Jump to content

Kehanet


biggang

Önerilen Mesajlar

Kehanet

 

"Türk İmparatorluğu'nun Çöküşü"ne dair kehanetleri de kapsayan Laonicus Chalcondyles'in "Kehanetler Kitabı" Aytunç Altındal tarafından yayımlandı.

Altındal, kitabın önsözünde, geleceği Tanrı'dan başka hiç kimsenin bilemeyeceğini, ancak, "kehanetler"in birer öngörü olarak değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor. 1425 yılında doğup yaklaşık 1490 yılına kadar yaşamış ve hayatının bir bölümünü Konstantinapolis'te (İstanbul) geçirmiş olan Atinalı tarihçi yazarın kitabında yer alan ve gerçekleşen kehanetlerden bazıları şöyle:

# Katolik Kilisesi ile İstanbul'daki Ortadoks Kilisesi kardeşçe kucaklaşacaklardır. Bu kucaklaşma, aynı ifadelerle Kasım 2006'da gerçekleşmiştir.

# Fatih'ten sonraki 16. padişah döneminde, Osmanlı içerden çökmeye başlayacak ve padişah kendi adamlarınca devrilecektir. 16. padişah III. Ahmet'tir ve Eylül 1730'da Patrona Halil'in başlattığı isyandan sonra yok edilmiştir; kehanet yerini bulmuştur.

# Bu dönemde, Tatar Hanı Osmanlı'ya yardım etmeyecektir. Bu da gerçekleşmiştir.

# "Üç kez üç yüz yıl ve bir de yirmilik" tarihinde Osmanlı Devleti yok olacaktır. Gerçekten de Türkiye Cumhuriyeti 1920'de kurulmuştur.

 

 

Kehanet gerçekleşti

# İstanbul'u ele geçirecek olan padişahın adı ile teslim edecek olanın adı aynı olacaktır. Her ikisinin adı da "Mehmet"ti. Kehanet doğru çıkmıştır.

# Çok hızlı davranan bir Müslüman prens, Hıristiyanlara fark ettirmeden, Türk Devleti'ni yeniden kuracaktır. Bu prens Atatürk'tür ve kehanet gerçekleşmiştir.

 

Gelelim kehanete göre, diğer olacaklara veya Altındal'ın deyimiyle, "öngörü"lere:

# İstanbul'un camileri ve Ayasofya üzerinde haçlar dikilecektir. Bu haçlar, saplanacağı yere silahlı ellerle saplanacaktır. Bu muhteşem şehrin yıkımı gelecektir. Yıkım, sadece orada yaşayanlar sevdiği dini değiştirirse duracak ve şehir lanetten kurtulacaktır.

# Yıkım adaletsizliklerin en kötülerinin gerçekleştiği bir dönemin ardından olacaktır. Tüm Doğu ülkeleri de Hıristiyanlarca fethedilecektir. Böylece, ölü yaşayan, soyulmuş ve felç olmuş bir yönetim sona erecektir.

 

 

Tesadüf o ki...

# Önce, Müslüman şeriatı artacaktır. Eğer yedinci seneye kadar kaldırılmazsa, on ikinci seneye kadar buranın hakimi olacaktır. Sonra, Hıristiyan silahlarıyla bir tutsaklık dönemi gelecektir.

# Türklerin başına geçecek 11. devlet adamı, ülkenin bekasını belirleyecektir. Tesadüf o ki, yakında 11. cumhurbaşkanımızı seçeceğiz.

 

Hıristiyan âlemi bu yüzyılı değişim yüzyılı olarak görüyor ve İslam üzerindeki oyunları artırıyor. Bu uğurda, İslami yönetimlerin kullanılması da söz konusu olabilir.

