Jump to content

2012 Kpss soruları Çalındı mı?


mavi siyah

Önerilen Mesajlar

Şok iddia 7 Temmuz 2012 tarihinde yapılan 2012 KPSS Soruları çalındı !!

KPSS 2012 soruları çalındı mı?

Adaylar sabah oturumunda Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavına girdiler. Sınavda çıkmış olan sorular kısa bir süre sonra internet ortamında yayınlandı. Sınavda çıkan soruların yer aldığı sayfalar fotoğraf olarak yayımlandı. Ancak yayımlanan sayfalar sınav kitapçığının birebir görüntüsü değil. Zira servis edilen sınav kitapçığı iki sütunlu ve her sütunda 2 veya 3 soru bulunuyor.

 

ÖSYM KPSS’de çıkan soruları henüz yayımlamadı. Ancak çıkan soruların tamamına yakını internet sitelerine düştü. http://www.beyazkalem.com.tr adlı internet sitesi de Genel Kültür sorularını yayınladı. Beyazkalem Yayınlar Müdürü Utku Yağlı Dereli Ulusal Kanal’a konuştu. Dereli, “bu soruları biz yayınladık soruları internetten bulduk” dedi. Dereli, “Hangi siteden buldunuz sorusunu” sorusunu ise yanıtsız bıraktı. Para karşılığında bu soruların verildiği de ortaya atılan iddialar arasında.

 

Bugün KPSS sınavı vardı. Sabah oturumunda Genel Kültür ve Genel getenek, öğleden sonraki oturumunda ise eğitim Bilimleri testi yer aldı.

 

Çalındığı Söylenen Soru Kitapçığı İçin Tıklayın.

 

Ancak yayımlanan sayfalar sınav kitapçığının birebir görüntüsü değil. Zira sınav kitapçığı iki sütunlu ve her sütunda 2 veya 3 soru bulunuyor.

[h=3]ÖSYM İddialarla İlgili Açıklama Yaptı :[/h]

BASIN AÇIKLAMASI

(7 Temmuz 2012)

2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans:

Sınavın Cumartesi Sabah ve Cumartesi Öğleden Sonra Oturumlarının Tamamlanması

ve Bazı İnternet Sitelerinde Yer Alan Asılsız Haberler

7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde dört oturumda tamamlanacak olan 2012-KPSS Lisans Sınavının 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılan Cumartesi sabah ve Cumartesi öğleden sonra oturumları gerçekleştirilmiştir. ÖSYM’nin, sınav güvenliğine yönelik almış olduğu tedbirler sınavın iki oturumunda da uygulanmış ve oturumlar sorunsuz olarak tamamlanmıştır. Sınavın Genel Kültür ve Genel Yetenek Testinin uygulandığı Cumartesi sabah oturumuna 987.352 aday, Eğitim Bilimleri Testinin uygulandığı öğleden sonra oturumuna ise 299.709 aday katılmıştır.

Sınavın uygulaması esnasında, sınava sahte belgelerle girmeye çalışan, kendi yerine başkasının sınava girmesini sağlamaya çalışan kişiler tespit edilmiş, güvenlik güçlerinin yardımı ile bu kişilerin girişimleri sonuçsuz bırakılmıştır. Bu kişilere yönelik emniyet güçlerince yapılan operasyonlarda bazı kişiler de gözaltına alınmıştır.

Sınav binalarında görev alan tüm emniyet görevlileri ve diğer sınav görevlilerinin titiz çalışmaları ile sınav sorularının sınav başladıktan sonra sınava giren bazı adaylarca sınav binaları dışına çıkarılması eylemlerinin gerçekleşmesine izin verilmemiş, bu eylemlere girişenler binalardaki emniyet görevlilerine teslim edilmiştir. Bazı adayların bireysel kopya girişimleri de sınav görevlileri tarafından engellenmiştir.

 

Tüm bu eylemlerin sonuçsuz kalmasına rağmen, bazı internet sitelerinde sınav sorularına yönelik asılsız iddialar yer almaktadır. İddia edilen sorular incelendiğinde, kesinlikle ÖSYM’nin kullandığı görüntüde ve düzende olmadığı, imla kuralları, noktalama işaretleri, sorulardaki eksiklik vb. diğer detayların soruların, sınava giren aday/adayların hafızasında tutarak bazı yayın organlarına kasıtlı olarak servis ettiği, sonradan zihinde tamamlanmış sorulardan oluştuğu görülmüştür. Kaldı ki iddia edildiği gibi Eğitim Bilimleri Testinde Türkçe adlı bir bölüm bulunmamaktadır.

Sınavın güvenliğine gölge düşürmeye yönelik, ÖSYM’yi karalamayı amaçlayan bu haberler, kendileri için önemli bir sınava büyük emek harcayarak hazırlanan adayların ÖSYM’ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanlarının emeklerine gölge düşürme amacındadır.

KPSS adaylarının sınava ve Merkezimize güvenlerini sarsmaya yönelik bu tür uygulamalara adaylar itibar etmemelidir. Sınava girecek adayların, bu ve benzeri yanıltıcı durumlara itibar etmemeleri, Merkezimize ve sınavın güvenirliğine inançlarını kaybetmeden sınavın diğer oturumlarına katılmaları önemle hatırlatılır. ÖSYM gerçekleştirdiği sınavların güvenliğini sağlamaya kararlıdır. Tüm sınavlarda olduğu kadar, bu sınava katılan adaylarımızın da eşit şartlarda yarışarak başarıya ulaşmalarını sağlamak Merkezimizin en önemli görevidir.

