Jump to content

2 Kitap


Ariakas

Önerilen Mesajlar

[h=1][/h]BÜYÜNÜN, CADILIĞIN VE OKÜLTİZMİN TARİHİ // W.B. CROW

 

TÜM ÇAĞLARIN GİZLİ ÖĞRETİLERİ // Manly P. HALL

 

Bugün D&R'da bu iki kitaba denk geldim. Parapsikolloji bölümünde arkalarda kalmıştı. Özellikle 2. kitap çok ilgi çekici duruyordu çünkü el yazması bir kitap baskısıydı. Semboller, çizimler, simya, maji, druid, pagan, wicca, islam gibi detaylı şekilde büyüyü inceliyordu. İlk kitap daha ince, daha az detaylıydı ancak fiyat olarak çok daha ucuzdu. Bu kitaplar hakkında bilgisi olan var mı? Yada daha iyi bildiğiniz kitaplar varsa güzel olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BÜYÜNÜN, CADILIĞIN VE OKÜLTİZMİN TARİHİ // W.B. CROW

 

Bu kitap bende var. Her kitabın okunması gerektiğine inanırım. Ama gerçekçi olmak gerekirse, bu kitapta anlatılan her şey kısa özetler halinde geçilmiş. Bu sitede, kitaptan aldığım bilginin çok daha fazlasını aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her iki kitabı da okudum Tüm Çağların Gizli Öğretileri gerçekten çok güzel bir kitap, ancak Büyünün,Cadılığın ve Okültizmin Tarihi bir kaynak kitaptan çok araştırmalarınıza başlamak için teşvik edici ve anahtar sunan bir kitaptır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Büyünün, Cadılığın ve Ökültizm'in Tarihi" isimli kitap, cadılık ve büyücülük açısından tamamen engizisyon zihniyeti ile yazılmış bir kitaptır. Ama bunun haricinde, gerçek olmasa bile doğaüstü konuları araştırmaya başlayanlar için okunabilir bir kitaptır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...