Jump to content

Aşk büyüsü (Diana)


Jasgues

Önerilen Mesajlar

Diana'ya ve Ay'a tapan bir büyücü eğer bir kadının aşkını kazanmak isterse onu köpeğe dönüştürebilir. Kadın kim olduğunu, bildiği herşeyi unutacak ve koşa koşa büyücünü evine gelecektir. Evde, tekrar doğal formuna bürünecek ve onunla olacaktır. Ayrılma zamanı gelip çattığında, tekrar köpek olup evine gidecek ve orada yine kadın haline gelecektir. Ona hayalmış gibi gelen bir iki anıdan başkasını hatırlamayacak, en sonunda yine köpeğe dönüşecektir çünkü Diana'nın yanında ezelden beri bir köpek varolagelmiştir.

 

Evine aşk getirmek isteyen büyücü şunları söyleyerek bu büyüyü yapmalıdır:

 

Bugün Cuma, canım erken kalkmak istedi. Zengin bir lordun kalbini kazanmak istediğim kızını görmüştüm ve pek iyi uyuyamadım. Fakir olsaydı, onu parayla elde edebilirdim ama karun gibi zengin, bu yüzden umutsuzum. Bana yardım etmesi için Diana'yı çağıracağım.

 

Diana'ya yakarı

 

Diana, güzel Diana!

Güzel olduğun kadar iyisin de

Sana hep inandım

Sana sevilmenin hazzını yaşattım

Şimdi sıra sende

Sen istersen herşey olur

Yapamayacağın şey yoktur

Dileğimi yerine getireceksen

Ne olur kızın Aradia'yı çağır

Yolla onu sevdiğimin yatağına

Ki bir köpek halini alsın

Ve yanıma, odama gelsin

Ama gelir gelmez senden ricam

Sonra insan şeklini alabilir

Arzuladığım çekiciliğine bürünebilir

Ruhlarımız neşeyle tatmin olana dek

Sevişelim doyasıya

Ulu Peri Kraliçesinin

Ve onun adil kızı Aradia'nın ihsanıyla

Tekrar köğeğe çevir onu

Sonra da yine insan biçimine!

Böylece Aradia'nın etkisi altındaki kız hiçbir şeyden şüphelenmeden ve kimseye görülmeden, bir köpek olarak dönecektir evine; Aradia'nın tesiriyle bunun bir rüya olduğunu sanacaktır.

Alıntıdır!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu aşktan çok şehvetle alakalı bir büyüdür. Burada bahsedilen köpeğe dönüşme olayıysa elbette bizim gerçekliğimizde değil astral boyutta gerçekleşiyor. Bunlar bir kenara Aradia:The Gospel of Witches'da bir erkeğin kadını elde etmek için yapacağı büyünün bulunması beni çok şaşırtmıştı. Bildiğiniz üzere cadıların genelde kadın olduğuna inanılır. Bu eski zamanlarda daha kalıplaşmış bir inançtı, böyle bir dönemde nasıl oldu da erkeğin yapacağı aşk büyüsü Vangelo'ya girebildi hep merak etmişimdir. Her ne kadar Vangelo da kadın erkek herkese seslenilse de İtalyan folklorunda pek erkek cadıya rastlanmaz(tabi azizlerle savaşan büyücüleri saymazsak).

 

Ayrıca büyünün tam olmadığı konusunda Sirius'la aynı fikirdeyim ve Türkçe çevirisinde bulunmamasına karşın büyünün İtalyanca'sını bulmanızı ve onu kullanmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Aşk

   Yazı: Lauren Slater Fotoğraflar: Jodi Cobb     Uzmanlar, çılgınca aşk yaşayan insanların beyninde meydana gelen kimyasal hareketliliğin, obsesif kompülsif bozukluk ile benzerlikler gösterdiğini ortaya çıkardı. Ve artık, " deliler gibi sevme" kavramı yepyeni bir anlam kazandı.   Aşkın karmaşıklığını anlatmak için öykülerden, kıskanç tanrılara ve aşk oklarına dair masallardan yararlandık. Oysa artık bilim işin içine girerek, bizim oldum olası bir efsane, bir sihir olduğunu

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • Yeni bir aşk büyüsü daha

   İlk önce bir kağıt veya deri üzerine sevdiğinizin adı soyadını yazıyorsunuz siyah mürekkeple (anne ismi veya baba ismi varsa daha iyi olabilir) Kırmızı bir mum yakıyorsunuz Sevdiğinizi imgeleyip muma odaklanıyorsunuz inandığınız tanrı varsa ondan yardım diliyorsunuz örnek olarak Ay tanrı ve tanrıçaları affınıza sığınarak sizden yardım istiyorum --- kızı --- --- beni sevsin bana aşkla dolsun diyip bir kaç kez tekrarlıyorsunuz inanarak hissederek. sevdiğinizin ismini yazdığınız kağıdı yakıyo

   , Yer: Witchcraft

  • Aşk Büyüsü?

   Açıkçası ne olduğunu bilmiyorum. Adı geçen Tanrıça Oshun, Afrika kökenli bir Tanrıça, bu sebeple Voodoo'ya mı girer bilmiyorum. Paylaşma sebebim forumdaki tecrübeli arkadaşların fikrini almak. İşkembeden sallanmış bir büyü mü sizce yoksa sağlam temelleri ve kendi içinde mantığı olan bir çalışma mı? Fikir verirseniz sevinirim.   Bundan sonraki kısım alıntıdır:   Malzemeler         1-Küçük mama kavanozu(Kavanozun üstündeki etiket çıkarılmış bir biçimde) 2-Bir adet tütsü(Herhangi bir koku olabi

   , Yer: Witchcraft

  • güzellik büyüsü,iksiri,ritüel vb.?

   merhabalar,bu konuda bana yardım edebilecek birileri varsa çok memnun olurum

   , Yer: Pano

  • Saplantı Aşk Büyüsü

   Yapılan kişi size kafayı takar.Büyü ingilizceden çevirilmiş ve düzenlenmiştir.Kaynağı net hatırlamıyorum ancak bana ait değil.Arşivimden çevirildi.   Çeviriyi yapan : AkiraZombie Düzenleyen : Ben oluyorum   Büyümüze geçelim.. Öncelikle çember açma işlemini yapıyoruz..Sonra dört yanımıza birer mum koyup,   Tanrı, tanrıça ve beş elementin gücü ile.. dedikten sonra şu metni okuyoruz..   Your the reason i wake up each day,without you i have no reason to stay ,i cant imagine life without you

   , Yer: Witchcraft

×
×
 • Yeni Oluştur...