Jump to content

Her Okulda Mutlaka Bulunan 15 Öğretmen Tipi


ucakk

Önerilen Mesajlar

1. DERSİ BİR TÜRLÜ BIRAKMAYAN ÖĞRETMEN

40 dakikanın yetmediği öğretmendir. Hatta, 80 dakikalık blok dersler bile yetmez bu öğretmene. Teneffüs diye bir şey lügatından yoktur. Teneffüse çıksa bile dışarıda öğrencilerine bir şeyler anlatmaya devam eder.

http://i.imgur.com/XowFyVS.png

 

2. ÖĞRENCİYE “KAÇ DAKKA VAR?” DİYE SORAN ÖĞRETMEN

Normalde dersten sıkılan öğrencilerin sorması gereken soruyu soran öğretmendir. Ancak, kesinlikle dersten falan sıkıldığı için sormaz. O an belki dalmıştır, öğrencilik yıllarına dönüp boş bulunmuştur. Yoksa, asla sormaz.

http://i.imgur.com/jX018Ry.png

 

3. HABABAM SINIFI’NDAKİ AHMET TARZI ÖĞRETMEN

İdealist öğretmen tipidir. Öğrenciye bir şeyler katabilmek için cansiperane çalışır, didinir. Zaman içinde Pokemon gibi evrimleşerek bir gelişmiş hali olan “Mahmut Hoca Tarzı Öğretmen”e dönüşür.

http://i.imgur.com/JFUznmS.png

 

4. KİMSEYİ SINIFTA BIRAKMAYAN ÖĞRETMEN

Öğrencilerin çok sevdiği başka bir tip hocadır. Bunlar öğrencilerle arkadaş gibi hareket etmeyebilir. Ancak, yine de kimseye 0 vermezler. En sevdikleri aktivite sınav notlarını sözlülerle 45′e tamamlamaktır. Bir nevi oyun. Kaç versem 45 gelir, tarzında

http://i.imgur.com/MOqL02b.png

 

5. MEVZUDAN PEK HABERİ OLMAYAN ÖĞRETMEN

Dalgın olur bu öğretmenler genelde. Bir şeyler anlatmak isterler ancak, nedense bunu başarmakta zorluk çekerler. Ancak, telaşa mahal yoktur. Kitap denen bir şey var sonuçta. Kitabı açarlar, yüksek sesle okurlar, öğrenciler de yazar.

 

http://i.imgur.com/wnMyZcF.png

 

6. “GÜNDELİK HAYATIMDA ÇOK COOL’UM” TARZI ÖĞRETMEN

Kimisi uzun saçlı olur. Kimisi okula motorsikletle gelir. Kimisinin takımlarında diğer hocalarda görülmeyecek aksesuarlar bulunur. Cool hocalar okulların gözbebekleridirler. Geneli öğrencilerin “kafa” diye tabir ettiği tiplerden olur.

 

http://i.imgur.com/Lh2Ahg8.png

 

7. “BENDEN KİMSE 100 ALAMAZ!” TARZI ÖĞRETMEN

Branş ne olursa olsun her yerde bulunan hoca türüdür. 100 vermeyi bir gurur meselesi haline getirmiştir. kağıt 100′lük de olsa vermez. Kimsenin sorularını kusursuz cevaplayabileceğine inanmaz. Eğer alanı fizikse ve Einstein sınavına girse ona bile 100 vermez. Takıntılıdır.

http://i.imgur.com/oPjPRNj.png

 

 

 

8. EMEKLİLİĞİ GELMİŞ, ANCAK BUNDAN HABERİ OLMAYAN ÖĞRETMEN

Kendini genç hisseden, tecrübe abidesi öğretmenlerdir. Emeklilik diye bir şey planları dahilinde yoktur. onalrca senedir aynı şeyleri anlatmaktan sıkılmamışlardır. Bir onlarca sene daha anlatsalar sıkılacakmış gibi durmazlar. Hayatı biraz araştırılsa dedenizi, belki de onun da dedesini mezun etmeiş olduğunu görürsünüz. Ölümsüz olduklarına, İskoçyalı filminin bu öğretmenlerin hayatından esinlenilerek çekildiğine inananlar çoktur.

 

http://i.imgur.com/NtzK8K4.png

 

9. DAYAKÇI ÖĞRETMEN

Sevilmeyen öğretmen tipidir. Üzerlerinde fazla durmaya gerek yoktur bunların.

 

http://i.imgur.com/TMFTu8c.png

 

10. ÖDEV VERİP KONTROL ETMEYEN ÖĞRETMEN

Bu da sevilen tipte öğretmenlerdendir. Yüzlerce sayfa ödev verirler, öğrenci bir umutla yapar, ancak kontrol etmeyi pek dert etmezler. İnek öğrenciler tarafından genelde sevilmezler. “Hocam, ödev vardı.” tarzı uyarılara maruz kalırlar devamlı.

