Jump to content

Gezi Parkı Savaş Alanına Döndü


Lee

Önerilen Mesajlar

Taksim Gezi Parkı'nın yıkılmasını protesto eden gruplara polisin müdahalesi gün boyu sürdü. Gezi parkının etrafındaki müdahalenin ardından Taksim Meydanı'nda da eylemcilere polis biber gazı sıkarak müdahale etti.

 

Polise mermi kullanma izni çıktı.

26 yaşındaki Aylin, polis panzerinin altında kalarak hayatını kaybetti.

Taksim'de polisin, helikopterlerle havadan gaz bombası attığı iddia ediliyor.

Bir amcanın kulağının koparıldığı söyleniyor..

Türk kanalları dandik şeyler yayınlarken yabancı kanallarda Türkiye canlı gösteriliyor.

Twitterda dünya gündeminde TT,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

400 polisin istifa ettiği ve halkın yanına geçtiği, gümüşsuyu askeri hastanesinde tüm gerekli ilaçların halka ücretsiz dağıtıldığı, bir halk otobüsünün aracını yola bariyer olarak kullandığı gibi haberler geliyor... Ama kanallara baktığımızda güzellik yarışması gibi abuk subuk şeyler var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Taksim'den gece görüntüleri | 10 | Galeri - En son haber

 

Askerden eylemcilere maske en son haber

 

[h=4]ASKERDEN EYLEMCİLERE MASKE[/h]Taksim Gümüşsuyu Asker Hastanesi'nde görevli asker, biber gazından etkilenenlere tıbbi maske dağıttı.

 

http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/asker_4169.jpg

 

ensonhaber.com

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

büyürse akp gider. yobazları yok etmek için bir fırsattır. ancak değerini bilmemiz lazım. fırsat değerlendirilmelidir. inşallah sadece yürüyüp geri çekilmekle kalmaz bu sefer. geri çekilecek gibi görünmüyor aslında ancak genede ne olacağı bilinmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

büyürse akp gider. yobazları yok etmek için bir fırsattır. ancak değerini bilmemiz lazım. fırsat değerlendirilmelidir. inşallah sadece yürüyüp geri çekilmekle kalmaz bu sefer. geri çekilecek gibi görünmüyor aslında ancak genede ne olacağı bilinmez.

 

Twitter'ın kapatılacağı öne sürülüyor bu kadar tweetten sonra. Ayrıca

 

 

Türkiye gündemi;

 

http://img35.imageshack.us/img35/108/adszyys.png

 

Dünya gündemi;

http://img845.imageshack.us/img845/9292/adsz2ry.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazı yazılırken olaylar hâlâ devam etmekte. Az önce Teşvikiye Caddesi’nden yüzlerce üniversite öğrencisi yürüdü, millet kaldırımlardan, dükkanlarından çıkıp pencerelerinden sarkıp alkışlıyor! Dayanamadım pazar yazımın bir kısmını şimdiden paylaşıyorum....

 

 

Gezi Parkı’nın tercümesi: “Eeeah yetti beaaa!”

 

Şehrin ender yeşilliklerinden birinin duman edilip, Topçu Kışlası çakması bir rezidans-alışveriş merkezi yapılmasına direndi şuurlu İstanbullu. Gitti, sakince, kibarca, silahsızca nöbet tuttu.

E niye saldırdınız onlara kardeşim?

Parkı korumaya yönelik bir eylemdi. Ama son dönemin duygusal birikimi ve polisin saldırgan tavrıyla büyüdü, yayıldı, bir kırılma noktası olmaya gidiyor.

Mizahçının antenleri açıktır. Şimdi yazacaklarımı, Ak Parti'nin akıllı başlı insanları okusun:

Bakın kardeşim, millet çok sıkıldı! Otoriter tavır artık kristalize oldu, kafamızın üstünde sallanıp duruyor! Halka vergisiyle verilen hizmetleri, devlet tiyatrosuydu, şehir tiyatrosuydu, parktı, bahçeydi, kafanıza göre halktan geri alıp duruyorsunuz!

