Jump to content

İspanya


masal perisi

Önerilen Mesajlar

BAŞKENT: MADRİDBaşkent Madrid size tam anlamıyla görsel bir şölen yaşatacak olan bir şehirdir. Yapıları, müzeleri, katedralleri ile her zaman ilgi odağı olan bir şehridir.

Almudena Katedrali: Neogotik tarzda inşa edilen bu kilise, şehrin kurucusuna adanmış dinsel bir yapıdır

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f4/Madrid._Catedral_de_la_Almudena_5.jpg/260px-Madrid._Catedral_de_la_Almudena_5.jpg

Prado Museum: 18. yüzyılda yapılmış olan bu müzede, 7000 adet eser sergilenmektedir.

http://www.travlang.com/blog/wp-content/uploads/2010/05/prado-museum-spain.jpg

 

Palacio Real: 1734'de inşa edilen bu yapı, İspanyol krallarının konutu olarak kullanıldı. En önemli özelliği ise el yazması ve antika kitaplardan oluşan bir kütüphaneye sahip olmasıdır.

http://tiger.towson.edu/~kwebb1/palacio-real.jpg

Plaza de Cibeles: Tanrıça Kibele'ye adanmış olan bu meydanın ortasında çok güzel bir çeşme yer alıyor

http://www.bestourism.com/img/items/big/933/Plaza-de-Cibeles_Splendid-architecture_3532.jpg

Plaza de la Indipendencia: 0rijinal duvarları ile bugüne kadar kalan iki kapıdan biridir. Savaşçı meleklerle süslü kemeri, Madrid'in simgelerinden biri olmuştur.

http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/0f/f9/09/plaza-de-la-independencia.jpg

 

Puerta del Sol: Madridlilerin buluşma merkezi sayılan bu yerde ayrıca, Osoy el Madrono'nun heykeli bulunuyor

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/dd/Madrid_Bear_at_Puerta_del_Sol.jpg/800px-Madrid_Bear_at_Puerta_del_Sol.jpg

Askeri Müze, Boğa Güreşi Müzesi, Cason del Buen Retiro, Belediye Müzesi gibi müzeleri görülmeye değer diğer yapılar arasında yer alıyor.

Prado Ulusal Müzesi: Dünyanın en zengin sanat yapıtları koleksiyonuna sahip bu müze, 3.000'i aşkın yapıtı içinde barındırıyor

Picasso Müzesi: 1881 yılında Malaga'da doğan Picasso 1985-1900 yıllarında Barselona'da yaşamıştır. 2.500 den fazla eseri ulusal müzede, sergilenmektedir.

ŞEHİR: BARSELONATarihi binaları, geometrik şekillere sahip olan yapıları ve heykelleri ile Barselona, Avrupa kentlerinden ayıran bir çok özelliğe sahiptir. Picasso, Miro, Dali ve Gaudi gibi sanatçıların yıllarca burada yaşamış olması ve yaratıcılıklarını burada ortaya koymaları sonucunda, ortaya böyle bir sanat merkezi çıkmıştır.

Ama Barselona'yı bu ihtişama kavuşturan Dali ya da Picasso değildir. Kent tüm güzelliğini ünlü mimar Antoni Gaudi'ye borçludur. Passeig de Gracia Caddesinin aşağısında bulunan La Pedrera apartmanı ve Avrupa'nın en güzel parklarından olan "Güell Parkı" ve "Casa Battlo" binası Barselona’da ki güzelliklerden sadece birkaçıdır.

Katedraller arasında en ünlü olanı ise; şarkılara konu olan La Sagrada Familia (Kutsal Aile) Katedralidir.

