Jump to content

ABD'de İlk esrar kafe açıldı


nakreb

Önerilen Mesajlar

ABD'de İlk Esrar Kafe Açıldı

http://www.turkishny.com/images/stories23/local/201109_la_esrar2.jpg

ABD'de ilk kez esrar servisi yapılan kafe açıldı. Daily Telegraph'taki habere göre Oregon'a bağlı Portland'da açılan Cannabis Cafe'de, müşterilere doktor reçetesiyle verilen esrar servisi yapılacak.

Şimdiye kadar reçetesine esrar yazılan hastalar genellikle uyuşturucuyu lisanslı bir eczaneden almak zorunda kalıyordu.

Kafe, resmi tıbbi esrar kartları bulunan Oregon sakinlerine açık. Eyalette reçeteli esrar kullanabilen 21 bin hasta bulunduğu belirtiliyor.

Doktorlar, Alzheimer, MS,

Tourette's sendromu ve şeker hastalarının aralarında bulunduğu birtakım hastalıklara karşı esrar reçetesi yazıyor.

Başkan Barack Obama yönetimi federal hukukçulara, tıbbi nedenlerden esrar kullanan hastaların kovuşturmaya uğratılmaması gerektiğini bildirdi

 

(alıntı)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

esrar yasal olsa varya birçok sektör anında biter. ama tabi insanlarda birçok şeyi anlamış olur, günümüzde esrar kaynatmak için değilde düşünmek için içilse içen insanlar birçok şeye karşı çıkar. o değilde alzheimere karşı neden esrar kullanılıyormuş anlamadım, en büyük unutkanlığı zaten esrar yapıyor,saçma geldi biraz bana ama yine de doktorlar bizden daha iyi bilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esrar güzellemesini sevmiyorum ya... Yani legal olur, illegal olur orası tartışılır, sonuçta legal olursa sadece keyif amaçlı kullanılmaz ama benim karşı çıktığım kısım; esrarın çok güzel olduğu, kafayı açtığı, felsefeye yönlendirdiği -evet iyi konuşturuyor bu konularda ama ayık kafayla felsefe yapabilmek mühim olan-, psikolojiye iyi geldiği vs vs. Bir kere dopamin reseptörlerini etkileyen her şey psikoloji için zararlıdır. Buna şeker de dahil(glikoz olan). Bu maddeyi kullanınca illa ki bağımlılık durumu oluyor, yani "ben bağımlı değilim yeaa" diyeni ciddiye almıyorum ki bunu diyen genelde düzenli olarak kullananlar oluyor. Hani tecrübem olmasa ve tecrübesi olanları tanımıyor olsam bu konuda yorum yapmaya hakkım olmaz ama burada açamayacağım kadar tecrübeliyim. İllegal olduğu için insanlara havalı geliyor, hatta üniversitede kullanmayanı dövüyorlar, 18-22 yaş aralığındaki ergenler bir şeyler kullandığını ve seks yaptığını belli etmek için epey caba gösteriyorlar. Legal olsa da bir farkı olacağını sanmıyorum, tıpkı alkolde olduğu gibi. Düzenli alkol kullanıyorsan sekülersin, elitsin, ortam insanısın, yobaz değilsin... Bunu ben demiyorum, kullanıp bu şekilde yansıtanlar var.

Neyse uzatmadan; ben güzellemek istemiyorum bu maddeyi de diğerlerini de(diğerleriyle bir tutma demeyin sakın, dopamin nedir ne işe yarar nelerden etkilenir bir bakın), merak edip denedikten sonra uzak durulması veya çok çok nadir kullanılması taraftarıyım. Mutlu olmak için dışarıdan alınan bir maddeye ihtiyacımız yok(antidepresanları ayrı tutuyorum, onlar hastalık durumunda kullanılan ilaçlardır).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nesi bu kadar büyütülüyor anlamıyorum, tütünden farkı yok gözümde. Bilgisayarın icadı daha ciddi bir mevzuydu bence.

 

Ben de bunu anlamıyorum zaten. Aynı şekilde cinsellik de öyle. Gayet doğal bir durum ama yapan da sakınan da sanki bir marifetmiş gibi özellikle belirtme gereği duyuyor hep. Sanırım tabu olan şeyleri yapabilmek veya hakim olabilmek övgü hak eden şeyler insanlar için. Bana garip geliyor bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...