Merkezimiz, bu önemli sınavda insanların duygularını sömürerek, böylesi bir yolla kazanç sağlamaya yönelen kişi ve kurumları şiddetle kınamaktadır. İlgililer hakkında Savcılığa ivedilikle suç duyurusunda bulunulacak ve gereken yasal işlemler yapılacaktır. Bu nedenle bu türden yalan asılsız haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. (ÖSYM Başkanlığı )

 

 

 

[h=3]KPSS’de Beyaz Kalem Damgası – Açıklama Geldi !!![/h]

Yönetici kişi, sınav bittikten sonra hem öğretmenleri hem de öğrencileri aracılığıyla sınav sorularını bir an önce tamamlayıp sitelerinde hemen yayınlamak için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Sınav sorularından 57 adedini toparlayabildiklerini ve bunu internet sitelerindeki hazır deneme sınavı yazılımına yüklediklerini belirtti. Hazır yazılım nedeniyle de yayınlanan pdf dokumanın alt tarafında “Deneme sınav 2″ ibaresi çıktığını belirtti.

Böyle bir algı oluşturdukları için üzgün olduklarını belirtti. Şuan aşırı yoğunluktan dolayı internet sayfalarına giremediklerini, girdikleri anda bir açıklama yapacaklarını belirtti.

 

İşte diğer çalındığı belirtilen ve başkaca da bir yorum yapılmayarak internete konan sayfalar…

Aşağıdaki Sayfalar Skandalı Ortaya Çıkaran Haber Ajansının Yayınladığı Görüntüler :

http://www.2013mersin.net//HLIC/9b8ece41f1df2252c80eb455949d5c12.jpg

 

 

 

 

http://www.2013mersin.net//HLIC/3370369cceba96b843bf69c9c73b64ac.jpg

 

http://www.2013mersin.net//HLIC/23f04f2b94a861861e96ab7faeec4245.jpg

 

 

 

Haber Kaynağı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • 2012'de Yaşanacak Manyetik Kıyamet ve Foton Çağı

   Yüksek enerjili fotonlardan oluşan büyük bir kuşak. 2012 yılında güneş sistemimiz tüm gezegenleri ile birlikte bu kuşağa girdiğinde dünyamızın ozon deliği onarılacak ve tüm yaşam 3. boyuttan 5. boyuta geçecek. İnsanların 2 sarmallı DNA'ları ikişerli olarak biraraya gelip 12 sarmallı bir DNA'ya sahip olacaklar. Bu olay sırasında tüm insanların chakra'ları açılacak ve duyuları ve algılamaları artacak. Herkes birbirinin düşüncesini okuyabilecek. Bu ilk önce kısa süren bir kaosa neden olacak fakat d

   , Yer: 2012 Kehanetleri

  • Mayalar yanılmadı 21 Aralık 2012 doğruydu ve biz yanlış yorumladık

   telif nedeniyle kaynak belirterek olsa dahi yazıyı buraya aktaramadım fakat okumanızı tavsiye ediyorum Mayalar Yanılmadı 21 Aralık 2012 Doğruydu ve Biz Yanlış Yorumladık ! – Bisosyo – Sosyal İçerik Platformu

   , Yer: Komplo Teorileri

  • Türkiye'de Tam 50 Milyon Kişinin Kimlik Bilgileri Çalındı!

   Türkiye'de yaşayan tamı tamına 50 Milyon kişinin kimlik bilgileri internet ortamında sızdırıldı!   Daha önce Apple'ın iCloud hacklenmesinde yaşanan kişisel bilgilerin paylaşımına bu sefer Türkiye'de vurdu. Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı'na sahip olan tam 50 milyon vatandaşın çeşitli kimlik bilgileri internet ortamında torrent olarak yayıldı.   Yapanların hangi hack ekibine bağlı olduğu bilinmezken, yeni çipli kimlik kartı sistemine geçecek olan ve birçok bilgiyi veri merkezlerimizde sak

   , Yer: Bilim & Teknoloji

  • 4. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri 2012 Aday Sunumu Başlıyor

   4. Çizgi Roman Okurları Ödülleri 2012 Çizgi roman okurları çizgi romanın “En”lerini belirliyor. Sizin 2012 yılı en favori kahramanınız kim? Sizce en iyi yazar, çizer, yayınevi kimlerdi? Çevirmen, çocuk çizgi romanı, mizah çizgi romanı…? Siz adaylarınızı önerin, daha sonra oylayın, törene gelin ödül töreninde yerinizi alın. http://2.bp.blogspot.com/-bnMzlNCZJ44/UOAUDaJQixI/AAAAAAAAPBU/R_rUzhw0JhA/s320/crop_oduller+20112.jpg Bu oylama her sene olduğu gibi iki aşamalı gerçekleşecektir: 1

   , Yer: Çizgi Roman

  • 2012 Yalanları ve Gerçekler, Çürütülen Efsaneler

   2012 : 6 Dünyanın Sonu Efsanesi Çürütüldü Gösterime yakında girecek 2012 filiminin arkasındaki pazarlama makinesinin ateşlediği eski Maya tahminlerine dayanan teorilere göre dünyanın sonu yakın, 21 Aralık 2012.   Fakat insanoğlu gerçekten 2012′de tufanlarda boğulacağı, gizli bir gezegen tarafından yokedileceği, kızgın güneşin yakacağı ya da süratle hareket eden kıtalardan fırlatılacağı kendi yokoluşu ile karşılaşacak mı? Şimdi ki Meksika ve Orta Amerika’da bulunan ve uygarlıkları M.S 250 – 90

   , Yer: 2012 Kehanetleri

×
×
 • Yeni Oluştur...