Saygı göstermiyorsunuz, dinlemiyorsunuz kardeşim! Tek manevi değerimiz İslam değil, anlamak istemiyorsunuz! İslam’ın yanında, cumhuriyet de, mili bayramlar da, Atatürk de, yaşam tarzlarımız da, sadece anayasal bir ilke gibi görünen laiklik bile milletin manevi değeridir! Çünkü özgürlüğü, ümmet değil millet olmayı, birey olmayı, hakkı hukuku, adaleti, hayatını istediği tarzda yaşamayı, kadın haklarını, eşitliği, pozitif bilimi, aydınlığı sembolize eden kelimelere dönüşmüşlerdir! “Laiklik”, trafikte biriyle kavga etsem, o beş vakit namaz kılıyor ben kılmıyorum diye hakimin onu haklı bulmamasının garantisidir mesela! Hayata dair, gelecek umutlarına dair, “kalbi duygular”dır artık bu kavramlar!

Bunu fena halde gözden kaçırıyorsunuz!

Alkol malkol derken özgürlüklere çatır çatır müdahale ediyorsunuz, “Ama..” diyene basıyorsunuz gazı! Ve “Biz yaparız, kimseyi de takmayız” diyorsunuz!

“Sizin alınız al, inandım, sizin morunuz mor, inandım, ama benim dengemi bozmayınız” yav!

“Gezi” eyleminin temel meselesi ağaçlardır. Ama eylemin büyüyüp yayılmasındaki sivil ve duygusal altyapının tercümesi şudur: “Eeeah yetti beaaa!”

 

Gülse BİRSELhttp://www.hurriyet.com.tr/p/spacer.gif

 

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/23411408.asp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben bu işi anlamıyorum tüm bu olaylar senin ülkende oluyo ama işin ilginç yani senin medyanın sesi çıkmıyo yok güzellik programı yok yemek programı oynatılıyo hadi bunuda geçtim adam ülkeyi yedi bitirdi oraya buraya sattı sonra suçlu yok amerika yok israil oldu gerçi hoş memleketin yarısı hazıra konmaya nerde beleş oraya yerleş cümlelerini hayat felsefesi haline getirdiki hiç sesinini çıkarmadı ama halkın gözü açıldı artık neyin ne olduğunu anladılar ve harekete geçtiler hepsine helal olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabah ve öğlen boyu Taksim'deydim. Polis Divan otel önü müdahale yaptığında oradaydım. Hatta gaz bombası atılırken 4-5 kişi duvardan atlayıp diğer tarafa geçmek istedik bu sırada düşüp kolumu dikenli tele taktım. Tetanoz olmazsam iyidir o.O' Akşam saatlerinde Kadıköy'e geçtim. 50 metrede bir polis araması ve kimlik kontrolü vardı. Korkutma politikası muhtemelen. Şimdi evdeyim yarın yine o tarafa geçeceğim. Öğlen 2-4 arası Kadıköyde CHP mitingi var. 4'te bir çok grup kadıköyden taksime yürüme kararı aldı. Gnoxisten bir kaç arkadaşında dahil olmasını beklediğim bir grupla orada olacağız. Ulaşmak isteyen arkadaşlar özelden mesaj atabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Taksimde 4 büyüklerden biri şampiyonluk kutlasa bütün kanallar canlı aktarır, yeni yıla girsek saatler öncesinden canlı yayın başlar, pkk gösteri yapsa gene aynı..Yandaş medya olayları yayınlayamıyor, çünkü köpek gibi korkuyor.

