Jump to content

Davetsiz 13. Peri ve mavi ay enerjileri


Thyke00

Önerilen Mesajlar

DAVETSİZ 13. PERİ VE MAVİ AY ENERJİLERİ

 

Modern zamanların Blue Moon- Mavi Ay'ı bir takvim ayında yaşanan ikinci dolunaya verilen ad. Bir ayda sadece 2 kez dolunay olabiliyor, ancak bu durum her 2-3 yılda bir yaşanıyor. 2 Ağustos'taki dolunayın ardından, 31 Ağustos'ta yeni bir dolunay daha gerçekleşecek. Ama sadece adı Mavi ve 31 Ağustos Blue Moon'u mavi renkli olmayacak.

 

Blue Moon tanımı 1985 yılında, New York'ta bir çocuk kitabında geçtiğinde popüler olmuştu. 1999 yılı bu anlamda zengindi, Ocak ve Mart aylarında ikişer dolunay yaşanmıştı ama Şubat ayında görülmemişti. Gelecek yılda, 21 Ağustos 2013 tarihli bir Mavi Ay bekleniyor.

 

İlave Blue Moon, on iki yerine bir yıl boyunca bize 13 ayı verir ve genellikle bazı yerlerde bayramların hesaplanmasında işleri zorlaştırabilir.

 

ENERJİLERİ

 

Davetsiz 13. Peri yaratıcı bir fikir akımı gibidir, ama yoğun bazen acımasız gariplikte enerjileri de kanalize edebilir, hatta bazı ünlüler için yıkıcı yönleri ortaya çıkabilir. Medya söylentilere odaklanır. Kişisel veya mesleki yaşamlarda şiddetli savaş varsa, artık kesin sonuçları ortaya çıkar. Tabu sayılan eğilimleri de açığa çıkartabildiği saptandığından, bunlar, olumsuz yönleri olarak ele alınabilir. Politika sahasından gelecek şaşırtıcı çıkışlarla, beyanlarla karşılaşılması olasıdır.

 

Kolektif seviyede, Satürn ve Uranüs arasında görüldüğü bilinen, sonra Şiron (Centaur) olarak adlandırılılan göksel etki ağı Chiron ve Blue Moon kavuşumu, psikolojik kompleksleri ortaya çıkarmak ve iyileştirmek için özel bir fırsat verebilir. Kırgınlıkları tamir etmek, komplekslerimizi artık açıkça sezmek, bulmak, onarmak, yüksek ego enerjisi üzerine gitme fırsatını değerlendirmek de mümkündür.

 

Bu, Davetsiz Peri'nin zihin durumumuzu değiştirme hediyesi sayılabilir. Ayrıca, ruhsal evrime sürükleyici mesajların bilince akması olasılığı yükselecektir.

 

Uranüs, Pluto karesi de iiişkilerde "Yeter artık" duygusu var olmuşsa, sorunları zorlayacaktır. Ayrıca, ''ben iyi bir insanım, neden kötü şeyler benim başıma geliyor " demek yerine; kendi davranışlarımız üzerinde ve diğerlerinin de adil bir gözlemcisi olmayı öğrenmemiz için olumlu enerjiler akabilir. Olumsuz yanı, gizli iç baskıların yüzeye çıkmasını tetiklemek olsa da, Mavi Ay'ın enerjisi, anlayış gücümüzü arttırmaya yönelik olarak görülmelidir.

 

Mevcut Gregoryen Takvimi sistemi 16. yüzyılda Papa Gregory zamanından kalmadır. 4 Ekim 1582'de kabul edilmiştir. Jülyen Takvimi ise, Jül Sezar tarafından M.Ö. 46 yılında kabul edilen ve batı dünyasında 16. yüzyıla kadar kullanılan takvimdi. İngiltere yeni takvimi 1752 de benimsemişti.

 

İlginç bir biçimde, 1752 yılındaki Uranüs Balık ve Yay burcundaki Pluto, 31 Ağustos'ta aynı konumda bulunacaklar.

