olan okullar. Olmasa bile psikolojik baskı zaten çok fazla.Okulda güya etek serbest dense bile giyene yapmadıklarını bırakmıyorlar. Bakırköy-Ataköy Lisesinde,Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Lisesinde, Eyüp Anadolu Lisesinde etek serbest olsa bile kızlar giymez mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu çocuklar ilaydanın rüyasını tuğçenin tenis kortundaki maceralarını falan öğrenecek fizik dersinde.ne bekliyorsun ki ,ara elemanlar hazırlanıyor.

haremlik selamlık olsun ,sevişmesinler,duygularını içine basık yaşasınlar,hayal kuramasınlar,istedikleri hayatlara asla ulaşamayacaklarını düşünsünler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aklıma burada ki okula ilk geldiğim gün aklıma geldi :D Hiç etek giyen kızın olmamasına şaşırmıştım.Yasak değildi,giyen olursa bile altına mutlaka bacaklarını iyice kapatan bir çorapta giyiyordu.Yasak değil sözde,ama bir giyen olsa neler neler oluyor :mad:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben lisedeyken istemistim pantolonla rahat rahat dolasayim diye ama bizim pantolon giymemiz yasakti, zaten istesek de kiz pantalonu formasi diye birsey yoktu. tabi o zamanlar bu biyiklilar daha cocuktu, yetisip tam hayvana donusmemislerdi, uzerimde baski uygulayacak yetkiye sahip degildiler. baska turlu hayvanlar vardi o zamanlar. hey gidi eski gunler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...