Jump to content

Hindistan'da esrarengiz örümcek dehşeti


Atamertes

Önerilen Mesajlar

http://www.hurriyet.com.tr/p/spacer.gif

http://www.hurriyet.com.tr/_np/9986/16849986.jpg

[h=2]Hindistan’da bugünlerde korku filmlerini aratmayacak olaylar yaşanıyor. Nereden çıktığı bilinmeyen tuhaf örümcekler, insanlara saldırıyor.[/h]

 

 

http://www.hurriyet.com.tr/p/spacer.gif

Ülkenin kuzeydoğusundaki Sadiya kasabasında ilk kez geçtiğimiz ay ortaya çıkan örümceklerin ısırdığı insanlardan ikisi hayatını kaybetti; onlarca kişi de hastanelik oldu.

 

Yerel yetkililer, türünün ne olduğu tespit edilemeyen zehirli örümceklerle mücadele için böcek ilaçlarına başvurdu.

 

Örümceklerle mücadele girişimlerinin başındaki isimlerden Dr. Saika, Times of India’ya yaptığı açıklamada, “çok agresif” olarak nitelendirdiği böceklerin bölgede hiç bilinmeyen bir tür olduğunu söyledi.

 

Dr. Saika, “Yakınına gelen her şeyin üzerine atlıyor. Bazı kurbanlar örümceğin kendilerini ısırmadan önce ayaklarıyla sıkıca tutunduğunu söyledi. Eğer durum böyleyse bu hayvanlarla çok dikkatle mücadele etmemiz gerekiyor” dedi.

 

DIŞARIDAN GELDİ

Örümceklerin tarantula, kara lades ya da huni ağ örümceğinin bir cinsi olabileceği iddia ediliyor. Cinsi ne olursa olsun, örümceklerin bölgeye dışarıdan geldiği öne sürülüyor.

 

Uzmanlar örümcek ısırığı vakalarının ilk olarak geçtiğimiz ayki Hindu bayramı sırasında görüldüğünü belirtti. Sadiya Hastanesi Başhekimi Dr. Anil Phatowali, ölenlerin her ikisinin de örümcekler tarafından ısırılınca üfürükçüye gittiğini söyledi. Henüz bir panzehir bulamadıklarını ifade eden Dr. Phatowali, “Ölenler üfürükçüler yüzünden mi yoksa örümceğin zehri yüzünden mi öldü bundan da emin değiliz” dedi.

 

Örümcek kurbanı olan Jintu Gogoi isimli kişi ise saldırıya uğradığında çok büyük bir acı yaşadığını ve mide bulantısı çektiğini, haftalardır parmağının mor ve şiş olduğunu belirtti.

 

Kişisel görüşüm olarak saldıran bu şeylerden 3-5 harfli canlılardan daha çok çekiniyorum :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...