 

AY'IN ÖZEL MAVİ ENERJİSİ VE BURÇLARIMIZDAKİ TESİRLERİ

 

Mavi rengin göksel önemi, flüt çalan Krishna'nın cildinin rengi ile, Hint Astrolojik Geleneğinde Ay'ın özel 'mavi' enerjisi halinde ilahi olarak kabul edilmiş ve dolunayların ikincisi, yaklaşık bin yıldır hep dinsel ritüellerle kutlanmıştı.

 

Ay'ın gerçekten mavi olduğu zamanlar olmuştu. Endonezya yanardağı Krakatoa 1883 yılında patladığında, çıkan toz ve küller günbatımının kırmızı ve yeşil ve neredeyse iki yıl boyunca dünyada Ay'ın maviye döndüğü zamanları yaşatmıştı.

 

31 Ağustos 2012 tarihinde Balık'ta gerçekleşecek dolunay,

rutin endişeleri geride bırakabileceğimiz gün olabilir.

 

Balık'ta Dolunay'ın Burcumuz nasıl etkileyeceğine bakarsak;

 

KOÇ'ların kendilerine güvenleri artabilir, varmak istedikleri yere itici bir güç akışı elde edebilirler.

 

BOĞA'lar için bu kavuşum bir ders olabilir, değerinizi anımsatmanız için fırsatlar ve bağışlama gücünün yanısıra, ilham ve ilişkilerde güven enerjileri yüklenebilir.

 

İKİZLER'e sezgi ve analiz gücü ile güven sağlayacak gibi görünür, mümkün her durumu analiz etmeye çalışırken, duygularınızı kullanmanız gerektiğini hatırlatır, yoğun işler birikmiştir, ama sorumlulukları yönetmek için ve etkili yollar keşfetmek için güç akışı taşır.

 

YENGEÇ'ler adeta zihin seyahatine çıkabilir, uzak yerlerin düşüncelerine kapılırken, duygusal kaynaklarını yenileyecek enerji akışı bulabilirler.

 

ASLAN'lar daha fazla hassaslaşarak, eleştiriye açık olamayacakları için, ilişkilerinin kalitesini ancak samimiyet yükseltebilecektir. Merhameti arttıran bir enerji yüklenmeleri fazlasıyla olasıdır.

 

BAŞAK'lara ilham akışı, ortaklıklar üzerinde olumlu etkiler ve güven tesisi, yüksek hedeflere ulaşma isteği akabilir.

 

TERAZİ' lere işte stresleri azaltacak durumlarla, kendilerine uzun vadede verimli tekliflerin gelmesi olasılığı artarken, kendilerine içsel huzuru bütünleyerek ödül verme ve yalnız kalma isteği doğabilir.

 

AKREP'lerin güven artışı ve cazibeleri yükselebilir, şüpheleri uzaklaştırabilirler, eleştirileri süzüp, bu kavuşumla, diğerlerine de güvenme istekleri artabilir. Romantik esinlemeler ise en fazla onlar için taşınmakta olabilir.

 

YAY'lar kişisel ihtiyaçlarına yönelme eğilimi içine girerek, uyumlu iç ortama ve kendi kaynaklarına bakarken, gizlemli görünecekler, en çok huzur arayışının güçlü ilhamı içinde kalabilirler.

 

OĞLAK'lar satır aralarına daha fazla katılarak, güvenilir bilgiye varma azmine ve etkili konuşmalar yapmaları gereken ortamlara itilip, hasasiyete yönelten etkiler alabilirler.

 

KOVA'lar bu kavuşumda bir hediye olarak finans ve ekonomi konularında yeni bir bakış açısı ile kaynaklar oluşturabilirler, diğer yandan, duygusal ilişkilerde uyum sağlayan enerjileri çekebilirler.

 

BALIK'lar bu Dolunay'da yüzeye çıkan güçlü duygulardan bunalmış hissedebilseler de, kendilerini yargılayabilme gücüne ve dengeyi yeniden kurma arayışına yönelebilirler. Bir süredir İhmal ettikleri sağlıkları da, onlar için olumlu akacak tesirlerin enerjisi ile güçlenebilir.