Las Ramblas sokağı: Limandan sadece bir kilometre uzakta bu sokak için Barselona’nın kalbi denebilir. Bir çok müze, alışveriş mekanı, kafeler, restoranlar yani kısaca hem yeni yerler keşfedebileceğiniz, hem alışveriş yapabileceğiniz, hem de bir kahve molası verebileceğiniz çok güzel bir yer.

http://bp2.blogger.com/_2Zfw0MnLTNo/SA4w8uBgJRI/AAAAAAAAAc8/mbMtnCiM344/s400/LasRamblas3.jpg

Barselona Limanı: Bu limana binlerce geminin uğraması nedeni ile dünyaya açılan bir köprü gibi düşünülür. Dünyaya açılan bu köprünün hemen yanında bulunan, Christopher Columbus Heykeli'de tüm ihtişamı ile sizi beklemektedir.

http://www.hurriyet.com.tr/_np/6633/11356633.jpg

ŞEHİR: SEVİLLASevilla şehrinin en önemli özelliklerinde bir tanesi bu şehrin tam anlamıyla bir eğlence şehri olmasıdır. Gualdaquiviri nehri üzerinde kurulan köprüyü geçince Çingene mahallesine ulaşılıyor. Bu mahallede eğlence sokaklarda yaşanıyor. Gece hava kararmaya başladığında insanlar sokaklara çıkıp dans etmeye başlıyor. Burada gece hayatı oldukça hızlı, eğlenceli ve doğal olması nedeni ile İspanya’ya gelen ziyaretçilerin ilgisini çeken şehirlerden bir tanesidir.

http://www.resimlerden.com/sevilla/sevilla.jpg

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Ortaçağ İspanya’sında Büyü, Büyücülük ve Cadılık

   İspanya’nın en eski yerli topluluklarından biri olan İberlerin, uzunca bir zaman önce Afrika’dan geldikleri düşünülmektedir.   İberler ve sonrasında gelen Keltlerin Duero ırmağı vadisine yerleşmelerinden Keltiberler ortaya çıkar. Fakat Roma M.Ö. III. yüzyıldan itibaren bu melez toplumun sonunu hazırlar. Dönemin iki güçlü ismi Kartacalılar ve Romalılar İber Yarımadası’na doğru ilerlerler. Kartacalılar, Romalıların etkin gücü karşısında geri çekilir. İki yüzyılın sonunda Romalılar yarımadayı ele

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Barselona - Katalonya Bölgesi,İspanya

   İspanya’nın Katalonya Bölgesi’nin başkenti Barselona, her adımda farklı seçenekler sunan zengin ve cömert bir yer. Kültürel zenginliğinin ve metropol hayatının yanına bir sahil kasabasının sakinliğini de katarak güzelleşen şehirde, herkese hitap edecek bir güzellik var.   LAS RAMBLAS CADDESİ Barselona'nın en ünlü ve renkli caddesi, Las Ramblas. Caddede arayacağınız her şey var. Mağazalar, kafeler, restoranlar... Ara sokaklarında kaybolup palmiyelerle çevrili küçük ama sevimli bir meydan olan P

   , Yer: Görülmesi Gereken Yerler

  • Ronda - İspanya

   İspanya'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Ronda, Endülüs İslam egemenliğinin son bulması sonucu Mağribilerin yarımadadan çekilirken İspanyollara en son teslim ettikleri kaleye sahipti. Her iki monoteist dinden kalan izlere günümüzde kasabayı gezerken rastlayabilirsiniz.   http://i.hizliresim.com/g6yNqR.jpg   Bu din ve tarih karışımının sentezi haricinde burayı Ronda yapan diğer özelliklere gelince,şüphesiz bunların başında sahip olduğu vahşi doğa ve bulunduğu lokasyon, daha sonra uç

   , Yer: Görülmesi Gereken Yerler

  • İspanya'da Kameralara Takılan İlginç Varlık

   çok ilginç arkadaşlar ben ürktüm şahsen ..... sizce ne olabilir ??

   , Yer: Paranormal Resim ve Videolar

  • İspanya’da uçak pistten çıktı: 21 ölü

   İspanya’nın başkenti Madrid’de bir yolcu uçağı pistten çıktı. Kazada 21 kişi hayatını kaybetti, 40 kişi de yaralandı.   İspanya’nın başkenti Madrid’de Spanair firmasına ait yolcu uçağı kalkış sırasında pistten çıktı. 171 yolcusuyla Madrid-Kanarya Adaları seferini yapan uçağın pistten çıkmasıyla meydana gelen kazanın ardından yangın başladı.   İskandinav Havayolları’nın (SAS) kardeş kuruluşu Spanair’e ait uçak yerel saatle 14.45’te pistten çıktı.   İspanya İçişleri Bakanlığı, kazada 21 kişini

   , Yer: Gündem

×
×
 • Yeni Oluştur...