Bu direniş Gezi parkı için değil 2 ayyaş için,Reyhanlı için,kutlayamadigimiz 19 mayıs,29 ekim için,anasını alıp gitmeyen çiftçimiz içindir!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bağdat Caddesinden Kadıköy'e yürüyen gruba dahil olduk... Gecenin 3'ünde bu kadar kalabalık olacaklarını beklemiyordum açıkçası... Oldukça büyük bir grup Kızıltoprak'tan Taksim'e geçti. Biz diğer grupla birlikte Kadıköy'e yürüdük. Polis bir yerde durdurmuş grubu ama ben hiç polis görmedim. Kimse bizi durdurmadı, hiçbir tartışma çıkmadı... Kadıköy'de parti bayraklarıyla bir grup gelen kalabalığın önüne atladı. Parti bayraklarının işe karışmasından hoşnut olmadık ve pilimiz de bitmişti... Eve döndük. Keşke particiler bu işe partilerini karıştırmasaydı... Bir korkum da bunun Türk baharı olması...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim üzüldüğüm nokta; Bu ülkenin polisi, bu ülkenin halkına karşı kullanılıyor. Hem de nasıl bir emir ve yetki verildiyse orantısız güç uygulanması engellenmek yerine muhtemelen teşvik ediliyor. Sanki gavurdan vatanı korurmuşçasına taarrruz ediyorlar. Akşam evine gidip işini yapmış olmanın gururuyla çocuğuna sarılabilecek mi. Üniformalar kim olduğunu unutturmamalı insana. Yetkiler başkalarını ezme hakkı vermemeli. Hepimiz sadece insanız, hepsi bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özellikle dikkatimi ceken ülkücü-chp-komunistlerin 3 farkli göruse sahip ve komunist-ülkucu kanlı bıçakli olmasina ragmen belli bir amac icin yan yana yuruyorlar. herkesin siyasi gorusu ne olursa olsun artik öncelikli amac yobazları indirmek. Bu direnisler iki gun sonra biterse bir daha bu siyasi gruplarin bir araya geldigini gormek cok zor. fırsat bu firsat bu tek sansimiz. ulkemizin kaderi bu direnise bağlı. Amac belli yobazlari yok etmek. siyasi gorusu ne olursa olsun bu yolda bir sure herkesle birlikte yurumek gerek. iki ideolojik çatısma ülkenin yok olmasindan daha önemli degildir. ideolojik catısmalar daha sonra demokratik yollarla hallolabilir. ama simdi yobazlari yok etmek yerine kendi ideolojimiz icin catışirsak hic birimizin ideolojisi yasamayacak cunku biz yasamayacagiz. . ve en onemliside teskilatlanmada zorlaniyorduk. herkes rahatsizlik duyuyordu ancak insanlar birbirlerini bulmakta zorlaniyordu. birbirlerini bulmayi birakin farkli ideolojiye sahip ve birbirine 50 seneden beri düsman gruplar bir arada tek bir amac icin ugrasiyor bu muhtesem bir sey. ancak korkum sudur ki insanların bir anda kendi ideolojilerini hatirlayipta birbirlerine girmeleri. ancak %95 boyle bir sey olmaz. su an ki manzara birlik beraberlik açısından guzel. ve bundan baska sansimiz yok gerekirse yurumekten daha fazlasi yapilmali. senelerdir sacma sapan ve küçük insanlarin sozlerini dinledik "kizim/oglum sen hemen 1500 lira maasli bir is bul bir de evlen torun sahibi olayim" diyen aptallar yeni nesili 70 seneden beri yonlendirdiler. Ve bu dusuncelerini onlara aşılayarak küçük insanlar ve melankolik karamsar tipler yetistirdiler. bizi her zaman insanin yanliz yasayamayacagina inandirdilar hic karşı cinsten birini gormemisiz gibi bizi bir evlenme yarisina soktular ancak bu evlenme yarisinda ve es arayisinda "vatan ne durumda" diyr sormayi akillarina getiremediler. cehalet bir bitise sebep olmak uzereydi ancak bir firsat dogdu ve bu firsati sonuna kadar degerlendirmeliyiz. duygusal insanlar aileleriyle bu donem konusmasin. Aksi halde gene tavsan deligi evlerine ve sisman yağli eslerinin omuzuna yatip uyumak gibi bir acizlik gostererek elimize gecen bu guzel firsati degerlendiremememize yol acabilirler. bu bir hakaret degildir lutfen melankolik ve duygusal insanlar bu surec bitene kadar anne ve babalarini aramasinlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün yeni bir başlangıcın ilk kıvılcımıdır umarım...

 

Çok afedersin onu yapacak dıt varsa bizde gerçekten şaşırırım, çünkü artık kimsenin tavrının sözlerinin nereye gideceği belli olmuyor, her kes 7 den 70 e herkes her şeye muhalefet olmaya başladı, Siyasetin ne olduğunu bilmeden siyasi görüşleri olan gençler öne çıktı, Çok afedersin ama bilmediğimiz şeyleri konuşmakta üstüne olmayan bir milletiz. O yüzden bir şey yapacağımızı zannetmiyorum. Sadece sözde, gerisi sökmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de dün 17.00 ve 22.00 arası İstiklal'deydim. İstiklal'in kalabalık olduğunu düşünüyorduk fakat Harbiye-Şişli tarafı çok daha kalabalıkmış. İşin garip yanı, saatler geçtikçe sayı artıyor. Gezi Parkı'nda olanlar belli bir grubun direnişi olmaktan çıktı, toplumsal bir direnişe dönüştü gibi. Televizyon kanalları lütfedip bir şeyleri yayınlasalar olaylar daha da büyüyecek fakat malum kanalların yayın politikasını az çok biliyoruz. Ben bu akşam da orada olacağım, biraz vicdan sahibi herkesi Taksim'e, Şişli'ye davet ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...