Altındır Okültizm ve enerji kitap-Ferda Ercan Uyulan

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cadılıkta da çok önemli bir gün olduğunu hatırlatmak isterim. Diğer tüm dolunaylardan çok daha güçlüdür. Sihirsel enerji tabiri caizse bugün tavan yapar. Yapacağınız ritüeller varsa eksik etmeyin, bugün her tür büyü için uygundur ama özellikle korunma, kutsama, arındırma, isteği yaratma gibi ritüeller yapabilirsiniz =) Bugünü kaçırmayın arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cadılıkta da çok önemli bir gün olduğunu hatırlatmak isterim. Diğer tüm dolunaylardan çok daha güçlüdür. Sihirsel enerji tabiri caizse bugün tavan yapar. Yapacağınız ritüeller varsa eksik etmeyin, bugün her tür büyü için uygundur ama özellikle korunma, kutsama, arındırma, isteği yaratma gibi ritüeller yapabilirsiniz =) Bugünü kaçırmayın arkadaşlar.

 

Bu geceyi hatırlatmakta fayda var... Sirius'un bu mesajı da oldukça iyi gitmiş üstüne :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Peri tarotu destesi bulamıyorum

   Merhabalar. Anna Franklin peri tarotu destesi gerekmekte. Kutulu ve Kitapçığının olması önemli. Sıfır ve ya ikinci el fark etmez; Kartlar çok eskimemişse eğer her türlü satın alınacaktır.  

   , Yer: Tarot

  • Mavi kuş Charles Bukowski

   Diğer adı ile "içimizde ki çocuk" değil mi mavi kuş,bizimle beraber cıvıldar,bizimle hüzünlenir,bizimle gülmez mi? Ya içinizdeki kuş'u öldürdüyseniz, suçlu kim öldüren mi? Ölmesine izin veren mi?     (...) bir mavi kuş var yüreğimde çıkmaya can atan ama zekiyim, sadece geceleri izin veriyorum çıkmasına, herkes yattıktan sonra. orada olduğunu biliyorum, derim ona, kederlenme artık.   sonra yerine koyarım yine ama hafifçe öter tamamen ölmesine de izin vermiyorum ve birli

   , Yer: Kısa Film

  • Bir Peri Çağırmak İçin

   Bu büyüyü bir peri çağımak için kullanın   Gerekli Malzemeler 3 çiçek 2 yaprak 4 mum (doğayı simgeleyen 4 farklı renkte) Kağıt Kalem Renkli kalemler Tahtadan yapılma bir şey("something made of sticks" çeviriden emin değilim yazan kişinin ingilizcesi rezalet ) Düz zemin Ağaç Su   Mumlardan bir kare yapın, Kağıda bir peri çizin, renklendrin, isim verin, resmin etrafına çiçekler ve yapraklardan oluşan "hediye" nizi koyun, düz bir zemine yerleştirin ve resmin yanına su dökün. ay

   , Yer: Witchcraft

  • peri tarotu destem var fakat kullanamıyorum

   klasil tarot destesini çok kolay okuyorken peri tarotu destemle bir açılım bile yapamadım kartlardan bir elektrik alamıyorum açılımlar çok havada kalıyor birde bazı açılımlarımda kartların yarıdan fazlası ters çıkıyor internette çok araştırma yapmama rağmen peri tarotuyla ilgili çok birşey öğrenemedim   burada bildiklerini benimle paylaşmak isteyen varmı acaba? kartları yorumlarken nasıl düşünmeliyim yada kartların enerjisini nasıl arttırabilirim   mum ve tütsü açılımı nasıl etkiler ne tarz

   , Yer: Tarot

  • Peri tarotu anna franklin alınır

   Peri tarotu anna franklin alınır

   , Yer: Tarot

×
×
 • Yeni Oluştur...