 

http://i.imgur.com/d7MZJHm.png

 

11. 44′TEN BIRAKIP 84′TEN 4 VEREN ÖĞRETMEN

Sadist öğretmen tipidir. Kimilerini kızdırır kimilerini şaşırtır. “Ne aldıysan o.” dur felsefeleri. Tamam, not yükseltme gibi bir zorunlulukları yoktur da… 44′ten de bırakılmaz be.

 

http://i.imgur.com/HZHUDxl.png

 

12. ÖĞRENCİLERİYLE ARKADAŞ ÖĞRETMEN

Öğrencinin en sevdiği tipteki hocalardandır. Çocuklarla resmen kanka olur. Ancak, bir kısmı nerede duracağını bilmez. Tehlikeli bir yola girmiş öğretmendir. İleriki zamanlarda öğrencinin oyuncağı haline dönebilir.

http://i.imgur.com/2vT8Ahv.png

 

13. KOPYA ÇEKTİRMEYEN ÖĞRETMEN

Külyutmaz tarzı hocadır. Kopyaya tahammülü yoktur. Filmdeki karakter kadar abartmasa da ondan kalır yanı yoktur. Kağıdı aynen alıp imzalarlar ya da işaretlerler. Kimisinin siniri sınav kağıtlarına bakarken geçer. Önemsemez kopyayı. Kimininse affı yoktur asla.

 

http://i.imgur.com/gBhsGFP.png

 

14. ÖLÜ MÜ HASTA MI NET ANLAŞILAMAYAN ÖĞRETMEN

Öğrencileri belki de dayakçı hocalardan daha çok korkutan öğretmen tipidir. Sınıfa gelir, oturur. Bir süre sessiz sakin bekler. Sonra, aniden konuşmaya başlar. Öğrenciler irkilir. Sonra, yeniden susar ve öylece bakmaya devam eder. Bir de hava yağmurlu ve şimşek çakıyorsa sınıfta 40 dakikalık bir gerilim filmi başlamış olur.

 

http://i.imgur.com/WGqhlmZ.png

 

15. ESPRİ YAPMAYA ÇABALAYIP BOŞUNA KENDİNİ YORAN ÖĞRETMEN

Kendisine karşı ayıp edilen hocadır. Ödevini evde unutan öğrenciye, “Kendini de unutsaydın.” derler. Gayet, komik. Gülünmesi lazım. Hadi, içinden gülmek gelmiyor. Bari, nezaket icabı gülümse. Onlar bizim canlarımızdır. Yaptıkları şakalara gülmek boyun borcudur.

http://i.imgur.com/F2f8u39.png

AurorA tarafından düzenlendi
yazı rengi düzeltildi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"11. 44′TEN BIRAKIP 84′TEN 4 VEREN ÖĞRETMEN

Sadist öğretmen tipidir. Kimilerini kızdırır kimilerini şaşırtır. “Ne aldıysan o.” dur felsefeleri. Tamam, not yükseltme gibi bir zorunlulukları yoktur da… 44′ten de bırakılmaz be."

Ne çektim bunlardan bi bilseniz :rofl:

Bu arada paylaşım için teşekkürler :thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim en sevmediğim öğretmen tipi her şeyi bildiğini sanan öğretmen tipidir.Yaşı büyük ve okul okuduğu için kesinlikle o hakılıdır.Ezberlemek onun için zeka anlamına gelir.Her zaman da bıkmadan "Ülkenin amleleyede ihtiyacı var." derler.Ama bilmiyorlar ki bir amele bile onlardan daha zeki.

byglos tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer emekliliğini unutmuş ve espri yapmaya çalışan öğretmen kombinine sahip bir okuldaysanız sizi manevi yönden oldukça yorar. Mesela dersin ortasında "Durun size pilav yapayım." deyip tahtaya yanardağdan fışkıran pi sayıları çizebilir. Sınıf dalga geçmek için gülerken siz saygıdan susarsınız. Zavallı adam da esprisine güldüklerini sanıp kendi de gülmeye başlar. Yaşlı olduğu için kulakları da ağır işitir. Sınıfta kendisi hakkında dönen geyikten bihaberdir. Hazin bir durumdur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsedilen öğretmen tiplerinin neredeyse hepsini gördüm ben öğrencilik hayatımda. Öğretmenlerimin bazıları unutulmaz izler, çok saygıdeğer anılar, ve sağlam birikimler bıraktılar bana. Yıllar önce mezun olduğum okullardaki öğretmenlerimle karşılaştığımızda hala birbirimizi hatırlamamız ve bana sevgi dolu gözlerle sarılmaları kendimi çok iyi hissettiriyor. Zaten öğretmenlerime karşı hep çok saygılı olmuşumdur. İstisnadır bir öğretmen ile münakaşaya girdiğim. Dilerim her öğretmen adayı veya öğretmen ; öğrencileri tarafından unutulmaz olmayı hayal ederek yapar mesleğini..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...