Kehanetler, çoğu zaman sonradan yorumlanır ama devlet büyüklerinin ağzından duyduğumuz, "Türkiye Cumhuriyeti'nin her zamankinden çok tehlike altında olduğu" görüşlerini de yok sayamayız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biggang çok teşekkürler, çok güzel paylaşımlar yapıyosun yapmasına, açtığın konuların içeriklerine göre de nereye açılması gerektiğini de bi kavrayabilsen çok güzel olacak hani. forumda koskoca bi bölüm var "KEHANETLER" adında. Neden bu konuyu oraya açmayı denemedin de direk paranormal olay değeri verdin ve buraya açtın ? Neyse bundan sonra daha dikkatli olacağına eminim.

http://www.gnoxis.com/forum/kehanetler-f54.html

KIonuyu ilgili bölüme de taşıdım ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Kehanet Ve Kahinlik

   Kehanet olgusuna en ilkel kabile kültürlerinden en gelişmiş diyebileceğimiz uygarlıklara kadar tarihin her devrinde, her toplumda rastlamak mümkündür. Bu olgu insan şuuruna özgü bir yeteneğin eseridir ve bazı insanlarda doğuştan mevcut olmakla birlikte aslında hepimizin içinde saklıdır.   Kehanet Nedir?   Kehaneti en yalın anlamıyla, duyular dışı bir sezgi yoluyla, doğrudan doğruya geleceğin algılanması olarak tanımlayabiliriz. Nitekim hemen hepimiz yaşamlarımızda en azından birkaç kez ge

   , Yer: Fal ve Kehanetler

  • Tarot Kartlari'nin Kehanet Ve Ters Anlamlari (1)

   ARKADAŞLAR ŞİMDİLİK BU KADAR KEHANET VE TERS ANLAMI KAFAMDA TOPARLAYIP YAZABİLDİM.DEVAM EDECEK...   KART NO:0-DELİ(the fool):KARTIN TANIMI:dağlık bir yörede ,genç bir adam,uçuruma doğru yürüyor. Önündeki uçurumu görmemezlikten gelen genç adamın omuzunda ucunda bir dağarcık asılı olan bir sopa vardır.sol elinde ise,özgürlüğü sembolize eden bir gül bulunur. deli,Tarot'un en önemli kartlarındandır. yeni doğan çocuk gibidir.dünyaya saf,masum ve habersiz olarak gelmiştir,hala şuursuzdur.   KEHAN

   , Yer: Tarot

  • Maya Kehanet Kitapları ve Bir kehanet

   · “Kalkın (yükselin), hepiniz kalkın (yükselin), hiç kimse arkada kalmayacak şekilde yükselin; hep beraber bir kez daha geldiğimiz yeri, özümüzü göreceğiz…” - “CHUMAYEL’İN CHILAM BALAM KİTABI”   Maya kehanetlerinin asılları kendi kehanet kitapları olan Chilam Balam Kitapları’nda yazılıdır. “Chilam Balam” antik dönemde Maya Kâhin Rahiplerine verilen addır. Bu özel adın açılımı “Chi” (ay), “Lam” (derin), “Balam” (kâhin rahip) şeklindedir: “Derin Kutsal Bilgeliğe Sahip Rahip” anlamına g

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Runik İşaretlerin Kehanet İçin Anlamları

   FREY'İN AETTİ   http://www.beadchaser.com/image/runes/fehu.jpg Bereket: fehu (Sığır) İsimleri: Germanik: fuhu (sığır, mallar) Gotik: faihu/fe Eski İngilizce: feh Norveç Rune Şiiri: fe (zenginlik) İzlanda Rune Şiiri: fe (zenginlik) Ses: f (Fi sesindeki gibi) Çağrıştırdığı Sözcük: Altın   Norveç Runik Şiiri: Zenginlik rahatlık sağlar, ancak fallara umut bağlayanlar ile onu paylaşmak zorundasın (tanrıların) önünde yargılanmadan önce.   Anlamı: Çubukları yaydıktan sonra okunuşu sıra

   , Yer: Fal Çeşitleri

  • Tarot Kartları Olmadan Zarlarla Kehanet Yapmak

   Bir Tarot destesinden kart seçmenin en iyi yollarından bir tanesi zar atmaktır. Bu yöntem Tek Kart Açılımı, 3 Kart Açılımı gibi az karttan oluşan kehanet açılımlarında kart seçmek için ideal oldukları gibi Tarot kartlarınıza ulaşamadığınız durumlarda da kullanılabilir. Tarot kartlarına sahip olmayan kişiler de kullanabilir.   2 zar ile elde edebileceğiniz farklı kombinasyonların sayısı 21 olduğu için Major Arkana kartlarına karşılık gelirler. Eğer zarlardan bir tanesi yere düşer veya belirledi

   , Yer: Tarot

×
×
 • Yeni Oluştur...