Jump to content

İphone 3gs [Yardım]


aygun13

Önerilen Mesajlar

Bundan 3 gün önce başladı problem . Vodofone kullanıyorum . Güzel çekmesine rağmen telefonum çoğu zaman mesaj atmıyor . Çok geç geliyor mesajlar . Bazen de aradığımda çalma sesi gelmiyor ve bana ulaşamıyorlar .. Dün annemin telefonuna taktım hattı . Mesajlar yine geç geliyordu . Problem nedir ? Nasıl halledebilirim ? Jbsiz telefonum .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başlık 2013'te açılmış muhtemelen sorun kalmamıştır şimdiye dek fakat aynı problemden muzdarip olanlar için tavsiye;

 

- Yukarıda bahsedilen gibi (geç mesaj iletilmesi / arama ulaşım aksaklıkları) yaşadığınız durumlarda sorunun hatta mı telefonda mı olduğunu anlayabilmek adına farklı bir cihaza sim kartınızı yerleştirip deneme yapabilirsiniz.

 

- Eğer sorun hattınızda ise operatörünüzü arayıp ya da en yakın temsilciğine gidip hattınızın şebeke/çağrı ayarlarını sorgulatabilirsiniz. Eğer hattınız eskimiş ve çip bölümünde çizikler var ise bir silgi ile hafifçe çip bölümünü temizlemeyi deneyin yine bir gelişme olmuyorsa yenilenmesi gerekiyor olabilir, yedek hat almanız müşteri temsilcisi tarafından önerilecektir.

 

- Eğer problem telefonunuzda ise şebeke ayarlarını yaptırmak adına eğer hala garanti kapsamı içerisinde ise cihazınızın faturası ve garanti belgesiyle beraber satın aldığınız yere götürebilirsiniz. Eğer Turkcell, Vodafone, Avea gibi Gsm operatörlerinden satın aldıysanız danışman kişi bir teknik servis formu doldurup ilgili servise kargolama işlemini yapmak zorunluluğu altındadır. Cihazınızın teknik servise gidip gelme süresi minimum 7 iş günü, Maksimum 30 iş günüdür. Bayram, Yılbaşı vs resmi tatiller araya girdiğinde bu süre biraz daha uzayabilir. Servisten gelen cihazınızda eğer hiçbir düzelme olmamış ise, 3 kez üst üste teknik servise gönderme hakkınız bulunmaktadır teknik servis hala sorunu çözemiyorsa en yakın tüketici hakları mahkemesine başvurabilirsiniz. Bir diğer seçenek; cihazınızı güvendiğiniz bir telefon tamircisine kontrol ettirebilirsiniz fakat cihaz servis dışı bir kuruluş tarafından açıldığında garanti kapsamından çıkar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...