Jump to content

Nasa'dan 21 Aralık Açıklaması


ReaLPiLLS

Önerilen Mesajlar

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Maya takvimine göre Dünya'nın 21 Aralık'ta yok olacağı ile ilgili iddiaları bertaraf etmek için internet sitesinde özel bir bölüm hazırladı.

 

İnternet sitesinde, Dünya'nın sonu ile ilgili iddiaların kökeni, Maya takvimi, gezegenlerin sıralanması ve Niburu gezegeni gibi konularla ilgili sorulara yanıt veren NASA, Dünya'nın 2012'de yok olmayacağını belirtti.

 

NASA, Dünya'nın sonu ile ilgili iddiaların Sümerler tarafından bulunduğu öne sürülen Nibiru adlı sözde bir gezegenin Aralık ayında Dünya ile çarpışacağı varsayımına dayandığını ifade etti.

 

Çarpışma için önce Mayıs 2003 tarihinin ileri sürüldüğünü belirten NASA, bu tarihte hiçbir şey olmayınca Aralık 2012 tarihinin belirlendiğini işaret etti.

 

Nibiru gezegeni ile ilgili hiçbir veri olmadığına dikkati çeken NASA, "Eğer bu gezegen gerçek olsaydı ve Dünya ile çarpışacağı bir rotada bulunsaydı, bunu en az 10 yıl öncesinden bilebilirdik. Aynı zamanda gerçekten 21 Aralık'ta Dünya'ya çarpacak olsaydı Nibiru'yu şimdiden gökyüzünde çıplak gözle görebilmemiz gerekirdi" dedi.

 

Maya takviminin 21 Aralık'ta sona ermediğine işaret eden NASA, "Tıpkı evlerimizdeki takvimlerin, 1 Ocak'ta yeniden başlaması gibi Maya takvimi de 21 Aralık'tan sonra yeni bir döneme başlıyor" ifadesini kullandı.

 

Uzay Dairesi, 23-25 Aralık arası tüm Dünya'nın karanlıkta kalacağı, gezegenlerin belirli bir hizada sıralanacağı, kutupların değişeceği, devasa bir göktaşının Dünya'ya çarpacağı, Dünya'nın manyetik alanın tersine döneceği ve gezegenin uzayda 30 bin ışık yılı gidip Samanyolu Galaksisi'nin merkezindeki kara deliğe düşeceği gibi diğer kıyamet senaryoları ile ilgili de hiçbir bilimsel kanıt bulunmadığını kaydetti.

 

NASA'nın Dünya'ya yaklaşan gökcisimlerini inceleyen bölümünden Don Yeomans, 21 Aralık'ta yeryüzüne çarpması beklenen hiçbir gökcisminin bulunmadığını, en yakın asteroidin ise 13 Şubat 2013'te Dünya'nın yakınından geçeceğini söyledi.

 

NASA'nın Marshall Uzay Uçuşları Merkezi'nden Mitzi Adams ise 2012 sonunda ve gelecekte Dünya'ya yönelik en büyük tehdidin, gökcisimleri değil, insanoğlunun ta kendisi olduğunu belirtti.

 

ALINTIDIR:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aklıma gelmişken söylemek isterim.Bir iddiaya göre Maya takviminde belirtilen bu 21 Aralık ve bu kıyamet senaryosu olayı 2-3 sene önce gerçekleşmiş.Yani takvim 2-3 sene önce sonlanmış, Mayaların takviminin de bizimkinden çok farklı olduğu söylenmekte.Bir başka iddiaya göre Mayalılar 21 Aralık hakkında hiçbir şey belirtmemişler bunlara yönelik olarak.

Neyse, bekleyip göreceğiz artık :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnanç vardı yani :D

 

M.Ö 600 yılında başlayıp M.S. 900 yılına kadar devam eden bir uygarlık yani son deminde desek bundan 1100 yıl önce bir uygarlığın (kim olursa olsun) dünyanın sonunu tahmin ettiğine inanıyordunuz ama şimdi inanç azaldı :D

 

Anladım ben evet :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Verdiğin örneğe şöyle bir yanıt vermek istiyorum, din denen olay da milenyum çağında ortaya çıkmadı ama hala binlerce inanan varsa ki inandığı şeyler uğruna (burda kendimi de kastediyorum) salak yerine konuluyorsa bir tek akıllı sizsiniz AYAKTA ALKIŞLIYORUM.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Verdiğin örneğe şöyle bir yanıt vermek istiyorum, din denen olay da milenyum çağında ortaya çıkmadı ama hala binlerce inanan varsa ki inandığı şeyler uğruna (burda kendimi de kastediyorum) salak yerine konuluyorsa bir tek akıllı sizsiniz AYAKTA ALKIŞLIYORUM.

 

Keşke bu cevaptan önce yazdıklarımı okusaydınız dine yaklaşımımı görseydiniz bırakın bir ateist olmamı defalarca dinlerin zaten insanların bu kafada olmalarının kanıtı olduğunu (elbette kendime göre) yazdım bu forumda bu birincisi, ikincisi beğenin veya beğenmeyin dinler denen olgu büyük birer sosyal mühendislik örneğidirler aynı çocuk eğitir gibi, iyi ol ödülünü al, kötü ol dayağı ye! Ki başarıda burda yatar zaten ne kadar basit o kadar iyi.

 

Ama siz kalkıp bundan 1100 sene önce bir uygarlığın kıyameti tahmin ettiğine inanabiliyorsanız çok özür dilerim ama sizde de inananlarda da bir sorun var demektir evet ancak ben bunu salaklık olarak adlandırmazdım açıkçası daha çok inanmaya şartlanmış beynin uyuşması diye bakıyorum ben bu olaya. Ha ne yazık ki siz ve diğer inananşar 22 Aralık sabahı maalesef ne yerine konduğunuzu göreceksiniz. Merak ediyorum buraya gelip ptahba haklıymışsın biz inanarak yanlış yapmışız diyecekmisiniz. Bakın hala salaklık demiyorum. Ama 22 aralık sabahı yahu biz neye inanmışız arkadaş ne saçmaymış diyemiyorsanız eğer evet kusura bakmayın biraz salaklık.

 

Bu arada lokasyonunuz gerçekten Kanada ise Temmuz itibarı ile aynı ülkede yaşıyor olacağız. Hani kıyametten sonra ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 Aralık olayında inancımı kaybettiğimi ilk mesajımda da belirttim zaten, benim burda dile getirmek istediğim şey üslubunuz ve egonuz sn ptahba. Yanlız bundan 2 sene önce 2012 kehanetleri ve Marduk konuları güncel olarak 5'er 10'ar konu açılıp türlü yorumlar yapılırken, şimdiki senaryoya bakıp inanan insanlara salak damgası konması benim zoruma gidiyor.Bilmem anlatabiliyor muyum.? Bu arada merak ettiyseniz İstanbul Beylikdüzü'nde oturuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...